Dva životy

Dva životy https://www.databazeknih.cz/img/books/82_/82663/bmid_dva-zivoty-obC-82663.jpg 4 224 58

Najnovší autorkin román rozpráva príbeh dvoch žien, priateliek. Anna, prekladateľka, žije s manželom a dvomi dcérkami a na prvý pohľad jej nič nechýba. V skutočnosti je to však trocha inak... Veronika, učiteľka, žije s devätnásťročnou dcérou a vôbec ju netrápi, že v jej živote nie je nijaký muž. Život je však plný prekvapení...

nicole1990
nicole1990
31.10.2023

Takový příběh se života manželství si zničila svoji vinnou. Místo , aby se vzchopila kvůli dcerám tak začala utápět žal v alkoholu . Hezké odpočinkové čtení

Jessica007
Jessica007
04.05.2023 5 z 5

Moje druhá kniha od autorky, první jsem četla před několika lety knížku Pozlátko, líbila se mi. Tato kniha se mi také líbila, je taková ze života. Román pro ženy. Ještě si chci od autorky něco přečíst.

Vatter83
Vatter83
06.06.2022 4 z 5

Ke knihám této autorky se vždy ráda vracím jako k oddychovkám. Ani tato mě nezklamala, potěšilo mě, že se nekonal žádný happyend. Takový je prostě život... Važme si toho, co máme, nehledejme jinde něco lepšího, nemuseli bychom mít nic.

Zuzulinka
Zuzulinka
04.12.2021 5 z 5

Krásný příběh! Přečteno jedním dechem! Vřele doporučuji!

Krisařka
Krisařka
09.08.2021 3 z 5

Klasika, další čtivá kniha autorky ...

Lka
Lka
22.01.2021 3 z 5

Audio :
Takový reálný příběh ze života, jak si žena může vlastní vinou zničit šťastné manželství.

Isew
Isew
20.01.2021 2 z 5

Tohle mi vůbec nesedlo. Nebavilo mě číst o ženě, která měla relativně všechno, ale byla nespokojená a své manželství i rodinu obětovala své sexuální neukojenosti. Přečetla jsem polovinu, a protože se stále vše točilo v kruhu, tak jsem usoudila, že když si přečtu až poslední kapitolu, tak o nic nepřijdu. Přečetla jsem si poslední kapitolu, skončilo to očekávaně a já si ušetřila hodně hodin nezáživné četby. Další knihy od autorky vyhledávat nebudu.

hlentilka
hlentilka
04.01.2021 2 z 5

Rozpačitost? V knize je popisováno několik příběhů, mě zaujal pouze jeden a to o překladatelce Anně. Ve druhé polovině knihy jsem začala jednotlivé texty přeskakovat a zaměřila jsem se jen na ten jeden jediný příběh. Er-forma mi připadala v této knize strašně divná, plytké, táhlé rozhovory. Možná je to vina i překladatele knihy - ze slovenštiny do češtiny - nevím, čím to může být. Naopak závěr knihy se mi líbil - není to ten typický happy end, ale opravdu reálný život.

tess.de.veles
tess.de.veles
19.11.2020 4 z 5

Dobra kniha....,ale i presto jsem ji cetla az nejak moc dlouho...Zivot je zivot a krasne a zaroveň strasne na nem je, ze NIKDY nevime, co nas v naslesujicim okamziku ceka...Zivot je ale VZRUSUJICI !!!

Kerberos
Kerberos
20.09.2020 4 z 5

Dvojí život se nevyplácí. Hlavní hrdinka,sexuálně nespokojená si nevěrou zničí harmonické manželství.

1v8na
1v8na
16.09.2020 4 z 5

Příběh je čtivý a hlavně reálný a ze života.
Čtenář by nevěřil, jak může jeden vztah dopadnout.
Líbilo se mi vykreslení dvou rozdílných charakterů a osobnostních rysů a i poukaz na věkový rozdíl v manželství.

lidunka1
lidunka1
08.09.2020 3 z 5

Příběh je ze života, ale takový trochu utahaný. Asi trochu i vinou překladu mě knížka úplně nenadchla.

ještěrka38
ještěrka38
08.06.2020 4 z 5

Velmi odpočinková knížka. Mě se příběh líbil. Takový opravdu ze života.

LenkaVrbatova
LenkaVrbatova
02.05.2020 3 z 5

V rámci žánru dobré. Neurazí, nenadchne. V řadě přečtených knih zapadne. Závěr byl na mě již příliš zdlouhavý, ale celkově mě kniha bavila, příjemná oddechovka.

TaLu
TaLu
25.02.2020 5 z 5

Příjemné čtení. Uvěřitelné osudy. Dvě ústřední hrdinky, které se vypořádávají se svými životy jak jen to jde. Kolem nich je v rodinných vazbách několik dalších lidí, se kterými se díky autorčině svěžímu vyprávění také seznámíme. Řekla bych, že celá kniha je o tom, jak si dokážeme neskutečně zkomplikovat život, jak komplikovaný život může nabrat nečekaná rozuzlení a podobně. Zkrátka nic, co bychom neviděli i v reálném světě kolem nás a v nás. Osvěžující byly pohledy do života babiček, znovu jsem si uvědomila, jak opuštěné může být někdy stáří, a že by bylo dobré v rodinách na tuto etapu života nezapomínat. Určitě si po čase přečtu i další knihy autorky.

vekkr
vekkr
18.02.2020 3 z 5

Četlo se dobře, ale jaksi mi její knihy splývají dohromady. Tady trochu přitažené za vlasy.

zdenaR
zdenaR
24.01.2020 4 z 5

Klasika od autorky.
Čtivé, oddechovka, řekla bych i ze života.

knihovniceS
knihovniceS
10.08.2019 4 z 5

Příběhy kamarádek s jejich rodinnými radostmi a strastmi. Tentokrát mi chyběl spád a "šmrnc", proto ubírám jednu hvězdu. Od autorky už jsem četla lepší ...

TamaraKrejčí
TamaraKrejčí
04.08.2019 3 z 5

Asi do poloviny nuda, takové popisování, jako tlachání u kafe...nakonec se teda vyvrbily jakési zápletky a konečně se vysvětlilo proč "dva životy"

Radka1911
Radka1911
25.06.2019 4 z 5

Pěkný, reálný příběh dvou přítelkyň s rozdílnými životními osudy. Knížky Táni Keleové - Vasilkové jsou ze života a nutí k zamyšlení, navíc se dobře čtou.

přátelství slovenská literatura kamarádky

2011  82%Dva životy