Dívka v ledu

Poté co je v parku v jižním Londýně pod vrstvou ledu nalezeno tělo mladé ženy, na místo přijíždí detektiv šéfinspektor Erika Fosterová. Oběť, krásná dívka z mocné a bohaté rodiny, měla podle všeho dokonalý život. Když Erika začne pátrat hlouběji, vynoří se souvislosti mezi její vraždou a smrtí tří prostitutek, které někdo ušk...celý text

Když Erika začne pátrat hlouběji, vynoří se souvislosti mezi její vraždou a smrtí tří prostitutek, které někdo uškrtil, svázal jim ruce a hodil do vodních ploch po Londýně.
Jaká je spojitost mezi dcerou vlivného lobbisty, který si myslí, že může ovlivňovat i vyšetřování, a mrtvými imigrantkami? Jaké temné tajemství dívka v ledu skrývala?
Čím více se Erika přibližuje k odhalení pravdy, tím více se vrah blíží k Erice. Poslední případ detektiva šéfinspektora Fosterové skončil katastrofou a smrtí pěti policistů včetně jejího manžela. Eričina kariéra visí na vlásku, musí bojovat s vlastními démony i s vrahem, který je hrůznější než kdokoliv, komu čelila v minulosti.
Dopadne ho dříve, než udeří znovu? méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/31_/318890/divka-v-ledu-u8L-318890.jpg 4.3429

Inspektorka Erika Fosterová (1.)

The Girl in the Ice (2016)

Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Grada
Více informací...

Aires
včera

Na začátku jsem měla chuť Dívku v ledu poslat k ledu...
Naštěstí jsem se brzo začetla a příběh si začala více užívat. Přesto nemohu souhlasit s tím, že si Dívka v ledu zaslouží nálepku bestseller. Četla jsem mnohem napínavější detektivky a thrillery, ze kterých doslova mrazilo. Dívce v ledu se nepovedlo mě vtáhnout do příběhu natolik, aby ve mě vyvolala nějaké emoce, chuť zabásnout vraha a fandit detektivce Fosterové. Byl to čtivý, průměrný příběh, kterému k dokonalosti chybí pořádná dávka akce a méně arogantní vyšetřovatelka :)

fis.rena
včera

I když jsem u knihy s úsměvem pokyvovala,a to z důvodu správného odhalení pachatele,jelikož pro mě to bylo celé dost okaté,čtení mě bavilo. Nikdo mi v knize nevadil a ani jsem se s nikým neztotožnila. Příběh je psán čtivě a uceleně,žádné kapitoly přeskakující na osoby či jinou dobu dění. Označení bestseller se tam ale zřejmě objevilo náhodou,protože do této kategorie podle mě rozhodně nespadá. Průměrný,čtivý detektivní příběh.

TheSarcasm
předevčírem

Nebylo to špatné, ale nějakou senzací bych Dívku v ledu nenazval. Souhlasím s většinou připomínek níže, především s tím, že k rozuzlení došlo tak nějak náhodně a samovolně aniž by vyšetřovatelé byli nuceni použít alespoň trochu hlubší logiky. Hlavní vyšetřovatelka mi nebyla moc sympatická, ale co mě rušilo nejvíc bylo to neustálé titulování "detektiv šéfinspektor", to mně osobně přišlo trochu ujeté. Na druhou stranu nemohu knize upřít napětí i určitou gradaci. Četlo se to docela dobře.

ptoček

Čte se dobře, chytí a nepustí do poslední strany. Možná jsem čekala větší "bombu", ale 4* si zaslouží každopádně, po dlouhé době perfektní, dotahnuty konec.

Ivushca

Kniha se četla velice dobře a byla napínavá hned od začátku. Zamlouvala se mi hlavní hrdinka detektiv šéfinspektor Fosterová a její kolegové. Těším se na pokračování série s Erikou Fosterovou.

Flexi

Dobře se čtoucí kniha. Taková ta rychloobrátková, jak odpovídá trendu současných detektivek. Pozitivně hodnotím prostředí a charaktery osob, vytváření atmosféry, děj bez nelogických zvratů, ale nikoli nudný. Jako staromilec si musím ovšem povzdechnout: kde je ta stará dobrá Anglie, Poirot, Holmes, ...?

Libunka74

Já jsem si knížku dokázala užít, dlouho jsem netušila, kdo je pachatel. Možná bych ubrala na sporech mezi vyšetřovateli, to mě moc nebavilo. Na další knihy moc těším, za sebe prosím menší řádkování, nejsme v první třídě.

mispulin

Zas takový šlágr to nebyl. Docela předvídatelný, napětí taky na pár stránkách. Dost mi také vadilo stále se opakující hodnostní označení "detektiv šéfinspektor" to tam bylo mnohokrát. Ale za chvíli vyjde druhá kniha od autora. Zkusím jestli nebude o trochu lepší.

Michaelkaa

Po dlouhé době me nějaká kniha takto zaujala, sice některé pasáže byli zdlouhavé a roztahane, tak az za polovinou knihy jsem začala teprve tušit kdo to mohl byt z oné rodiny, což ze je to z rodiny se dalo očekávat od začátku, nevěděla jsem přesně kdo. Za me dobra kniha :)

Astonius

Dočetla jsem za polovinu a musela jsem bohužel odložit, absolutně mě to nebavilo. Problém byl, že jsem nenacházela jedinou sympatickou postavu a tak nějak všechno bylo v téhle detektivce špatně. Příběh nebyl více rozvrstven a nudil, hlavní vyšetřovatelka byla jako šéfka nesnesitelná, psychologie postav byla silně nedotažená, o kriminalistice se nedá hovořit. V okamžiku, kdy člověka vůbec nezajímá ani oběť ani vrah a nic ho ke knize netáhne, je načase s ní přestat :-)

Cyonerix

Nejlepší kniha, kterou jsem za poslední dobu četla. Napínavá, čtivá, plná zvratů. Nebyla jediná část v knize, která by byla zdlouhavá, nebo by snad nudila. Škoda, že je možné dát jen 5 hvězdiček, dle mého názoru by si knížka zasloužila nějakou speciální intergalaktickou hvězdu. :D
Už mám předobjednaný další díl. Přeji vám všem příjemné počtení!

jana1306

Za mě povedená kniha. Napínavá od začátku skoro do konce a neni nic předem předvídatelné. Těším se na další díl s Erikou Fosterovou :-)

Danago

Bohužel já nemůžu být nadšená s davem a hodně se divím, že se kniha líbila tolika lidem. Z mého pohledu jde spíše o (pod)průměrný detektivní román. Děj se po celou nudně vleče.
Příběh je doprovázen nudnými střety vyšetřovatelů mezi sebou, vůči podezřelým i svědkům a také nic neříkajícími potulkami po hospodách.
Nemám problém , že autor je gay, ale v knize je toto jaksi zbytečně zdůrazňováno: gay je patolog , vyšetřovatelka je lesba. Také mně přišlo do příběhu násilně vložené , že hlavní vyšetřovatelka je Slovenka, matka VIP oběti je Slovenka . V anglické detektivce mi to vůbec nesedělo. Bylo to rušivé a do očí bijící.
Řádkování v knize je trapně roztáhlé , kniha pak je zbytečně tlustá.
Název knihy je vysloveně tahák na lidi. Že se jedna z obětí vražd najde pod ledem (nikoliv v ledu, jak napovídá název knihy) nemá pro samotný děj knihy sebemenší význam.
Ani konec knihy mě nedostal, celé to bylo napsáno naprosto nelogicky a plytce, vše bylo založeno na náhodě.
Kniha mě bohužel nedokázala ničím zaujmnout. Do dalšího dílu se určitě pouštět nebudu.

kytarka

Tak tuhle knihu jsem opravdu hltala stránku za stránkou a nedalo se přestat. Příběh je klasická detektivka, nicméně opravdu dobře napsaná. Už se tesim ba další knihu.

misha006

Zajímava a napínavá detektivka. Skoro až do konce jsem netušila, kdo je vrah.

iva.gracova

Kniha dává čtenáři přesně to, co si od ní slibuje, když ji otevře... Moc dobře se čte, je napínavá, mrazí vás na zádech, jste překvapení a chvíli zůstáváte v šoku :-) další díl má vyjít zanedlouho a já ho přidávám na svůj seznam "Letos přečtu".

eva6224

Moc se mi líbila, četla se lehce, mohu jen a jen doporučit a těším se na další díly a vyšetřovatelkou Erikou :)

ModráLaboratoř

Klasická poctivá detektivka, která se snaží hrát na pravdu. Předkládá stopy, které mohou být správné, ale nejsou, vnucuje rádoby pravdivé domněnky o vrahovi, ale ony lžou. Příběh je ostrý jako břitva a chladný jako kus ledu, přičemž pochmurné atmosféře, která se bravurně drží na bodě mrazu po celou dobu vyšetřování, hraje do not i zašlá část Londýna a obloha barvy zapraných kapesníků.

Liilith

Za mě, skvělá kniha. Děj se odvíjel bez zbytečného protahování.

PetK

Moc hezky vystavěná detektivka. Ani příliš jednoduchá, ani překombinovaná. Tip na vraha mě sice napadl, ale neodhalila jsem ho předem, ani jeho pohnutky. Hlavní ženská postava mi sem tam lezla na nervy, na druhou stranu asi chápu, že musí být něčím (svou umanutostí) výrazná. Odkazy na (Česko)Slovensko našince potěší. :-) Určitě si přečtu i další knihy série a mrknu i na ostatní knihy autora.

Paja1974

Divka v ledu byla moje prvni kniha od autora a urcite nebyla posledni.Vsem doporucuji precist urcite nebudete zklamani.

Ighy

Velmi jednoduchá a oddychová kniha, která je velmi poutavá a prostě nejdete spát, dokud jí nepřečtete, nicméně je velmi průměrná a do hlubokého románu má daleko. -1 * za pár logických chyb.

Pistácie

Ke knize jsem se ze začátku spíše nutila, ale nakonec mě chytla. I když je spousta věcí dost jasně předvídatelných, než bych u detektivky očekávala, tak mě to jako celek bavilo. Detektiv šéf inspektorka mě někdy doslova lezla na nervy, ale nakonec jsem jí a její klasické manýry, kdy se do všeho vrtala a lezla přesně do těch míst, kam ženská sama nepůjde, i kdyby byla policajt se zbraní, prostě překousla.

mulder

Kniha se čte lehce, je psaná jednoduchým jazykem. Napětí při čtení se u mě tentokrát neobjevilo, ale pokud se jedná o světový bestseller, jistě si již našel spoustu spokojených čtenářů.

Ajinka126

Skvěle napsané. Skvěle podané. Skvěle zamotané, schované a zpět rozmotané klubko případu. Je to takový ten styl vyšetřování "stopu po stopě; krok za krokem". Naprosto jsem si vychutnávala, jak nás Erika příběhem provázele a jak se to celé vyvíjelo. Přečtení této knihy mohu vřele doporučit! :)

konicekbily

Průměrná, rozhodně to není špička. Hlavní dějová linie je rozmělňována zbytečnými střety vyšetřovatelů mezi sebou, a také vůči podezřelým a svědkům a zároveň netradičními potulkami po hospodách. Tak se děje vleče a nabírá teprve urychlení až za polovinou. Spousta odboček v ději je nevysvětlena a tak celkový dojem je průměrný.

Siwan

Řemeslně dobře odvedená práce, ne úplně taková bomba, jak jsem čekala, ale čte se to dobře a vyprávění má spád. Konec možná trošku moc rychlý. Z tohohle motivu šlo vyždímat víc.

Faustka

Na to, že jsem celý prosinec prudila Ježíška, to zase taková bomba nebyla.

ondrula

Kniha mě v zásadě zklamala a hnedle vyjevím proč. V poslední době zažívám pocity sžíravého kritického nutkání ke kvalitám všech knih označených marketingem jako „bestseller“. Tento komentář může obsahovat některé dílčí spoilery.

Kniha podle mého názoru nemá takové kvality, aby si mohla osobovat označení „bestseller“. Jedná se spíše o (pod)průměrný detektivní román s prvky thrilleru. Vyšetřovatelka Erika se potýká až příliš často s nepřízní svých šéfů, kteří jí s až nepochopitelnou zabedněností neustále háží klacky pod nohy a znemožňují jí vyšetřování. Samotné vyšetřování vražd, tedy zřejmě nejdůležitější prvek knihy, je co do úspěchu závislé na náhodě, která spočívá v tom, že Erika celkem nahodile zajde do nějaké zaplivané putyky a pochytí tam (pro vyšetřování vraždy) klíčovou informaci.

Dále mě celkem iritovalo, jak Bryndza do svého románu promítá svou osobnost. Vůbec mi nevadí, že autor je gay, ale když je v knize gay zároveň oduševnělý patolog a charismatická vyšetřovatelka je lesba, a zároveň se příběh hemží motivy obdivných pohledů na mužské zadky a hystericky brečících mužů, působí to na mě tak nějak rušivě. Zároveň mi přijde, že je daleko nad rámec nějaké normální pravděpodobnosti, že hlavní vyšetřovatelka je Slovenka, matka VIP oběti (potažmo pak sama oběť) je Slovenka a některé další oběti sériových vražd jsou pak také Slovenky. To vše zřejmě jen proto, že Bryndza je původem Slovák. V anglické detektivce to působí bizarně. Čekal jsem, že v závěru knihy se alespoň vyjeví, že vraždění Slovenek mělo nějaký zvláštní motiv, ukáže se však, že to tak není, slovenská národnost postav je tak čirou (jakkoliv nepravděpodobnou) náhodou a o to bizarněji to pak působí.

Po formální stránce mě trochu rozčilovala sazba. V knize jsou chyby a překlepy, a také řádkování je až směšně roztáhlé (zřejmě proto, aby kniha svou tloušťkou vypadala jako plnokrevný román). Co mě rozčilovalo o poznání víc, byl amatérský překlad, který svou pitomostí bil do očí. Svědci například neustále oslovují vyšetřovatele kostrbatým termínem „důstojníku“, a to zjevně proto, že si překladatelka nedovedla lépe poradit s termínem „police officer“, což je sice obtížně přeložitelný termín, který nemá v češtině přiléhavý ekvivalent, ovšem méně hloupě by působil překlad jako „policista“ nebo „strážník“, případně „detektiv“. Je to jen drobnost, ale kniha je jich plná, a nakonec to dokresluje skutečnost, o jak moc syntetický „bestseller“ se jedná.

Název knihy je marketing jako prase. Že se jedna z obětí vražd najde pod ledem (nikoliv v ledu, jak napovídá název knihy) je vlastně jen jedna z dalších náhod, pro samotný děj knihy to nemá sebemenší význam. Tento motiv však výborně posloužil k designu titulní obálky knihy, která je nejen náležitě tajemná a provokující, ale i líbivě vybarvená.

Finále knihy, skoro až komickým způsobem dramaticky vystupňované do extrémního napětí, je jak přes kopírák z levných detektivek a nemohl jsem se nad ním neušklíbnout. Napadlo mě ale, že Bryndza má možná mimořádně dobrý instinkt k odhalení majoritních čtenářských preferencí a umí napsat záměrně dílo nenápadité, nenáročné, povrchní a plytké, neboť právě takové se zjevně může stát celosvětovým bestsellerem.

Aleen

Po dlouhé době čistá detektivka, která splní, co slibuje na plakátech. Chytne, vtáhne, nepustí. Četlo se to samo a nehrálo si to na žádné psychologické dílo. Jedna z prvních věcí pana Bryndzy se velice povedla. Není mnoho autorů, kteří by se takhle profesionálně uvedli na trh. Hlavní postava měla být otravná a také byla. Myslím si, že díky tomu bude schopná vývoje v dalších případech, na které se já osobně velmi těším.

Robert Bryndza

Robert Bryndza