Druhá šance

Druhá šance https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/223939/bmid_druha-sance-33w-223939.jpg 4 54 18

Andrew Stilman, významný reportér New York Times, se právě oženil. Dne 9. července 2012 ráno běží podél řeky Hudson, když na něj najednou někdo zaútočí. Ucítí v zádech palčivou bolest a zhroutí se na zem. Když se probudí, píše se 7. květen 2012… Do svatby i do podivného útoku zbývají dva měsíce… Od tohoto okamžiku má šedesát dní na to, aby odhalil útočníka a zjistil jeho motiv, šedesát dní na to, aby zvrátil běh osudu.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Romány

Vydáno: , Motto

Si c´était a refaire , 2014

Aquagirl
02.11.2022 4 z 5

Narazila jsem na tuhle knížku úplně náhodou a musím říct, že se mi celkem líbila. Mám ráda podobné skoky v čase a byla jsem zvědavá jak se bude příběh vyvíjet. Jenom možná místy to bylo trochu rozvleklé (mezi Andrewem a Valérii... tam bych tomu dala trochu víc šťávy) ale jinak se to četlo hezky.

Manifest blech
22.06.2022 2 z 5

Nečekala jsem moc, ale strhlo mě to. Velmi čtivé, zajímalo by mě, jestli z toho udělali film, to je na to jak dělaný.

hanča34
29.12.2021 3 z 5

Nápad dobrý, ale moc zdlouhavé a složité. Dalo se to napsat zajímavěji.

devildeny
30.09.2021 4 z 5

Zajímavé zpracování, dobře se četla. Někdy jsem si říkala, že je ten děj trochu zvláštní, ale na konci jsem pochopila proč. Kniha se dotýká tématu krádeže dětí, což bylo asi nejvíce čtivé, vztah Andrew a Valérie, docela nuda.

helenkan
03.08.2019 4 z 5

Žádná nuda. Zajímavý příběh. Bezva čtení.

Kekik
15.05.2019 5 z 5

Do knihy jsem šla s nulovým očekáváním, ba přímo s trochou nechutí. Odrazovaly mě hodnocení a komentáře. O to více mě překvapila s čtivým textem a zajímavým příběhem. Jaké by to bylo dostat druhou šanci? Někdy by se mi to vážně hodilo, ale pak si pokaždé řeknu- osud nezměníš.
Příběh je velmi dobře zpracovaný. A to zjištění na konci, úžasné.
Postavy Pilguez a Simon mě pobavily.
Podruhé jsem četla knihu, ve které se promítají události páchaného zvěrstva v Argentině a podruhé si říkám: Jak je to možné?
Rozhodně jsem velmi ráda, že jsem si knihu přečetla.

Kiki22
16.04.2019 4 z 5

Dostane druhou šanci a zas ji podvede? To se na mě teda nezlobte, ale to mě dost nakrklo! :-D Jinak je příběh čtivý, vrah se ale dal vytušit už asi od poloviny, pro mě to tedy nebylo až takové překvapení. Nicméně jak se to na konci celé odhalilo, to bylo fajn. Ale nejvíc mě teda dostal příbeh Rafaela, Isabel a Marie Luz, až doteď jsem neměla o vlastně docela nedávné historii Argentiny potuchy!

Devil-Ivet
10.12.2018 3 z 5

Přebal knihy hlásá "romantický thriller", což mě popravdě docela děsilo a neuměla jsem si pod tím nic představit. Nakonec to nebylo až tak romantické, ale do thrilleru to také mělo daleko. Chybělo tam napětí a ani to ve mně neprobudilo zvědavost, co se stane na další stránce. Snad jen osud Rafaëla a Isabel a pak diktatura v Argentině. Což je dost málo…

Luca287
23.09.2018 5 z 5

Přečteno jedním dechem...tak nějak samo to uteklo...kniha mne opravdu bavila...

Zlatinka.Emilly
15.07.2018 4 z 5

Dobře se to četlo, mám ráda příběhy typu … jsem zpět v minulosti. Sice byl příběh místy zašmodrchaný sny, že jsem hned nevěděla, jestli je to skutečnost, nebo právě sen, ale konec byl překvapivý. Příběh naváděl čtenáře k potenciálnímu vrahovi pár stránek od konce, takže správný závěr jsem nakonec udělala i já. Jen se mi nelíbí ty otevřené konce. Jeden pak může vymýšlet jak to asi mohlo dopadnout? A těch "asi" v tomhle příběhu myslím není víc, ale stejně. Těch pár stránek k pořádnému konci by neškodilo :)

marara
17.03.2018 4 z 5

Marca Levyho jsem neznala a kniha se ke mně dostala náhodou. Nic moc jsem nečekala, ale bylo to překvapivě dobré čtení. Námět sám byl zajímavý, neotřelý a značně ho okořenilo pátrání novináře New York Times v Argentině, příběhy lidí zmizelých za vlády vojenské junty a stejně tak příběh čínské holčičky unesené před zraky její matky, aby mohla být dána k adopci americkým rodičům.

Mickey103
15.03.2018 5 z 5

Moc dobrá kniha a skvělý děj, vůbec nenudila.

Lili
17.09.2017 4 z 5

S Marcem Levym před x lety začala moje čtenářská posedlost. Na další titul jsem se tentokrát načekala, o to víc se na něj těšila a nezklamal mě. Levy se rád pouští na cesty minulostí na téma "co by kdyby" a mě to baví. Napínavý děj řádky popoháněl, přečtená byla natošup. Škoda, že další vydání nezůstalo v rukou Albatrosu.

cukrovka
20.12.2016 4 z 5

Čtivý příběh se zajímavým námětem. Jen mě trochu vadilo prolínání návratu v čase se sny. Trochu jsem se v tom ztrácela.

ivzu77
26.02.2016 3 z 5

Detektivní thriller se zajímavým příběhem. Trocha argentinských dějin mne zaujala, práce novináře, zajímavý reportáž. ... Druhá šance na život !!!!
Četlo se to dobře.

putpuda
19.11.2015 4 z 5

Nic extra, ale dalo se to, čte se dobře.

jasmína
24.02.2015 4 z 5

Zprvu jsem měla strrach, co se z děje vyklube, ale doporučuju číst do samého konce, a komu nevadí, že je otevřený, tím spíš.

ciniminisek
02.01.2015 4 z 5

Detektivní thiller s nádechem scifi, tvoří z této knihy velmi poutavý příběh a s pomocí lehce čtivého děje dokáže čtenářovu pozornost udržet až do poslední stránky. Titul v sobě skrývá napětí, strach, ale i vtip, který si berou na starost ostatní aktéři, které si každý čtenář oblíbí, tak jako tuto knihu.

cestování časem thrillery

Marc Levy
francouzská, 1961
2005  80%A co když je to pravda?
2014  74%Druhá šance
2006  81%Potkat Vás znovu