Dvojí život

Dvojí život https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/296358/mid_dvoji-zivot-0rf-296358.jpg 5 333 124

Když Tara a Emerson najdou dopis jejich blízké přítelkyně Noelle, která se dobrovolně rozhodla opustit tento svět, uvědomí si, že celé roky vedla druhý život, o kterém ony ani Noellini nejbližší neměli ani tušení. Proč se rozhodla odejít? Vždyť dávala lidem život – pracovala léta jako porodní asistentka a zdála se všem okolo spokojená a šťastná. Co ji vedlo k tomu, aby dlouhá léta tajila, že byla náhradní matkou jiným párům? A mohla tahle podoba jejího pokání napravit pocity viny? Kniha rozplétá soukromá dramata čtyř žen a jejich rodinných tajemství, která měla zůstat navždy skryta.... celý text

Literatura světová , Romány

Vydáno: ekniha , Ikar (ČR)

The Midwife´s Confession , 2011

Brambor333
14.04.2024 2 z 5

Tak tohle byla totální blbost. Od začátku zcela jasné a naprosto nereálné. Od autorky jsem četla Prolhané městečko a Nutné lži. Obě knížky byly výborné, ale u téhle nechápu vysoké hodnocení.

veronika9761
30.08.2023 5 z 5

Pekelnej napinak. Druha knizka, kterou od autorky ctu, a uplne me pri cteni mrazi.

raty
23.08.2023 5 z 5

Tentokrát se při hodnocení ve mě pere spousta pocitů. Vůbec nechápu, jak autorka dokáže vymyslet až tak složitý a propletený příběh, kde je ale nakonec vše vysvětleno. Do toho zahrnout pěkně propracovanou psychologii postav a otázky viny a trestu.
Příběh začíná sebevraždou jedné ze tří kamarádek. Ostatní dvě vůbec nechápou, PROČ to udělala.
A rozdíždějí pátrání, prostě chtějí vědět. Aby se nakonec dozvěděly, že by bylo možná lepší nechat věci být. Nedovedu si představit, že by se mi stal jen zlomek toho, co spisovatelka naložila na své hrdinky. Nečekejte žádnou oddechovku, tato kniha vás do pohody nehodí. Ostatně stejně jako ostatní, které jsem od ní četla.

Nunynka
09.04.2023 4 z 5

Tak konec byl teda fakt super. To jsem opravdu musela číst a číst. Celkově byla kniha čtivá. Chvilku jsem se nechytala s postavami,ale potom to všechno do sebe zapadalo.

Terka1975
02.04.2023 5 z 5

Žádná kniha mě od této spisovatelky nezklamala, ani tato není vyjímkou. Pouto mateřství je silné, a je jedno, kdo je pravá matka, záleží na tom, kdo dá dítěti lásku a vybuduje si s nim vztah. Dojemný závěr.

Pavlína2019
02.01.2023 5 z 5

Výborná kniha, kterou jsem četla jedním dechem!

Komplikované, velice zajímavé, nápadité, napínavé a citlivé čtení.

Určitě doporučuji.

Youn@n
20.08.2022 4 z 5

Opět velmi pěkná kniha od spisovatelky. Ale na utajenou sestru to nemělo :-)

m_martina
16.08.2022 5 z 5

Tuto nádhernou knihu jsem přečetla jedním dechem. Nemám co vytknout, proto dávám pět hvězd. A doporučuji.

Markéta948
08.06.2022 2 z 5

Na mě až moc prekombinovany příběh. Hodně zavratnych zbytečných dějů. Autorku mám ráda, ale na tomto díle mi připadá jakoby spěchala. Uvítala bych víc o rozepsani jednotlivých postav, zbytečně to "nedramatizovat". Konec a rozuzlení nechat na pár poslednich stran mi připadá smutné. Celkově se mi kniha četla dobře, byla jsem zvědavá jak vše dopadne. Ale zklamala mě.

Damaj
03.06.2022 5 z 5

Velice zajímavá knížka s hodně hlubokými osudy a vnitřními světy všech postav. Všechno je zahaleno do takového tajemství, že čtenář dlouhou dobu neví, jak to všechno je a hlavně bylo. Noell je pro mě záhadná i nyní, po přečtení knížky a vlastně nevím, jestli byla kladnou nebo spíš zápornou postavou...

slaska77
31.10.2021 3 z 5

(SPOILER) Zvláštní knížka, s jejíž ohodnocením mám tak trochu problém. Asi proto, že jsem v poslední době četla tolik knih o odcizených dětech, které byly na podkladě skutečných událostí, zatímco tato byla naprosto nereálnou fikcí. Příliš mnoho motivů najednou, příliš náhod, než aby to znělo uvěřitelně, na druhou stranu dobře zpracované téma zločinu, viny a trestu, svědomí a pokání.
SPOILER (celý odstavec): Noelle je porodní asistentka, která od dětství ví, že je adoptovaná, zcela náhodou potká během studií svou nevlastní sestru Emerson a její kamarádku Taru, své tajemství svěří jen Tařině příteli Samovi, se kterým jí pojí bláznivá leč oboustranná láska, která vyvrcholí jedné noci na pláži, načež při cestě zpět má Noelle autonehodu a do konce života bojuje se závislostí na silných lécích proti bolesti. Obě přítelkyně čekají brzo holčičky a jejich porody začnou v jeden den. Zatímco Tara porodí doma za pomoci Noelle, Emerson císařským řezem v nemocnici. Noelle jedno z miminek nechtěně zabila kvůli své závislosti a čirou náhodou je zrovna na porodním oddělení identická holčička, u které se navíc zdá, že přijde brzo o svou matku Annu, která leží v kómatu. Zmizení kojence nikdo nevyšetřil a obě matky o tom ani neví? Po 16 letech spáchala Noelle sebevraždu. Spouštěčem je článek v novinách o Anně, která svou dceru stále hledá a navíc pro mladší Hailey nutně potřebuje dárce kostní dřeně.
Šílený příběh, dvě hvězdičky, hloubka a vnitřní svět Noelle za pět hvězd.

Pavlína197
09.10.2021 4 z 5

To byl tedy příběh! Ještě že je to celé vymyšlené. Obdivuji fantazii autorky - vymyslet takto propletený děj, správně nadávkovat rozuzlení, udržet pozornost čtenáře... I když popravdě na straně sto padesát jsem málem přestala číst, už na mě těch tragédií bylo moc - sebevražda kamarádky, smrt manžela, umírající dědeček, ztracené dítě, adoptované dítě, mrtvé dítě, vážně nemocné dítě... Jenže jsem zvědavá, knížka se dobře četla, děj postupně nabíral spád a já se nemohla odtrhnout, prostě jsem chtěla vědět, proč se to všechno stalo.

85098211
01.10.2021 5 z 5

Pro mne osobně naprosto vynikající kniha, popisující osudy několika přítelkyň. S Noelle se čtenář seznámí v podstatě až v okamžiku, kdy její život končí sebevraždou. A teprve poté se začne rozplétat pavučina neskutečně tragického tajemství, které Noelle skrývala po celá dlouhá léta. Tara, Emerson a Anna plus jejich dcery - to jsou hlavní protagonistky tohoto příběhu. Pomalu pronikáme do jejich životů a spolu s nimi postupně odhalujeme celé pozadí oné strašné události, ke které v roce 1994 došlo. Autorka zde střídá dvě časové linky, současnost a minulost, přičemž to úplně největší odhalení si ponechává až na úplný konec... Kniha se mi líbila do té míry, že jsem ji jen těžko odkládala, a ve finále jsem už jen dokázala soucítit se všemi ženami a dokonce jsem musela i polykat slzy, jak byl závěr příběhu dojímavý. Autorka píše skvěle, toto byla její pátá kniha, která se mi dostala do rukou - a znovu mne nezklamala. Dávám tedy plným právem plný počet ;-) a budu doufat, že se s nějakou knihou od ní zase časem potkám...

EvikU.
26.09.2021 5 z 5

Tak jsem při prohlížení autorčiny tvorby zjistila, že tuhle knihu nemám danou v přečtených, přestože jsem ji četla.

Všechny detaily si už nepamatuji, ale vím, že mě velmi zasáhla jako všechny knihy od této autorky. Tato autorka umí vzít problém za pačesy a čtenář jenom hltá stránku za stránkou, aby se dozvěděl, jak to dopadne.

Určitě doporučuji

Dandy1
04.08.2021 2 z 5

Kdyby mě ta kniha minula, nic by se nestalo. Těch dobrých pár posledních stránek nestálo za tu nudu před tím.

Lucc93
22.07.2021 5 z 5

Jedním slovem perfektní kniha. Chvílemi jsem se na začátku ztrácela v postavách, ale později jsem se už orientovala. Moc se mi líbil příběh a kniha předčila očekávání. Doporučuji.

micha-ella
14.05.2021 3 z 5

Já bych řekla, že v knížce toho bylo MOC. Navíc nesnáším roztříštěnou (nebo spíš rozemletou) časovou linii a skákání z osoby na osobu. Pro mne na začátku dějově nepřehledné, později přehnané.

malen
04.03.2021 5 z 5

Jsem ráda, že jsem se ke knize dostala, mám tuhle autorku moc ráda. Opět zážitek.. Člověk tuší, jak to dopadne.. a ono to je nakonec všechno jinak.. četla jsem ve vlaku, ale nakonec dočetla doma, páč to se bez slziček nedalo. :)

Ema22
07.01.2021 4 z 5

Ač jsem děj a pointu předem znala, do knihy jsem se na doporučení pustila. Vždy, když jsem ji otevřela, začetla jsem se s chutí.
Některé náhody jsou na můj vkus trochu překombinované, ale příběh napínavý.
Sympatické mi byly krátké kapitolky z pohledu zúčastněných žen bez systému tak nějak nastřídačku.
A závěr? Jako máma si podobnou situaci neumím představit. A upřímně ani nechci.

Kerberos
09.11.2020 4 z 5

Chtělo by se mi říct nepravděpodobné,ale vzpomeňme na výměnu dětí u nás v porodnici,soudní dohra..Takže možné to je .Ale něco mi v této knize nepasovalo takže jen 4*.