Divoká píseň

Napínavé převyprávění příběhu Romea a Julie v temném městě Verity, kde najdete všechno, jen ne bezpečí… protože tohle místo ohrožují monstra, která se zrodila z násilí. Kate touží být tak nemilosrdná jako její otec, který vládne Severní části Verity, nechává nestvůry potulovat po městě a vybírá od lidí peníze za jejic... celý text

Napínavé převyprávění příběhu Romea a Julie v temném městě Verity, kde najdete všechno, jen ne bezpečí… protože tohle místo ohrožují monstra, která se zrodila z násilí.

Kate touží být tak nemilosrdná jako její otec, který vládne Severní části Verity, nechává nestvůry potulovat po městě a vybírá od lidí peníze za jejich bezpečí. Po pěti letech na internátních školách se Kate konečně vrací domů a chce ukázat otci, že je stejně nelítostná jako on.

August chce být člověk. Ale není. Je nestvůrou, která dokáže krást duše pomocí hudby. Jeho otec řídí Jižní část města a snaží se chránit nevinné. August je jeho tajná zbraň.

Jejich město je rozdělené.

Jejich město se rozpadá.

A Kate a August jsou jediní, kdo chápou obě strany, jediní, kdo jsou schopní něco udělat. A přitom tak rozdílní… Ale jak se může člověk rozhodnout, jestli bude hrdina nebo zloduch, když je tak těžké rozlišit, co je co? méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/32_/321896/divoka-pisen-Rnx-321896.jpg 4.446
Série:

Monstra z Verity (1.)

Originální název:

This savage song (2016)

Žánr:
Literatura světová, Dobrodružné, Pro děti a mládež
Vydáno:, CooBoo
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (14)

Přidat komentář
warca
předevčírem

Celkem originální, napínavé, tajemné...
Řekla bych, že to vystihuje jen jedno slovo: unikátní!

natalie2171
17. dubna

Jsem tak moc ráda, že tahle knížka byla konečně něčím jiná, než všechny ostatní fantasy YA, které jsou jen o dívkách bez ničeho - a najednou jsou z nich ty nejsilnější osoby v širém světě.. Ale samozřejmě všechny nehážu do jednoho pytle - to vůbec ;)

Jen chci ocenit originalitu, kterou tahle knížka nesla. Hned jsem si zamilovala postavu Kate (přeci jen mám slabost pro neposedné holky) a Augusta - jakožto příšery. Se světem, ve kterém se děj odehrával, jsem se sžila a nepohrdla jsem ani padouchy, kteří nebyli na první pohled hned znát.

Nakonec bych chtěla také ocenit to, že se příběh obešel bez nějakého zamilovaného trojúhelníku přidávajícího klišé- autorka dokonce zašla ještě dál! Nedala ani nám moc nadějí na nějaké emoce mezi hlavními charaktery, kterými bylo souzeno být spolu! Ale. O to víc se těším na druhý díl. Třeba se něčeho dočkáme i tam. Ale jak říkám, o to byl příběh napínavější a překvapivější.

kaca3606
09. dubna

v půlce knihy jsem ještě pořát nevěděla" co to je" a "možný SPOILER"pak se to najednou rozjelo a pak utíkali a pak je chytli a otevřenej konec :D kniha se četla dobře i když jsem "nevěděla" co je to vlastně za příšery, četla jsem behem dvou dnů pár hodin ale nebaví mě tenhle druh fantazie. něco jako vampýrská akademie

Misa101
06. dubna

Úžasná young adult kniha - kdyby se mi dostala do rukou, když mi bylo ještě nějakých náct, byla bych z ní nadšená a stála fronty na další díl. Hlavní hrdinka Kate je správňácky vpurná, svá, možná i trochu švihlá a hlavní hrdina August je v duši úplně někým jiným než by jeden v jeho pozici čekal. Přidejte k tomu svět, kde se můžou vzbouřit a bojovat za pravdu, nové fantasy prvky a napětí a myslím, že kniha nezklame.

3 hvězdy jsem dala proto, že jsem bohužel čekala více. První část anotace je trošku zavádějící, ale jelikož mi fakt, že se vůbec nejednalo o Romea a Julii, spíše vyhovoval, tak mi to ani nevadilo. Jen jsem čekala jsem víc mrazivý příběh a trochu více propracovaný svět (který by mohl být dle mého názoru ještě temnější) a také vedlejší postavy. Určitě se ale pustím do dalších dílů, kam si zbylé hvězdičky šetřím.

kalinkacz
01. dubna

Ano, skvělý námět, nápad a všechno, jen prostě "Temnější tvář magie" pro mě byla lepší.... V první polovině jsem pořád nechápala, co se vlastně děje... Druhá polovina byla plná akce a četla se prakticky sama, jen jsem se tou první musela hodně prokousávat... Druhý díl rozhodně zkusím a budu dál číst autorčiny knihy!

martina1199
27. března

Mám velmi ráda příběhy, jejichž námětem je dobro a zlo balancující na hraně. Kdy si čtenář spolu s autorem klade otázku, kdo je vlastně ten zlý, kdo je tím monstrem, kterého je třeba se bát. Proto mě Divoká píseň tolik bavila - hlavně všechny pasáže s Augustem. Myslím, že právě ony z ní udělaly opravdu "jiný" YA fantasy příběh. A Kate mu rozhodně báječně sekundovala.

Bylo tam několik věcí, u kterých bych uvítala lepší a věrohodnější vysvětlení, hlavně pozadí celého příběhu - proč se vlastně všechna ta monstra rozhodla sloužit oběma lidským vůdcům, když prostě sama mohla vládnout všem a všemu (k čemuž se nakonec i odhodlali).
Se zaháněním démonů hudbou - tedy kromě dalších schopností sunajů - jsem se už v literatuře setkala. Uměl to Rojer z Démonského cyklu Petera V. Bretta. Docela by mě zajímalo, zda se V. Schwab u něj inspirovala :-)

I přes drobné nedostatky se mi ale Divoká píseň opravdu moc líbila a pokud máte rádi podobné typy příběhů, určitě po ní sáhněte:-)

"...Bál se toho, co je, i toho, co není, bál se, že se stane něčím jiným nebo ničím. ..."

" ... "Bolí to," šeptal. "Co?" zeptala se Kate. "Bytí. Nebytí. Nevzdávat se. Vzdát se. Ať udělám, co chci, bolí to." Kate si opřela hlavu o vanu. "To je život, Auguste," odpověděla. "A ty přece chceš cítit, že jsi naživu, že? Je úplně jedno, jestli jsi příšera nebo člověk. Život bolí." ..."

Silvuš
16. března

Pro mě byla kniha velice příjemným překvapením. Victoria Schwab napsala opravdu zajímavou a originální fantasy. Jsem zvědavá na další díl.

Hoshi
12. března

Kdyby mi kniha nebyla doporučena, asi bych si jí v knihkupectví vůbec nevšimla a nebo bych jí obešla obloukem a přitom přišla o zajímavý, čtivý, místy napínavý příběh o Kate, která chce dokázat svém otci, že je jeho dcerou a Augustovi, který chce být člověk... Bylo to prostě jen WAU a jaké asi bude pokračování ..?
Jen mi to vůbec nepřipadá jako převyprávění Romea a Julie ....

berydana
12. března

Za mě plný počet. Opět mě autorka nezklamala. Dokonale jsem si knihu užila a už se těším na pokračování.
Souhlasím s Markouš. Kate na mě ze začátku působila jako pěkně rozmazlený spratek, ale postupem času jsem si ji oblíbila.
http://berydanabook.blogspot.com/2017/03/divoka-pisen.html

S.monika
10. března

Schwabová nezklame. U ní se člověk nemusí bát nudnych, klišé příběhů. Líbí se mi, jak postupně odkrývá svět, který mate před sebou. Postavy jsou dobře vykresleny a jejich charaktery se prohloubí společně s dějem. Sice nejde o nějaké hlubší cesty do duší postav, ale i tak si představy uděláte.
Příběh plyne a já si každou další kapitolu říkala, jak příběh bude pokračovat dál.
Četlo se to samo a rychle, možná až moc rychle. Dávám rozhodně plný počet hvězdiček, protože mě kniha nenudila, překvapila a nedočkavě se těším na další díly!

Markouš
04. března

Kniha má určitě zajímavý námět. Líbilo se mi vykreslení příšer i ostatních postav. Děj je určitě zajímavý a místy i napínavý. Pokud máte rádi fantasy a retellingy, určitě si knihu přečtěte. Jedinné, co mi na knize vadilo, byla Kate. Nevím proč, ale nějak mi nesedla už od první stránky. Zato Augusta jsem si zamilovala. Čtyři hvězdy a doufám, že druhému dílu budu moci dát pět.

Lokina
04. března

Musím žasnout nad fantazií autorky. Kde ti autoři na to berou inspiraci? Divoká píseň je propracovaný, úžasný a originálně zpracovaný příběh. Je to čtivé, krásně kruté, surové a podmanivé. Ve knize se mísí krása, zvláštnost, utrpení, strach a napětí. Hlavní hrdinové jsou sympatičtí, bojácní, ne vůbec ukňouraní a zralí na facku. A ten konec? Takový, který vás nenechá chladným a budete se těšit na další díl :-) Doufám, že takové young adultovky budou vycházet i nadále, a že autoři budou vymýšlet ty úžasné, fantastické světy a příběhy. Je radost, číst je. Strávení s těmito knihami určitě není plýtvání našim časem, který, jak už to bývá v této době, je drahocenný.

Adris
04. března

Korsaji zubatí s ostrými drápy
vyschlí a kostnatí budou tě trápit.
Malchaji, malchaji, hrozný to zjev,
smrtícím úsměvem sajou ti krev.
Sunaji s očima jak z černé tuši,
písničku zahrají, vezmou ti duši.

Koho by to nedostalo? Tuhle sérii si zamilujete!
Moji recenzi si můžete přečíst zde: http://adrisbooks.blogspot.cz/2017/03/divoka-pisen.html

Andy0892
22. února

Tuhle knihu jsem původně ani nechtěla číst, prostě jsem si ji vypůjčila a musím říct, že mě mile překvapila. Už jen ta říkanka z knihy uvedená na blogu vydavatelství CooBoo... při ní mě trochu zamrazilo, a i když příběh tak mrazivý není, je to čtivé, postavy jsou super, lehce detektivní a od strany 200 jsem knihu přečetla na jeden nádech, abych si potvrdila svoji teorii :-)

Nápad vykreslit temnou lidskou stránku jako nebezpečnou samostatně žijící zrůdu velmi oceňuji a má za to u mě spisovatelka palec nahoru. Jsem zvědavá na další díl, protože konec této knihy zapojil do hry další postavu. Čtyři hvězdy si to zaslouží - lehké čtení, má to děj, super postavy, obálka taky není k zahození. Přečtením této knihy rozhodně nic nezkazíte :-)