Dívka ve vlaku

Román, který si podmanil všechny žebříčky bestsellerů na obou stranách Atlantiku, trhá rekordy v rychlosti prodeje a je kritikou označován za letošní Zmizelou. Potřebujete vědět víc? Rachel dojíždí ranním vlakem do Londýna. Den co den si prohlíží útulné předměstské domky, a když vlak na chvíli zastaví u návěstidla, naskýtá se jí pravidelně letmý pohled do soukromí mladého páru. Postupem času Rachel začíná mít pocit, že ty dva lidi zná. Představuje si, že je zná. Dá jim dokonce jména: Jason a Jess. Jednoho dne však zahlédne něco, co ji šokuje. Stačí pouhá minuta, než se dá vlak zase do pohybu, a náhle je všechno jinak… Krátce nato se Rachel dozví, že se „její“ Jess pohřešuje, a proto se rozhodne obrátit na policii. Není si jistá, zda tím nenadělá více škody než užitku, zatímco se stále více zaplétá do příběhu, který není její, ale jenž nakonec obrátí naruby život úplně všem…
1. vydání.
Obálka byla zhotovena podle originální předlohy. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/26_/262619/divka-ve-vlaku-IOv-262619.jpg 3.84690

The Girl on the Train (2015)

Detektivky, Dobrodružné, Dívčí romány
Vydáno:, Ikar (ČR)

Veronika33
předevčírem

Kniha mala trošku pomalší rozjazd, ale nakoniec to bolo skvelé čítanie. Rachel ma trošku štvala a myslím, že by potrebovala trošku prepleskať. Koniec som sice tušila, ale nie všetky súvislosti. Film som tiež videla a musím povedať, že slabota.

Raszkulce
předevčírem

Po přečtení knihy moc nechápu proč byla tak propagovaná a dostala i přívěstek Světový bestseller a kniha roku. Postavy mi přišly velmi nedořešené a fádní ( alkoholička co chce zpátky manžela ehm, Meghan, která neví co chce .. really?). Mám detektivky moc ráda ale tahle mi přišla hnedka od začátku jasná .. kdo jiný by to taky mohl být ? .. ani žádné jiné postavy nad kterými bychom mohli polemizovat autorka neuvedla. Bohužel jsem dost zklamaná a knihu bych spíše nedoporučovala .

PeťkaW.

Když vidíte na obálce knihy nálepku "Světový bestseller a kniha roku 2015", tak nějak čekáte, že si z příběhu po pár stránkách sednete na zadek, nebudete moct přestat číst, bude se vám tajit dech a stránky budou ubíhat jedna za druhou... Jenže když po oněch pár stránkách zjistíte, že to takhle nebude, je to velké rozčarování a zklamání. Paradoxně se mi nejvíc líbil začátek, kdy Rachel popisuje svou jízdu vlakem - ten byl tak krásně melancholický a tajemný. Jenže pak čtete dál, zjistíte, že Rachel je jako postava naprosto nepoužitelná, nesympatická, těžko uvěřitelná a zbytek jejích sekundantek jakbysmet a celý počáteční dojem je v háji. Střídání rovin bylo fajn, ale ocenila bych nějakou změnu i ve stylu vyprávění. Všechno na jedno brdo, všechny ženy s vnitřními démony, kteří mi přišli neopodstatnění a jaksi kýčovití, šílený zmatek v datumech... no zkrátka - posledních 20 dobrých stránek příběhu opravdu celou knihu nespasí a já si ze čtení odnáším dost neuspokojivý pocit.

Romžiry
21. červnaodpad!

Kniha byla zklamáním :-( Moc jsem se na ní těšila a pořád čekala něco ..., proč je bestsellerem 2015. Sice se dobře četla, ale to je vše :-(

Ttammarra

Moc jsem se těšila až si knížku přečtu a musím říct, že mě trochu zklamala :(. Čekala jsem mega zápletku a tato mi přišla taková nic moc. Tak jsem si myslela, že konec bude famózní a taky mě zklamal. Za mě nevím, proč je to Kniha roku 2015 a takový bestseller :(

Katheree

Knihu jsem přečetla na jeden nádech, zaujala mě a bavila. Ovšem nutno říct, že nejsem "kriminální čtenář", proto možná pro zkušené nebude děj tak skvělý. Kniha se mi líbila, několik přátel mělo zmatek v postavách, což mě ovšem minulo a orientovala jsem se dobře. Ačkoli musím přiznat, že jsem měla případ vyřešen dříve, než příběh skončil. Za mě však dobrá knížka, co vás vtáhne do děje.

Jamilily

Jako prvotina autorky to nebylo vůbec špatné. Sice ze začátku jsem měla problém dostat se do děje a moc mě to nebavilo, takových prvních 50 stran, navíc se mi moc nelíbil ten koncept postav střídajících se ve vyprávění. Pak jsem se ale začetla a dočetla na jeden nádech, detektivní příběh mi přišel skvělý a splnil přesně to, co jsem od knížky čekala.

hakunamatata

Velké očekávání, bohužel zklamání. Fajn, průměrná, odpočinková detektivka, ale rozhodně ne zázrak.

domino1701

Pro popis stačí jen jedno slovo.. SUPER!!! Na knihu jsem se moc těšila a nemohla se dočkat až ji přečtu. A nezklamala mě. Zaručeně se bude líbit všem co mají rádi autorku Temných koutů, Zmizelé. Jediné, co mě mrzelo, bylo, že vraha jsem uhodla víceméně hned.

zuz333

kniha priemerna, rozhodne som uz citala lepsiu detektivku a nie jednu takze v tomto pripade mi to halo okolo knihy prijde prehnane..alebo som proste cakala viac. film som v polovici vypla, nebavil ma

Madi

Že prý kniha roku 2015...ale kuš. Banální zápletka, ozvláštněná střídáním časových rovin. Vyprávěno třemi osobami : Rachel-alkačka, Megan-coura, Anna-trubka. Film je srovnatelné kvality.

Mišulka331996

Nejprve jsem nevěděla, co mám od knihy očekávat, ale nakonec je tato kniha nejlepší v mém životě a myslím, že by jsi jí měl přečíst úplně každý! Těším se, až si přečtu další knihu od této skvělé spisovatelky: DO VODY.

kadz

Super knižka..

BiancaB

Vzhledem k tomu, že okolo této knihy byl hodně velký rozruch, měla jsem poměrně velká očekávání. Začátek byl opravdu hodně pozvolný a moc mě nebavil.Pro někoho může být obtížné střídání časů a postav, ale po chvíli tomu člověk přivykne. Zhruba v půli knihy mě příběh opravdu chytil a člověk s každou novou informací rozvíjel teorie kdo, jak a proč. Knížka je opravdu čtivá a člověka vtáhne do děje. Konec nebyl vyloženě velkým překvapením a od tak prohlašovaného bestselleru bych čekala tak trochu něco víc.

Doemit

U této knihy jsem se rozmýšlela, zda-li jí dát 3* nebo 4*, dala bych jí přesně 3,5* a to z toho důvodu, že první polovinu jsem četla přes měsíc. Kniha mě nudila, už jsem jí chtěla odložit, ale po polovině mě tak nadchla, že jsem posledních 100 stránek musela přečíst jedním dechem. Skutečně do poslední chvíle netušíte kdo je vrah a obviňujete kde koho, ale samotný závěr knihy mě velice překvapil a jsem ráda, že už tuto knihu mám za sebou. Pro zajímavost kouknu na filmové zpracování. Dávám teda 4* a přesně jak tady někdo píše, od bestselleru jsem čekala více :)

Micifuza

Skvěle napsaný příběh.

L-Žany

Začátek mi přišel hodně pomalý a opakující se, ale naštěstí se autorka "rozjela". :)

Teri.Fishing

Skvělá kniha! Chvílema jsem opravdu tajila dech, dokonce jsem si představovala rozpraskané rty červené od vína, které měla hlavní hrdinka. Opravdu jsem se do knihy ponořila! doporučuju!

kercah

Skvěle napsané, do poslední chvíle z toho není patrné, kdo, jak proč... o to je kniha napínavější. Čte se jedním dechem, fakt super. :)

Zantonu

Moc se mi líbil styl vyprávění - změna vypravěčů atd. Už se těším na další autorčino dílo Do vody. :)

LuckyZ

Za začátku mě moc nebavila a ztrácela jsem se v ní, tak jsem si přečetla jinou a pak se k ní vrátila a už to bylo lepší. Neveselý příběh o sledování, násilí, paměti a alkoholismu, kde za vše může Dívka ve vlaku - alkoholička, dle názoru násilníka....

ajla5

Opravdu pěkný nervák. Mnohem lepší než film.

Davelka

Pěkné, ale bavilo mě to spíš od půlky....

HaničkaVodička

Za mne absolutně nečtivé, rozvláčné a nudné.

marketa9252

Kniha se četla dobře.
Nemám ráda přeskakování z jednoho děje do druhého,ale i přesto byla kniha pěkná.

Nita17

Kniha nebyla špatná, ovšem za mě taky nééé top. Příběh se vcelku dall, posledních pár stránek však bylo asi nejzajímavějších z celé knihy. Ovšem nějaký trvalý dojem z ní mě jaksi bohužel minul. :(

Dobrá, napínavá audiokniha, která se poslouchá jedním dechem. Všechny interpretky byly perfektní, nemohly za to, že jejich postavy nebyly právě sympatické ;-) - svoji práci odvedly na jedničku. Nechci prozrazovat děj, to by bylo nefér, nechť každý posluchač posoudí sám - ale audioknihu určitě doporučuji k poslechu.

martinaandulka

Mám ráda psychotrhilery a tahle kniha je ta pravá :-).Poutavá,plná napětí a zvratů.Vřele doporučuji :-).

parley3

Nebudu knizku nijak hanit, zacatek byl sice slabsi, ale bylo to fajn odpocinkove cteni. Pro me rozhodne lepsi prumer.

whiolet

Vážně byl kolem této knihy takový "humbuk"? A to jako proč?!
Za mě si kniha zaslouží 3+ a to hlavně díky neočekávanému pachateli a konci.
Jinak mě hlavní postavy nebavili.
Megan i Rachel byly fňukny a jejich myšlenkové pochody jsem chápala jen stěží.