Dobrodružství doktora Haiga

Dobrodružství doktora Haiga https://www.databazeknih.cz/img/books/92_/92630/dobrodruzstvi-doktora-haiga-92630.jpg 4 17 5

Napínavá dobrodružství výpravy za sněžným mužem – yetim v Himálaji, kde drsná příroda žárlivě střeží svá tajemství a na každém kroku hrozí rozdrtit člověka, který je chce odhalit.

kokrokr
05.04.2023 4 z 5

Stejný komentář jako napsal pajonek, jen to byly vánoce 1967 a já dostal druhé vydání této knihy. Pro nás, tehdejší kluky, to bylo krásné dobrodružství. Představte si tu dobu bez PC, bez mobilů a v TV jen dva černobílé programy. Bylo tu informační embargo a dobrodružné příběhy odehrávající se v zahraničí byly o to přitažlivější.

1972Sixo
26.02.2018 4 z 5

Celkom slušný príbeh vezúci sa na vlne záhad okolo Yettiho. Začiatok je klasický - bohatý strýko má rád záhady a tak poprosí (neskúseného!!!) synovca, aby prichystal výpravu na chytenie snežného muža v Himalájach (peniaze nehrajú rolu). Po rôznych peripetiách sa výprava ocitne tam, kde chcela a ide sa na lov. A tam začína mať kniha iný rozmer. hneď po prvom stretnutí sa akčné dobrodružstvo zmení na skoromystický horúčkovitý skorohoror. Celkom dobrý skorodokumentárny koniec.

pupak13
19.04.2015 3 z 5

Kniha splnila přesně to, co jsem od ni očekával - oddechovka. Byla napsána jednoduše bez nějakých velkých zápletek - tak jak je napsáno na konci knihy "pro děti od 9 let".

Zdenda20
15.05.2013 1 z 5

Asi jsem čekal víc o popisu velehor a tamnějšího života. Je to kniha pro kluky hledající nějaké dobrodružství.

pajonek
30.11.-0001

........tohle když jsem dostal pod stromek v roce 1962, tak ještě Ježíšek nestačil ani odejít a už jsem to měl přečtené , krásná vzpomínka na mládí, které je nenávratně v dupě........

yetti

Vladimír Henzl