Dívka, která věděla příliš mnoho

Dívka, která věděla příliš mnoho https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/344300/bmid_divka-ktera-vedela-prilis-mnoho-l5N-344300.jpg 4 77 23

Burning Cove série

Autorka známých románů se se svou nejnovější knížkou vydává do třicátých let minulého století do idylického městečka Burning Cove v Kalifornii, které se stalo útočištěm hollywoodských hvězd a milionářů hledajících soukromí pro své skandální románky a divoké večírky... Irene Glassonová, nováček v novinářské branži, se pouští za sólokaprem do hotelu v Burning Cove, kde je na dně bazénu objeveno tělo krásné mladé herečky. Majitelem hotelu je kdysi světoznámý kouzelník Oliver Ward. Nesmí dovolit, aby takový skandál ohrozil jeho živobytí, i když to znamená, že musí důvěřovat Irene, ženě, která se zničehonic objevila v městečku. S Oliverovou pomocí Irene brzy zjistí, že okouzlující ráj Burning Cove skrývá velice nebezpečná tajemství. A že minulost může každého z nich dohonit a stáhnout pod hladinu...... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Baronet

The Girl Who Knew Too Much , 2017

kacenka6144
27.03.2024 3 z 5

Mám ráda tyhle romantické detektivky. Zvlášť od téhle autorky. Třicátá léta 20. století je doba, která není pro romantické knížky příliš obvyklá, ale já mám tohle období moc ráda. Spojení chytré ženy a charismatického muže s nádechem tajemna je dobrá kombinace pro ústřední dvojici. Fanouškům severských kriminálek by to mohlo připadnut snad až trochu naivní, ale já už se těším na další díly téhle série. Snad se nakonec dozvíme i to, kdo se pokusil zabít Olivera a proč. Mně to totiž fakt zajímá.

dooky
05.01.2023 3 z 5

Romantická detektivka. Hlavního vraha jsem neuhodla a ani by mě nenapadl. Musím přiznat, že těch různě zapletených postav tam bylo tolik, že jsem občas měla problém se orientovat a byly i chvíle, kdy mě kniha trochu začínala nudit. Nakonec se ale vždy něco přihodilo a děj nabral zase trochu spád. Poslední třetina knihy to vykompenzovala, tu hodnotím kladně.

Staráknížka
11.09.2022 4 z 5

Musím se přiznat, že pro Amandu mám slabost, přečetla jsem všechno co se dalo sehnat. Některé knihy jsou slabší, ale jinak OK. Příjemná detektivka, asi tak třicátá léta a filmové hvězdy s i bez pozlátka. Hlavní hrdinové jsou sympatičtí a je celkem jasné, jak jejich vztah dopadne.

Ctenaricek4
24.08.2022 3 z 5

Má první kniha, kterou jsem od autorky přečetla, na doporučení své sestry.
Do strany 130 jsem chtěla knihu odložit, jak nezáživné to bylo. Nicméně pak se to trochu rozjelo, a od strany 200 už to mělo nějaký spád. Ale popravdě musím říct, toto asi nejsou knihy přímo pro mě. Hodnotím třemi, abych neurazila sestru (její oblíbená kniha od autorky)...a vrhnu se zase na něco jiného...

TerezaMondeková
01.07.2022 4 z 5

Jsem překvapená... většinou hodnotím knihy od téhle autorky jako průměr, ale tentokrát se mi kniha opravdu líbila. Hned na začátku bylo jasné, že kniha bude plná vražd, záhad, překvapení, nebezpečí, ale i erotiky. Líbilo se mi, že se kniha odehrává v prostředí Hollywoodu a hvězd. Zajímavé bylo i téma kouzel a iluze. Hlavní hrdinové se mi hned líbily, to jiskření mezi nimi. Ale bohužel jsem nemohla dát plný počet. Myslím, že těch vrahů bylo v knize trochu moc. Ale do dalších dílů rozhodně půjdu.

pip11
13.09.2021 5 z 5

Hezká a pohodová detektivka z třicátých let Hollywoodského světa. Spousta slavných, několik vražd a správná dvojka, která to vyšetřuje. Napínavý děj v příjemném tempu a s poutavou zápletkou.

moudivlacek
14.07.2021 4 z 5

Tajemná osobní sekretářka změněná v reportérku a bývalý kouzelník nyní zmrzačený hoteliér. Oblasti zájmu hodně odlišné, přesto zároveň něčím přitahující. Irene a Oliver mají zprvu jiný život, ale nezdá se, že po jejich setkání a jistých okolnostech to tak zůstane. Paradoxně spojí své úsilí a síly, aby pravé zlo bylo odhaleno. A samozřejmě je k sobě neváže jen pracovní spolupráce, ale něco mnohem víc....
Na oddech prima detektivka prošpikovaná tou správnou dávkou romantiky v dokonalém souznění.

MAU256
21.03.2021 5 z 5

Knížka se mi líbila, do konce jsem netušila, kdo vlastně zabíjel. Už se těším na další čtení.

saez
12.10.2020 4 z 5

Taková milá a odpočinková kniha. Trochu napětí, trochu romantiky....autorka je zárukou, že mi vždycky spolehlivě vypne přetížený mozek a navodí klid a pohodu.

angelbooks
12.09.2020 5 z 5

Protože mám kouzla a iluze moc ráda, zaujala mě postava hlavního hrdiny, neboli kouzelníka. Společně s hlavní hrdinkou tvoří pár, který vám prostě přiroste k srdci. Co se příběhu týče, je poutavý od začátku do konce. Doporučuji, nepustí vás, dokud nevyřešíte všechny otázky! :)

helenkan
22.05.2020 4 z 5

Mě se to líbilo. Romantika s detektivní zápletkou,pěkné čtení.

kacaaba
16.05.2020 4 z 5

Jelikož tuhle autorku miluju a její starší knihy jsem četla už několikrát, nebojím se říct, že tohle bylo docela slabý. Jedna z mála knih od této autorky, kterou už číst nebudu. I její Fantasy příběhy z ostrova Rainshadow byli víc uvěřitelný než co se dělo v této knize.

milena8281
22.03.2020 4 z 5

Už dlouho jsem od AQ nic nečetla. Poprvé jsem četla román, který situovala do modernější doby, i když už je to také téměř 100 let stará historie. Mám ráda její styl psaní, velmi se mi líbily postavy a prostředí. Romantiky bylo tak akorát a "detektivní" zápletka tomu dodala to tajemno. Mně se to líbilo, byla to příjemná oddychovka a přesně kvůli tomu jsem po ní sáhla - a splnila, co jsem od ní očekávala.

pegasek
16.10.2019 5 z 5

Kniha me opet nadchla od sameho zacatku,byl to neocekavany skvele zamotany dej,je to detektivni roman,ktery svou zvlastni osobitosti pribehu nuti ctenare precist knihu jednim dechem

miruska1
14.09.2019 5 z 5

Je to trochu ine než čo som doteraz čitala od tejto autorky. Ale určite nesklamala. Mne sa kniha velmi pačila....

orinka3
24.11.2018 4 z 5

Nebylo to tak špatné. Naopak, já byla potěšena spletitostí příběhu. Útěk před hrozícím nebezpečím, muži s tajemnou minulostí, stupňující se obavy a výhrůžky. Nakonec není všecko, jak se zdálo. Za vlasy přitažené mi to nepřipadá. Láska je tam také, decentní množství a vyváženě. Nóbl prostředí jednou za čas neuškodí. Mně se knížka docela líbila, žádný krvák, ale detektivka dobrá.

handulli
20.03.2018 2 z 5

Tak jak mám Amandu ráda, tak tohle se jí nepovedlo. Nejdřív jsem se nemohla začíst a ztrácela jsem se v postavách. Hlavní hrdinové mi vůbec nepřirostli k srdci. Zápletka mi přišla překombinovaná. Nevadí mi knížky, kde je děj trochu nereálný, ale tady mi to přišlo už moc.
Pro mě zklamání; těšila jsem se na knížku situovanou netradičně do 30. let, ale jak tu už někdo poznamenal, doba se v knížce příliš neodráží.
Knížka se určitě přečíst dá, ale je to Amandy podprůměr.

veveronka
10.03.2018 5 z 5

Super,jako vždy přečtené jedním dechem

alzbeta4340
20.10.2017 3 z 5

Tentokrát ze 30. let minulého století - a byla by to zajímavá změna, kdyby se doba v knize více odrazila. Kdybych si časové určení nepřečetla na obálce, snad bych to v textu ani pořádně nepoznala. Jako hodně nenáročná oddechovka se tohle přečíst dá, ale ve srovnání s ostatními romány A.Q. je to slabší kousek.

EvikU.
24.09.2017 4 z 5

Kniha se mi líbila. Místy byla už trochu moc zamotaná, ale byla napínavá a rychle se četla.