Domovní znamení staré Prahy

Domovní znamení staré Prahy https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/256431/bmid_domovni-znameni-stare-prahy-E0T-256431.jpg 5 15 3

Třetí, aktualizované a rozšířené vydání knihy, která souhrnně zpracovává historii a ikonografii domovních znamení v historických čtvrtích Prahy. Podává výklad o historii obrazových znamení na pražských domech, od jejich počátků, kdy měla funkci ryze orientační a teprve postupně se vyvinula k výtvarné bohatosti, až do současnosti, kdy bývají často obnovována i znamení už zapomenutá a někdy jsou využívána i jako poutače pro obchodní účely. Obrazový doprovod tvoří barevné fotografie Pavla Štechy, které novými snímky doplnil Martin Stecker.... celý text

ujira
24.02.2023 4 z 5

Inspirativní a zajímavá publikace. Škoda, že dnešní domy už nemají domovní znamení a že zanikly např.vývěsní štíty jako dobrý způsob reklamy, souvisí to s odosobněním architektury a ztrátou duše domů.

Daydreamer
13.01.2016 4 z 5

Krásná kniha se zajímavým textem a kvalitními fotografiemi. Znovu jsem se k ní vrátil poté, co jsem v antikvariátě zakoupil Štechovu klasiku Pražská domovní znamení z roku 1955 a teď si pěkně porovnávám :-).

Titi
03.01.2012 5 z 5

Knihu jsem sehnala v antikvariátě a pokochala jsem se nad krásnými fotografiemi i zajímavým textem. V anotaci je chyba, 1. vydání je z r. 1988.