Dům ve Stecherově ulici

Dům ve Stecherově ulici https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/112324/dum-ve-stecherove-ulici-112324.gif 4 10 3

Hlavní hrdina a autor v jedné osobě, Hubert Sigmund, vzpomíná na své dětství, které prožil v Mostě střídavě v péči babičky a dědečka a česko-německých rodičů. Na počátku války bylo malému Hubertovi pět let, snad proto si pamatuje zdánlivě spoustu nepodstatných maličkostí, z nichž se však časem vyklube příběh česko-německého soužití bez příkras a romantiky na počátku čtyřicátých let dvacátého století. Ani poválečný život na Mostecku nebyl jednoduchý. Sousedé se k rodině, v níž žili poloviční Němci otočili zády, malý Hubert nemohl studovat, rodiče měli problémy se zaměstnáním. V šedesátých letech odešel Hubert Sigmund do východního Německa, kde žije dodnes.... celý text

Literatura naučná , Biografie a memoáry

Vydáno: , Prostor

Das Haus in der Stechergasse

Abroš
20.12.2022 5 z 5

Takové rychlo vzpomínky.Autor nezabíhá moc do hloubky,děj kvapí a než se člověk naděje je kniha přečtená.Pak si položí otázku,zda-li nemohla být delší.Čekal jsem víc,ale na obranu autora musím říct,že byl v době kolem roku 1938 hodně malý.

sumcicka
13.01.2015 3 z 5

Příběh o rodině, příběh o válce, příběh o lidech a o tom, že kabáty převlékali jak Němci, tak Češi. To vše vyprávěno poetickým stylem očima hlavního hrdiny - malého sudetského chlapce.

Zlatka75
26.04.2014 5 z 5

Pokud se chcete zasmát nahlas, a zároveň vám nevadí nějaká ta slza na tváři, pak tato kniha je to pravé pro vás.

česko-německé vztahy sudetští Němci

Autorovy knížky