Divoká píseň

Napínavé převyprávění příběhu Romea a Julie v temném městě Verity, kde najdete všechno, jen ne bezpečí… protože tohle místo ohrožují monstra, která se zrodila z násilí. Kate touží být tak nemilosrdná jako její otec, který vládne Severní části Verity, nechává nestvůry potulovat po městě a vybírá od lidí peníze za jejich bez...celý text

Kate touží být tak nemilosrdná jako její otec, který vládne Severní části Verity, nechává nestvůry potulovat po městě a vybírá od lidí peníze za jejich bezpečí. Po pěti letech na internátních školách se Kate konečně vrací domů a chce ukázat otci, že je stejně nelítostná jako on.

August chce být člověk. Ale není. Je nestvůrou, která dokáže krást duše pomocí hudby. Jeho otec řídí Jižní část města a snaží se chránit nevinné. August je jeho tajná zbraň.

Jejich město je rozdělené.

Jejich město se rozpadá.

A Kate a August jsou jediní, kdo chápou obě strany, jediní, kdo jsou schopní něco udělat. A přitom tak rozdílní… Ale jak se může člověk rozhodnout, jestli bude hrdina nebo zloduch, když je tak těžké rozlišit, co je co? méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/32_/321896/divoka-pisen-Rnx-321896.jpg 4.621

Monstra z Verity (1.)

This savage song (2016)

Literatura světová, Dobrodružné, Pro děti a mládež
Vydáno:, CooBoo
Více informací...

Silvuš

Pro mě byla kniha velice příjemným překvapením. Victoria Schwab napsala opravdu zajímavou a originální fantasy. Jsem zvědavá na další díl.

Hoshi

Kdyby mi kniha nebyla doporučena, asi bych si jí v knihkupectví vůbec nevšimla a nebo bych jí obešla obloukem a přitom přišla o zajímavý, čtivý, místy napínavý příběh o Kate, která chce dokázat svém otci, že je jeho dcerou a Augustovi, který chce být člověk... Bylo to prostě jen WAU a jaké asi bude pokračování ..?
Jen mi to vůbec nepřipadá jako převyprávění Romea a Julie ....

berydana

Za mě plný počet. Opět mě autorka nezklamala. Dokonale jsem si knihu užila a už se těším na pokračování.
Souhlasím s Markouš. Kate na mě ze začátku působila jako pěkně rozmazlený spratek, ale postupem času jsem si ji oblíbila.

S.monika

Schwabová nezklame. U ní se člověk nemusí bát nudnych, klišé příběhů. Líbí se mi, jak postupně odkrývá svět, který mate před sebou. Postavy jsou dobře vykresleny a jejich charaktery se prohloubí společně s dějem. Sice nejde o nějaké hlubší cesty do duší postav, ale i tak si představy uděláte.
Příběh plyne a já si každou další kapitolu říkala, jak příběh bude pokračovat dál.
Četlo se to samo a rychle, možná až moc rychle. Dávám rozhodně plný počet hvězdiček, protože mě kniha nenudila, překvapila a nedočkavě se těším na další díly!

Markouš

Kniha má určitě zajímavý námět. Líbilo se mi vykreslení příšer i ostatních postav. Děj je určitě zajímavý a místy i napínavý. Pokud máte rádi fantasy a retellingy, určitě si knihu přečtěte. Jedinné, co mi na knize vadilo, byla Kate. Nevím proč, ale nějak mi nesedla už od první stránky. Zato Augusta jsem si zamilovala. Čtyři hvězdy a doufám, že druhému dílu budu moci dát pět.

Lokina

Musím žasnout nad fantazií autorky. Kde ti autoři na to berou inspiraci? Divoká píseň je propracovaný, úžasný a originálně zpracovaný příběh. Je to čtivé, krásně kruté, surové a podmanivé. Ve knize se mísí krása, zvláštnost, utrpení, strach a napětí. Hlavní hrdinové jsou sympatičtí, bojácní, ne vůbec ukňouraní a zralí na facku. A ten konec? Takový, který vás nenechá chladným a budete se těšit na další díl :-) Doufám, že takové young adultovky budou vycházet i nadále, a že autoři budou vymýšlet ty úžasné, fantastické světy a příběhy. Je radost, číst je. Strávení s těmito knihami určitě není plýtvání našim časem, který, jak už to bývá v této době, je drahocenný.

Adris

Korsaji zubatí s ostrými drápy
vyschlí a kostnatí budou tě trápit.
Malchaji, malchaji, hrozný to zjev,
smrtícím úsměvem sajou ti krev.
Sunaji s očima jak z černé tuši,
písničku zahrají, vezmou ti duši.

Koho by to nedostalo? Tuhle sérii si zamilujete!
Moji recenzi si můžete přečíst zde: http://adrisbooks.blogspot.cz/2017/03/divoka-pisen.html

Andy0892

Tuhle knihu jsem původně ani nechtěla číst, prostě jsem si ji vypůjčila a musím říct, že mě mile překvapila. Už jen ta říkanka z knihy uvedená na blogu vydavatelství CooBoo... při ní mě trochu zamrazilo, a i když příběh tak mrazivý není, je to čtivé, postavy jsou super, lehce detektivní a od strany 200 jsem knihu přečetla na jeden nádech, abych si potvrdila svoji teorii :-)

Nápad vykreslit temnou lidskou stránku jako nebezpečnou samostatně žijící zrůdu velmi oceňuji a má za to u mě spisovatelka palec nahoru. Jsem zvědavá na další díl, protože konec této knihy zapojil do hry další postavu. Čtyři hvězdy si to zaslouží - lehké čtení, má to děj, super postavy, obálka taky není k zahození. Přečtením této knihy rozhodně nic nezkazíte :-)