Dvůr trnů a růží

Dvůr trnů a růží

Úžasný a mrazivý příběh na motivy příběhu Krásky a Zvířete. Když devatenáctiletá lovkyně Feyre zabije v lese vlka, odvleče ji podivný tvor do svého doupěte, které se ukáže být jiným světem. Tam zjišťuje, že únosce není zvíře, ale Tamlin – jedna z nesmrtelných bytostí, které kdysi vládly světu. Nenávist se postupně mění v lásku a Feyre musí přijít na způsob, jak zachránit tajuplný svět i svého únosce. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/28_/286248/dvur-trnu-a-ruzi-5Mh-286248.jpg 4.5552

Dvůr trnů a růží (1.)

A Court of Thorns and Roses (2015)

Literatura světová, Fantasy, Dívčí romány
Vydáno:, CooBoo
Více informací...

NicaCola

Naprosto úžasné...!

TerezRa

Musím se přiznat, že od této knihy jsem moc nečekala. Už jen proto, že to má být ,,krutý" příběh na motivy ,,Krásky a zvíře" , přičemž, nevím jestli jsem tak moc chladná, ale mě teda moc krutý nepřišel:D. Děj, ačkoliv byl někdy nudný a zbytečně zdlouhavý se mi líbil, avšak autorka by knihu mohla klidně odlehčit třeba jen na 300 stránek. Postavy jsem si zamilovala. Knihu hodnotím kladně, ale podle mě by mohla být ještě lepší, kdyby se autorka posnažila.

HankaHail

Jako milovník příběhu Kráska a zvíře, jsem se na tuto knížku neuvěřitelně těšila. Navíc tolik pozitivních ohlasů na knížku jsem dlouho neslyšela. O to větší to bylo zklamání, přesně řečeno největší knižní zklamání. Knížku jsem nedokázala dočíst. Co dopomohlo k nedočtení této knížky: neuvěřitelně pomalé tempo vyprávění, nudný děj, nedokázala jsem se začíst, nesympatické postavy (kterým když hrozí nebezpečí, tak si přejete aby se jim něco stalo a nebyly nadále v příběhu), nezajímavý děj a ještě mě k tomu knížka uvrhla do 2 měsíčního reading slump. Když jsem si zjistila, jak kniha končí tak jsem jenom obracela oči v sloup. Ne, děkuji.

KatnissLavender

Nevím, proč jsem její čtení tak dlouho odkládala. Asi jsem měla strach z toho, jak autorka uchopí jednu z mých nejoblíbenějších pohádek... Ale bála jsem se zbytečně! Dvůr trnů a růží mne překvapil a nadchnul! Už teď se nemohu dočkat dalšího dílu! Jsem vážně zvědavá, o čem bude, jen mám zase trochu obavy, jak to dopadne, protože tady autorka nasadila laťku opravdu hodně vysoko!

kaca3606

Rhysand... to je něco pro mně :D Doufám že v dalším díle ho bude víc, jinak by mě to asi tolik nebavilo,autorka všechno moc popisuje.

Ráčkajda

Myslím, že to je moje první fantasy knížka v životě. Fantasy opravdu není můj žánr, přečetla jsem ji na doporučení dcery a musím říct, že jsem udělala moc dobře. Hrozně se mi knížka líbila, přečetla jsem ji prakticky jedním dechem během pár dní a nemůžu se dočkat pokračování:-)

TheMelorry

Kniha se mi neskutečně líbila. Musím přiznat, že jsem byla ze začátku skeptická, ale během pár stran jsem se začetla a knihu si oblíbila. Nesouhlasím, že by trvalo dlouho než se kniha rozjedeme, mě naopak začátky s Feyre moc bavili... Moc obdivuji autorku jak dokázala skvěle vymyslet celý magický svět do nejmenšího detailu, spoustu postav, prostředí, schopností víl... Celkově jsem z knihy nadšená a už se nemůžu dočkat dalšího dílu.

Misa101

Narozdíl od Skleněného trůnu jsem knihu dočetla a jsem ráda, že jsem se do Dvora trnů a růží pustila. Hlavní postava, dívka Feyre, je zde sympatická a správně na akční hrdinku otrkaná životem. Vymyšlený svět je také originální a krásně doplňuje poněkud drsný příběh, kde se autorka nebojí být místy opravdu krutá, což ale dodává čtení šťávu a napětí. Co musím vyzdvihnout, je vykreslení vedlejších a záporných postav. Všechny jsou krásně propracované a své a jejich osobní vývoj se mě často dotkl, což u takovéhle knihy automaticky znamenalo hvězdu navíc.
Co ovšem řadí knihu mezi young adult žánry, je milostný příběh síly twilight, který ale k takovéto knize holt patří.

Pajushinka

Dokonalý a originální příběh se zajímavými zapletkami. Velmi oceňuji autorku jak dokáže poutavě psát. Jako všechny knížky ze série skleněného trůnu i tato knížka nezklamala.

jamča

Kniha si mě získala a vyhoupla se na mém žebříčku na první místo. Zamilovala jsem si snad všechny postavy. Tedy, Rhysand u mě zatím vítězí, no co se dá dělat? Kniha má nádherný příběh a četla jsem ji jedním dechem, rozhodně doporučuji!

kyticka152

S knihy mám velmi smíšené pocity. Prvních 50 stránek mne nebavilo. Pak jsem četla jedním dechem do té chvíle, než přišlo posledních 50 stránek. A tam se to seklo. Moc se mi líbil spisovatelčin nápad za což dávám o jednu hvězdičku navíc.

katy238

Nádherný příběh v pohádkové říši. Uchvátil mě natolik, že jsem nebyla schopna knihu odložit a skutečně jsem potřebovala vědět, jak to dopadne. Tleskám autorce za skvělý vypravěčský styl a těším se na další díl.

Barbara182

Třebaže si na vílí světy až tolik nepotrpím, kniha se mi líbila, je čtivá, napínavá a nepostrádá vtip ani propracovaný příběh :-) Pohádku o Krásce a zvířeti mám moc ráda a tohle je velmi zdařilá "modifikace" :-) Už se těším na druhý díl!

Arwen329

Nádherná kniha, krásný děj, skvělé postavy, tak jsem se do toho zamilovala že jsem knihu přečetla jedním dechem... Prvně jsem myslela že me bude knížka nudit ale hned od první stránky mě pohltila... Jednoznačně kdo ma rad pohádky a krásu příběhu DOPORUČUJI...

LadyAlis

Za mě rozhodně palec nahoru. Námět zvolený byl velice dobře. Kráska a zvíře? Kdo by to nemiloval že? :) Moc se mi líbil svět Pyrithian. Feyre jsem si ihned oblíbila a v některých okamžicích jsem se musela usmívat :) Nejvíce jsem si, ale oblíbila Luciena :) prostě v jeho aroganským přístupu bylo něco, co mě k němu přitahovalo :) Rozhodně za mě má kniha originální příběh ve kterém objevíte náměty ze známějších příběhů :)

PandaGirl

Námět zvolený dobře, Krásku a zvíře miluji, prostředí vytvořeno báječně... jen... Jen to nemělo tu správnou jiskru, jako třeba Skleněný trůn od této autorky. Něco mi tam chybělo. Hlavně mi Tamlin vůbec nepřirostl k srdci. Prostě nedokázala jsem se s ním sžít. Kniha nabrala ten správný směr, až když se tam objevil Rhysand. Konečně to byla zajímavé neplochá postava. I tak věřím, že další díl bude o dost lepší, než tento pomalý náběh.

ivca3710

Fakt úžasná kniha. Od začátku to bylo něco jako kráska a zvíře. Nechápu, jak to mihla Sarah vymyslet! Totalne jsem se zamylovala do Tamlina a Luciena. Kniha byla poutavá a krásně se ćetla.

Charmedka

Kniha je pěkná bichle, má přes čtyři sta stran a já se většinu těch stran strašně nudila. Vůbec se mi nedařilo se začíst. Kniha se mi četla neuvěřitelně špatně, takhle dlouho jsem u knihy nebyla zaseklá ani nepamatuji. Vůbec mi nedělalo problém knihu zavřít, naopak spíše byl problém ji zas otevřít.

kiwizak

Nedočetla jsem, nebavilo mě. Až příliš věcí, nad kterými jsem byla nucena zvednout obočí. A to jsem, prosím pěkně, fanoušek Skleněného trůnu. Možná, že kdybych se trochu překonala, knížka by byla dál lepší, ale... zvládla jsem polovinu. Vzhledem k tomu, jak ji všichni vychvalují, mě to skoro i mrzí.

ooMARGARETHoo

Nemám slov. Vážně. Pro mě jakožto milovnici pohádky Kráska a Zvíře to byla skoro povinnost si tuhle knížku přečíst. A udělala jsem opravdu dobře. Knížka je originální a skvěle se čte. Už se těším na druhý díl!
♥Rhys♥

Aríka

Četla jsem skleněný trůn, no nic moc. Četla jsem Dvůr trnů a růží a...také nic moc. Upřímně nevím, co si o knize mám myslet, ano zápletka a to všechno okolo je jistě velice originální, ale víly? Prosím, víly ne, nedávejte mi do příběhu jako hlavní postavy víly. Nemám samozřejmě nic proti vílám, vílí zemi, ale nic z toho mi nepřirostlo k srdci. Jo, kniha byla vcelku čtivá a zajímavá, ale kamárádky asi také nebudeme. Nu což, knihu doporučuji přečíst, zvláště pokud vám vílí národy nikterak nevadí, ale já si zůstanu u svého.

Barbra06

Moc milé překvapení se skvělou zápletkou a originálním příběhem, který měl špetku od jiných známých příběhů :) velká spokojenost!

hrubik

Kdyby to šlo, dala bych klidně o jednu hvězdu navíc. Úchvatná fantasy pohádka.

milena25

Nádherná knížka,já se začetla hned a vzalo mě to.
Miluju když jsou v knize nedostupný,brání se lásce,ale nakonec je chemie dostane.
Aneb pravá láska vítězí ♥
Těším se na druhý díl :)

Ketrin333

Miluji sérii skleněný trůn, ale tohle mě moc nechytlo. Ani jsem to nedočetla do konce a nevím jestli vůbec někdy dočtu.

Karlika

Knížku jsem přečetla téměř jedním dechem, je hodně čtivá a udrží Vaši pozornost. Strašně nerada jsem opouštěla svět víl a moc se těším na jeho pokračování!

natalie2171

Páni. *Zběsile tleská a kroutí hlavou.* Nemám slov pro toto knižní stvoření, které mi jak vyrazilo dech, tak mě probudilo, tak mi nasadilo brouka do hlavy, že druhý díl si prostě přečtu za každou cenu. I přes to, že mé schopnosti v anglickém jazyce nejsou zdaleka tak na vysoké úrovni, tak jsem se přinutila začít číst druhý díl. Tolik pro mě tento díl znamenal.
Svět propracovaný do detailů, s vlastní historií, legendami, prokletími a všemožnými serepetičkami vhodné pro fantasy svět. Postavy, jejichž osobnost a duše byla čtivě rozdílná a rozpoznatelná. Postavy, které se mi hned od počátku buď znelíbily nebo naopak jsem je milovala. A je tu jedna, kterou jsem milovala a nyní jsem na ni změnila názor a z duše ji nenávidím. Čtenáři asi vědí, o koho tak nějak půjde.
Jako bych najednou viděla barevně, jakoby najednou vnímala všemi smysly. Kniha mi dala všechno, tolik pocitů: pozitivních i záporných. Vplula jsem do světa Feyre, že jen z těží se mohu odpoutat do reality. A ta realita tak sakramensky bolí. Au

cecik

Upřímně jsem nečekala, že by mě mohla kniha natolik DOSTAT. Krásku a zvíře naprosto zbožňuji a trochu jsem se bála jak bude příběh v této verzi vypadat. No a nestačila jsem se divit. Podle mě se jedná o jeden z nejpovedenějších příběhů, který se tímto motivem inspiroval. Nebyla tu žádná kýčovitá romantika, čekající a nekonečné momenty, zbytečné detaily. Ne nic z toho. Děj byl strhující, už když jsem si myslela, že můžu knihu s klidem odložit a trochu se najít, tak se zase vloudila malá skulinka a příběh nabral další dech. Nemůžu se dočkat pokračování!

martina1199

Dvůr trnů a růží je moje první "rettellingová kniha". Říkala jsem si, že by se mi mohla líbit, jelikož příběh Krásky a Zvířete se mi líbil už od mala. A víte co? Nedokázala jsem knihu dát z ruky, dokud jsem ji prostě nedočetla. Feyre není rozhodně žádná unylá kráska a byla mi dost sympatická. Věřila jsem jí všechno, až na tu scénu s Nágami. Tam mi to, co dokázala, přišlo uvěřitelné méně. Tamlin nebyl taky špatný, ale patřil spíš k těm pasivnějším postavám - jak si to předloha vyžaduje :)
No a Rhysand? Co dodat - je to přesně ten typ záporáka, na který holky letí :)

Možná už jsem to psala i v jiných komentářích - knižní série nemám moc ráda, protože to čekání na další díly - však to znáte. Ale v tomto případě musím říct, že jsem ráda, že Feyrin příběh ještě nekončí, a že se třeba v dalším díle dozvím - co to panebože Rhys viděl v poslední scéně v jejím obličeji? Co zavětřil v jejím pachu???

KateChatt

Přestože v knize bylo hodně podobností se Skleněným trůnem, byla to úžasná kniha.