Dvě zrcadla

Dvě zrcadla https://www.databazeknih.cz/img/books/71_/71152/dve-zrcadla-71152.jpg 3 305 82

Dvě zrcadla série

Kdyby si Joshua Merboth nekoupil starobylý dům nedaleko od Longville, zřejmě by nikdy Kate Simmonsovou nepoznal. A nikdy by nepřišel na to, že láska může být silnější než peklo smrti a krve. Joshua spatří Katinu tvář poprvé v prastarém zrcadle, které objeví na půdě chátrajícího sídla. Nemůže slyšet její srdce ani cítit její vůni. Nemůže jí ublížit. Jeho stříbrné oči se mohou jen dívat a v jeho duši se objeví záblesk čehosi, o čem si myslel, že už je navždy ztraceno. Ale co když přijde den, kdy zjistí, že mu to nestačí? Co když víc než po lidské krvi začne toužit po zvuku jejího hlasu? Má někdo jako on vůbec právo chtít něco víc než její úsměv? V romantickém příběhu s prvky fantasy se v rychlém sledu událostí střídají promluvy obou hlavních hrdinů a my sledujeme napínavý děj ze dvou úhlů pohledu. V knize najdeme všechny atributy spojené s tímto žánrem; především však rozehrává odvěké téma o síle lásky a boji dobra se zlem.... celý text

Pro ženy , Literatura česká , Fantasy

Vydáno: , Host

Weylin
12.03.2024 odpad!

Co jsem to vlastně právě četla? Workoholička, která utíká z práce dříve, než je nutné, a upír, který se rozhodne přejít na živočišnou stravu, jen proto, že se dvakrát zahlédnou v zrcadle? Čím dál jsem četla, tím více jsem si uvědomovala, že "kolaps základních životních funkcí", abych parafrázovala autorku, je nevyhnutelný i u mě - z těch nesmyslů kterých jsem se dočetla. Obě hlavní postavy působí jako prázdné skořápky bez mozku, což mě, jako čtenáře zanechává zmatenou a frustračně deziluzionovanou. Děj se vyvíjí chaoticky rychle a bez jakékoli logiky, což snižuje důvěryhodnost a celistvost celého příběhu.

S nadšením jsem se ponořila do této knihy, plná očekávání a touhy po romantickém příběhu s nadpřirozenými prvky. Bohužel, realita byla daleko od mého představení, a to způsobilo velké zklamání. Jedním z mála pozitivních prvků byl začátek, který zahrnoval motiv nevědomosti a poznání skrze zrcadlo, ale bohužel to bylo jediné, co bych mohla nazvat zajímavým.

Tato kniha nedosahuje ani základní úrovně kvality, kterou bych očekávala od literárního díla. Je těžké najít něco pozitivního, co by vyvážilo její nedostatky, a rozhodně vím, že další díla od této autorky už dobrovolně neotevřu. Navíc je patrné, že kniha je pouhým levným pokusem o jakousi kopii Stmívání, avšak nedosahuje ani zlomku jeho kvality či působivosti.

janina66
25.11.2023 5 z 5

I mně se tato česká, romanticko upírská kniha líbila. Zajímavý nápad se dvěma zrcadly, kde se v nich do sebe zamilovali, upír a Kate, člověk.
Velmi dobrý konec. Kniha byla úžasně čtivá.

suiteki
23.08.2023 4 z 5

Příjemná oddechovka, jednoduší verze stmívání. Začala jsem ji číst před deseti lety a teď jsem se k ní vrátila a bylo to fajn.

tyna14
28.03.2023 2 z 5

Tento žánr běžně nevyhledávám, ale občas je dobré udělat změnu. Nicméně příběh mě moc nenadchl, chyběla mi tam originalita. Hlavní hrdinka si moje sympatie nezískala, přišlo mi, že pořád jen brečí. Ale věřím, že kdybych knihu četla před 20 lety, byla bych nadšená :-)

vladka16
10.02.2023 5 z 5

Už jsem to četla, ale líbilo se mi to zas.

Xemerius
11.11.2022 4 z 5

Tak tohle bylo sladký jak cukrkandl. :D
P.S. Doporučuju Kukačku

jitka_dankova
16.08.2022 1 z 5

Upírský romantický příběh na motivy Stmívání. Bohužel mne příběh nedostal, plně chápu, proč je připodobňován ke Stmívání, i když je děj úplně jiný. Jsou tam prostě ty záblesky, některé věty, některé popsané pocity, ten milostný trojúhelník, náznaky... prostě mi přišlo, že se autorka velmi inspirovala populární sérií a i když se snažila napsat svůj příběh a vyprávět jej po svém. Necítila jsem z toho příběhu, že by byl vystavěný plně v hlavě autorky a že by se nám snažila ten svět upírů nějak vysvětlit. Spíš spoléhala na obecné znalosti o upírech a zákonitosti stvořené ve Stmívání a sem tam něco lehounce pozměnila. Bohužel jsem absolutně nechápala, jak se mohla hlavní hrdinka tak zamilovat, jak mohla být ze situace tak klidná a přijmout to, absolutně jsem té postavě nic nevěřila a nedokázala se do ní vůbec vcítit. Kvůli tomu jsem si vůbec nedokázala užít žádnou tu romantiku v knize. Pro mne bylo čtení této knihy zbytečně stráveným časem.

28.02.2022 5 z 5

Lidičky, kdo jste jen trošku romanticky založené ( í ) rozhodně doporučuji si knihu přečíst
-zvlášť teď, když máte možnost si ji stáhnout zdarma ! Rozhodně to není žádná připodobňovaná stmívačka, ale úžasná romanťárna a k tomu s upírem :-Fakt to zkuste a budete mile překvapené ( í ) jaké dílo napíše česká autorka, na kterou jsem hrdá - píše úžasně a moc se těším na další knihu.

Verunka4444
15.10.2021 5 z 5

Ježkovi voči,kde jsem dodnes žila?V jeskyni?Najednou mám pocit,že objevuji jednu českou autorku za druhou.Nejdříve Adrianu Michálkovou,Petru Stehlíkovou,milovanou Niku Peas a teď Karolinu.Asi jsem se českým spisovatelům v podvědomí vyhýbala a zjišťuji,že to byla chyba.
Dvě zrcadla bych se Stmíváním neporovnávala,tohle mělo šmrnc,spád,lásku,romantiku a hezký nápad.Taková zrcadla bych si nechala líbit.
Přečteno jedním dechem

28.09.2021 5 z 5

Moje milovaná série !!!!!!!
Každému, kdo má v sobě jen trošku romantiky se to musí líbit :-)

DominaCZ
31.03.2021 odpad!

Stmívačka počesku, i když zasazená jinam. Ježíši, trapas. (to, že se Stmíváním inspirovala, fakt nemusí být uvedený jako ZAJÍMAVOST).

JanaO118
15.08.2020 4 z 5

Podle mě velmi dobře vymyšlený příběh, výborně se četl! Chtěla bych více těchto knih Karolíny Limrové!

Arisis
29.03.2020 4 z 5

Bylo to roztomilý, super. Knížka se mi líbila.
Ale nepochopím proč to srovnávájí se Stmíváním.
Společný rys je jenom upír.

vladka16
14.10.2019 5 z 5

Původně jsem byla jen zvědavá,moc se mi to líbilo

Luciii4176
17.07.2018 3 z 5

Dvě zrcadla aneb jak si ušetřit čtení celého Stmívání na 260 stránkách. Nápad dobrý, bohužel ta podoba s kdysi největším upírským hitem pro náctileté je tam velmi patrná. Na mě osobně tak bylo moc slz a srdceryvných dialogů. Jak už bylo zmíněno, škoda toho potenciálu se zrcadly. Autorka ale píše čtivě, takže si od ní klidně přečtu něco z jiného soudku.

Denisa153
13.07.2018 3 z 5

Stmívání v bledě modrém, ale líbil se mi nápad se zrcadlem to bylo hodně dobré. Pak to bylo skoro úplně stejné jako stmívání, pouze s tim rozdílem, ze na stmívání bylo potreba několik dílů, zde si stačí přečíst cca nějakých 300 stran a víte vše.

vivalamuff
02.06.2018 3 z 5

Kniha nebyla špatná. Zpočátku jsem byla vyloženě nadšená! :-) Nápad se zrcadly je skvělý... jenže jakmile ti dva k sobě našli cestu, šlo to z kopce. Pro mě to už nemělo tu šťávu. Navíc některé scény byly těžko uvěřitelné, především však Katiny reakce. Druhý díl si přesto přečtu. Ráda bych se dozvěděla, jak to bude dál. Doufám, že budu mile překvapena :-)

26.04.2018 5 z 5

Wow....

Amitiel76
05.03.2018 4 z 5

Dvě kouzelná zrcadla, krásný upír a křehká lidská dívka..... Ten tajemný, pohádkový začátek mě úplně dostal. S nadšením jsem čekala nějaký nový neotřelý námět. Bohužel, příliš rychle se zrcadlo rozbilo, a děj nabral zjednodušenou podobu ságy "Stmívání". Jen vlkodlaci byli nahrazeni lovci..... Dokonce i únos sadistickým upírem, zhrzená žárlivá ex-partnerka upírka, co se pokusí zbavit své sokyně v lásce. Klasický milostný trojúhelník : upír, dívka, lovec upírů. Pak to završila transformace hlavní hrdinky na upírku..... Jen ti Volturiovi tu chyběli. Ale to by kniha musela mít asi více stránek, aby se vešli :-)
Podtrženo-sečteno...."Twilight saga" po Česku :-))))
Ale ať je to jak chce, knihu jsem přečetla za jeden den. A jelikož jsem velký fanda Stmívání (které jsem četla celé již třikrát), i tento příběh mě samozřejmě oslovil a zaujal. I když ta podobnost mě rušila.... Autorka píše moc hezky.
A proto tu už mám připraveny Dva meče, a jdu pokračovat ve čtení. Tento příběh je už prý trochu odlišný, tak uvidím jak budu spokojená :-)

Kiwicatko
18.10.2017 4 z 5

Nejvice se mi libily casti, kdy se jeste neznali a vidali se jen skrz zrcadla....pro me to byly nej casti :-)