Drakie

Drakie https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/129939/bmid_drakie-129939.jpg 4 876 178

Drakie série

Jacinda od malička žije s cejchem výjimečnosti a ví, že každý její krok je sledován. Touží ale po svobodě rozhodovat se sama za sebe. Když poruší nejposvátnější zásadu svého druhu, skoro za to zaplatí životem. Zachrání ji krásný cizinec, který byl poslán, aby lovil takové, jako je ona, potomky draků, kteří na sebe dokážou vzít lidskou podobu. Jacindina rodina je nucena uchýlit se do světa smrtelníků, kterému není lehké se přizpůsobit...... celý text

Fantasy , Dívčí romány

Vydáno: , CooBoo

Firelight , 2010

Marthas
14.10.2023 2 z 5

(SPOILER) 2/5 Příběh mě nijak moc neuchvátil. Problém mám s hlavní hrdinkou a vůbec i s námětem (dračích lidí). Navíc mi přijde, že se kniha z poloviny odehrává v hlavě hlavní hrdinky, resp v jejích myšlenkových pochodech, pocitech atd., což je hrozná zdržovačka. Vhodné možná pro mladší ročníky. Pro mě je to o ničem.

Škoda, že mám doma další díl a v knihovně nic lepšího není.

Iva095
13.06.2023 5 z 5

Nenáročná, pěkná kniha, kterou jsem měla během chvilky přečtenou. Jsem zvědavá na druhý díl.

Malinali
27.03.2023 5 z 5

Přečteno jedním dechem a to jsem 1x tolik starší jak hlavní hrdinka. Už mám připravený druhý díl.

Adee.K
03.03.2021 5 z 5

Tuhle sérii jsem četla když mi bylo kolem dvanácti a naprosto jsem si ji zamilovala. Dlouho to byla má nejoblíbenější série. Dnes už bych to asi neřekla, z podobných knih už jsem vyrostla, ale vím, že jsem z toho byla naprosto nadšená.

KaMal
06.09.2020 3 z 5

Super námět, čtivě napsané, romantika z příběhu jen tryská...ale hlavní hrdinka se chová tak nesympaticky/puberťácky/neví, co chce, že to bylo místy až na škodu příběhu.

Ashi
07.07.2020 5 z 5

Kniha Drakie je můj miláček. Naprosto jsem se do ní vžila. Prožívala jsem naplno každý zvrat a chvílema nedýchala napětím. A to musím říct, že jsem jí nečetla v teen věku, ale později. Musela jsem si jí pořídit v papírové podobě - protože jsem ji četla elektronicky a jako jednu zmála jsem ji opravdu chtěla držet v ruce. Hodně mě inspirovala. Je pravda, že příběh je hodně emoční - kdy hlavní hrdinka řeší lásku k lovci, ale okolo se děje spoustu jiných věcí, že to vlastně není jen o láskové linii.

0239
18.02.2020 5 z 5

Naprosto úžasná

Hranolky
30.11.2019 1 z 5

Poprvé jsem knihu přečetla, když mi bylo asi 12, ale nepřekousala jsem se přez druhý díl.
Teď v 16 jsem si celou série přečetla, ovšem jen díky tomu, že je kniha celkem poutavě napsaná a mě je blbý mít u sebe nepřečtené knihy. Jinak má kniha v podstatě jen špatné vlastnosti.
Postavy se všechny chovají stejně a nemají žádné větší charakterové rysy, kromě toho že nějaká postava je zlá, hodná nebo arogantní. Navíc mi byla většina postav nesympatická, už jen tím, že na každých pěti stránkách mění svůj názor a neprojdou si prakticky žádným charekterovým vývojem.
Děj je předvídatelný a ničím originální.
Z prvu jsem fandila zakázané lásce hlavní postavy, ale později mě veškerá romance okolo té nerozhodné bezcharakterní krávy jen otravovala.
Jediné, co mě nějak opravdu překvapilo byla smrt jedné z postav na konci 3 dílu a ani ta nebyla nakonec nijak odůvodněna.
Někomu by se možná kniha mohla líbit, ale pokud hledáte něco trochu inteligentního s dobrou zápletkou tak to budete muset hledat na trochu jiném místě

jitka7
16.11.2019 3 z 5

Ano, nápad je to skvělý. Hlavní hrdinové jsou fajn. Ale asi je to pro mladší publikum. Přišlo mi to trošku jednoduché, krásný příběh, ale asi v 15 bych ho hltala víc.

Kacennnka
04.11.2019 5 z 5

Tak jo, moc jsem od toho nečekala. Vlastně vůbec nic. A hlavně jsem ani trochu nečekala, že celou knihu spolknu během jednoho dne. Sice mi to občas docela hodně připomínalo Smečku, ale když si vezmu, jak mě Cremerová nas... štvala, tak mi to vůbec nevadí. Není to stoprocentní, ale pět hvězdiček tomu prostě dám!

mysik612
20.10.2019 3 z 5

Kdyby autorka neměla žádnou pasáž dvakrát, kniha by měla maximálně 100 stran.

WeirdoAnne
30.08.2019 4 z 5

Myšlenka o lidech měnící se v ...cosi, co je něco jako drak, mi zní hezky. Hlavní hrdinka byla fajn, její sestru jsem však měla o trošku radši, to ale až od druhého dílu. Kniha je čtivá a i když se trochu opakuje, tak za ten nápad musím přičíst další hvězdičku.

spoiler..ale jenom trošku :D Další milostný trojúhelník, tenhle tam ale sedí a ani mi tam tolik nevadil

Maitter
21.07.2019

Nedočteno. Zaujal mne námět (asociace na Elvenbane), ale asi je určena spíše dětem kolem 12 let... má jednoduchý, nezáživný sloh.

jani.ruzicko
05.06.2019 5 z 5

Tohle pro mě je velmi milé překvapení. =)
Obálka je nádherná, ale anotace mě vlastně moc nezaujala, nakonec jsme dala na doporučení a knížku si přečetla, a rozhodně nelituji!

Jacinda i Will jsou velmi sympatičtí a moc se mi líbí to jejich spojení. Knížka je až neuvěřitelně čtivá a ubíhá strašně rychle. =) Velké překvapení na konci, v podobě převtělení Tamry, mi přišlo jako super nápad. Jsem zvědavá, co bude dál.
Takže pokud váháte, tak určitě do toho! =)

Michaela2031
21.05.2019 5 z 5

Nejlepší trilogie, kterou jsem zatím četla!

Sarajana
20.04.2019 5 z 5

Naprosto úžasný příběh

Nika320
28.03.2019 2 z 5

Abych pravdu řekla, nedostala jsem se dál, než ke konci prvního dílu. Zajímavý příběh, ale špatné zpracování.

Vikos
26.02.2019 5 z 5

Nádhera :) Sympatické postavy. Jednání postav se mi líbilo.
Někdo říká, že Talon kopíruje Drakii. Talon sérii mám 2x přečtenou a tak jsem si řekla, že se ze zajímavosti vrhnu na Drakii a okouknu tu "okopírovanost". Vůbec mi nepřijde, že Talon je okopírovaný. Sice v některých bodech jsou si ty knížky dost podobné - například v tom, že se hlavní hrdinka zamiluje do nepřítele její rasy, ale jinak se od sebe tyto dvě série docela liší. Každá z autorek měla jiný pohled na draky a jejich svět :)

šneki
13.02.2019 4 z 5

Po druhém přečtení už se mi nezdá tak skvělá, ale částečně to asi bude věkem. Jinak autorka píše poměrně čtivě a postavy jsou vcelku sympatické. Pomyslně strhávám ze 4 na 3.5*

Ajda300
17.01.2019 3 z 5

Kniha se mi líbila ale nevnímala jsem ji jako jednu z nejlepších. Jacindu jsem si jako hlavní postavu oblíbila. Děj rychle ubíhal a byl celkem čtivý.

draci přátelství láska útěk dobrodružství střední škola

Sophie Jordan
americká, 1975