Dokonalý cizinec

Dokonalý cizinec https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/287488/bmid_dokonaly-cizinec-v7X-287488.jpg 4 1172 319

Román, který by neměl uniknout žádnému fanouškovi Zmizelé nebo Dívky ve vlaku! Známé dokumentaristce Catherine Ravenscroftové se zničehonic objeví na nočním stolku záhadný román. Do té doby úspěšná a navenek vyrovnaná žena jako by se rázem propadla do zlého snu! Kniha se sice tváří jako fikce, do nejmenších podrobností však popisuje dávný den, kdy se Catherine stala nositelkou tíživého tajemství – tajemství, o němž věděl už jen jediný člověk na světě. A ten je dnes přeci mrtvý. Minulost rázem ožívá, Catherine se hroutí svět jak domeček z karet a jedinou možností, jak z téhle pasti vyklouznout, je dokázat, co se ten den opravdu stalo...... celý text

Literatura světová , Romány , Thrillery

Vydáno: , Ikar (ČR)

Disclaimer , 2015

chlupydupy
11.03.2024 1 z 5

Za mě zklamání..Vůbec to nebylo napínavé jako Dívka ve vlaku..pořád se tam všechno omílalo dokola...

hanča34
10.02.2024 5 z 5

Názory na knihu se hodně liší a to mám ráda. Za mně to bylo čtivé, napínavé, překvapivý vývoj. Ať si přečte kdo má rád napětí a pak si udělá názor.

DominaCZ
31.05.2023 odpad!

(SPOILER) Twl to zas byla cypovina...
Stačí skočit na poslední stránku ... Celou dobu si myslíte že jde o ublížení tomu děcku a ve finále zjistíte, že pouze někde ojel týpek babu, která mu šla vstříc "předstíranými hranými steny" čili asi ne že by se jí to nelíbilo... Ano její děcko to slyšelo ale pochybuju že by ho to v sedmi zasáhlo na celej život proboha ... čili opět knížka a zlo o hovně...

katerina6763
28.02.2023 2 z 5

Kniha se mi trochu hůře četla, i když námět je zajímavý, stejně tak jako rozuzlení celého příběhu. Ale bylo to takové nějaké rozvláčné.

Filomena1961
20.02.2023 3 z 5

V knize se prolínají dvě časové linie,zajímavá zápletka, otázka pravdy a lži, nenáročné, odpočinkové čtení, nečekaný konec. Tak na mě zapůsobil Knightův román.

LenkaM66
16.01.2023 5 z 5

Napínavé čtení, kniha se dobře četla a konec velice překvapil. Doporučuji.

Janík61
21.12.2022 5 z 5

Moc fajn čtení.

Adriena838772
14.11.2022 5 z 5

Hodně suprová kniha

Šárka.Šála
02.10.2022 3 z 5

Nenáročná oddychovka na deštivý den.

Emma27
23.07.2022 5 z 5

Na knize mě zaujal název ,obálka.Příběh se četl dobře,celkově to bylo smutné.Rozuzlení příbehu mě překvapilo,nečekala jsem ,že by to to mohlo byt i tak.

Pavlína2019
25.06.2022 5 z 5

No, dočteno.
Mám takový smutný pocit.
Pěkná obálka, kniha se čte příjemně i díky velikosti písma.
Druhá od této paní autorky, psát umí dobře, napínavě, zajímavý námět - a jako v její další knize - všechno je nakonec jinak.
Je mi líto postav, vlastně všechny jsou svým způsobem tragické a k zamyšlení, jejich život je neveselý.
Určitě doporučuji k přečtení.

Veju007
20.06.2022

Nedočetla jsem.

Lexie321
05.06.2022 4 z 5

Podľa mňa by mohla mať kniha aj lepšie hodnotenia. Štýl písania bol super a upútal ma hoci sa niekedy nič nedialo. Kniha je skôr taká oddychovka.

tess.de.veles
31.05.2022 3 z 5

Kniha ma 255 stran a z nich me rovnych 200 nebavilo....az jsem si rikala, ze knihu asi ani nedoctu....Poslednich petapadesat stran to zachranilo....ale i tak davam 3 hvezdicky....Pribeh pro me nemel vubec zadne charisma, sexappeal, jiskru...Nevim, zda je to prekladem nebo jestli uz original pusobil tak zdechle.....

Varjohukka
20.05.2022 4 z 5

Napínavé čtení, konec velmi překvapil.
Někdy neznáme ani své blízké tak dokonale jak si myslíme. Občas si domýšlíme špatně jak co vlastně bylo. A pak můžeme druhým ublížit jen proto, že jsme bezmezně přesvědčeni o té své jediné pravdě.

Lalina3
17.01.2022 4 z 5

Původně jsem chtěla dát 3*,protoze námět samotný mě nenadchl, ale to, že autor dokáže během pár stran donutit čtenáře obrátit názor na hlavní postavy o 180°, je neuvěřitelné. Ale thriller to nebyl. Takže očekávání bylo jiné, proto je pro mě hodnocení těžší. Ale jo, fajn kniha.

Youn@n
17.01.2022 2 z 5

dobrá kniha

popeluška
09.12.2021 5 z 5

Tak tohle byla tedy jízda, napínavé od začátku až do konce. A ten konec jsem vůbec nečekala, prostě překvapení. Moc se mi kniha líbila moc :-)

Kubajzz
29.11.2021 4 z 5

Začátek trochu rozvleklý ale nakonec se děj rozběhl, dobře se to četlo, bylo to plné překvapení. Doporučuji

85098211
14.10.2021 5 z 5

Musím přiznat, že se kniha po lehce pomalejším rozjezdu již jen těžko odkládá a čte se jedním dechem. Minulost se plynule prolíná s přítomností a čtenář se nestačí divit, cože si to autorka vymyslela za příběh ;-). Já za sebe jsem se stále ptala sama sebe, jaké tajemství Catherine celá léta skrývala a proč se raději už tenkrát nesvěřila manželovi. To by mělo být v dobrém vztahu samozřejmé, no ne? ;-) Ale jinak se mi linka, kterou vypráví právě ona, moc líbila. Horší to bylo se Stephenem Brigdestockem, který je autorem oné knihy, která se Catherine objeví na nočním stolku. Ten mi byl bytostně nesympatický a dá se říct, že se to nezměnilo až do konce. A také u Jonathana (když se na závěr ukáže, co se tenkrát před dvaceti lety stalo ve skutečnosti), jsem si říkala, že tady jablko nepadlo daleko od stromu... Kniha jako celek na mne působila spíš neveselým dojmem, možná dokonce až lehce depresivně, i když je to jinak výborně napsaný a originálně vymyšlený příběh. A přesně z tohoto důvodu jí dávám plný počet ;-).
PS: Ale že ta kniha, kterou Catherine dostala, byla hnusná! Fujtajbl!