Dívka v ledu

Poté co je v parku v jižním Londýně pod vrstvou ledu nalezeno tělo mladé ženy, na místo přijíždí detektiv šéfinspektor Erika Fosterová. Oběť, krásná dívka z mocné a bohaté rodiny, měla podle všeho dokonalý život. Když Erika začne pátrat hlouběji, vynoří se souvislosti mezi její vraždou a smrtí tří prostitutek, které někdo... celý text

Když Erika začne pátrat hlouběji, vynoří se souvislosti mezi její vraždou a smrtí tří prostitutek, které někdo uškrtil, svázal jim ruce a hodil do vodních ploch po Londýně.
Jaká je spojitost mezi dcerou vlivného lobbisty, který si myslí, že může ovlivňovat i vyšetřování, a mrtvými imigrantkami? Jaké temné tajemství dívka v ledu skrývala?
Čím více se Erika přibližuje k odhalení pravdy, tím více se vrah blíží k Erice. Poslední případ detektiva šéfinspektora Fosterové skončil katastrofou a smrtí pěti policistů včetně jejího manžela. Eričina kariéra visí na vlásku, musí bojovat s vlastními démony i s vrahem, který je hrůznější než kdokoliv, komu čelila v minulosti.
Dopadne ho dříve, než udeří znovu? méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/31_/318890/divka-v-ledu-u8L-318890.jpg 4.21060

Inspektorka Erika Fosterová (1.)

The Girl in the Ice (2016)

Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Grada

Hadroska
dnes

Zajímavě napsaná detektivka,kterou musíte číst, dokud nevíte,kdo je vrah...

mysterygirl
dnes

Jsem asi divna..ale vubec me od zacatku nezaujala jako jine knihY,takze jsem ji po par strankach odlozila

PetraDušková
včera

Neskutečná nuda, knížka šla po přečtení z domu - jako něco, co už nechci nikdy číst a něco, na co si za 1/4 roku ani nevzpomenu. Na vině je středoškolská jazyková úroveň autora, takže se knížka opravdu (bohužel) "výborně čte", ovšem jako čtenář jsem při louskání primitivních vyjadřovacích prostředků trpěla. Celkový mizerný literární dojem už nemohly zápletka ani její rozuzlení ve výsledku nijak ovlivnit.

aleza1
včera

Skvělá detektivka, výborně se čte, žádná slepá místa. Již se těším na Noční lov....

JessieEx
včera

Celkem čtivý a poutavý příběh. Thrillerem bych to nejspíš nenazvala, spíš bych řekla, že je to taková ta klasická moderní detektivka. Napětí se objevilo až ke konci knížky, jinak byl děj celkem průměrný, nepřišel s ničím novým a nečekaným, jen s trochou morbidity. Přesto mě bavilo číst dál a dál a určitě si přečtu další díl o detektivce Erice Fosterové.
P.S. Když nad příběhem více přemýšlím, chybí mi tu jasná souvislost mezi prologem a zakončením knížky. V prologu je popsaná vražda, na konci je odhalen vrah a motiv. Ale co detaily? Okolnosti vraždy? Jaká přesně situace k vraždě vedla? Toto mi v knize chybí a stává se mi to stále častěji u detektivek tohoto typu. Když se po přečtení celé knihy vrátíte zpět k prologu, zjistíte, že vysvětlení, které "sliboval" jaksi chybí, nehledě na to, že víte, kdo je vrahem...

veroni83
předevčírem

Aj ked detektivka nie je prave zaner, ktory vyzaduje nejake velke literarne umenie, aj tu sa da prekvapit a napisat hodnotnu knihu s prepracovanou psychológiou postav a bez lacnych predvidatelnych zvratov. Ako napr. uz spominana Tana French, cim viac detektivok precitam, tym viac budem asi tuto damu vyzdvihovat. A teraz k tym zvratom.. Hlavny vysetrovatel zazil nejaku zivotnu traumu? samozrejme.. Nadriadeni jeho teorii neveria, ale nakoniec sa ukaze, ze mal pravdu? urcite.. A kniha vrcholi zapasom vraha a vysetrovatela, ktory ako zázrakom v poslednej chvili vyviazne z pazurov istej smrti? no ako inak.. Ale prosiiim Vaaas, skutocne zase a opat??? A to uz ani nehovorim o tom, ze zvraty v pribehu boli predvidatelne asi tri strany skor ako sa udiali.. Och..

amysa

Opět jedna z věcí, kde komentář dopisuji až s odstupem, nicméně tady si děj i pachatele pamatuji velice dobře, protože jsem ho během čtení tipla správně:-)
Na prvotinu to nebylo špatné, nějaké chyby a nesrovnalosti v ději by se našly, nicméně Erika si mě stejně získala a stihla jsem s ní vyšetřovat už i další případ:-)
Na třetí pokračování si budu sice muset ještě počkat, ale zase ne moc dlouho, neb má vyjít už koncem roku...
Milovníkům detektivek mohu tuto svěží kriminální sérii klidně doporučit!

Evule *

Dívka v ledu se mi líbila. Kniha má spád, je to dobrá detektivka, přečteno za dva dny :) Těším se na další díl...

Shining Star

Skvělá čtivá kniha. Nejdřív mi vadila hlavní hrdinka, knihu jsem na pár dní odložila a pak jí dala druhou šanci a nelituji. Příběh má spád a od druhé poloviny knihy jsem se nemohla odtrhnout. Postava vraha mě překvapila. Těším se na další knihy s Erikou.

Anna Elizabeth

Tu čtivost jsem bohužel nezaznamenala.

KayvonPrg

Do knihy jsem se začetla poměrně rychle a případ tvrdohlavé, přes mrtvoly chodící, Eriky Fosterové se mi zaryl pod kůži. Kniha měla spád, je čtivá a krásně plynula. Přiznám se, že jsem četla zajímavější a propletenější detektivky, ale příběh, místo děje a postavy způsobili, že mi ruce "přimrzly" ke knížce a nemohla jsem je od ní odtrhnout :)

reno rejns

Přestože nejsem "detektivkový" typ, pár jsem jich už přečíst stihla, obvykle právě ty "bestsellerové". Nijak mě to neuchvátilo, styl psaní ničím nevybočoval (třeba taková Tana French, to je něco jiného). Hlavní hrdinka mi moc nesedla a vlastně mi celý příběh přišel trochu moc "expres" a povrchní, takže po prázdninách už si na ní ani nevzpomenu - neslaná, nemastná.
Jako kniha na pláž dobrý, ale už se mnou na lehátku byly i lepší : D

amanek

Mě se tedy líbila. Vraha jsem neodhalila.

moni-zbuzi

Za mě nic extra dle reklamy na knihu a recenze, které většinově dobře poradí, tak jsem myslela že sednu a nevstanu od ní, ale dokonce jsem mezi ní vložila dvě jiné knihy dočteno jen kvůli tomu že nerada nedočítám. Už nebudu mít touhu vyhledávat tohoto autora

katst

Dívka v ledu se mi opravdu líbila. Kniha je velmi čtivá, má spád, v podstatě od první stránky mě děj pohltil a nemohla jsem se odtrhnout. Rozhodně doporučuji a jdu objednat druhý díl :-)

ZuK1

Knížka má spád, hned od začátku je velmi čtivá a díky zvědavosti, jak to všechno dopadne jsem ji i rychle přečetla.

Nelíísek

Knížka se mi opravdu líbila, měla jsem opravdu hodně hypotéz, ale vraha jsem tentokrát opravdu neodhalila, vše bylo tak dokonale propletené, hlavní postava je hodně tvrdohlavá ale oblíbila jsem si ji, Knihu jsem přečetla za 3 dny a když jsem začala nedokázala jsem se odrhnout, těším se na další vyšetřování detektiv šéfinspektor Eriky Fosterové.
HODNOCENÍ: Kniha je čtivá a líbí se mi na ní také míchání krátkých a delších kapitol, nutí vás číst dál a dál, konec mě opravdu hodně překvapil, do poslední chvíle jsem nedokázala odkrýt správného vraha, určitě doporučuji přečíst, hodnotím na 5*

pavla.ctenarka

Budu strucna - proste me to bavilo, i kdyz si myslim, ze tema je natolik zajimave, ze by se dalo propracovat jeste lepe a detailneji a vynechat nektere nudnejsi pasaze. Vadilo mi velke pismo, kniha je ve skutecnosti pomerne kratka, i kdyz se tak netvari.

Danka1975

Ze začátku, až téměř za polovinu taková "normální detektivka, ze které jsem se na zadek neposadila". Čtu zásadně večer, před spaním (ne že bych jindy nechtěla, ale ten čas :-))), . . . takže první dny byl spánek silnější a vyhrával, ale již po zmíněné polovině to už bylo fifty fifty a ke konci kniha vítězila na únavou :-). Ten konec byl na muj vkus trochu více americký, že by překombinovaný. Až jsem si říkala, jestli na mě z písmenek nevykoukne Brucce Lee či všezachraňující Bruce Willis :-).. .Ten konec to byla rychlá jízda, která dala této knize o hvězdičku navíc. Nicméně doporučuji. Za mě je z knihy cítit, jak si dal autor záležet, a že ho to prostě ba :-). Takže se nebráním další jeho četbě.

violet.verka

Knížku jsem přečetla za dva dny...moc pěkně napsané.

SilvieSisinka

Průměrná detektivka,stojí za přečtení to ano.Osobně jsem četla lepší.Bohužel nejsem spisovatel,takže dokáži pochopit jak těžké to musí autor mít.

Hanifa

Pohodová odpočinková a poutavá detektivka, od které se nutíte odběhnout a něco rychlého "zařídit". Velmi dobře čtitelné. Doporučuji.

Eliška13

Ráda bych se zeptala pro jakou věkovou kategorii tato kniha asi je.
děkuji :D

katarina9k9

Dosť obstojna kniha, zaujala, prečítala som za dva dni, bavila ma. Ale nic z čoho by padla sanka, čítala som aj lepšie. Ale k autorovi by som sa vrátila.

Brambu

Výborná detektivka. Obsahuje zajímavou zápletku, vraha jsem neodhadla ani náhodou a Eriku, hlavní vyšetřovatelku jsem si hned oblíbila. Nemá to vůbec jednoduché a její odhodlání dostat vraha za každou cenu mě dostalo. Kniha příjemně plyne a samotné vyústění je výtečné, bravo. Moc se těším na další díl!

Rind

Cetla se velmi dobre. Jinak ale prumerna krimi bez jakychkoliv prekvapeni. Takove dobre letni cteni k vode.

Simii45

Tato kniha se mi líbila. Chvílemi jsem pocítila i to, ze se od ni nemohu odtrhnout a takova kniha si myslím stojí za to :-) Vraha jsem odhadla az asi při posledních 20ti stránkách ,takze super prekvapeni. Hlavní hrdinku jsem si docela oblibila a těším se na další příběh- aneb její případ .

Hakate

Dívka v ledu, kniha, která nedovolí odložení. Kniha má neuvěřitelný spád a skvělou zápletku. Není to jen příběh, který se točí kolem detektiva s pochmurnou minulosti, zbohatlické rodinky a kontrastním světem splodiny. Kniha Vás vtáhne na tolik do děje, že máte pocit, že s detektivkou Fosterovou skutečně příběh vyšetřujete a nejen to, po pár kapitolách zjistíte, že pociťujete i stejně pocity, bolesti i nebezpečí, které ona během vyšetřování zažívá. Po přečtení Nesba, Larssona, Bjorka či Olsena jsem od knihy čekala méně a nepředpokládala jsem, že by kniha předčila mé očekávání z takto medializované knihy. Opak byl však pravdou. Knihu všem vřele doporučuji.

Dee.Grusova

Detektivky moc nečtu, s výjimkou severských autorů, kteří mě vždy nějakým způsobem zaujmou. Vzhledem k velkému mediálnímu humbuku okolo Dívky v ledu, jsem si myslela, že půjde zas jen o přemedializovanou "slátaninu". Spletla jsem se. Dívka v ledu si naprosto získala moje srdce nelituji jediné koruny za ni utracené. Čtivé, napínavé, super! Těším se až si budu moci přečíst další příběh o Erice! :)

josska

Moc jsem se na knížku těšila a jo,byla to bomba,super napínavé čtení

detektivky

Robert Bryndza