Dračí oči

Dračí oči https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/1134/bmid_draci-oci-MDO-1134.jpg 4 1182 161

Bylo nebylo byl jednou jeden zlý čaroděj... ...a dračí srdce a princové... ďábelský mág a temná věž... starobylý hrad a strašné tajemství. Stephen King vás tímto dílem, plným magického zla, odvahy a šlechetnosti, uchvátí do ledového sevření a odvede do nejděsivějšího a nejnesnesitelnějšího království špatnosti... a ponechá na vás, co je pravda a co fantazie... neříkejte, že nejste zvědaví! Tajemné chodby, dračí oči, ďábelské síly, nejtemnější hlubiny strachu - to se na vás Stephen King znovu chystá! Čtenáři Temné věže neponechají bez povšimnutí fakt, že se jedná o další knihu dokreslující svět Rolanda z Gileadu.... celý text

Literatura světová , Horory , Fantasy

Vydáno: , Beta-Dobrovský

The Eyes of the Dragon , 1987

Zemlja
14.04.2024 3 z 5

Tohle by mohly číst i starší děti. Napínavý příběh.

Tess_BooksNerd
25.03.2024 3 z 5

Další, velice zajímavý výtvor pana Kinga. Sice to není můj žánr, ale jeho knihy si vždy svým způsobem užiji. Příběh se z počátku ( i dle anotace), zdá být spíše dětskou pohádkou. Postupně je ale příběh čím dál temnější. Skvěle zpracovaný děj, ostatně jako vždy. Čtenáře to neustále nutí číst dál a dál, aby zjistil, jak to s Petrem, Tomášem i šíleným Flegem dopadne.

Slezadav
04.03.2024 4 z 5

Další velmi dobrý Kingův počin. Ze začátku se rozjíždí celkem pomalu a připomíná i stylem spíše dětskou pohádku, ale postupem času se tón knihy zcela zásadně mění a nabývá na hrůznosti. V závěru už je to pohádka strašlivá a temná jako noc. Nicméně pořád spíše pohádka, než nějaký horor. Fantasy elementů je tady velice málo. Ano, do fantasy žánru se tohle dá asi také zařadit, ale ono by to jen s velmi nepatrnými úpravami mohlo fungovat i v našem světě. A to je dobře.

Je potřeba říct, že než se děj na plno rozjede, tak autor možná až přehnaně popisný a první poloviny knihy nemá přílišný spád a musím říct, že jsem se chvílemi i nudil. Moje (zatím malá) zkušenost s Kingem tvrdí, že to je u tohoto autore spíše normou, než výjimkou. Ani styl pohádkové vypravěče mi nebyl ze začátku úplně po chuti, ale ve druhé půli se buď změnil, nebo jsem si zvyknul.

Celkově dávám solidní 4* za knihu, která rozhodně nezklamala, ale nějaké mouchy má a o top dílo určitě nejde. Je to pohodová oddechovka, kterou bych doporučil klidně i dětem, i když raději už trošku odrostlejším.

klaraj093
04.03.2024 5 z 5

Tyjo.. Ani jsem nečekala že z knihy budu mít tak super pocity. Není to tradiční King, ale hrozně mě to bavilo. Četlo se to opravdu rychle a děj má úplně perfektní spád a nechybí napětí.

Lo3ce
25.02.2024 5 z 5

Pan Král mě prostě nepřestane udivovat, tentokrát knihou a la Astrid Lindgren (Ronja, Bratři Lví srdce). No a umí i pohádky. A vlastně mě to ani neudivuje :)

zuzule787
21.02.2024 4 z 5

To bylo tááák hezký :-) I po letech na mě tato "pohádka" stále funguje. Baví mě příběh, postavy, vyprávění vypravěčem a Flagg je super záporňák. Sice bych to své dceři zatím jako pohádku na dobrou noc nečetla, ale až bude větší, tak jí tuto knížku určitě nenápadně podsunu.. Je plná zla, podlosti, nenávisti, ale hlavně lásky, statečnosti, odvahy a přátelství a o tom je stále moc fajn číst.

majc
17.01.2024 5 z 5

Kdybych nevěděla, že knížku napsal King, vůbec by mě to nenapadlo, že je autorem této knihy. Zatím jsem od něj četla jen horory a tohle bylo docela něco jiného.
Moc se mi líbil styl vyprávění s vypravěčem. Postavy mi byly sympatické, i s tím Tomášem jsem soucítila. :)
Příběh mi utíkal, četlo se to svižně a i jsem zažila chvilky napětí, kdy jsem nechtěla přestat číst!
Konec byl takový... No, v určitý okamžik jsem začala tušit, co se stane a ono se to stalo, vypravěč mi k tomu odhadu dál spoustu indicií. :)
Nicméně za mě supr kniha. První knížka tento rok! :)

18LenkA12
15.01.2024 4 z 5

Příběh byl dobrodružný a napínavý. Čtenář zde najde spousta neočekávaných zvratů, které postupně gradují. Závěr knihy už mi přišel celkem uspěchaný.

denoush
29.12.2023 5 z 5

Koukám, že dost lidem vadilo, že to bylo psané pohádkově. Mně to naopak vůbec nevadilo a byla to příjemná změna. Taková hodně oddechovka, kde se nemusíte lopotit se složitými souvětími a termíny.
Hlavně když to čtu v období vánoc a o vánocích se na pohádky kouká, tak to má pro mě takový hezký nádech.

Rolada88
10.12.2023 1 z 5

Nedočteno. Čekal jsem asi něco jiného. Bylo to psáno jako pro 10 leté děti.

zanzara
07.11.2023 2 z 5

Vice pohádka, než fantasy, a je to hned na ní vidět, že byla psána pro dětí: na všechno se ukazuje prstem, aby dítě to mohlo pochopit, a aby náhodou něco nepřehlédlo. Měl jsem pocit, že autor vše několikrát opakuje, není zde opravdu žádné překvapení - autor táhne dění za uši kupředu se zjevnými obtížemi. I když ocitáme se v realitě středověku, královští synové chodí do školy - stejně jako autorova dcerka Naomi v Americe. Nemám rád tohle typické americké míhání reality. Do půlky kniha opravdu hrozně nudí. A od půlky jsem už nemohl uvěřit ničemu, co King vyprávěl, i když to byla jen pohádka... Není to pravděpodobní i tam. Dobře, že je tam alespoň nějaké poučení: králem muže být obvyklý spratek, je potřeba bojovat se zlem, a nikdy bys neměl u toho ztrácet naději. A také, že každý potřebuje přátele. Vůbec ale nechápu, jaké byly Flaggovy motivace k jeho činnosti: je to samotné, vtělené zlo? Autor snaží se děti přesvědčit, že ono v teto podobě existuje? Jinak říkali: King je mistr, King je král. Po prvním kusu pro mě zatím král nudy a mistr trapností.

Timkim
20.09.2023 3 z 5

Tak jsem čekal něco úplně jiného. To že Stephen zabředne do fantasy, to jsem nečekal, i když už mám odposlechnuté od něho dost. Tento žánr není pro mě ale poslechnout se to dalo. Mělo to hlavu i patu, ale neoslovilo mě to tak, jak jsem si představoval. Dnes jen průměr.

Olava
18.09.2023 4 z 5

Kinga Mám načteno docela dost, proto tohle byla pro mě výzva. Tohle opravdu nebyl horor, jak je uvedeno v popisku, ale taková pohádka, chvílemi trochu drsnější, než bývá zvykem u pohádek. I přes trochu pomalý rozjezd, než se do toho člověk dostane, protože takový King přece běžně nebývá, to byla parádní kniha, kterou jsem si moc užila. Rozhodně hodnoceno jako "Nad očekávání".

Eldar80
13.09.2023 3 z 5

Výborně se to četlo. A to vydrželo až do samého závěru. Ten byl docela napínavý na rozdíl od celého předchozího děje. Ve všem ostatním je to úplně průměrná literární práce. Aspoň já bych vůbec nepoznal, že to psal King.
Je to napsané jako reálná pohádka. Děj a postavy tak odpovídají středověku. Díky tomu se zde objevuje alkoholismus, deprese, sociální krize způsobená daněmi, tendence davu k lynčování apod. Mě tohle pojetí míjí.
Číst knihy s modrým hodnocením (nyní 79%) je riskantní a tady se to nevyplatilo. Možná špatný dojem způsobilo, že jsem to nedopatřením četl příliš dlouho. Závěr to mělo dobrý, ale těch 200 stran předtím mě nudilo. 65%

Bepo
31.07.2023

Od Kinga nečekané a velice dobré. jsem příjemně překvapen¨.

mil
17.06.2023 5 z 5

Když jsem uviděla letošní výzvu a výběr mezi Kingem a Austenovou, bylo jasné, že King to nebude. Naštěstí jsem se o své volbě a nechutí číst horory zmínila Osici. Ta mi doporučila Dračí oči a jsem za to moc ráda. Je to skvělá pohádka, skvělý příběh. Souhlasím s komentáři pode mnou.

Luigi1
12.06.2023 5 z 5

Začátek pomalý ale pak to mělo spád

ANDY28
14.05.2023 5 z 5

No páni! Díky výzvě jsem si poslechla tento příběh, první půlka byla tak otravná a nudná, ale když vydržíte nejde přestat poslouchat dál a dál. Pan King je mistr.

SadUnicorn
14.05.2023 4 z 5

Není to špatné, pokud k tomu přistupujete jako k pohádce a ne jako k hororu nebo k typickému Kingovu dílu. Jako pohádka pro děti, které začínají s fantasy je to vlastně perfektní. Záporné i kladné postavy jsou dobře napsané, ale hlavně je zde i Tomáš jako postava v šedé zóně, což rozhodně oceňuji. Za mě je to výborné dílo, pokud se vybere správné publikum. Pro mě už to bylo poněkud nudnější.

okeey
29.03.2023 5 z 5

Myslela jsem si, že už mě u Stephena Kinga nemůže nic moc překvapit, přece jen, už ho mám celkem načteného. Omyl přátelé!
Tentokrát jsem sáhla po knize, jejíž příběh se zdánlivě tváří jako pohádka, zatímco je to pouť po intrikách proradného a lstivého královského rádce. V pohádkovém prostředí, to ano, jedná se o království se všemi náležitostmi, ale za zdmi hradu se odehrává cosi, co není tak snadné viníkovi dokázat.
Svým způsobem to pohádka byla. Pohádka s tajemným podtónem Stephena Kinga, která se četla opravdu sama a místy bez dechu tak, jak jsme u tohoto PANA spisovatele zvyklí. Další kniha, která se mu opravdu povedla! Vřele doporučuji.