Dům v temnotách

Dům v temnotách https://www.databazeknih.cz/img/books/80_/80214/dum-v-temnotach-80214.jpg 3 19 5

Čtyřicetiletý novinář Filip Noska je rozvedený, trošku lehkomyslný cynik, který právě dal výpověď z redakce týdeníku, protože už má po krk přitroublých rozhovorů s ještě přitroublejšími hězdičkami šoubyznysu. Potřebuje oddechový čas a chce si dát do pořádku svůj rozháraný osobní život. Dá sbohem Praze, pronajme si letní apartmá v penzionu Pejmov a hned první den se seznamuje s půvabnou a trochu záhadnou majitelkou cestovní kanceláře Kamilou Nowak. Je přesvědčený, že má před sebou příjemné letní lenošení, možná ozvláštněné milostným románkem, a ani ve snu ho nenapadne, že se právě vydal na cestu poznamenanou dávným zločinem, nebezpečím a šílenstvím... Román patří do žánru psychologického thrilleru, nicméně na své si přijdou i ctitelé hororu a příznivci detektivní literatury. Příběh totiž nabízí mnohé nečekané zvraty a závěrečné šokující rozuzlení. ... celý text

knihomolka1197
knihomolka1197
06.10.2020 2 z 5

Přiznávám, že kniha je napínavá, ale celkově knihu hodnotím spíše jako brakovou literaturu.

Siege03
Siege03
20.09.2018 5 z 5

Napínavé,prolínaní děje.Doporučuji

Iki1
Iki1
20.04.2018 3 z 5

Autor sestavuje děj z téměř uvěřitelných příhod, míchá sem fantazii, aby posléze vše uvrhl do neskutečna a děj tím shodil. Po expozici následuje hodně šokující rozuzlení i závěrečný zvrat, který děj vrací do hry. Kniha je psána s lehkostí, i když místy dost roztahaně, dokázala mě vtáhnout a sem tam i pobavit. Jako odpočinkové čtení je dobrá.

Dalda
Dalda
22.12.2014 2 z 5

Samotný námět a prostředí románu (starý penzion) považuji za velmi zajímavé, autor s nimi však nedokáže pracovat a příběh dále rozvinout. Kniha postrádá tempo a je v ní hodně hluchých míst. Místy autor navíc příběh příliš natahuje (např. alkoholová jízda hlavního hrdiny v Praze). Pro mě velmi slabý román.

Leňouza
Leňouza
06.08.2013 1 z 5

Původně jsem chtěla dát dvě hvězdičky, ale marně přemýšlím proč...knihu jsem přečetla a neustále čekala, až se konečně rozjede a hlavně jsem očekávala to avízované rozuzlení....no, mě tato kniha neoslovila, ale každý ať si udělá vlastní názor.

kriminální thrillery

Jiří Houser
česká, 1949
2011  59%Dům v temnotách
2016  58%Sherlock Holmes vítězný...
1983  60%Holandská partie
1996  95%Dýmka v proměnách času
2020  83%Most do záhrobí

Kniha Dům v temnotách je v