Dívka v ledu

Poté co je v parku v jižním Londýně pod vrstvou ledu nalezeno tělo mladé ženy, na místo přijíždí detektiv šéfinspektor Erika Fosterová. Oběť, krásná dívka z mocné a bohaté rodiny, měla podle všeho dokonalý život. Když Erika začne pátrat hlouběji, vynoří se souvislosti mezi její vraždou a smrtí tří prostitutek, které někdo... celý text

Poté co je v parku v jižním Londýně pod vrstvou ledu nalezeno tělo mladé ženy, na místo přijíždí detektiv šéfinspektor Erika Fosterová. Oběť, krásná dívka z mocné a bohaté rodiny, měla podle všeho dokonalý život.
Když Erika začne pátrat hlouběji, vynoří se souvislosti mezi její vraždou a smrtí tří prostitutek, které někdo uškrtil, svázal jim ruce a hodil do vodních ploch po Londýně.
Jaká je spojitost mezi dcerou vlivného lobbisty, který si myslí, že může ovlivňovat i vyšetřování, a mrtvými imigrantkami? Jaké temné tajemství dívka v ledu skrývala?
Čím více se Erika přibližuje k odhalení pravdy, tím více se vrah blíží k Erice. Poslední případ detektiva šéfinspektora Fosterové skončil katastrofou a smrtí pěti policistů včetně jejího manžela. Eričina kariéra visí na vlásku, musí bojovat s vlastními démony i s vrahem, který je hrůznější než kdokoliv, komu čelila v minulosti.
Dopadne ho dříve, než udeří znovu? méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/31_/318890/divka-v-ledu-u8L-318890.jpg 4.2824
Série:

Inspektorka Erika Fosterová (1.)

Originální název:

The Girl in the Ice (2016)

Žánr:
Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Grada
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (281)

Přidat komentář
haski
včera

Mně se kniha moc líbila, ikdyž recenze tak dobré nejsou. Má to spád, dobré zápletky a překvapivý (ikdyž možná očekávaný) konec. Ráda si od něj přečtu další.Pro mě palec nahoru.

pinar
22. května

tak já jsem zklamaná. knížka se mi zdá zdlouhavá, zahlcená postavami s předlouhými jmény a policejními názvy pozic, pro mě osobně bylo dlouho nepřehledné, kdo je kdo. Děj se vyvíjí pomalu, bez překvapení. Byla mi nepříjemná hlavní postava, která se v řadě případů chovala neprofesionálně, nebyla schopná uřídit emoce, často se chovala jako slon v porcelánu - na zabití. Na druhou stranu bylo psychologicky hrozně zjednodušené, jak si bez zvláštního důvodu okamžitě získala na svoji stranu policejní tým, který jí potom donášel informace /nedokážu si představit, že takováto oddanost k novému šéfovi vznikne po cca třech dnech po nástupu do práce/. Samozřejmě předchozí šéf je nerespektován /aniž by bylo úplně jasné, proč/. Těšila jsem se na nějakou zvláštnost ohledně slovenského původu hlavní hrdinky, ale ani zde se nic neodehralo.

sabina3898
21. května

S Erikou jsem měla zpočátku problém, nebyla mi moc sympatická, ale spolu s Mossovou a Petersonem jsem jí přišla nakonec na chuť. Zápletka býka poměrně jasně čitelná, vraha jsem poznala asi v polovině, což mi udělalo radost. Čtivá kniha s trochu překombinovaným koncem. Každopádně, bavila jsem se a těším se na další.

Liduka
20. května

Kniha se mi vcelku líbila. Držela vás v napětí od začátku do konce. Nicméně Konec byl na mě až moc překombinovaný a asi jsem čekala jiného vraha. Také se mohla kniha obejít od několika párů stejného pohlaví. SPOILER: To že chtěla Linda na sebe vzít vraždy pouze kvůli tomu, aby mohla dostat kočku mi přišlo přitažené za vlasy.

Suziella
19. května

Nenáročné čtení. Něco mi tam ale chybělo. Nedostavil se očekávaný wow efekt, naopak rozuzlení bylo vcelku očekávatelné a moc mi nepřekvapilo.

prestiggio
19. května

Kniha sa čítala dobre, ale na to ako je ospevovana, by som čakala vacsie napätie. Hlavna hrdinka mi k srdcu neprirastla. Urcite si ale precitam dalsiu knihu autora.

jindrusa
18. května

Jako dobrý :-) dost dobrý :-) pro dovolenou skvělé.

misaC
16. května

Knížku bych zařadila mezi průměrné detektivky. Dala se sice dobře číst, ale podle hodnocení jsem očekávala víc. Uvidíme co Noční lov.

bookwarmerka
15. května

Ačkoli jsem od knihy příliš neočekávala, byla skvělá. Erika je velmi sympatickou postavou a děj navíc skvěle popisuje anglickou hierarchii.

Surmei
14. května

Přiznám se, že jsem knížku vůbec neplánovala číst, protože mě dost odrazovaly první komentáře. Nicméně mi ji potom nabídla k zapůjčení kamarádka a velké díky za to!! Knížka mě neskutečně upoutala již po prvních pár stránkách a nemohla jsem se od ní odtrhnout, dokud nezjistím, kdo byl onen vrah. A tak jsem ji přečetla za večer. Celou dobu jsem si myslela, že vím, kdo je vrah, ale myslím, že jsme si to všichni mysleli stejně, protože nás k té myšlence vedl onen příběh. Konečné rozuzlení mě naprosto šokovalo. Schválně jsem si po dočtení přečetla ještě jednou začátek, zda nenajdu nějakou indícii, kterou jsem předtím přehlédla, ale bohužel. Ani ve snu by mě vrah prostě nenapadl. A právě i proto, že byl příběh zamotaný, napínavý a nepředvídatelný si ode mě zaslouží pět hvězdiček.

WDasha
13. května

Super napínavý příběh :) už otviram Noční lov ;)

martinaandulka
13. května

Nádherný napínavý příběh,dobře se knížka četla a spisovatel popisoval vše poutavě.Přečetla jsem knihu za 3 dni.

Prajzič
11. května

Knížka mě překvapila dobře se četla děj mě taky bavil jen mě strašně vadilo ty dlouhé oslovovani detektiv šéfinspektor Fosterova superintendant Marsh a když se do hovoru zapojil ještě detektiv šéfinspektor Sparks už toho bylo fakt moc, ale možná je to jen můj pocit.....jinak těším se na Noční lov.

Cituska
11. května

Podle recenzí tady jsem si myslela, že kniha bude předvádatelný shit a přitom byla vcelku svižná a dobře se četla, že se jako náhodou objevil důkaz, který nikdo nečekal, nebo, že to jako náhodou do sebe začalo všechno zapadat, to je normální v každé detektivce, aby ke konci došlo k rozuzlení. Na knize je pro mě nejdůležitější, aby zvládla osobnost hlavního hrdiny a Erika se mi docela líbila a aby se kniha dobře četla a to též splnila, takže 4* jsou tak akorát.

Jeynka
10. května

Jsem sice zhýčkáná Ch.Carterem, ale tohle byla naprostá pecka!! Přečteno jedním dechem, doporučuji všem, kteří mají rádi detektivky..napětí až do konce.

Lucienka
09. května

Čtivé, napínavé s nejasným koncem, jak to u správné detektivky má být. Taky mimochodem pěkně vykresluje rozdílné sociální třídy v Londýně a okolí. Policie, která se nedrží jen motta "pomáhat a chránit" a další reálné pozadí a životní situace, které vás pohltí.

veronika9143
09. května

Kniha se velice dobře čte i přes velký počet stran se dá přečíst za chvilku a určitě nezklame. Jedná se o typickou detektivku, kde dlouho netušíte, kdo je vrah. Odhalení je o to šokující.

NADEI
08. května

Kniha si mi četla dobře už od začátku a čím dál jsem byla, tím byla lepší a lepší. Jen mi snad trošku chyběl pohled z druhé strany od samotného pachatele, ale na čtivosti to knize neubralo, takže mohu doporučit ostatním čtenářům - dávám 5 hvězdiček !

jindrich5708
08. května

Dobra kniha a doporucil bych ji. Neco mi vsak vadilo a plny pocet hvezd dat nemohu. Uvidim jestli se dostanu na dalsi pripad.....

kajka.w
08. května

Námět dobrý ale čekala jsem něco víc. Né že by byla kniha vyloženě špatná, ale občas jsem se do ní musela nutit a trvalo mi poměrně dlouho, než jsem ji přelouskala. Vadilo mi zbytečné upozorňování na původ a sexuální orientaci postav. Díky sympatické hlavní postavě a napívaném příběhu, kdy jsem většinu knihy opravdu netušila kdo je vrah, jsem ji dočetla, ale do pokračování se pouštět nebudu.

natuska11
06. května

Opravdu dobrá detektivní kniha

sunny0072
06. května

Napínavé do poslední stránky :)

Novanova
05. května

Uvidíme co bude dál. Nebylo to špatné ale...R

Ketrin.TR
03. května

Napínavá a hodně čtivá detektivka, zhltla jsem ji na pár zátahů a od samotného rozuzlení se nedalo odtrhnout už vůbec. Narozdíl od ostatních komentujících mi však postava Eriky Fosterové coby šéfinspektorky nějak extra nesedla a její výbušné chování a bezhlavé jednání mě dost často vytáčelo. Knížku za "bestovní celer" moc nepovažuji, určitě jsou lepší detektivky s hlubším příběhem, ale i tak rozhodně stojí za přečtení.

dalia1769
02. května

Napínavá, čtivá detektivka se sympatickou hlavní hrdinkou. Slibný počátek nové série.

Zuzanka46
01. května

Čtivá, napínavá detektivka. Poslední kapitoly, které vedly k dopadení vraha, jsem přečetla jedním dechem. Akorát bych uvítala více kapitol psaných z pohledu vraha, byly fajn zpestřením ☺

blaka165
01. května

Pěkně napsané, napínavé.. Ke konci uz nebylo těžké odhalit pachatele.

Misa101
26. dubna

Čtivá detektivní jednohubka z Londýna. Knihu doporučuji, ale autor tam měl u postav a děje pro mě pár mezer, které si schovává pro zlepšení do dalšího dílu :)

Anickahor
24. dubna

Kniha se mi celkem líbila a četla se mi rychle. Musím se přiznat, že jsem ji docela hltala, jak jsem chtěla vědět, kdo je vrahem :)
Hlavní hrdinka mi byla sympatická. Jen mě rozčilovalo, jak se do všech nebezpečných akcí vrhala sama, aniž by to někomu řekla a ten někdo jí mohl krýt záda. Naopak se mi velmi líbily části, které byly psány z pohledu vraha. Bylo to takové tajemné :)
Sečteno a podtrženo: fajn oddechovka, ale hlubší poslání v ní nehledejte :) 4*

Miro67
24. dubna

I když bych tuto detektivku určitě nenavrhla na knihu roku, 4 hvězdičky si zaslouží. Je napsaná čtivě, nechybí ji napětí. Od počátku brojí proti spravedlnosti určované společenským žebříčkem. A vyšetřovatelský postup Eriky je asi opravdu možný jen v knize. Být jejím šéfem, raději odejdu do předčasného důchodu.


Autor a jeho další knihy

Robert Bryndza

Robert Bryndza
britská, 1979

všechny knihy autora

Podobné knihy

Uživatelé mají knihu

v Přečtených1191x
v Právě čtených74x
v Knihotéce279x
v Doporučených102x
v Chystám se číst1041x
v Chci si koupit298x