Rudá jako rubín

od:

Rudá jako rubín

Žít v rodině, která je samé tajemství, není pro šestnáctiletou Gwendolyn zrovna snadné. Jednoho dne se s ní zatočí svět a ona se rázem ocitne ve známé ulici, jenže téměř sto let před svým narozením. Vzápětí pochopí, že tím největším rodinným tajemstvím je ona sama. Zbývá jí ale ještě pochopit, jaké nebezpečí člověku hr... celý text

Žít v rodině, která je samé tajemství, není pro šestnáctiletou Gwendolyn zrovna snadné. Jednoho dne se s ní zatočí svět a ona se rázem ocitne ve známé ulici, jenže téměř sto let před svým narozením. Vzápětí pochopí, že tím největším rodinným tajemstvím je ona sama. Zbývá jí ale ještě pochopit, jaké nebezpečí člověku hrozí, když se zamiluje napříč časem.

-- zdroj: www.legie.info -- méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/11_/110297/laska-nezna-cas-ruda-jako-rubin-fFV-110297.jpg 4.51367
Série:

Drahokamy (1.)

Originální název:

Rubinrot - Liebe geht durch alle Zeiten (2009)

Žánr:
Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, CooBoo
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (275)

Přidat komentář
markulka
předevčírem

Kerstin Gierová píše neuvěřitelně čtivé, poutavé a zábavné knihy. Gwendolyn mám moc ráda (stejně jako Liv ze snové trilogie) a zbožňuji její myšlenkové pochody :D Kniha byla prostě perfektní a při představě, že toto byl pouze start, se už nemohu dočkat na pokračování...

1Světluška2
09. července

Kniha mě pohltila. Gwendolyn byla sympatická, ale někdy tvrdohlava. Gideona jsem úplně žrala. Okamžitě jdu číst druhý díl. Nemuzu se dockat.

gattousti
07. července

Po přečtení této knihy jsem ihned letěla do knihkupectví, abych mohla pokračovat dál. Příběh mě naprosto pohltil a z příběhu jsem prostě unešena :) Miluji knihy tohoto typu - lehké čtení se zajímavou zápletkou :)

Topsinka
25. května

Ani sovy nelze vyjádřit dokonalost této knihy. Když spojíte všechna slova, která svědčí o dokonalé knize, vyjde vám trilogie Drahokamy. Jsou tam kladné i záporné postavy - všechny si ale svým způsobem zamilujete. Při prvním čtení mě kniha moc nebavila, potom jsem se k ní ale dokopala a nelituji toho. Přečteno na jeden zátah. Naprosto skvělá knižní série stejně jako ostatní od této autorky.

klarinka9974
24. května

Jsem z knihy nadšená, dlouho jsem nečetla do noci abych se dozvěděla víc a víc informací. Kniha je čtivá, zábavná a dokonce i plná otazníků. Propadnete se do minulosti ze které není jednoduchá cesta zpátky a budete se muset přizpůsobit dané době. Úžasný nápad a skvělé zpracování :))

kirsten6214
24. května

Kniha se čte opravdu sama, tudíž je vhodným odlehčením ve zkouškovém období a jako malý bonus pár zajímavých faktů z dějin.

hadris
18. května

Knížka je velmi čtivá, přečetla jsem ji během pár hodin a hned se musela vrhnout na další.
Příběh je velmi zajímavý, snad se v časech neztratím a hlavně se těším, jak to všecko dopadne a na poznání, kdo je vlastně klaďas a kdo záporák :)
Líbí se mi, že Gwen vidí a slyší i duchy a démonky, je to moc fajn zpestření

Aivinka
18. května

Moc se mi líbí ten nápad cestování časem pomocí genu a ne pomocí stroje. Gideon se mi okamžitě zalíbil. Doufám že pokračování bude stejně užasné jako první díl.

šneki
15. května

Musím se připojit k názorům ostatních a to ohledně mentální vyspělosti hrdinky. Ano, kniha je pro mladší, ale šestnáctiletá hrdinka, která si nezapamatuje 3 slova? To by snad měla zvládnout i ve čtvrté třídě. Dále láska vycucaná z prstu a celou knížku se toho moc neděje... Ale alespoň to rychle ubíhalo, takže 3,5*

ada.pa
15. května

Jedna z nejlepších knížek který sem kdy četla.

xSimaix
14. května

Co k této knize dodat? Skvělá, promyšlená, propracovaná, zajímavá...Kniha je neuvěřitelně čtivá a stránky jsem doslova hltala. Autorka dokázala skvěle propracovat jednotlivé postavy a jejich povahy a v jejím podání byla i rodinná večeře popsána neskutečně zajímavě a trefně. Dané téma cestování v čase je také popsáno velmi dobře.
Knihu jsem nebyla schopná na hodinu odložit z ruky a když jsem číst nemohla, přemýšlela jsem nad vlastními teoriemi, co se podle mě stane. :D Až tak mě ta kniha pohltila. A nemluvě o nádherném a milém obalu, na jenž jsem se nemohla vynadívat. :)
5 hvězdiček je u této knihy povinností a jelikož skončila dost otevřeně, těším se na další díl! :)

(RECENZE na celou sérii na mém profilu) ♥

Lorej
10. května

Podle hodnocení jsem čekala nějakou pořádnou knižní bombu. Ze začátku jsem čtení chtěla i vzdát, ale nějaký zlomový okamžik mě nabudil a zbytek jsem přečetla coby dup. Za mě milé fantasy, co neurazí.

veronika1903
05. května

Strašně milá knížka, přečteno jedním dechem :) a ta obálka je ták sladká

Anett2000
05. května

Oproti ostatním fantasy knížkám je tohle zase něco jiného a opravdu mě to potěšilo. Knížka má zajímavý námět a rozhodně budu pokračovat ve čtení dalších dílů....

Evisis
03. května

Knihu jsem přečetla jedním dechem za jedno odpoledne. Příběh mě upoutal hned na začátku a během prvních pár stránek jsem se do něj naprosto zamilovala. Cestování časem je určitě velmi zajímavá myšlenka a autorka ji v knize podle mého názoru využila a popsala bravurně. Doporučuji přečíst :).

safira09
29. dubna

Knihu jsem přečetla v originále a je moc pěkně napsána. Jde o jednoduché čtení, ale s originálním tématem cestování časem, sympatickymi postavami a poutavým příběhem. Hurá na další díl...

katallinka
12. dubna

První díl se mi moc líbil a jsem zvědavá na další.

EvikU.
05. dubna

Tuto knihu jsem četla na doporučení kolegyně. A jo, moc se mi líbila. Zajímavý námět cestovat časem a hlavně to, že to jde jen určitým lidem. Bylo tam i trochu historie, rozhodně doporučuji. Je to hezké čtení.

Olga.S
03. dubna

Nejprve jsem viděla film a pak jsem zjistila, že je to na motivy knihy.

Po přečtení obsahu knihy o zamilování napříč časem, růžový obal knihy, podnadpisu Láska nezná čas a po udiveném pohledu knihovnice zda tu knihu opravdu chci, jsem byla na pochybách a zmatená, jelikož mi film nepřipadal jako nějaká velká romantika za kterou je kniha vydávána na první pohled.

Výsledek? Nelituji, že jsem se do knihy pustila a rozhodně dočtu celou trilogii. Super! :-)

Možná mám už editorskou vadu, ale proboha kdo to editoval? Tolik překlepů jsem v knize už dlouho neviděla. Naštěští na kvalitě příběhu to neubírá.

Tofinka
30. března

Tak jsem si před pár dny z dlouhé chvíle znova prečetla celou tuto trilogii... Nemůžu uvěřit, že je to tak úžasná knížka. Když jsem knížku četla poprvé, byla jsem ráda, že jsem doma měla i zbylé dva díly ( z otevřeného konce bych se nejspíš zbláznila :D ). A i když jsem věděla, jak to vše dopadne, prožívala jsem každou napínavou chvilku jako kdybych četla knihu poprvé.

Knížka Rudá jako rubín, vlastně celá trilogie Drahokamy patří k mým NEJoblíbenějším knížkám... Takže jak jinak než 5*. ;)

KaileyBlot
27. března

První díl sice trochu bez akce a v pouhých pár dnech, ale to mě vůbec nevadilo a rozhodně neodradilo od celé této série. Byl to takový seznamovací díl, což je dost potřeba když vezmeme v potaz tak komplikovaný a dokonalý svět a příběh, který autorka vytvořila s obrovskou spoustou promyšlených detailů. Prostě dokonalé! Obdivuju autorku, že vytvořila něco tak velkého. Až mi to někdy ani hlava nebrala jak bylo vše propojené. No prostě pecka! Nemůžu jinak, než dát plný počet hvězd! Moc moc doporučuju!

kaca3606
27. března

rozhodně zajímavé, i když někdy nevím co je důležité a co ne :) Určitě jdu na další díl

Luci_in_books
24. března

Kniha se skvělým tématem-cestování časem. Před přečtením jsem na knihu přečetla spoustu skvělých recenzí, ale i tak jsem se do ní poštěla s tím, že od ní moc nečekám, protože je určena pro mladší čtenáře. Po přečtení několika stran jsem ale zjistila, že kniha je naprosto skvělá - poutavý příběh, cestování časem, sympatické hlavní postavy. Knihu jsem přečetla jedním dechem a rozhodně si přečtu i další díly. Těším se na shlédnutí fimového zpracování. Rozhodně si nemyslím, že je kniha "pouze" pro young adults. Doporučuji.

Etule
20. března

Kniha mě překvapila. Tématu cestování časem jsem se docela obávala, protože jsem už jednou zkoušela přečíst Mé sladké šestnácté století a to mě nijak zvlášť neuchvátilo. Tohle bylo mnohem, mnohem lepší. Styl autorky se mi líbil, tak jsem zvědavá na pokračování. :)

lucie2952
15. březnaodpad!

Nechápu co se každýmu na té knize líbí... Podle komentářů jsem čekala knihu od které se neodtrhnu a budu jí milovat... No jsem teda zklamaná. Děj se strašně táhnul, nudné dialogy o ničem a Gwendolyn mi místy lezla na nervy. Měla jsem dost problém se do knihy začíst a místy jsem přeskakovala stránky. Sem tam to sice bylo napínavé a trochu vtipné. Ale číst knihu bylo utrpení. Mám i druhý díl a vůbec nemám chuť se do něj pouštět..

NikolP.
14. března

Miluji tuto sérii! Vryla se mi pod kůži :) četla jsem všechny díly 3x a stále mě to neomrzelo!
Zkrátka je to srdcovka :3
Nemohu nedoporučit!!!

dancadragneel
06. března

Překrásná oddychová četba, která rozhodně zaujme dějem a světem, který autorka vymyslela. Rozhodně poutavé a zábavné.

martinkaLLL
07. února

Tak po delší pauze jsem narazila na knížku, která mě totálně pohltila. Vůbec jsem se nemohla odtrhnout a zhltla to na posezení. Hned jdu na pokračování, bez toho nemůžu být.

Pavlina.13
03. února

Nejprve mě velmi zaujal název knihy a její obálka, která je opravdu kouzelná. Příběh sám o sobě je povedený i když docela dost předvídatelný. Co velmi oceňuji je námět celé knihy, jen doufám, že celý děj se v dalším díle více rozjede a překvapí, jinak by potenciál celé série mohl jít do kytek.

kachenbooklover
02. února

skvěle napsaná kniha !!!podle obálky bych rozhodně neřekla , že půjde právě o tohle téma. Musím si přečíst druhý díl !!!