Doktorka z Boloně

Doktorka z Boloně https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/142189/bmid_doktorka-z-bolone-qDh-142189.jpg 4 83 31

Boloňa 1552. Carla se narodí se znetvořujícím ohnivým znamením – pro inkvizici ostudným znamením hříchu. Aby se ho zbavila, sní o tom, že se stane lékařkou. Ale studium medicíny je jí jako ženě nedostupné. Carla se nevzdává a všechny své naděje vkládá do mladého charismatického chirurga Gaspara Ragliacozziho, do něhož se ke všemu beznadějně zamiluje...... celý text

Literatura světová Historické romány
Vydáno: , Knižní klub

Die Medica von Bologna , 2010

Marryzlis
26.11.2020 4 z 5

Doktorka měla našlápnuto na 5*, ale nakonec ten konec jí to pokazil.

mcabr
20.02.2020

Pěkná knížka, dobře se četla.

Agatha84
20.08.2019

Nemohu hodnotit,neboť jsem nedočetla. Na jednu stranu je mi to líto,na druhou je však spousta jiných,poutavějších a čtivějších knih. Třeba někdy jindy,Carlo.

Babo
04.08.2019 5 z 5

Tak tato kniha mi sedla. Dobře se četla a když se nad tím lehce zamyslím,tak vlastně se autor vyhýbal ,aby konec byl lehce předvídatelný .
Hlavní postava se mi líbila svojí touhou po vědění ,svojí cílevědomostí v době pro ženy nelehké .
Takový druh knih mám ráda a takovým lidem patří můj obdiv .
Nejen výkřiky o nespravedlnosti ,ale konkrétní činy .

pingu1
24.02.2019 4 z 5

Kniha se četla celkem dobře, ale byla trochu moc rozvleklá, zkrátila bych o třetinu :-)

hankapimi
14.10.2018 3 z 5

Mám ráda historické romány, 16. století byla doba byla těžká a žena jako lékařka pro všechny absolutně nepřijatelná. Knížku jsem přečetla s chutí, nicméně nebyla tak propracovaná jako Ranhojič, Šaman či Porodní bába... Svítání mne u čtení nezastihlo...

Zdenik
15.07.2018 3 z 5

Pohodové čtení, trošku bych řekla nereálnéh příběhu, kterému ale chyběla nějaká razance a rychlejší spád. Nemohu si pomoci, ale kniha mi přišla taková plytká.

evaicka
19.11.2017 4 z 5

Pěkná kniha, chvilkama příliš popisná, ale celkově dojímavá a zajímavá.

Jana283
08.09.2017 5 z 5

Carla tolik bolesti, tolik odvahy-. Soucítím s ní, chci více odvahy, naděje, být sama sebou.

AlenaF
09.06.2017 3 z 5

Kniha mě trochu zklamala. Vadila mě rozvleklost dialogů, na druhou stranu jsem obdivovala hlavní hrdinku pro její optimismus a snahu prosadit se ve světě mužů.
Přečetla jsem, ale asi se ke knize již nevrátím.

Miruš
15.02.2017 5 z 5

Typická kniha svého autora...

Vitus1
13.02.2017 5 z 5

Poutavé dílo, psáno mužem, ale vyprávěno z pohledu ženy, ale jak vidno autor se dokázal vžít do povahy ženy a jejich emocí precizně. Autor rovněž musel určitě nastudovat mnoho materiálů o lékařských a dalších zvyklostech oné doby, aby dokázal vše věrohodně podat. Pro mě nejlepší kniha od Serna, propracovanější než sága o Ranhojičovi.

DasaN
28.01.2017 3 z 5

Kniha sama o sobě není špatná, ale mohla by být dějově obsáhlejší. Některé pasáže jsou až zbytečně zdlouhavé, což kazí celkový dojem knihy. Oceňuji, že se autor zabývá postavením žen v lékařství.

Ulrika
11.12.2016 5 z 5

Knížka krásně a poutavě napsaná. Moje první zkušenost s tímto autorem a jistě ne poslední:)

DAD55
22.08.2016 odpad!

Nudné a rozvleklé vyprávění bez zajímavého děje a bez zajímavých postav. Ani hlavní postava Carla nevzbuzuje ve čtenáře emoce. Kladné ani záporné.

Ben Nevis
02.05.2016 3 z 5

Ani mi nepřišlo, že čtu středověký román. Možná jsou na vině volnomyšlenkářské manýry hlavních postav. Čekala bych třeba, že se matka bude snažit dostat dceru pod čepec, už jenom aby ji uchránila před inkvizicí.

Román se točí jenom kolem nemožnosti ženy stát se lékařkou. Přitom v ošetřování nemocných ji nikdo nebrání. Navíc hlavní hrdinka ani nechce nikomu pomáhat, chce jenom mít stejná práva jako muži a honosit se titulem.

Carla je vůbec nesympatická. Její postižení by ji mělo dát skromnost a pragmatické uvažování. Místo toho se chová jako by jí měl patřit svět. Někam se vecpe a očekává, že kvůli jejím rozhodnutím se věci změní. Opovrhuje hodnými lidmi, které zahrnuje panskými manýry. Vždycky utratí "všechny" svoje peníze, ale hladem nikdy netrpí. Poslední třetinu knížky sledujeme hrdinku, jak nedělá nic.

airsoprano
27.10.2015 5 z 5

Výborná knížka, stejně jako ostatní knížky od autora (ranhojičova pouť)

prochajda
16.10.2015 5 z 5

Skvělá kniha, zajímavá a poutavá, dobře se četla.

landr
29.05.2015

Od tohoto spisovatele jsem četla už víc knih, ale musím říct, že i tato byla výborná.....!!!!!
Tetralogie "ranhojič" byla asi nejlepší, ale i tuto knihu jsem si užila. I přesto, že je to místy rozebíráno celkem dopodrobna, je to velmi čtivé. Prostě mě to bavilo!!!! Těším se a zároveň jsem zvědavá, co "předvede" Loutkář...

orinka3
22.04.2015 3 z 5

Přiznávám, že knížku pro nezájem nedočtu. Dialogy jsou rozvleklé a kolikrát naprosto zbytečné, knížka nemá ten správný spád, i když se čte dobře. Hrdinka mi absolutně sympatická není, a nedělá to její postižení:)