Dívka ve vlaku

Román, který si podmanil všechny žebříčky bestsellerů na obou stranách Atlantiku, trhá rekordy v rychlosti prodeje a je kritikou označován za letošní Zmizelou. Potřebujete vědět víc? Rachel dojíždí ranním vlakem do Londýna. Den co den si prohlíží útulné předměstské domky, a když vlak na chvíli zastaví u návěstidla, naskýtá se jí pravidelně letmý pohled do soukromí mladého páru. Postupem času Rachel začíná mít pocit, že ty dva lidi zná. Představuje si, že je zná. Dá jim dokonce jména: Jason a Jess. Jednoho dne však zahlédne něco, co ji šokuje. Stačí pouhá minuta, než se dá vlak zase do pohybu, a náhle je všechno jinak… Krátce nato se Rachel dozví, že se „její“ Jess pohřešuje, a proto se rozhodne obrátit na policii. Není si jistá, zda tím nenadělá více škody než užitku, zatímco se stále více zaplétá do příběhu, který není její, ale jenž nakonec obrátí naruby život úplně všem…
1. vydání.
Obálka byla zhotovena podle originální předlohy. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/26_/262619/divka-ve-vlaku-IOv-262619.jpg 3.94088

The Girl on the Train (2015)

Literatura světová, Pro ženy, Thrillery
Vydáno:, Ikar (ČR)
Více informací...

markyticka
včera

Na začátku se mi nedařilo začíst se. Hodně na příběhu pomáhá, že ho vypráví alkoholička, která díky své závislosti má problémy s pamětí a pak není vše odhaleno blíže. Konec už jsem přečetla jedním dechem. Vyloženě nadšená nejsem, ale na prvotinu je to dost dobré :)

Julinka679
včera

Jelikož mne filmové zpracování velmi neoslovilo, tak jsem dlouho přemýšlela zda si knihu přečíst. Ovšem má zvědavost zvítězila a jsem ráda, že tomu tak bylo :-)
Knihu jsem přečetla během chvilky a nemohla se od ní odtrhnout. Ze začátku jsem měla obavy ohledně hlavní postavy, která mi nebyla sympatická kvůli jejímu problému s alkoholem ale čím více jsem četla, tím víc jsem ji chápala a "zamilovala" si ji :-) Napětí zde bylo od začátku až do konce a kdybych neviděla film tak bych netušila kdo za tím vším je :-)
P. S. Pokud jako já máte rádi Emily Blunt tak ve filmu aspoň oceníte její herecký výkon ;-) :-)

bo1973
předevčírem

Zhltání knihy za jeden den, aniž bych se od ní mohla odtrhnout, považuji za dostatečný důvod pro udělení 5 hvězdiček.

tarasnica
předevčírem

Nedočteno, pro mě zdlouhavé a nudné...

jiri77

Jsem rád ,že se nesplnila obava ,která na mě přišla při přečtení komentářů, že kniha není dobrá, právě opak je pravdou, alespoň u mě. Kniha je velmi dobrá a příběh mě bavil ,hlavně vyprávění Rachel. Nesouhlasím s názorem ,že je kniha psaná spíše pro ženy.

HMirka55

Mě se líbila, hlavní postavu jsem chápala a litovala.

artlucie

Týdny jsem kolem ní chodila a nemohla se rozhodnout, jestli jí koupit. Nakonec to bylo skvělý rozhodnutí. Celý víkend jsem se kvůli ní nevyspala, ale stálo to za to. Za mě moc povedená věc, v určitých fázích příběhu jsem obviňovala snad každého a stejně mě překvapilo, jak to všechno bylo. FIlm jsem ještě neviděla, ale jsem na něj zvědavá.

Fazolka2017
25. březnaodpad!

Já nevím. Vzácně se vyskytnou i knihy které mě už v první kapitole vůbec nezaujmou nebo něčím dráždí a já je odložím, protože každá minuta mého života je vzácná a nebudu ji trávit čtením něčeho co se mi hodně nelíbí. ( např. Padesát odstínů šedi ) - a tato kniha k tomu také neměla moc daleko. Sice jsem nakonec dočetla, i když to šlo ztuha - a v druhé půlce se konečně aspoň trošku něco zajímavého začalo dít, ale...hlavní hrdinka byla tak strašná, ufňukaná, nesympatická a blbá alkoholická troska, která ve mě nevyvolávala ani trošku lítosti, že bych ji nakopala dop....A když se mi hlavní hrdina hnusí, jedná opakovaně naprosto nelogicky, těžko se mi bude kniha číst s nadšením. Už nikdy nebudu číst znovu. Nechápu proč se zrovna tohle ( detektivka ? červená knihovna ? drama ? ) stalo takovou hitovkou. A film asi také neuvidim, jen jsem zrychleně projela a stačí. Ano, takhle nějak jsem si tu "hrdinku" představovala

LusSyNDA

Zajímavě pojatá kniha, líbilo se mi vyprávění od 3 postav... Ale nějak jsem věděla jak to skončí ještě než to doopravdy skončilo. A pak ten konec nebyl ani trochu překvapivý, kniha mě nenutila ani dočíst ji naráz do konce. Také jsem čekala od knihy roku něco víc :-(

munka

Začiatok mi pripadal trochu nudný až som uvažovala, že to nateraz nechám a prečítam neskôr. Tak prišiel zlom a už som sa nezastavila pokiaľ som nebola na konci. Druhýkrát by som ju už však nečítala.

Niannie

Včera jsem dočetla knížku a dnes jsem se podívala na film a musím říct, že knížka je pro mě lepší. Film se sice drží předlohy, ale kniha je kniha :). Zajímavý příběh, dobrá zápletka a napínavý děj, takže to člověka nutí číst dál a dál. Doporučuji nejdřív přečíst a až pak zkouknout film! ;)

Calibra

Moc hezky se četla, chápu jednání všech tří zúčastněných žen. Vraha jsem tušila od samého začátku, ale neubralo mi to na zážitku z knihy. Za mě mohu doporučit a už se těším na Do vody.

roso.mak

Autorka má velký dar - vykreslit postavy. To je ten důvod, proč se stala kniha bestsellerem. Protože příběh o vraždě dokáže vymyslet kde kdo, ale udělat z něj napínák s postavami, které přímo vidíte před sebou a chápete je, to je opravdový kumšt.

kleozpatra

Nemohu Dívce ve vlaku nic vytknout, i když to samozřejmě není žádná těžkotonážní literatura, ale kdo by takovou dnes a denně ustál? Je dobré se taky občas pobavit a nebo zjistit, že bordel v hlavách mají i jinde. Proti vlažnému filmu je kniha poutavá, zručně a svižně napsaná. Na další Paulu Hawkins si rozhodně počíhám.

liskabystrouska

Od bestselleru bych čekala vic... Tuctova detektivka

DoDidDone

Nejsem velký fanda knih, ve kterých se musí intenzita slov dodávat vulgarismy, kterých je v knize požehnaně. Knížku jsem ale přečetl za dva dny, tolik jsem se do ní začetl, že nešlo pryč. Upřímně, pořád jsem čekal na něco víc a výsledný vrah mě nijak neuspokojil, protože jsem to čekal. Bavila mě a líbila se mi, ale znovu bych si ji asi nepřečetl. Všechny hlavní postavy mně přišly otravné. Jak alkoholička, která neustále fňukala, tak Megan, která mi přišla docela sobecká a namyšlená, tak Anna, která mě nejvíce štvala v poslední části knihy svým chováním, kdy například váhala, na čí stranu se postavit.

Hesiona

Mně se líbila moc. Četla jsem v originále, a přesto mě stále držela. Po dlouhé době zase knížka, která mi nedala pokoj, dokud jsem nedočetla :)

martakac

Kniha mě nenadchla. Na to že je to kniha roku, tak jsem od ní čekala víc, ale bylo to spíš zklamání.

blazniva7983

Tohle mě bavilo od začátku, líbí se mi nápad s hlavní "hrdinkou" alkoholičkou, to alespoň částečně ospravedlňuje tu nelogičnost. Nelogičnost ostatních si vysvětluju už jen prostě tim, že jsou to ženský. Je to přitažený za vlasy a bejt chlap, asi to nečtu. Ale za mě to mělo fajn atmosféru i nápad... nebylo to asi dotažený k dokonalosti, ale odpočinula jsem si :).

L.Esoteric

Výborná knížka, moc mě bavila :)

KydlochMoris

Na této knize se mi líbilo, že to celé nebylo pouze o jedné hrdince a poznali jsme více postav. A také to, že nikdo není dokonalý. Nebudu tady rozvádět jednotlivé postavy, ať něco neprozradím :-) Rozhodně jsem se po přečtení zamyslela a zjistila, že to, co se stalo hlavní hrdince může potkat kohokoli z nás a jsem šťastná, že mě se to netýká. Uvědomila jsem si, jak mám hezký život :-D Ano, je to jen kniha, ale děj je reálný...

JakubHrdoun

Nejsem si jist, jestli to je detektivka nebo román pro ženy. Pokud to ale má být detektivka, tak je to katastrofa. Žádná z postav se nechová věrohodně. Vypravěčky mě rozčilovaly, protože jejich způsob uvažování je totálně chorobný (za vystihnutí tohoto zvráceného myšlení dávám jednu hvězdičku). Co dělaly, říkaly, nad čím přemýšlely absolutně postrádalo jakoukoli reálnost a smysl. Kdyby tam taková postava byla jedna, a ostatní normální, velice bych to ocenil. Ale jsem-li zasazen do na hlavu postaveného světa bez kapky logiky a skutečnosti, kterému se mi nechce věřit, tak to nadšený opravdu nejsem.
Exemplární záležitostí je například to, jak se Anna stále potkává s Rachel. Nebo finální scéna Anna, Rachel a Tom = naprostý nesmysl.
Zajímaly by mě dvě věci. Za prvé, jestli autorka zamýšlela zvrácené chování všech postav, anebo zdali jí to připadá v pořádku. A za druhé, co z Dívky ve vlaku sakra udělalo bestseller.

EternityLove

Na to, že byla knihou roku 2015 jsem od ní tedy čekala víc, pořád jsem tak nějak fantazírovala co by se mohlo stát, jak by to mohlo být, ale v závěru mě to zklamalo, jelikož vše bylo docela předvídatelné. Nebo alespoň já jsem vraha objevila docela brzo. Ještě bych to trochu zapletla, přidala trochu složitosti. Za mě dobrá kniha, doporučuji ji, ovšem moje plné očekávání to nesplnilo. Bohužel.

moore.allonsy

Výborná kniha, dávám plný počet. :) Každý den, ať už to bylo v kapitole, kterou vyprávěla Rachel, Anne nebo Megan, byl zakončen s nečekanou a velice atraktivní pointou, co vyrážela dech. Moc pěkná knížka, autorka umí perfektně vystihovat jednotlivé situace. Příběh je vyprávěn s kuráží. Vytváří nesmírně reálnou a divokou spleť emocionálních konfliktů, které se navzájem proplétají a dodávají tomu ten správný šmrnc. Čtení odbývá svižným tempem, díky autorčině skvělé vyprávěcí technice.

MosKat

Celkový dojem z této knihy je dobrý. Na začátku to bylo trošku nudnější, ale potom se to rozjelo a úplně me to pohltilo. Musela jsem to prostě dočíst. Všem doporučuji!

Eliška_P

Úvod byl zdlouhavý, ale pak dostal děj spád a závěr byl možná až příliš rychle odbytý. Dojmy z knížky jsou celkem silné, pohltilo mě to a nedokázala jsem se od knížky odtrhnout.

Cyonerix

Dívku ve vlaku jsem doslova hltala stránku po stránce. Z počátku jsem se trochu ztrácela v prolínání časových rovin, jelikož jsem datům nevěnovala přílišnou pozornost, ale i přesto jsem se v příběhu perfektně orientovala. Dívka ve vlaku je napínavý příběh, ve kterém mě zaujaly všechny postavy. Pro všechny fanoušky doporučuji i filmové zpracování. Dávám plný počet bodů, z mého pohledu nejlepší kniha, kterou jsem kdy četla. :)

juli2

Po knize jsem sáhla na základě doporučení mé mamky - máme podobný vkus. Knihu jsem četla během dovolené a manžel mě musel přemlouvat ať už ji odložím. Těším se na další knihy od této spisovatelky. Knihu doporučuji :-).

IvusP

Vzhledem k všeobecné medializaci a vychvalování knihy až do nebes že všech stran jsem nejspíš očekávala moc... prvních 150 stran (polovina knihy) je pouze omílání fňukání alkoholičky pořád dokola.. poté se sice dostaneme do "děje", ale žádné velké zvraty, zápletky apod. se nekonají. Kniha se sice dobře čte, ale to je tak vše... Je to jako byste celou dobu čekali na něco, čeho se prostě nedočkáte. Všeobecně za mně chabá, průměrná kniha, kterou už si nikdy nepřečtu a rozhodně nikomu nedoporučím.

Šerďa2012

Kniha mě hodně zklamala. Dala jsem na lákavou a velkou reklamu. Již po několika přečtených ztránkách jsem koupě litovala. Téma až přitažené za vlasy, nezajímavě napsané. Téma a hlavní hrdinka mě spíš od začátku rozčilovaly. Na druhou stranu mě ta kniha i poučila. Nevrhat se po kdejaké reklamované novince a počkat si na recenze. Nebo si knihu alespoň letmo projít, než ji koupím.