Dobrý proti severáku

Dobrý proti severáku

Kniha Dobrý proti severáku je moderní a vtipnou variací na epistolární román. Emmi Rothnerová chtěla přes internet zrušit předplatné časopisu Like. Kvůli překlepu ale její e-mail dostane Leo Leike. Protože Emmi mu dál posílá e-maily, upozorní ji Leo na její omyl. Začne tak nezvyklá korespondence, jakou lze vést jen s osobou naprosto neznámou. Na tenkém ostří mezi absolutním neznámem a nezávaznou intimitou se oba víc a víc sbližují, až si nakonec musí nevyhnutelně položit otázku: snesly by milostné city, které rozkvetly v e-mailech, osobní setkání? A co by se stalo, kdyby ano?

-------

Minimalistický a rozmarný milostný příběh. Tenhle milostný balet by se jistě líbil všem romantikům, a to hned z několika důvodů. Oba protagonisté v knize okusí nejrůznější odstíny a tóny staré dobré romantické touhy, která vzkvétá, ale nerozplývá se. Text je vtipný, což je pro romantiky velice cenné.
Neue Zürcher Zeitung

Jeden z nejpůsobivějších dialogů o lásce, jaké můžeme v současné literatuře najít.
Der Spiegel

Umění komunikace ve své nejkrásnější podobě.
Die Welt

Kouzelně romantický a vtipný román.
Frankfurter Rundschau méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/46_/46415/dobry-proti-severaku-gGh-46415.jpg 4.1441

Emmi a Leo (1.)

Gut gegen Nordwind (2008)

Vydáno:, Host
Více informací...

Májaa

Skvělé,vtipné,odpočinkové čtení,které pohltí čtenáře a nepustí..

lidunka1

Arsi007 -absolutně nesouhlasím.

Arsi007

Pěkná slabota. Jestli máte náladu na rádoby duchaplné plky nostalgického don juana a žárlivé a manipulativní kecy ženy, která není schopná vymáčknout ze sebe co vlastně chce a dělá ze sebe děsně tajemnou tak prosím. Já to po pár desítkách stran už jen v rychlosti prolétla, abych zjistila, jak to skončí, ale ani ten konec mě teda nijak nepřekvapil a nenadchnul.

Scheila

miluji humor tohoto autora, jak v této knize tak v knize "není zač" opět nesklamal, zasmála jsem se pobrecela uzasna kniha

StihOMam

Kniha si mě získala. Jedno nakouknutí mě stálo trochu času navíc, protože nešlo přestat. Konec je vždycky buď anebo. Tady se skutečně povedl. Jen nevím, jestli si ten dojem kazit dalším pokračováním...

Jirikk

Zajimavy je, že holky nesnášejí Emmi, zatímco klukum je víc sympaticka než Leo.. Nebo to tak není???

Kachorra

U téhle knihy se mi líbil konec. Přesto neodolám a vyzkouším i druhý díl. Musím však poukázat na to, jak mi Emmi tak strašně lezla na nervy. Od začátku až do konce mi vadilo její chování. Na druhou stranu se to četlo velice rychle a uvidí se, jaký bude ten další díl.

Jirikk

Tady si můžete prohlidnout video z fotek z divadelni hry Dobrý proti Severáku, která se hraje v žižkovském divadle v Praze od prosince 2016 - https://www.youtube.com/watch?v=iNqBncE5mJw

hanča34

Četla jsem již dávno, ale nezařadila jsem ji do databáze. Hodně mně dostala a hned jsem četla její pokračování Každá sedmá vlna. Pak jsem si první díl nechala nadělit pod stromeček. Bohužel u toho druhého jsem se spletla a koupila Není zač. A opravdu není zač hodnotit, je to úplně jiný Glattauer.

marketa8129

Tak k této knížce jsem se dostala přes Lukáše Hejlíka a Listování. Mohu jen doporučit - jak knížku, tak i Listování. A souhlasím s přechozím komentářem!

Jirikk

Parádní kniha i když jsem ji objevil jako rozhlasovou hru a nahral jsem si ji a rad to posloucham. Kniha parádní - Dobrý proti severáku parádní. V sedmý vlně je vidět že autor musel víc fabulovat.. Od prosince je nastudovana divadelní hra na kterou se chystam do žižkovského divadla - http://www.3dcompany.cz/
Jinak tahle kniha je dost zasadní pro mne a v mluveným slově je opravdu víc emotivní..

lidunka1

Knížka mě zaujala možná i proto, že bych něčeho takového taky byla schopná - zamilovat se online. Zároveň jsem si brzy pokládala otázku, kdy už jde o nevěru. Glattauer je dobrý psycholog a psát opravdu umí. Doporučuji vřele.

Luccii

Miluji tu knihu a moc ráda se k ní vracím.

izfnp

Knižka ma naprosto dostala, a i keď sa ku koncu ukázali limity "mailového" poňatia, formát mi extrémne vyhovoval.

Vilas1979

Příjemná oddechovka na jedno odpoledne, neobvyklý románek mezi dvěma lidmi, kteří se nikdy neviděli. Kdysi jsem něco velmi podobného zažil, jen to nebylo po emailu, ale skrz tehdy populární ICQ, k internetu jsme se připojovali přes telefonní linku a první hodina stála 16Kč. Škoda, že se ta komunikace nedochovala, rád bych si jí s odstupem času znovu přečetl, třeba by to také vydalo na kratší knihu. Ale spíše ne. Stejně jako u Lea a Emmi, i u nás šlo o každodenní závislost, na sedmou večer jsme si nic neplánovali, to začínal levnější tarif, a končilil jsme mnohdy až po půlnoci. V reálný vztah se to nikdy neproměnilo, nikdy jsme se neviděli, ani na fotce. I my jsme řešili, jaká je to podivnost, kterou by asi někdo jiný nepochopil. Trvalo to skoro rok. Takže už jen z tohoto důvodu se mi Dobrý proti severáku hodně líbilo, hlavním hrdinům jsem rozuměl a dovedl se do nich docela dobře vcítit. Po přečtení jsem ihned sáhl po pokračování.

Evka27
01. lednaodpad!

Byla mi doporučena v knihovně, docela mě začátek bavil, ale celá kniha v mailech?? Vůbec se mi to nelíbilo. To raději Toma Hankse a Meg Ryan.

Danafantom
30.12.2016

Chvíli jsem se smála, chvíli nudila, a z Každé sedmé vlny jsem si přečetla už jen tu poslední.

Odehnalka
25.12.2016

Trochu jsem se toho bála, jak bude kniha psaná celá v mailech, bude líbit, ale mile mě to překvapilo! Bylo to originální, často vtipné a také někdy i k zamyšlení.
Sice má kniha pokračování, ale nevím, zda ji budu číst. Konec se mi totiž velmi líbil.

Hawkey
08.12.2016

Přidávám se k těm, kdo by Emmi kolikrát plácli za její sobecké chování. Být Leem,asi bych s ní skoncovala po pár emailech. Ale celé dohromady to působí jako neotřelé, originální, poutavé a vtipné čtení,od ktereho se težko odtrhává:-)

reader11
26.11.2016

Čte se poměrně snadno a rychle, zajímavé téma, ale ne vždy zcela uvěřitelný spád komunikace. Po pravdě mi občas Emmi poměrně lezla na nervy, občas byla celkem nesnesitelná a jen těžko uvěřit, že by s jejími žárlivými a kontrolujícími výlevy měl nějaký chlap trpělivost, když ho očividně chce jen pro sebe (když to navíc není on, kdo je zadaný)...ke konci už trochu protahované, tisíckrát omýlané téma sejdem/nesejdem...ale děj poměrně rychle vtáhne a chcete vědět, jak to dopadne...přes všechny námitky určitě stojí za přečtení, dobrá oddechovka

lucie5503
10.11.2016

Jedno slovo - boží! Nemohla jsem se odtrhnout, kdybych nemusela vstávat, ctu klidně az do rána :)))

medialstar
12.10.2016

Zábavné, svižné a vtipné, ale nechybí tomu ani vážnost. Aź s podivem, jak má Glattauer ženské prokouknuté. Neříkám, že nemám drobné výhrady, mě zkrátka baví to nevyřčené, co by kdyby snění, ale i když v druhé části spadli Leo s Emmi do reality, nebylo to vůbec špatné. Holt osud jde také s dobou a může spřádat nitky i ve virtuálním světě. :-)

Terez67
05.10.2016

Tato knížka se mi líbila už proto že to bylo psaný formou e-mailu.Akorád mě zklamal konec .Ale libyla se mi jinak moc . Tedka čtu druhý díl tak snad bude o trošičku lepší.

Leniiis
13.09.2016

Mě na knížce nejvíc bavil konec, kdy se napětí stupňovalo a čekala jsem bůh ví co. Nebylo to čtení úplně špatný, ale žádnej zázrak taky ne. Navíc mi to přišlo těžko uvěřitelný.

lencin
13.08.2016

Netradiční forma - román v mailech. Velmi svižné a milé. Letní oddechové čtení.

Irsaf
24.07.2016

Líbilo se mi to.

střapatá
19.07.2016

"Čteno" jako audiokniha, prakticky první, co jsem kdy doposlouchala do konce. Začátek byl slibný, pak mi ale Emmi začala lézt neuvěřitelně na nervy. Konec laťku zase zvedl a musím říct, že mě to vesměs bavilo. Jestli si přečtu i další díl nevím, i když musím uznat, že by mě docela zajímalo, jak to dopadne.

ajla5
17.07.2016

Mám okousaný nehty a ta touha!

Aleh
02.07.2016

Tak zpočátku jsem to viděla jako takovou letní oddychovou četbu bez valného zaujetí. Emmi a Leo spolu začnou v podstatě díky omylu nevinně komunikovat přes e-mail. Během měsíců ovšem z této nevinné korespondence vznikne něco, co překročí určité meze. Ač je Emmi šťastně vdaná a miluje svého muže, hledá a nachází v komunikaci s Leem něco, co postrádá u svého manžela. Původně jsem si myslela, že pokračování už asi nebudu číst, ale musím říct, že posledních 50 stran mě tak zaujalo, že už se těším na pokračování v knize Každá sedmá vlna.

Sorrow
01.07.2016

Tahle kniha mi naprosto vyrazila dech. Jedna z nejlepších, co jsem kdy měla možnost přečíst!

e-maily

Daniel Glattauer