vvikingg
21.01.2024 3 z 5

Kniha od R. Johna a J. Presla ( zakladatele organizace DROP IN léčba a prevence drogově závislých) je stará pomalu 30 let, zaujala mě zde jedna otázka : jste pro legalizaci trávy a hašiše ? , odpověď: neznám žádnou politickou stranu v této zemi, která by něco podobného prosazovala, pokud by to udělala páchá politickou sebevraždu. Uplynulo 29 let, strana která chce legalizaci marihuany je ve vládní koalici.

Peleus
04.04.2020 3 z 5

Musím se podělit o vzpomínku z dětství (nebo mládi? - nikdy jsem neměl příliš jasno v tom, kde je hranice). Ve škole se konala akce ve stylu "drogy jsou fuj, fuj, děti!". Pustili nám na VHS krátký film, což jsme vítali s povděkem, neboť jinak hodina občanské výchovy s pospávající a znuděnou vyučující neskýtala příliš zábavy. Následovala krátká přednáška s protidrogovým koordinátorem, po které se konalo rozdávání brožury s otázkami a odpověďmi ohledně drog.

Nevím proč, nejvíc mi v paměti ulpěla otázka:
Moje přítelkyně se v poslední době hodně změnila v sexu. Je mnohem kreativnější. Taková nebyla.
Odpověď:
Je možné, že si na drogy vydělává prostitucí, proto je zkušenější.

Každopádně jsem si ve své mladistvé oprsklosti řekl koordinátorovi o autogram (musel jsem přece mít něco víc, ne?), který mi skutečně dal i s věnováním "Přeji ti úspěšný život bez drogové závislosti!".

TOHLE je Ta knížka. A přestože možná nebude snadno k sehnání, narazíte-li na ni, nebraňte se setkání. Lepší s ní, než se závislostí, řekl bych.

drogy závislost, narkomanie

Autoři knihy