Dvůr trnů a růží

Dvůr trnů a růží

Úžasný a mrazivý příběh na motivy příběhu Krásky a Zvířete. Když devatenáctiletá lovkyně Feyre zabije v lese vlka, odvleče ji podivný tvor do svého doupěte, které se ukáže být jiným světem. Tam zjišťuje, že únosce není zvíře, ale Tamlin – jedna z nesmrtelných bytostí, které kdysi vládly světu. Nenávist se postupně mění v lásku a Feyre musí přijít na způsob, jak zachránit tajuplný svět i svého únosce. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/28_/286248/dvur-trnu-a-ruzi-5Mh-286248.jpg 4.5607

Dvůr trnů a růží (1.)

A Court of Thorns and Roses (2015)

Literatura světová, Fantasy, Dívčí romány
Vydáno:, CooBoo
Více informací...

ElenaM

Asi tu se mnou většina nebude souhlasit, ale musím bohužel přidat negativní hodnocení. Knihu jsem nebyla schopná dočíst. Začátek příběhu mě nadchl, zajímavá zápletka jakési "Popelky", která se doma stará o obživu rodiny po ztrátě matky. Vše bylo zajímavé až do chvíle, kdy ji neznámý netvor odvedl k sobě.... Pak už to byla (alespoň pro mě) jedna velká nuda a říkala jsem, kdy se konečně něco stane. Hlavní hrdinka byla pro mě naprosto hloupá, jednoduchá a neustále paranoidní - to její neustálé "ooo, je tak smrtící, může mě kdykoli zabít" a její útěkové plány... To se nedalo! Ostatní postavy podobně ploché a nezajímavé, pořád to samé dokola. Vždy, když autorka nastínila, že se konečně něco bude dít - tak byl krátký náznak zvratu a pak zas NIC... a zas to samé dokola. Zkrátka kniha mi vůbec nesedla. Hlavní hrdinka mi lezla na nervy a zřejmě jsem se nechala zlákat příliš vysokým hodnocením. Hvězdu přidávám za dvě věci - nádherná obálka a velice květnatý a bohatý jazyk, jakým je to napsáno (ostatně jinak by to asi opravdu nemělo přes 400 stran).

simi28

Naprosto úžasná kniha. Od této autorky jsem si úplně zamilovala Skleněný trůn, takže jsem téhle knize nemohla odolat. Hlavní hrdinka mi byla sympatická svou odvahou a obětavostí a Tamlin byl prostě tajemný krásný únosce. Občas jsem měla pocit, že se autorka nechala inspirovat i Popelkou a to kvůli její nesnesitelné rodině, která jí neměla ráda, i když pro ně každý den lovila. Její otec jí ani nebránil, když si pro ní Tamlin přišel, což mě opravdu naštvalo. Na začátku nás autorka zavede do děje a asi po sté stránce to začíná být neskutečně napínavé. Opravdu jsem nečekala, že mě Dvůr trnů a růží takhle chytne, ale stalo se. Proto mě nezbývá nic jiného, než čekat, až se dostanu ke druhému dílu.
Opravdu doporučuji!

violet1313

Vzhledem k tomu, že sleduji recenze a blogy čtenářů ze zahraničí, čekala jsem od této knihy hodně. Sarah J. Maasová je autorka, jejíž knihy vzbuzují veliký ohlas a já naprosto chápu proč, protože zatím jsem jich přečetla šest a ani jedna mne nezklamala.
Ačkoliv je tento díl pro většinu čtenářů jen hodně dlouhým prologem. je skvělý. Postavy jsou úžasně popsané a ich - formu, kterou většinou nevyhledávám, jsem rozhodně uvítala.
I tato kniha je zařazená do YA fantasy a tak se dá čekat, že romance bude na místě. A také byla. Rozhodně mi ale nepřišla rušivá.
Tato kniha je naprosto famózně napsaná a Maasová stvořila další úžasný svět!

bend-ik

Nuž teda, nič moc. Alebo inak - veľmi veľa tomu chýbalo, a naopak, ešte viac (strán) bolo navyše. Úprimne, nebyť poslednej tretiny knihy, zdupem ju pod čiernu zem (takto má Maaska u mňa plusový bod za vyvolanie spomienok na Trojčarodejnícky turnaj :))

Hlavná hrdinka po americku spasí svet, a vlastne, nie jeden?! :P Ehm.. počas celej knižky som si k Feyre nevybudovala žiadny "vzťah" a trápila som sa aj s obľubou Tamlina. Autorke zazlievam, že z neho urobila víliu kópiu Edwarda, a ktorého, aj napriek moci a postaveniu, ktorými by mal oplývať, vykreslila len ako príťažlivé(?) brutálne a nadržané zviera.
Najviac ma, paradoxne, bavili vedľajšie postavy - ako Lucien, tak Rhys mali čosi vrr do seba a scény s nimi boli pre mňa rozhodne tými najzaujímavejšími a zachraňovali inak fádnu charakterovosť.

Násilie, mučenie, krvavé scény, toto beriem a vôbec mi nevadilo, kľudne viac! :) (pretože, vďaka nim sa do príbehu dostala aspoň nejaká akcia, šťava). A keď už sme pri šťave; tie mierne erotické scény boli pre fantasy trošku trápne zbytočné, najmä, keď je knižka predsalen viac prezentovaná ako YA, nie NA.

P.S: Priznávam, že moje negatívne (z)hodnotenia vychádzajú primárne zo sklamania, ktorého sa mi počas i po dočítaní dostalo (po toľkej chvále a nadšených recenziách som čakala čosi ďaleko úžasnejšie, mrazivejšie, vrstevnatejšie, domyslenejšie).
Fakt som sa nudila a nútila do ďalších a ďalších strán, o čom svedčí aj jej dvojtýždňové lúskanie - a toto sa, holt, pri dobrej knihe nestáva..
Nevzdávam to však, uvidíme, nakoľko lepšia je (vraj) dvojka :)

pichova.veru

Za mě perfektní, kniha se krásně četla, byla napínava, ani jedna stranka mě nenachala chladnou. Ještě lepší než skleněný trůn :) Těším se na další díl :)

Kokesar13

Kráska a zvíře - krutá verze slavné pohádky vás určitě nezklame! :-) Kniha se mi líbila a vřele ji doporučuji. Pokud váš zajímá můj názor na knihu, přečtěte si moji recenzi zde - http://www.databazeknih.cz/recenze-knihy/kraska-a-zvire-kruta-verze-slavne-pohadky-vas-urcite-nezklame-7748

Knihomolka474

Také jsem celou sérii skleněného trůnu četla. Pak jsem uslyšela, že Dvůr trnů a růží je také dobrá knížka, tak jsem si jí přečetla. Rozhodně se nemůžu dočkat co se bude dít dál a tak netrpělivě vyčkávám na 10.4 kdy má vyjít Dvůr mlhy a hněvu

Ree

Skleněný trůn od Sarah miluju, takže když jsem slyšela, že Dvůr je ještě lepší, věděla jsem, že ho musím mít. Naštěstí mi těsně před přečtením kamarádka radila, ať se moc netěším, protože ji to docela zklamalo.
Co se týče příběhu, je pravda, že celkově byl propracovanější a zajímavější, zamotanější. Přestože první polovina příběhu se táhla a místy jsem se nutila číst dál, ta druhá polovina mě strhla a musela jsem číst dál. Celá záležitost s kletbou, všechny ty náznaky a odpovědi, které Feyre zaslechla, než jí to na konci všechno zapadlo do sebe, i úkoly byly pěkně promyšlené.
Co knize ale strhlo hvězdičky, byly nudné postavy. Feyre, i její rodina (ačkoli Nesta se později konečně projevila), ani Tamlin na mě neudělali žádný dojem. Postavy byly mdlé a naprosto mě nezaujaly, jejich vztah se mnou naprosto nic nedělal. První polovinu knihy zachraňoval Lucien, kterého jsem si hned oblíbila, tu druhou zase Rhys, který se tam naštěstí ke konci objevoval více. Bez těch dvou bych knihu nejspíše dočetla, ale rozhodně s nechutí. Ono se nedá úplně si oblíbit postavu, které trvá neskutečně dlouho přijít na tak primitivní hádanku...
Čtyři hvězdičky si Dvůr vybojoval posledními asi sto stránkami, jinak bych zůstala na průměru, což mě u Sarah trochu mrzí. Ale na druhý díl jsem slyšela jenom chválu, tak snad budu o hodně spokojenější.

NicaCola

Naprosto úžasné...!

TerezRa

Musím se přiznat, že od této knihy jsem moc nečekala. Už jen proto, že to má být ,,krutý" příběh na motivy ,,Krásky a zvíře" , přičemž, nevím jestli jsem tak moc chladná, ale mě teda moc krutý nepřišel:D. Děj, ačkoliv byl někdy nudný a zbytečně zdlouhavý se mi líbil, avšak autorka by knihu mohla klidně odlehčit třeba jen na 300 stránek. Postavy jsem si zamilovala. Knihu hodnotím kladně, ale podle mě by mohla být ještě lepší, kdyby se autorka posnažila.

HankaHail

Jako milovník příběhu Kráska a zvíře, jsem se na tuto knížku neuvěřitelně těšila. Navíc tolik pozitivních ohlasů na knížku jsem dlouho neslyšela. O to větší to bylo zklamání, přesně řečeno největší knižní zklamání. Knížku jsem nedokázala dočíst. Co dopomohlo k nedočtení této knížky: neuvěřitelně pomalé tempo vyprávění, nudný děj, nedokázala jsem se začíst, nesympatické postavy (kterým když hrozí nebezpečí, tak si přejete aby se jim něco stalo a nebyly nadále v příběhu), nezajímavý děj a ještě mě k tomu knížka uvrhla do 2 měsíčního reading slump. Když jsem si zjistila, jak kniha končí tak jsem jenom obracela oči v sloup. Ne, děkuji.

KatnissLavender

Nevím, proč jsem její čtení tak dlouho odkládala. Asi jsem měla strach z toho, jak autorka uchopí jednu z mých nejoblíbenějších pohádek... Ale bála jsem se zbytečně! Dvůr trnů a růží mne překvapil a nadchnul! Už teď se nemohu dočkat dalšího dílu! Jsem vážně zvědavá, o čem bude, jen mám zase trochu obavy, jak to dopadne, protože tady autorka nasadila laťku opravdu hodně vysoko!

kaca3606

Rhysand... to je něco pro mně :D Doufám že v dalším díle ho bude víc, jinak by mě to asi tolik nebavilo,autorka všechno moc popisuje.

Ráčkajda

Myslím, že to je moje první fantasy knížka v životě. Fantasy opravdu není můj žánr, přečetla jsem ji na doporučení dcery a musím říct, že jsem udělala moc dobře. Hrozně se mi knížka líbila, přečetla jsem ji prakticky jedním dechem během pár dní a nemůžu se dočkat pokračování:-)

TheMelorry

Kniha se mi neskutečně líbila. Musím přiznat, že jsem byla ze začátku skeptická, ale během pár stran jsem se začetla a knihu si oblíbila. Nesouhlasím, že by trvalo dlouho než se kniha rozjedeme, mě naopak začátky s Feyre moc bavili... Moc obdivuji autorku jak dokázala skvěle vymyslet celý magický svět do nejmenšího detailu, spoustu postav, prostředí, schopností víl... Celkově jsem z knihy nadšená a už se nemůžu dočkat dalšího dílu.

Misa101

Narozdíl od Skleněného trůnu jsem knihu dočetla a jsem ráda, že jsem se do Dvora trnů a růží pustila. Hlavní postava, dívka Feyre, je zde sympatická a správně na akční hrdinku otrkaná životem. Vymyšlený svět je také originální a krásně doplňuje poněkud drsný příběh, kde se autorka nebojí být místy opravdu krutá, což ale dodává čtení šťávu a napětí. Co musím vyzdvihnout, je vykreslení vedlejších a záporných postav. Všechny jsou krásně propracované a své a jejich osobní vývoj se mě často dotkl, což u takovéhle knihy automaticky znamenalo hvězdu navíc.
Co ovšem řadí knihu mezi young adult žánry, je milostný příběh síly twilight, který ale k takovéto knize holt patří.

Pajushinka

Dokonalý a originální příběh se zajímavými zapletkami. Velmi oceňuji autorku jak dokáže poutavě psát. Jako všechny knížky ze série skleněného trůnu i tato knížka nezklamala.

jamča

Kniha si mě získala a vyhoupla se na mém žebříčku na první místo. Zamilovala jsem si snad všechny postavy. Tedy, Rhysand u mě zatím vítězí, no co se dá dělat? Kniha má nádherný příběh a četla jsem ji jedním dechem, rozhodně doporučuji!

kyticka152

S knihy mám velmi smíšené pocity. Prvních 50 stránek mne nebavilo. Pak jsem četla jedním dechem do té chvíle, než přišlo posledních 50 stránek. A tam se to seklo. Moc se mi líbil spisovatelčin nápad za což dávám o jednu hvězdičku navíc.

katy238

Nádherný příběh v pohádkové říši. Uchvátil mě natolik, že jsem nebyla schopna knihu odložit a skutečně jsem potřebovala vědět, jak to dopadne. Tleskám autorce za skvělý vypravěčský styl a těším se na další díl.

Barbara182

Třebaže si na vílí světy až tolik nepotrpím, kniha se mi líbila, je čtivá, napínavá a nepostrádá vtip ani propracovaný příběh :-) Pohádku o Krásce a zvířeti mám moc ráda a tohle je velmi zdařilá "modifikace" :-) Už se těším na druhý díl!

Arwen329

Nádherná kniha, krásný děj, skvělé postavy, tak jsem se do toho zamilovala že jsem knihu přečetla jedním dechem... Prvně jsem myslela že me bude knížka nudit ale hned od první stránky mě pohltila... Jednoznačně kdo ma rad pohádky a krásu příběhu DOPORUČUJI...

LadyAlis

Za mě rozhodně palec nahoru. Námět zvolený byl velice dobře. Kráska a zvíře? Kdo by to nemiloval že? :) Moc se mi líbil svět Pyrithian. Feyre jsem si ihned oblíbila a v některých okamžicích jsem se musela usmívat :) Nejvíce jsem si, ale oblíbila Luciena :) prostě v jeho aroganským přístupu bylo něco, co mě k němu přitahovalo :) Rozhodně za mě má kniha originální příběh ve kterém objevíte náměty ze známějších příběhů :)

PandaGirl

Námět zvolený dobře, Krásku a zvíře miluji, prostředí vytvořeno báječně... jen... Jen to nemělo tu správnou jiskru, jako třeba Skleněný trůn od této autorky. Něco mi tam chybělo. Hlavně mi Tamlin vůbec nepřirostl k srdci. Prostě nedokázala jsem se s ním sžít. Kniha nabrala ten správný směr, až když se tam objevil Rhysand. Konečně to byla zajímavé neplochá postava. I tak věřím, že další díl bude o dost lepší, než tento pomalý náběh.

ivca3710

Fakt úžasná kniha. Od začátku to bylo něco jako kráska a zvíře. Nechápu, jak to mihla Sarah vymyslet! Totalne jsem se zamylovala do Tamlina a Luciena. Kniha byla poutavá a krásně se ćetla.

Charmedka

Kniha je pěkná bichle, má přes čtyři sta stran a já se většinu těch stran strašně nudila. Vůbec se mi nedařilo se začíst. Kniha se mi četla neuvěřitelně špatně, takhle dlouho jsem u knihy nebyla zaseklá ani nepamatuji. Vůbec mi nedělalo problém knihu zavřít, naopak spíše byl problém ji zas otevřít.

kiwizak

Nedočetla jsem, nebavilo mě. Až příliš věcí, nad kterými jsem byla nucena zvednout obočí. A to jsem, prosím pěkně, fanoušek Skleněného trůnu. Možná, že kdybych se trochu překonala, knížka by byla dál lepší, ale... zvládla jsem polovinu. Vzhledem k tomu, jak ji všichni vychvalují, mě to skoro i mrzí.

ooMARGARETHoo

Nemám slov. Vážně. Pro mě jakožto milovnici pohádky Kráska a Zvíře to byla skoro povinnost si tuhle knížku přečíst. A udělala jsem opravdu dobře. Knížka je originální a skvěle se čte. Už se těším na druhý díl!
♥Rhys♥

Aríka

Četla jsem skleněný trůn, no nic moc. Četla jsem Dvůr trnů a růží a...také nic moc. Upřímně nevím, co si o knize mám myslet, ano zápletka a to všechno okolo je jistě velice originální, ale víly? Prosím, víly ne, nedávejte mi do příběhu jako hlavní postavy víly. Nemám samozřejmě nic proti vílám, vílí zemi, ale nic z toho mi nepřirostlo k srdci. Jo, kniha byla vcelku čtivá a zajímavá, ale kamárádky asi také nebudeme. Nu což, knihu doporučuji přečíst, zvláště pokud vám vílí národy nikterak nevadí, ale já si zůstanu u svého.

Barbra06

Moc milé překvapení se skvělou zápletkou a originálním příběhem, který měl špetku od jiných známých příběhů :) velká spokojenost!