Pozdvižení v Pompejích

Pozdvižení v Pompejích https://www.databazeknih.cz/img/books/84_/84825/bmid_pozdvizeni-v-pompejich-sCi-84825.jpg 5 150 30

Kouzelný atlas tentokrát přenese Báru do Pompejí, kde ještě vládne doba otroctví. Společně s Bárou zažijete napínavé dobrodružství plné záhad a nečekaných odhalení.

Snílek1980
Snílek1980
09.02.2024 4 z 5

V první řadě musím ocenit už samotný nápad na takovou edukativní sérii pro děti. Objevila jsem ji čistě náhodou, i když rozhodně nejsem cílovka. Jako po první jsem sáhla právě po tomhle dílu, protože se o antický Řím už dlouho zajímám. Proto můžu říct, že informace v knížce, týkající se Pompejí, jsou skvěle podané. Navíc detektivní linka knihy i samotné dobrodružství Báry jsou zábavné. Věřím, že si z ní děti odnesou víc než z hodin dějepisu. Čtyři hvězdičky dávám jen z důvodu, že už dávno nejsem cílová čtenářská skupina, a tudíž jsem si příběh nemohla natolik užít, jako kdyby mi bylo kolem těch dvanácti let. Rozhodně si chci přečíst co nejvíc knížek z téhle série výprav do minulosti. Zároveň je všem školákům vřele doporučuji. Je to snadný a zábavný způsob, jak získat přehled o světových dějinách.

Kikulka97
Kikulka97
05.07.2023 5 z 5

Perfektní, Pompeje jsem si velice užila :D

Kuxka
Kuxka
29.06.2023 4 z 5

Líbilo se mi to, ale přijde mi, že ty první cesty nebyly napsané tak zajímavě jako ty pozdější. Docela jsem se ztrácela v domě Lolliů, postavy byly fajn.

martin č.
martin č.
14.02.2022 5 z 5

(SPOILER) Stejně jako několik dalších čtenářů pode mnou nejsem ani omylem cílovou skupinou, přesto mě tahle série neuvěřitelně chytla. Tuhle knížku jsem shltnul jako čtvrtou v pořadí a první, která překročila náš letopočet (po pravěku, Mezopotámii a Egyptu). V Pompejích se na rozdíl od předchozích titulů odehrává více známých románů, ale propojení hravého děje a vzdělávací roviny je opět vynikající.
Možné SPOILERY: Perfektně je vysvětlen princip římských jmen, postavení otroků, vlády v jednotlivých městech. Popis gladiátorů nevím, zda platil po celá staletí a všude, každopádně, ten co je tu popsaný se opírá o skutečné archeologické nálezy a rozbory gladiátorskcýh škol kdesi v Turecku, včetně toho, čím se gladiátoři stravovali. Holconiové byl skutečný významný pompejský rod. Město Pompeje je popsáno vůbec perfektně, tu knihu o nich zmíněnou na konci mám doma také ;-) https://www.databazeknih.cz/knihy/pompeje-pruvodce-starovekym-mestem-297638

Broukodrak
Broukodrak
28.11.2021 4 z 5

Bára si hodlá prodloužit prázdniny a tak použije svůj kouzelný atlas, který ji přenese do Pompejí na otrocký trh jako otrokyni. Bára pak musí sloužit svému pánovi a přibližně po měsíci už začíná proklínat svůj nápad si prodloužit prázdniny :)
V knížce byla spousta zajímavých věcí, které v té době lidé přes den dělali. Hodně mě zaujalo vyrábění nití z ovčí vlny. To moje maminka doma taky dělala, s cédéčkem na klacku :)

Helianthus
Helianthus
08.04.2021 5 z 5

Ačkoli už dávno nejsem cílová skupina pro tuto knihu, moc se mi příběh Báry v druhém díle líbil, za mě lepší než první díl. Opět krásně napsané a nenásilnou podobou se člověk dozví spoustu zajímavých informací o životě v Pompejích.

Lassie777
Lassie777
10.11.2020 5 z 5

Opravdu pěkně napsaná knížka.Vůbec nevadilo, že jsem začala tímto dílem aniž bych četla první. Bára je velmi sympatická. Kouzelný atlas ji tentokrát přenese do Pompejí, kde se stane otrokyní. Líbí se mi, že to nebylo napsané jako v učebnicích, a přesto jsem se dozvěděla něco o Pomejích. Opravdu skvělý příběh. Určitě si přečtu další díly.

Isew
Isew
13.09.2020 5 z 5

Druhý díl dobrodružství Báry. Moc se mi do něj nechtělo a přeskočila jsem ho. Následně mě můj vrozený smysl pro řád donutil si knihu přečíst. A vůbec nelituji. Měla jsem vydání, kde se na obálce skvěl velký nápis Řím. Což je mé oblíbené období. Pompeje mám spojené s katastrofou. .A to byl asi důvod, proč jsem se knize vyhýbala. Tento díl považuji za zatím nejlepší ze série. Reálie starověké domácnosti, pánů i otroků. Způsob života a myšlení. Pro děti naprosto ideální. Už se těším na další díl.

Halt468
Halt468
08.02.2020 5 z 5

Dokonalé.

kuba2572
kuba2572
04.01.2020

V jakém století se to odehrává

š.m.i.k
š.m.i.k
24.10.2019 5 z 5

Líbilo ;) nenásilné vyprávění o Pompejích, které děti seznámí s trochou historie. Navíc jsou vtažené do děje pomocí detektivní zápletky, takže jsou zvědavé, jak to bude dál. Hezky se to četlo i mně. Byla to naše první Bára, ale určitě ne poslední.

otula
otula
26.05.2019 4 z 5

Příjemné čtení i pro dospěláka, pro děti skvělá forma seznámení s historií. A i kdybych si z knihy neodnesl nic jiného, tak teď alespoň vím, kde se vzalo úsloví, že je něco "na jedno brdo" :-)

Andi
Andi
21.05.2019 4 z 5

Opět nelze hodnotit jinak než spoustou hvězdiček, dala bych i pět, ale je to moje třetí kniha z výprav do minulosti, vesměs psaná stejně jako předešlé. Osnova je dána, něco něco, Bára jde na půdu, Bára se aklimatizuje, reálie, zvrat v ději, Bára je hrdinka, dostane dárek od lidí, se kterými se tam seznámila, přijde si pro ni Barčiči. B. si napíše co v minulosti zažila, konec.
Stejná chronologie je zachována snad ve všech těchto knihách.
Ale i přesto jsou to velmi čtivé příběhy, ne nadarmo oblíbené u malých i velkých.

helena4103
helena4103
03.01.2019 5 z 5

nej nej nej. psala dcera

oskli
oskli
31.12.2018 5 z 5

Naprosto úžasná kniha, kterou jsme přečetli doma nejen se synem, ale následně celá rodina. Krásný příběh, navíc s detektivní zápletkou, která je sice dospělákem hned prokouknuta, ale menší děti nadchne a větší děti potěší. Tentokrát se podařilo sladit příběh s opravdovou spoustou zajímavých informací. Velký palec nahoru!

chrastitko
chrastitko
17.10.2017 2 z 5

V půlce jsem se sekla,ale potom to začalo být napínáve.

MarieBrožková
MarieBrožková
30.05.2017

Super moc se mi ta knížka líbila. Doporučuji.

knihomol5555458
knihomol5555458
15.03.2017 5 z 5

Mám rád období starověkého Řecka a Říma. Ani tato kniha nezklamala těším se na další.

Legolaska2007
Legolaska2007
31.08.2016 5 z 5

Tato kniha je podle mne úplně nejlepší ze série (aspoň z dílů, které jsem četla). Všem doporučuji.

Simeona
Simeona
26.07.2016 5 z 5

Kniha mě velice zaujala. Byl to první díl, kde autorka smísila dobrodružství s detektivkou a neopomněla ani na dávku humoru. Ze všech knih se mi právě tato líbila nejvíce a proto ji doporučuji si přečíst.