Křišťálový drak

Křišťálový drak https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/394/bmid_kristalovy-drak-8xB-394.jpg 4 84 5

DragonRealm série

Čaroděje Cabea Bedlama pronásledují zlověstné sny, které ho přivedou na opuštěný Legarský poloostrov. Tady skupina pátrajících vlčích nájezdníků náhodou objevila místo odpočinku a kouzelné zbraně prastaré rasy quelů. Vlci plánují použít ukradenou magii k zastrašování a dobývání. až nezvratně probudí nestvůrné quely z tisíciletého temného spánku. Cabe, démonický Temný kůň a pomstychtivý Gryf jsou náhle lapeni v pasti mezi dvěma hordami ovládajícími pekelnou moc. Aby je Cabe zastavil, musí se dobrovolně stát pěšcem nejstaršího tajemného dračího vládce, nevyzpytatelného a pološíleného Křišťálového draka.... celý text

Romány Fantasy
Vydáno: , Fantom Print

The Crystal Dragon , 1993

Luigi1
27.01.2021 5 z 5

Opět dobré čtení,které zaujalo pasáží kde se z člověka stává drak

Israha
30.09.2020 4 z 5

Jeden z těch zdařilejších románů z Dragonrealm ságy, který těží především proto, že se protagonisté de facto dílem náhody dostávají do soukolí konfliktu hned čtyřech sil, z nichž sice jen jedna (Vlčí jezdci) je prezentovaná jako zákonně zlá, ale i ty ostatní (quelové, pošahaný Křišťálový drak, Plool a chaos vraadské magie jako takový) rozhodně nejsou kladné, a díky tomu má vyprávění velmi dobrou dynamiku, je na hrdinskou fantasy relativně nepředvídatelné a místy správně temné. Bohužel nějaké napojení se na osobní příběhy hlavních hrdinů opět není moc reálné, krom Gryfa. Temný kůň opět funguje jen jako přerostlé děcko, které neví, co s mocí, a musí být půlku příběhu odstavený, aby nebylo vidět, že autor neví, co s ním; a vůbec nechápu, proč bych měl jako čtenář sympatizovat s Cabeem Bedlamem coby nezajímavým prosťáčkem, kterému spadla do klína moc a s ní i všechno ostatní. Hrdinská fantasy s nezajímavými hrdiny nikdy nebude tak dobrá, jak by mohla být.

Miro.slav
17.10.2017 3 z 5

Pre mňa zatiaľ asi najslabší diel. No pritom má príbeh veľký potenciál. Objavuje sa tu tajomný Kryštálový drak, ktorý sídli v podzemí na pustom a ďalekom Legarskom poloostrove. Legar bol dakedy domovom quelov - pásavcom podobnej rase. Stretávame sa tu aj s pozostatkami Aramitov, no Knaak akoby napriek všetkým esám v rukáve knihe nevdýchol iskru. Škoda.

DoubleBreadCZE
29.09.2015 4 z 5

Nenadchl tolik jako ostatní skvělé díly, ale i tak je velmi povedený.

cathyblack
26.04.2012 5 z 5

Tahle část celé Dragon realm ságy je asi nejlepší. Možná se mi to zdá, protože jsem ji četla jako vůbec první knihu od Knaaka. Nejvíc se mi líbil popis šílenství, které "žilo" uvnitř kříšťálového draka. Miluju ten kousek, kde popisuje svou proměnu z člověka na draka. Strašně moc.

draci

Richard A. Knaak