Dobrý proti severáku

Dobrý proti severáku https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/46415/bmid_dobry-proti-severaku-gGh-46415.jpg 4 747 202

Emmi a Leo série

Kniha Dobrý proti severáku je moderní a vtipnou variací na epistolární román. Emmi Rothnerová chtěla přes internet zrušit předplatné časopisu Like. Kvůli překlepu ale její e-mail dostane Leo Leike. Protože Emmi mu dál posílá e-maily, upozorní ji Leo na její omyl. Začne tak nezvyklá korespondence, jakou lze vést jen s osobou naprosto neznámou. Na tenkém ostří mezi absolutním neznámem a nezávaznou intimitou se oba víc a víc sbližují, až si nakonec musí nevyhnutelně položit otázku: snesly by milostné city, které rozkvetly v e-mailech, osobní setkání? A co by se stalo, kdyby ano?... celý text

Literatura světová , Humor , Pro ženy

Vydáno: , Host

Gut gegen Nordwind , 2008

LuckaK.088
LuckaK.088
včera 5 z 5

Vůbec by mě nenapadlo, že by se mi mohla líbit kniha, která je napsaná čistě jako přímá řeč, bez popisu, bez vyprávění. V této duologii ale opravdu naleznete jen a pouze e-mailovou komunikaci. Rovnou upozorňuji, že se jedná o dva díly a po dočtení prvního je nutnost mít po ruce i díl druhý. A musím uznat, že se mi to opravdu líbilo a před autorem smekám, protože tohle určitě nebyla úplně lehká "disciplína".

Mohu doporučit, a navíc se naprosto perfektně hodí na letošní ČV č.12: Kniha, ve které spolu postavy komunikují přes internet

Aya81
Aya81
02.02.2024 3 z 5

Taková oddechovka, která se rychle četla. Vlastně příběh, který se může snadno stát.

Ishir
Ishir
19.01.2024 5 z 5

Že začátku jsem se smála. Poté už to bylo vážnější, romantické. A konec nevím. Jsme zklamaná jak to dopadlo.

Mishi
Mishi
15.01.2024 1 z 5

O čem to bylo? Já vlastně ani nevím. Takové "má mě rád(a)/nemá mě rád(a)" na 250 stranách. Emmi mi dost lezla na nervy, nechápu, co na ní Leo viděl.
Dočetla jsem jen díky tomu, že to bylo krátké.

Ronnie68
Ronnie68
11.01.2024 4 z 5

Komunikace přes maily ... původně to byl omyl, kdy Emma chtěla zrušit předplatné časopisu, ale spletla si mailovou adresu ... a z toho vznikl docela zajímavý vztah (někdy až zamilovanosti) ... který byl na konci ukončen, když nedošlo na slíbené setkání... zprvu jsem četla docela pomalé... nejsem moc zvyklá na takovouto četbu... ale po čase jsem se pak už začetla... a bylo to vcelku dobrý...

parvitas
parvitas
05.01.2024 2 z 5

1,8* Prečítala som to za stvrť dňa (a to sme stihli s deťmi prechádzku, nákup, varenie a hranie). Jedným slovom? NUDA!
Akože čo na tejto knihe vidíte? Ženská sama nevie, čo chce. Blbka. A aj tak je zamilovaná len do predstavy chlapa, ktoré pozná len cez mail. Však ok. Ale keď má možnosť stretnúť sa s ním, tak cúvne.
A tie ich rozhovory. Vážne, nudila som sa.
A chudák jej manžel. Aj keď ho fyzicky nepodviedla, v skutočnosti žila len pre tie mailové rozhovory. Leo z toho vychádza nechtiac tuším ako najsympatickejšia postava.

janina66
janina66
03.01.2024 5 z 5

E-mailová komunikace mezi Leem a Emmi mě moc bavila, zejména v podobě skvěle načtené audioknihy.
Jejich dopisování bylo zábavně sarkastické. Od začátku skvělé, zábavné, úsměvné a oddychové.
Láska přes internet? Snad ano.

Teddy2023
Teddy2023
29.12.2023 4 z 5

Moc pěkný příběh s nezvyklým nápadem
...román v dopisech.

Radimka
Radimka
03.07.2023 3 z 5

Nebavilo mě to, ale naštěstí to bylo krátký. Intelektuální tlachy dvou lidí, kdy jeden balí druhýho, ale tváří se jako že ne. Hlavně ta ženská mi lezla na nervy.

Borntobike
Borntobike
20.06.2023 5 z 5

Nejlepší román v dopisech, tedy vlastně v e-mailech, jaký jsem kdy četla. Závěr byl parádní.

booklover
booklover
05.06.2023 4 z 5

Nekonvenční, lingvisticky zajímavé dílko, které přečtěte za pár hodin. Místy jsem opravdu nemusela Emmi, která nepřiznaně znuděná svým manželstvím byla občas příliš horlivá. Místy jsem nemusela Lea za jeho aroganci. Ale kniha funguje! Konec mě mile překvapil!

joanb
joanb
12.04.2023 5 z 5

Na Listování to bylo úžasné, protože adaptace byla kratší. Tak jsem přečetla i knížku. Emmi mě někdy pořádně štvala. Konec byl šokující .

Fortuna7
Fortuna7
06.04.2022 4 z 5

Kniha má skvělé grafické zpracování v podobě e-mailů, což neskutečně pomáhá čtivosti. Jediné co mi vadilo je reagování hlavních hrdinů. Emmi i Leo mě občas strašně moc štvali a měla jsem je chuť proplesknout. Konec mě překvapil, takže jsem ráda, že je napsaný další díl.

Lenny112
Lenny112
02.03.2022 5 z 5

Skvěle napsané. Dialogy jsou sice místy trošku neuvěřitelné, ale nápad a styl psaní jsou moc fajn. Kniha je zpracovaná i do divadelní hry, která je oproti knize zkrácená. Zkrácením získala hra na dynamičnosti a děj je tím pádem až strhující.

IvetaZ
IvetaZ
17.01.2022 2 z 5

Nápad lásky z emailové korespondence je skvělý, ale mě ty dialogy přišly prostě hrozně trapné a nereálné. Možná, že je to tím, že je autor dvojnásobného věku než já... Čekala jsem asi něco jiného.

ujira
ujira
28.12.2021 5 z 5

Moderní, lyricko-epický, jazykově bohatý(asi také dobrý překlad), místy humorný román v e-mailech popisující vývoj zcela náhodného vztahu muže a ženy.

cori
cori
22.12.2021 3 z 5

Dva lidé hledající vytržení ze svých stereotypních životů (on po rozchodu, ona se starším manželem a vyvdanými dětmi) si rok posílají maily, aniž by se setkali tváří v tvář. Při čtení jsem se nudila, ale chtěla jsem vědět, jestli se sejdou nebo ne.

Sallka
Sallka
14.12.2021 2 z 5

Romantický a humorný příběh. Marně jsem ho v této knize hledala....

aNGie5
aNGie5
23.11.2021 5 z 5

Skvěle napsaný začátek romantického příběhu

Kaduri
Kaduri
18.09.2021 5 z 5

Mno, tak toto bolo super čítanie.
Román je písaný formou nepretržitého dialógu dvoch hlavných postáv, čo nepôsobí nijako rušivo, naopak, má to správny švih a spád.
V úvode knižky sledujeme zoznámenie hlavných hrdinov prostredníctvom omylu v mailovej konverzácii. Ich slovné prestrelky plné sarkastického humoru mi prišli fakt vtipné.
Postupne vývoj ich virtuálneho vzťahu nadobúda tragikomický podtón, ktorý speje k absurdnému koncu.
Autor sa musel pri písaní tohto dielka dobre baviť:).
A moc sa mi páčil koment, ktorý napísal pripitý Leo Emmi:
"Psát je jako líbat, jenom bez rtů. Psát je jako líbat v hlavě."