Zelená jako smaragd

Zelená jako smaragd https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/263474/bmid_drahokamy-zelena-jako-smaragd-twI-263474.jpg 5 2095 367

Drahokamy série

< 3. díl

Gwendolyn má zlomené srdce. Zdá se, že Gideonovo vyznání lásky bylo pouhou fraškou, aby šel na ruku jejich úhlavnímu nepříteli, hrozivému hraběti Saint Germainovi. Ale pak se stane něco naprosto nepochopitelného a Gwennin svět je vzhůru nohama. Ji i Gideona čeká dech beroucí úprk do minulosti, a taky menuety, paruky, kordy a divoké pronásledování a nad tím vším se vznáší otázka, zda se dá stav pokojové fontány vůbec léčit… (pozn. Xemerius se velmi obává, že nikoliv.)... celý text

Literatura světová , Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: , CooBoo

Smaragdgrün - Liebe geht durch alle Zeiten , 2010

Anež00
14.04.2024 5 z 5

Třetí, závěrečný díl trilogie Drahokamy nezklamal. Velmi jsem si příběh Gwendolyn a Gideona užila. Jak se píše v jiných komentářích, ten konec mohl být méně uspěchaný, ale to na mém hodnocení nic nemění. Dávám plný počet hvězd.
A Xemerius nezklamal, nejlepší vedlejší postava. A byl by z něho dobrý spisovatel. : D
Budu citovat: ,,Dokonce i stíny na zdi oněměly,když se na sebe ti dva dívali, jako by se právě posadili na prdící polštářek. Rozezněla se romantická hra houslí, pak oba vedle sebe tápali pryč z místnosti, dívka v počůraně žluté košili a hoch, který nutně potřeboval k holiči. " ,,Moudrý a krásný démon Xemerius..."
Oblíbila jsem si i nejlepší kamarádku Gwen Leslie.
A ten zrádce v lóži mě opravdu překvapil, myslela jsem si, že to bude někdo jiný.

hana4834
14.04.2024 5 z 5

I když to bylo předvídatelný tak jsem se nemohla odtrhnout a škoda že už to skončilo

MollyCornelia
10.01.2024 5 z 5

5*/5*
Tahle série byla bomba! Našla jsem si v ní všechno, co potřebuji: romantiku, napětí, pořádně zamotaný příběh a trochu toho fantastična. Propletené linie času byly logické a kolikrát nelehce pochopitelné. Někdy autorka přišla s geniálními nápady.
Vytkla bych lehce uspěchaný konec a žádný hlubší význam.
Doporučuji náctiletým od 14 let.

Dalgiona
30.09.2023 5 z 5

Sice byl ten konec trochu rychlý, ale celá série se mi líbila mnohem více než film. Zejména konec byl fajn, více uvěřitelný než ten filmový. Tak pokud jste už přečetli první dva díly, neváhejte a hurá do třetího dílu.

m2056
21.09.2023 4 z 5

Kniha je dobrá i když člověk trochu tuší na pozadí lásku co přichází tak se skvěle čte bohužel série končí.

Knihomolka_09
14.09.2023 5 z 5

Třetí díl a pořád pecka...
Skvělé zakončení série

Tamirai
16.04.2023 5 z 5

Táto séria je skvelá! :)

bohejsova
13.02.2023 5 z 5

Poslední díl trilogie drahokamů od Kerstin byl stejně dobrý jako dva předchozí díly. Vztah mezi Gideonem a Gwen se mi líbil čím dál víc a víc. Kniha byla velice obsáhlá, ale tím jak byla dobře napsaná se mi strašně dobře četla. Hodně mě mrzelo když jsem si uvědomila, že tohle je poslední díl a pak už konec, což byla velká škoda. Knihu všem velice doporučuji.

LenaWirus
11.02.2023 3 z 5

Třetí díl byl slabší než ten předchozí, ačkoliv jsem si užívala rozkol mezi Gwendolyn a Gideonem z počátku knihy. Konec byl velmi uspěchaný a řešení mi přišlo nějaké moc snadné, na jedné stránce vymyslí teoretický plán, jak by to asi mohlo být, a na druhé se to prostě stane a konec. I tak se jednalo o pěknou sérii, dále bych v ní už ale nepokračovala.

Marleen
04.01.2023 4 z 5

Wow!
Tahle serie se mi hrozně líbila. Opravdu hrozně moc!! Příběh byl velmi promyšlený a myslím že když někdo dokáže napsat takový příběh tak musí být opravdu genius.
Tahle serie ma jen jeden minus a to že autorka hodně používala slovo OK. Ale to je taková malá drobnost.
Dávám 4,5/5⭐️

Verunka289
14.12.2022 5 z 5

Závěr celé série mi možná přišel trošku uspěchaný, zasloužilo by si to asi lepší vysvětlení, přesto celou sérii hodnotím velmi kladně, určitě na ni jen tak nezapomenu.

picris
12.10.2022 3 z 5

Tento díl byl o něco výraznější, než ten předešlý. Přesto ve mně nic velkého nezanechal. Některé kapitoly považuji za zbytečný balast. Samotný závěr nijak zvlášť propracovaný. Celkově bych očekávala více zajímavějších interakcí G a G. Přijde mi, že si kniha hraje na něco chytrého, ale ono tomu až tak není.

Ryšava
19.09.2022 3 z 5

Když budu hodnotit knihu samotnou, tak se mi zdála nemastná neslaná. Dost mi vadilo, jak je Gwen "hloupá". Děj až moc rychle utíkal. Během 14 dnů Gwen a její kamarádi dokázali rozlousknout, co jejímu dědečkovi trvalo cca 30 let... Co se mi opravdu líbilo, tak jak se přítomnost propojila z minulostí, takže člověk zjistil, kdo ve skutečnosti uhodil Gideona atd... škoda, že nebylo vysvětleno jak vznikly chronografy atd., ale chápu, že to do holčičího čtení nepatří...

Celou sérii hodnotím 4*. Příjemné čtení, které rychle plyne a člověk si odpočine =)

0323
08.09.2022 5 z 5

Celá série je skvělá...ale popravdě, zrovna ten třetí díl mi trval na přečtení nejdéle. Určitě stojí za přečtení.

Betulabii
25.08.2022 3 z 5

Nápad s cestováním v čase je sám o sobě zajímavý a autorka měla celou sérii dobře promyšlenou, ale já prostě musím dát jen 3 hvězdy. Na mě to bylo prostě moc teen. Kdyby to byl úplně stejný příběh, ale hlavní postavy by byly například 25+ a místo školy chodily třeba do práce, tak bych dala klidně plný počet. Ale tak nějak se nemůžu vcítit do puberťačky (a ještě takového telátka), ani do toho devatenáctiletého borce všeumělce. Jsou věci na které člověk potřebuje trošku životní zkušenosti. Navíc si začali vyznávat lásku po tom co spolu promluvili tak 30 vět a ještě se stihli 2x pohádat. Nebýt vysokého hodnocení, tak bych to asi nedocetla. Asi jsem na toto už stará.

tessie_m
12.07.2022 5 z 5

Dokonalost. Určitě se k tomu někdy vrátím potřetí.

Dean_Sami
07.06.2022 5 z 5

Krásná knižní série, když jsem dočetla knihu, moje srdce to zabolelo. Kéž bych mohla příběh ještě jednou číst, bez toho, abych věděla co přijde na další straně.

Petra-1
23.05.2022 4 z 5

Velmi příjemná oddychovka. Hned jsem se začetla a děj mi rychle utíkal.
Určitě moc doporučuji k přečtení. Jediná chyba, kterou jsem našla, je ve mně. Kdybych byla aspoň o deset let mladší, tak si z toho i sednu na zadek.

majavcelicka
17.05.2022 5 z 5

(SPOILER) Za mě nejlepší díl. V půlce jsem se nepřestávala divit, co se vše semlelo. Sice "zrádce v řadách" jsem tipovala někoho jiného, ale pak zpětně mi na to seděl. Akorát ten konec pro mě nebyl úplný happy end, samozřejmě "zloduch" přemožen, ale jak to dopadlo s Gideonem a Gwendolyn.... Přišlo mi to z mého pohledu smutné.... Ale Gwendolyn se o tom též zmiňovala, že jí to nutí přemýšlet. Strašně jsem se nasmála, když vyšlo najevo, kdo dal Gideonovi po hlavě. :-D

Erika017
26.03.2022 5 z 5

Opravdu nádherná série. Plná zvratů, zápletek a tajemství. Vyvrcholení a hlavně závěr série byl úžasný. Doporučuji