Dívky z trajektu

Dívky z trajektu

Novinářka Nora Sandová má zálibu ve sbírání starých kufrů, a když jeden obzvláště podařený exemplář objeví v malé anglické vesničce, ani ve snu by ji nenapadalo, že krom nového úlovku dost možná natrefila i na pořádného sólokapra. Na těch starých polaroidových fotografií, které z něj vypadnou, se jí totiž od první chvíle n... celý text

Novinářka Nora Sandová má zálibu ve sbírání starých kufrů, a když jeden obzvláště podařený exemplář objeví v malé anglické vesničce, ani ve snu by ji nenapadalo, že krom nového úlovku dost možná natrefila i na pořádného sólokapra. Na těch starých polaroidových fotografií, které z něj vypadnou, se jí totiž od první chvíle něco nezdá… A pak si konečně vzpomene: ta dvě děvčata na fotkách jsou přece ty holky z dětského domova, co se před několika lety beze stopy ztratila na trajektu z Kodaně do Anglie! Když navíc na kufru objeví jmenovku, jež avizuje, že toto zavadlo dříve patřilo známému sériovému vrahovi Billu Hixovi, pustí se do pátrání v dávném případu, který nebyl nikdy vyřešen. Vynikající temná prvotina, která hned po vydání atakovala první příčky dánského žebříčku bestsellerů. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/34_/342446/divky-z-trajektu-pC2-342446.jpg 4.421
Originální název:

Pigerne Fra Englandsbaden (2015)

Žánr:
Literatura světová, Romány, Thrillery
Vydáno:, Ikar (ČR)
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (10)

Přidat komentář
Šánka
včera

Na prvotinu hodně dobré!!!
Jako thriller bych to snad ani nenazvala, tam bych potřebovala trošku víc napětí, tedy až na závěr, ten byl pro mě nečekaný a správně adrenalinový. A co bych uvítala, více ho rozvét a dovysvětlit. Ale rozhodně jsem se nenudila, postava Nory byla sympatická a na rozdíl od některých jejích severských kolegů těžce normální :-).
Myslím, že by kniha mohla vyhovovat těm, kdo mají rádi lehké a nekrvavé napětí. A já doufám, že se s hlavní hrdinkou ještě někdy sejdu.

Luciecs
20. června

Skvělé čtení .. jedním dechem :)

Danago
19. června

Co napsat ? Knížka nebyla špatná , ale na mě byla, tak nějak pomalá , necítila jsem se napnutá. Je to asi víc román , než detektivka a já si na romány zase tak nepotrpím. Své čtenáře si jistě najde.....

agnes25
19. června

Skvělé,od knihy se nelze téměř odtrhnout.

krtecek_1
16. června

První polovina knihy mi nepřišla moc zajímavá, ale potom se příběh parádně rozvinul :). Každopádně otázky stále zůstavají..

Gibis
15. června

Za mě tedy výborné čtení. Čtivé, napínavé, Nora sympaťačka...beze sporu 5*!

Mischone
15. června

Na mě kniha moc dojem neudělala. Bylo tam dost věcí, nad kterými jsem se musela pozastavit. Nemyslím si že by průměrná žena dokázala zvednout dospělého muže v bezvědomí, manipulovat s ním a ještě mít dost sil na další činy. A když vám policie volá abyste šla na stanici kvůli bezpečnosti, že na svobodě je sériový vrah, který nejspíš po vás jde, asi těžko byste se šli ještě někam vykecávat. Taky když už máte být přesvědčeni, že lodní šroub oběti úplně zdeformoval obličej k nepoznání, jak tedy mohla mít ještě oči a dokonce že by v nich plavaly ryby? Říkám si .. co? A taky jsem čekala na konci knihy alespoň úryvek na čem se tedy podle skutečnosti příběh skládá, ale nic, ...škoda.

Micifuza
14. června

Na knihu jsem narazila úplně náhodou.Úžasně napsaný příběh který se četl jedním dechem.Trochu mě mrzí že po přečtení jsem zůstala se spoustou otázek ale moc se těším na další volné pokračování.

Babouš
08. června

Nora Sandová je moje nová oblíbená knižní hrdinka. Sympaťačka, která se nebojí přiznat své slabiny. Příběh plyne jako jachta po mořských vlnách, má to švih, v závěru dokonce i povedený zvrat. Skvěle vykreslené postavy, ďábelský vrah... Moře napětí. Zaslouženě jedna z top dánských knih roku.

Pajčula
06. června

Napínavá, úžasná. Ale těch otázek, co mi zbylo po přečtení..