Duhový luk

Duhový luk https://www.databazeknih.cz/img/books/64_/64507/bmid_duhovy-luk-AC9-64507.jpg 3 17 9

Filmová povídka. Dramatický příběh ze slovensko -polského pomezí nás zavádí mezi skalnaté štíty Vysokých Tater. Do milostného vztahu slovenské lékařky Evy a polského záchranáře Adama se prolínají vzpomínky z války, které dodnes ovlivňují lidské osudy.

m2056
30.08.2023 3 z 5

Knihu máme doma desítky let náhodou jsem narazil na konec jednoho dílu jako seriál a tak jsem se rozhodl si to přečíst. Výsledek nelituji líbilo zkuste to také.

vvikingg
03.04.2022 3 z 5

Seriál pamatuji jako kluk, polský herec Mikulski tehdy hrál i seriálu Kapitán Klos, který byl v té době velmi úspěšný, kniha po letech nezaujala,v knize jsou černobílé fotografie z TV seriálu, že člověk mohl zavzpomínat

RoBertino27
31.01.2022 3 z 5

Nejdřív jsem si oprášil ve vzpomínkách onen třináctidílný seriál, pak jsem narazil i na knihu a odtud vedl oblouk opět k reprízovanému seriálu. Jako klad knižní verze vidím množství fotografií, ale zcela upřímně bych při rozhodování zda číst či vidět tentokrát upřednostnil vizuální provedení, byť někdy poněkud statické.

ijcro
25.10.2021 2 z 5

Televizní příběh dobrý, byť obsahově poněkud poplatný době.
Knížka se mi četla, řekněme, nedobře. Uvození přímé řeči, myšlenkových pochodů... nějak mi tam chyběly správné oddělovače. A zvláštní mi přišlo vyprávění ukotvené v přítomném čase, zřejmě jsem tomuto typu řehole odvyknul. Hůř se mi četl snad jen Wenigův Kašpárek.
Ani nevím, jestli bych neměl spíš doporučit TV seriál... :|

nai.ivka
01.09.2021 3 z 5

Seriál výborný a právě ho opakují na ČT3. Knížka je ale napsaná dost nezáživně, těžkopádně, jako by to byl jen popis jednotlivých obrazů. Neponoukla mě k přečtení další autorovy knihy.

Jitka6
15.05.2020

Četla jsem z nostalgie. Chtěla jsem si připomenout seriál, který jsem si hodně matně pamatovala z dětství.

Lucissia
16.08.2018 3 z 5

Knihu mi donesla kolegyně z práce, že prý je podle ní natočený výborný seriál. Ano, ten asi dobrý je, ale do knihy jsem se začíst nemohla. Dala jsem asi půlku, a odložila jsem...

Marla
05.06.2018 5 z 5

Nejdříve jsem zakoupila tohle útlé dílko v bazaru za 1,-Kč a pak si i stáhla zpola zapomenutý seriál s krásnou Květou Fialovou a mužným Stanislavem Mikulskim v hlavních rolích. Knížečka obsahuje všechny díly seriálu a množství fotografií a pro toho, kdo si na seriál pamatuje je to prima čtení.

8130
01.03.2017 4 z 5

jako seriál o doktorce Evě a polském záchranáři Adamovi,se zápletkou z II.sv.války, ukrytým pokladem v horském plese a nádhernejma horama, se mi seriál kdysi hodně líbil,v antikvariátu jsem narazila na knížku,tak jsem si ji koupila....je plná fotek ze zmiňovaného seriálu. Škoda, že ho už u nás nevysílají.

Karel Valtera
česká, 1937 - 2010