Dívka v ledu

Poté co je v parku v jižním Londýně pod vrstvou ledu nalezeno tělo mladé ženy, na místo přijíždí detektiv šéfinspektor Erika Fosterová. Oběť, krásná dívka z mocné a bohaté rodiny, měla podle všeho dokonalý život. Když Erika začne pátrat hlouběji, vynoří se souvislosti mezi její vraždou a smrtí tří prostitutek, které někdo ušk...celý text

Když Erika začne pátrat hlouběji, vynoří se souvislosti mezi její vraždou a smrtí tří prostitutek, které někdo uškrtil, svázal jim ruce a hodil do vodních ploch po Londýně.
Jaká je spojitost mezi dcerou vlivného lobbisty, který si myslí, že může ovlivňovat i vyšetřování, a mrtvými imigrantkami? Jaké temné tajemství dívka v ledu skrývala?
Čím více se Erika přibližuje k odhalení pravdy, tím více se vrah blíží k Erice. Poslední případ detektiva šéfinspektora Fosterové skončil katastrofou a smrtí pěti policistů včetně jejího manžela. Eričina kariéra visí na vlásku, musí bojovat s vlastními démony i s vrahem, který je hrůznější než kdokoliv, komu čelila v minulosti.
Dopadne ho dříve, než udeří znovu? méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/31_/318890/divka-v-ledu-u8L-318890.jpg 4.5222

Inspektorka Erika Fosterová (1.)

The Girl in the Ice (2016)

Literatura světová, Detektivky, Thrillery
Vydáno:, Grada
Více informací...

happy-smile
včera

Kvalitně napsaná detektivka. Sice asi zápletka nebyla bůhvíjak geniální nebo originální, ale autor píše opravdu čtivě. Navíc českým čtenářům může imponovat, že se zde objevují Slovenky a Praha. Těším se na další díl.

Martina23
včera

Knížka se mi líbila, sice je pachatel lehko odhalitelný už po několika kapitolách, ale co.... Akce hlavní hrdinky se občas vymykají logice, ale kniha se dobře a rychle čte. Uvidíme co v dalších dílech.

Pucik13
včera

Napínavá detektivka, detaily a dokonce mi v jeden moment běhal mráz po zádech. Hlavní hrdinka sympatická, příběh měl spád, konec byl rychlejší, najednou bylo po všem. Výborně se to však četlo a člověk chtěl vědět, co bude dál:)

mi-380
včera

Standardní dobře promyšlenou detektivní zápletku mi oživily dvě skutečnosti: 1. Londýn - všechna místa jsou reálná a pro cestovatele, který si tohle město oblíbil, jde o příjemnou připomínku známých míst a zimní atmosféry obrovského velkoměsta, 2. Slovenka v roli šéfinspektorky - originální postava, bojovnice, která nemá co ztratit a v bitvě o pravdu jde do všeho impulzivně a bezhlavě: 70% (218 hodnotících dává aktuálně 89%).

take-in
předevčírem

Skvěle napsaná zajímavá detektivka. Líbilo se mi, že v první kapitole bylo nastíněno co se vlastně stalo a že nezačala jako většina knih hned mrtvolou. Četla se úplně sama dohromady přečtená za cca 12hodin. Příběh byl plynulý, nenudila jsem se a nepřeskakovala jsem řádky jako u většiny knih. Těším se na další knihy od autora, postavy velice sympatické. Určitě doporučuji a mrzí mě ze jsem jí přečetla tak rychle.

megrin
předevčírem

Já jsem z toho taková rozpačitá. Nebylo to vyloženě špatné, ale některé situace jsou - myslím - nereálné, kromě toho mě šéfinspektor Erika několikrát dost "vytočila" naprosto amatérským chováním, které samozřejmě vyústilo v tragedii. Nějak si to k špičkovému vyšetřovateli nedokážu napasovat.
Na druhou stranu je to napínavé, rozhodně chcete vědět, co bude dál (i když to na dost místech ne tušíte, ale víte). Za mě za tři. Určitě to hodně lidí nadchne. Mě bohužel další osud Eriky nezajímá.

Janinho
předevčírem

Čtivá kniha, občas mi přišly některé situace přitažené za vlasy, ale nic to nemění na tom, že se mi kniha líbila :-)

harena
předevčírem

Čtivý thriller, děj měl spád, A L E : Jak se dívka mohla oběsit na stromě, když detektivce Mossové nešlo na strom vylézt? A to dívka visela jen pár minut.
" Několik hodin trvalo, než opustili místo činu, kde se tělo houpalo za doprovodu vrzavých zvuků. " To ji tam nechali viset několik hodin? A jak s jistotou okamžitě věděli, že jde o sebevraždu?
Tak to mě poněkud vytrhlo z děje.
A dál: Jak mohla mít další dívka na tváři spoustu řezných ran, když jí udeřil obličejem o betonovou zeď a pak ji uškrtil?
No dobrá, ale četlo se to dobře.
A určitě si přečtu i další díl série s vyšetřovatelkou Erikou, má brzy vyjít i u nás.

sarkaobstova

Za mě super.
Jak jsem jednou začala číst, tak jsem se nemohla odtrhnout. I když jsem teda tak od půlky tušila kdo je vrah, ale to mi vůbec nevadilo.
Už se těším na další díl.

Modrina
předevčírem

Ke knihám označeným jako světový bestseller přistupuji poněkud opatrně, už jsem párkrát byla zklamaná. Ale tenhle příběh se mi hodně líbil. Postavy i ovlivňování vyšetřování jsou podle mého velmi uvěřitelné. To, že Erika vyvolává celé spektrum vášní, je taky v pořádku, každý jsme se někdy setkal s člověkem, který běžně jedná tak nějak normálně, občas je skvělý, ale někdy je na ránu pěstí. Motiv vražd je možná trochu přitažený za vlasy, ale neuvěřitelný bohužel není... Knihu rozhodně doporučuji.

macer1991
předevčírem

Knižka sa čítala výborne , ale jednu hviezdičku odoberam , lebo som už na začiatku tušila , kto je za tým . Hlavná postava Erika vo mne vyvolávala zmiešané pocity ....Ale teším sa na dalšie príbehy s ňou.

Michaela999

Kniha byla napínavá,bavilo mě to číst,ale přišlo mi to jako klasická kriminálka,na kterou bych se mohla podívat třeba v televizi. Štvalo mě to dlouhé oslovování ,,detektive šéfinspektore...''. Jinak je to dobrá knížka,ale čekala jsem od toho trochu víc.

astina

Kniha byla velmi čtivá, děj měl spád, konec byl sice trošku přitažený za vlasy - práce policie a reakce rodiny, ale nevadilo mi to a dávám plný počet hvězdiček.

ivzu77

Kniha se četla velice dobře a rychle. Děj měl spád a směr. Nenechalo mne to knihu nechat dlouho odloženou. Další detektivní série s ženským vyšetřovatelem, která si myslím se bude rozbíhat. V případě této knihy jsem si řekla, že by se toto v reálném život mohlo i stát. A o to je to horší. ..
Určitě čtení doporučuji.

agnes25

Jedním slovem skvělé.Bravůrní detektivní koncert.

Ollie25

Kniha se mi líbila, četla se sama. Jen mi nebyla moc sympatická Erika.

Karelvovsik

Velmi dobrá detektivka, až tak dobrá, že jejího autora přidávám mezi své oblíbené! Hlavní postava šéfinspektorka Erika Fosterová mi byla sympatická a její nadřízení, co jí házeli klacky pod nohy ,mi přišli naprosto uvěřitelní.

Kamienkova33

Kniha sa mi páčila, zaujímavý krimi thriller a dobrý štýl písania. Fanúšikom krimi odporúčam.

mattonka

Kniha se mi velmi líbila a skvěle se četla, měla spád. Erika se místy chová jako mistryně světa, někdy zase jako malá holka bez zkušeností, ale celkově je mi sympatická. A navíc Londýn je mé oblíbené město.

michaela.ne

Dorazila mě scéna, kdy se Erika probudí uprostřed noci a ví, že v bytě někdo chodí. To jsem měla takovou husí kůži, jako jsem u knihy už dlouho neměla. Příběh mi byl hodně sympatický, bez zbytečných okecávaček, příjemný postavy a dlouhou dobu jsem o vrahovi neměla sebemenší ponětí. Potěšující slovensko-český nádech a já jsem si čtení velmi užila. :-)

michalka S.

Super knížka dostala jsem ji na vanoce a musim rict ze se mi fakt libila .Tesim se na další knihy od tohoto autora.

Leniii

Většinou nečtu detektivky, ale tahle mě lákala...četla se velmi dobře, měla jsem ji přečtenou defakto za den. Příběh mě udržoval v napětí a já hltala každou stránku. Musím říct, že se těším na pokračování:)

Peace

"Všude se děje spousta hrozných věcí a mně připadá, že jediná věc, která mi pomůže se vším se vyrovnat, je práce. Pokusit se ten svět trochu změnit."

Na knihu mě nalákalo zdejší hodnocení, které pělo samou chválu. A nechat si ujít slibně vypadající detektivku? To nedopustí žádný knihomol :o)
Samotná kniha nebyla vůbec špatná, četla se lehce a děj svižně plynul. Chvílemi mi ale jednání šéfinspektorky Eriky přišlo takové ... amatérské.
Za mě ve svém žánrů průměr, ale třeba bude pokračování příjemným překvapením.

sioux

Lepší průměr. Děj dobře plyne, snadno se to čte, občas dobrá hláška nebo postřeh, slušný závěr. Jednodušší styl autora nebo méně kreativní překlad.
Pro mě velké mínus bylo chování nejvyšších borců od policie a chování té bohaté rodiny, které působilo hodně nepravděpodobně, spíše jako kalkul autora působit na masy, že bohatí jsou prostě špatní a mohou si dovolit cokoliv.
Možná bych to hodnotil lépe, kdybych předtím nečetl Tíhu nenávisti od Johna Harta a to bylo o několik úrovní výše.

SimonaM86

Musim rict, ze po dlouhe dobe co me zaujala kriminalka a s napetim jsem cekala, jak to nakonec vsechno dopadne. Jedine co me lehce zklamalo, byl zaver, i presto vsechno jak to bylo zamotane, zaver a dopadeni bylo rychle.
Presto se, ale tesim na dalsi pribeh v cele s Erikou...

SimonaP

Tak nějak jsem asi od světového bestselleru čekala víc. Důvod, který vedl k vraždě, mi přišel narychlo vymyšlený a zklamal mě. Při čtení jsem se nenudila a nutilo mě to číst, abych zjistila, co a jak. První polovina knihy mi přišla zajímavější než konečné rozuzlení. Jednou přečíst a zapomenout.

EricNor

Hrdinkou je afektovana krava jmenem Erika, kterou z nelogickeho duvodu poveri vysetrovanim vrazdy prominentni divky, ktera se chovala jako stetka a tudiz dostala, co si zaslouzila. Erika ma psychycke problemy a k novym kolegum se chova jako big boss a presto ji netkteri maji radi, obdivuji, mozna zboznuji. Specificky jsou to lesbicenka a muzny cernoch (ha, ha). Podobna pani se kdysi stala moji sefovou a za dobu pusobeni si svym chovanim, ktere je hrdince dost podobne, ale nedosahlo jejiho bitching levelu, neziskala jedineho priznivce z podrizenych. Autor chtel takovou hrdinku, tak ji ma. Nastesti je pan Bryndza (jmeno ma po slovenskem manzelovi) vyborny spisovatel a ostatni postavy jsou dobre a knizka je page turner, pribeh odsypa, postrada hlucha mista a bavi az do konce. Posledni desitky stran aai jen tak neodlozite. Dalsi dily si urcite prectu. Minus je za tezko uveritelne chovani nekterych postav a smesnou vysvetleni, proc se vrazdilo.

zuzana2599

Vynikající detektivka, která mě nejen bavila, ale udržovala po celou dobu čtení v napětí.
Autor píše velmi čtivě, svěže a srozumitelně a já se již těším na Eričin další případ.
Kořením knihy pro mě byl slovenský původ Eriky narozené v Nitře, to na mě příjemně zapůsobilo a příběh tak získal další bonus.
Opravdu, Dívku z ledu byla radost číst !!!

Levandule7

Knihu jsem přečetla za tři dny. Skvělá zápletka, akce, postava Eriky mě moc bavila. Autor ma cit pro detail, pritom neodbocuje od tématu. Tesim se na pokračování!

Pedestrian

Výborné. Detektiv šéfinspektor Fosterová jde ve vyšetřování doslova přes mrtvoly a její neortodoxní způsoby vyšetřování jsou docela svinské. Autor čtenáře skvěle vtahuje do londýnských zákoutí a pajzlů, kterým by se člověk obloukem vyhnul. Doufám, že se dočkáme českého vydání Night Stalker a Deep Water, a že autor objasní, jestli je Erika HIV pozitivní.

Robert Bryndza

Robert Bryndza