Dubinovy životy

Dubinovy životy https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/43842/bmid_dubinovy-zivoty-rPL-43842.jpg 5 12 2

Román jednoho z nejzajímavějších amerických prozaiků XX. století, napsaný v roce 1979. Hlavní hrdina – William Dubin – je distingovaný vypravěč středního věku, hledající klíč k sobě samému. Jeho manželství je stabilní, jeho život usedlý, spořádaný a zajištěný. Do té doby, než ho naruší jistá dívka, třiadvacetiletá Fanny. Dubinovy životy není pouhý milostný román, spíše jeden z nejhlubších portrétů manželství, ale také ostrá, přesná a výstižná kronika touhy – nejen, ale právě erotické touhy...... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Volvox Globator

Dubin's Lives , 1979

netopýr088
31.01.2020 5 z 5

Vždy som mal B. Malamuda za spisovateľa s (u mňa) vysokým literárnym kreditom, ale v tejto knihe prekonal aj sám seba. To ako rôzne môžu byť dôvody pre naše túžby a vôľa dosiahnuť ich naplnenie tu ukázal priam majstrovsky na manželskom mnohouholníku, v komornom rozprávaní plnom hĺbky, k tomu všetkému podporenom porovnaniami s životmi slávnych osobností, ktoré sú predmetom životopiscovho celoživotného bádania, a predovšetkým s životom D.H. Lawrenca. A ak sa dá poučiť z životov iných ľudí, vždy tu bude ten jediný život, ktorý musíme žiť a precítiť aj so všetkými nepríjemnosťami. Malamud je dôstojným pokračovateľom Dostojevského.

lidunka1
04.01.2018 5 z 5

zajímavá kniha. Nevím, jak to napsat - uvědomila jsem si, že někdy člověk třeba moc chce zůstat věrný, ale touha po vášnivém sexu je silnější než on.

nevěra milostné romány erotika americká literatura milostné vztahy touha

Bernard Malamud
americká, 1914 - 1986