Dívka v ledu

Poté co je v parku v jižním Londýně pod vrstvou ledu nalezeno tělo mladé ženy, na místo přijíždí detektiv šéfinspektor Erika Fosterová. Oběť, krásná dívka z mocné a bohaté rodiny, měla podle všeho dokonalý život. Když Erika začne pátrat hlouběji, vynoří se souvislosti mezi její vraždou a smrtí tří prostitutek, které někdo ušk...celý text

Když Erika začne pátrat hlouběji, vynoří se souvislosti mezi její vraždou a smrtí tří prostitutek, které někdo uškrtil, svázal jim ruce a hodil do vodních ploch po Londýně.
Jaká je spojitost mezi dcerou vlivného lobbisty, který si myslí, že může ovlivňovat i vyšetřování, a mrtvými imigrantkami? Jaké temné tajemství dívka v ledu skrývala?
Čím více se Erika přibližuje k odhalení pravdy, tím více se vrah blíží k Erice. Poslední případ detektiva šéfinspektora Fosterové skončil katastrofou a smrtí pěti policistů včetně jejího manžela. Eričina kariéra visí na vlásku, musí bojovat s vlastními démony i s vrahem, který je hrůznější než kdokoliv, komu čelila v minulosti.
Dopadne ho dříve, než udeří znovu? méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/31_/318890/divka-v-ledu-u8L-318890.jpg 4.3603

Inspektorka Erika Fosterová (1.)

The Girl in the Ice (2016)

Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Grada
Více informací...

janulka68
dnes

přečteno jedním dechem, skvěla detektivka

qydko
včera

Napínavé do posledního okamžiku, s klidným srdcem doporučuju všem milovníkům detektivních thrillerů.

iška
předevčírem

Čtivé, napínavé, ale nijak se to nevymyká ostatním titulům tohoto žánru. Rozhodně kniha nesplnila má očekávání, která jsem si vytvořila díky předcházející reklamě.

HMirka55
předevčírem

Průměr, napětí až tak moc nebylo, vadilo mi bezúčelné zdůrazňování původu a sexuální orientace některých postav.

swon
předevčírem

Knize nelze upřít čtivost, stránky šly jedna za druhou a za dva dny měl člověk přečteno. Přesto mi přijde, že se jedná o průměrnou detektivku. Děj vás bezpochyby lapí a po pár stránkách přemýšlíte nad vrahem. Nemám ale pocit, že bych si po přečtení řekla, že to byla pecka jako u jiných autorů. Trochu mi navíc vadilo několikeré odkazování se na to, že hlavní postava je Slovenka. V ději to pak hrálo ještě další roli, ale to už nechám na čtenářích, aby se k tomu dopracovali.
Kniha dobrá, ale určitě ne vybočující z průměru. Dokážu si ji představit jako jeden díl Vražd z Midsomeru :-)

hey123

Moc se mi libilo,ze je v knize zminena Ceska republika a Slovensko. Napinavy dej me nenechal knihu odlozit a precetla jsem ji za den. Vzdycky jsem ri rikala Tak a zbytek zitra...ale pokazde kapitola skoncila tak,ze jsem musela zacit cist dalsi..mam rada,kdyz nema kapitola 20 stran,takze mi velice vyhovoval tento styl psani.
Hlavni postava je mi sympaticka,pripomina mi "hrdinky" z ruznych TV serialu. Jsem zvedava,jaky bude dalsi pribeh a zda se vice rozvine jeji osobni zivot.
Knihu urcite doporucuji,je velice zajimava!

Channach

Mrazivé, skvělá psychologie postav a velmi lákavé téma pro ženské osazenstvo ze střední Evropy. Více v mé recenzi v záložkách.

Stephanie92

Kniha je velmi zajímavá a čtivá, jen ten konec jsem si představovala zajímavější. Těším se na další pokračování. Autor píše moc hezky.

vsvobo

Za mě skvělá detektivka. Výborně napsané. I přesto, že jsem vraha tušila skoro hned, nebyla jsem si úplně jistá a děj mě i přesto vtáhl a zaujal. Těším se na další díl.

tulip131

Po prvních dvou kapitolách jsem měla dojem, že to bude jen dlouhé vyprávění, ale spletla jsem se. Od třetí kapitoly měla kniha spád, neustále se něco dělo a konec byl co věta to nové fakta. Oceňuji, že tam nebyly zdlouhavé popisy míst. Moc se mi kniha líbila a určitě si přečtu i druhou knihu tohoto autora Noční lov.

koki.veru

Úžasná knížka. Vůbec jsem se od ní nemohla odtrhnout. Asi nemám vůbec nic, co bych jí vytkla, je tam všechno - zajímavý příběh, napínavý děj, vyšetřování. Až téměř do konce jsem netušila, kdo by mohl být vrah. Super :)

Kackac74

Kniha naprosto super. Těším se na autorovu další knihu

wenddyau

Ze začátku jsem měla potřebu knihu odkládat, ale příběh mě velmi zaujal.
Co se týče hlavní postavy, detektiv šéfinspektor Eriky Fosterové, tak celý příběh se zdá být nesympatická a chladná, ale i přesto vás její charakter upoutá.
Postavy i místa byly velmi dobře popsané a dokázala jsem si je živě představit. Navíc věc, která je na knize nejlepší, je to, že vám autor neustále poukazuje na podivné věci či důkazy, jenž by pomohly k nalezení vraha, takže vaše iluze se s realitou absolutně neschoduje a na konci vám až bude divné, jaktože jste na skutečného vraha nepřišli. Určitě knihy Roberta Bryndzy doporučuji.

Kacula8

Hodně jsem se na tuto knihu těšila, už v průběhu lehké zklamání. Hlavní postava mi nějak moc k srdci nepřirostla, byť byla pořád zmiňovaná jako výborný detektiv, některé její jednání bylo velmi amatérské. Určitě to nehodnotím jako bestseller, spíš průměrná detektivka.

Ywonek

Ze zacatku ma knizka nejak zvlast neuchvatila. Zhruba pred pulkou se rozjela a nemohla jsem se odtrhnout. Hodne ctiva, rychle ubihala a napinava

Půca4

Všichni si knihu tak chválí, a tak jsem se i já rozhodla si ji koupit a přečíst.. A? Nevím.. Nebylo to špatné, ale mám ráda knížky, které prostě praskají napětím, což se u této říci nedá. Přestože je silnější, čte se opravdu rychle a díky nemoci jsem jí měla za pár dní přelouskanou. Hlavní vyšetřovatelka detektiv šéfinspektor Erika Fosterová mi byla chvílemi skutečně nesympatická a protivná, jak si stále dělala, co chtěla. A samotný případ byl tak .. tak nějak nezáživný. Přestože to mělo být, jako že uvízl na slepém bodě, najednou měli spoustu důkazů, které jako by jim házeli pod nohy. Vlivnost Andreyiny rodiny Douglasových-Brownových mě také pěkně vytáčela, ale to už nic nemění na hodnocení knihy. A úsměvné mi přišlo i zapojení homosexuálního a lesbického páru, vzhledem k autorovo životu :) .
Na druhý díl se nehrnu. 3*

zpevSusannah

Tak toto, vážení, bylo opravdu zajímavé!
Z počátku jsem si říkala, sakra práce, co všichni na této knize vidí? Vždyť je to jen obyčejný krimi příběh s klasickou a nijak zvlášť promyšlenou zápletkou... ALE pak se to STALO! Zhruba od poloviny knihy vše začalo nabírat skvělý spád, jen jsem stíhala koulet očima a byla jsem zcela pohlcena. Musela jsem jen číst a číst. V metru, v tramvaji, na zastávce, na záchodě, prostě kdekoliv!
Plný zasloužený počet hvězdiček. A hned se vrhám na další případ Eriky a jejího neohroženého týmu :)

4xbabča

Velmi pěkná kniha, která se čte opravdu jedním dechem a nedá se od ní odpoutat. Moc pěkná detektivka. Doporučuji.

marion111

Kniha, od které jsem se nemohla odtrhnout, přečteno za dva dny . Za mě 5 hvězd .

anája

Moc dobrá kniha .

M.Křížová

Dobrá knížka,četla jsem jedním dechem.

hlina

Mistrně napsaná detektivka. Chytla mě od prvního do posledního písmene.

Nelly

Dobře napsaná detektivka, taková ta policejní, ale bestseller to pro mne v žádném případě nebyl.

knihomol 61

Musím řící,že to byla docela dobrá detektivka,ale chvílemi zbytečně natahované. Přesto chválím a doporučuji.

tulipa

Nemohla jsem se rozhodnout zda dát tři nebo čtyři hvězdičky. Vraha jsem odhadla hned v první třetině knihy. Linie, která měla od vraha odvádět pozornost mi přišla příliš nápadná. Hlavní postava šéfinspektor Forestová mi přišla zajímavá, což vidím jako plus. Ale.. Občas se v knize vyskytla určitá věta, která mi prostě přišla, že tam nepatří, až jsem si ťukala na hlavu. To mi kazilo dojem z knihy. Pro mě to nebyl ten tip detektivky, který mám ráda. ZCELA SOUHLASÍM S KOMENTÁŘEM VILAS 1979! To je přesné.

marli58

Dobře se čte a je napínavá, někdy až mrazí... Ale mám výhradu k detektivu šéfinspektorovi Erice Fosterové a to zbytečné riskování s vlastním životem, i když už je napadena - znovu pátrá sama a nakonec vyvázne jen s velkým štěstím. To bylo napsané dost neskutečně, asi britské postupy. Teď pochválím i něco jiného, než obsah knihy. A to vazbu - perfektní uživatelský komfort - čtenář nemusí při síle knihy zápasit se stránkami. Drží kdekoliv otevřená přesně tam,kde potřebujete. A také sazbu - velmi příjemné řádkování. Díky.

Vilas1979

Opět jeden bestseller, kterému jsem neodolal, respektive k jeho koupi jsem byl tak trošku donucen okolím. Kniha se čte vcelku dobře, ale těch věcí, nad kterými jsem se pozastavil, bylo nakonec docela dost. Počínaje samotným názvem knihy, který je matoucí, ale za výlohou knihkupectví vypadá zcela jistě sexy. Vyšetřování probíhá tak nějak samo od sebe, důkazy jsou šefinspektorce servírovány pod nos, často má prostě kliku, například vlézt do té správné hospody. A jasně, milionářská dcerka schovává pod podlahou postele (jak tam tu díru jenom vykutala?) trávu, v krabičce od telefonu, a díky bohu i s účtenkou! Má to Erika ale kliku! Oukej. Přehnané zdůrazňování odlišné sexuální orientace několika postav bylo také poněkud zbytečné, pro příběh to nemá žádný význam, stejně tak původ Eriky a matky první oběti, to je ale náhoda! O tom, že se policisté k nové šéfové po pár dnech chovají jakoby se znali dvacet let, ani nemluvím. Zápletka je nakonec velmi banální a Erika k jejímu vyřešení přišla jako slepá k houslím. Takže výsledný pocit z knihy je velmi ambivalentní, čte se to dobře, ale člověk nesmí moc přemýšlet nad detaily. Když k tomu připočtu naprosto přestřelenou cenu e-booku, pokračování, které nedávno vyšlo, si nechám zřejmě ujít.

zdenulkavac

Kniha se mi moc líbila. V poslední době čtu převážně severské detektivky (Nesbo, Kepler), takže jsem byla zvědavá na nového autora. Kniha splnila mé očekávání, čte se jedním dechem, je srozumitelně napsaná, napínavá. Knihou se prolínají myšlenky vraha, ale do poslední chvíle nevíte, kdo to je. Líbila se mi i hlavní postava Erika Fosterová, která si šla za svým i přes všechny překážky. Už se těším na další knihu od tohoto autora. Rozhodně stojí za přečtení, doporučuji.

Šánka

Dobrá detektivka se scénářem, který se moc neliší od spousty jiných.
Šéfové brzdí, někteří spolupracovníci jsou potížisté a hlavní hrdinka má svou hlavu a jde si přes zákazy za svým :-). Ale je to napsáno dobře, čte se lehce a i to napětí se za půlkou dostaví, i když to závěrečné rozuzlení pro mě nebylo až tak překvapivé a tip na vraha mi bohužel vyšel. Jako světový bestseller u mě ne, ale do dalšího dílu se časem pustím. A to, že autor žije i na Slovensku mě potěšilo.

PetraBery

Dobře psaná detektivka, která ale dle mého na plný počet není. Čtení mě bavilo, trochu mi vadily některé nepřesnosti (některé uvedené níže v hodnoceních), co mě potěšilo, byl slovenský původ detektiv šéfinspektorky Eriky. Podezření na pachatele jsem měla dříve než odhalení přišlo, ale jinak hodnotím kladně. Svižná četba. Druhého dílu se určitě nebudu bát, a jak bude příležitost, tak si ho ráda přečtu.

Robert Bryndza

Robert Bryndza