DivergentCzech

DivergentCzech https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/266284/bmid_divergent-czech-Kop-266284.jpg 4 104 25

V knížce DivergentCzech najdete světy, v kterých řádí choroby krve, kde je mluvení bráno za přežitek, a když se vám moc rozbuší srdce, třeba z jen radosti, je to taky špatně. Budete číst příběhy o lásce na ten nejpodivnější možný způsob. Křehké, něžné, akční, ale i strašidelné. Budete se bát, ale i vztekat nad hlavními hrdiny jako v každé jiné knize, jen tentokrát bude každé písmenko původní české. Zkrátka a dobře je to soubor těch devíti nejlepších divergentních povídek z naší literární soutěže! Texty, které popisují váš divergentní svět a vyjadřují vaši představu divergence, odlišnosti či čehokoliv jiného, co jste si pod tímhle slovem představili.... celý text

Povídky , Literatura česká , Sci-fi

Vydáno: , CooBoo

B.R.
B.R.
03.03.2021 5 z 5

Knihy jsem se kvůli ne moc lákavé a povedené obálce obávala, ale velmi mile mě překvapila. Některé povídky by bývaly stály určitě za rozepsání na knihu, spousta potenciálu, ale bohužel jen na krátkou povídku. Byla bych ráda, kdyby se autorky psaní nadále věnovaly a já si od nich jednou mohla přečíst nějakou knihu.

knihyKeMne
knihyKeMne
08.11.2020 4 z 5

Povídky na téma odlišný svět, "asi jako" byl v sérii Divergence, ale nesměly z ní nic převzít. Hm. Vzniklo tak skutečně to co vzniknout mělo - spousta velice zajímavých nápadů. S knižní sérií Divergence to opravdu nemá nic společného. Což může fanoušky zklamat. A nefanouškům může naopak taková zajímavá sbírka uniknout.

Výběr povídek je skutečně skvělý - kromě prvních třech ohodnocených porotou i ty další nejzajímavější nápady.

Tris24
Tris24
23.01.2020 3 z 5

je to pěkná knížka, ale zdá se mi, že není založená na divergentním světě, ale povídky se mi líbily. Zkrátka a prostě jsem čekala něco jiného, ale i tak mě kniha dost překvapila.

danyinsidebooks
danyinsidebooks
30.09.2018 4 z 5

Jo, tohle bylo dobré!
Co se týče nápadu, nejvíc mě zaujaly povídky Srdcetep, Komplikovaný porod a Pokud přežiju. U těch bych klidně ocenila i pokračování, s radostí bych si ji přečetla.

Zamilovala jsem si i další povídky, zejména kvůli jejich zpracování. Scestí, Sedmikráska a Popiš mi růžovou mě taky totálně uchvátily!

Mabie
Mabie
03.09.2018 5 z 5

Velice povedený soubor povídek. Každá z nich měla úžasný nápad a byly i velice profesionálně zpracované. Naprosto nejsem schopná říci, která byla nejlepší.
Jenom v případě povídky Popiš mi růžovou jsem si vzpomněla na Karla Čapka, který také dovedl tak kouzlit se slovy. Prostě dokonalé!
A souhlasím s několika předešlými komentáři, že je škoda, že jsou to pouze povídky a nemají pokračování.

Honsova58
Honsova58
02.04.2018 5 z 5

Nádhera.... nemám slov:)

Pasadenka
Pasadenka
06.12.2017 3 z 5

Hmm. Velice zvláštní projekt. Na jedné straně chválím CooBoo za to, že umožnila mladým lidem publikovat svoje povídky, na straně druhé, co u mě bývá už docela zvykem, si říkám, co tohle jako má být? Propojit povídkové zkuzky s docela prodávanou trilogií tak, aby to nebyla „trapná“ fan fikce je marketérský počin desetiletí. Neubráním se pocitu, že se jedná o další pokus, jak ze čtenářů dostat peníze. Ale dost jízlivosti.

Kvalita povídek je proměnlivá. Některé nápady se mi líbily moc! A dovedu si představit, že by z nich vznikla i knížka. Ze samotných povídek mě navzdory tomu žádná extrémně neuchvátila. Nebylo to příšerné, jen tomu něco chybělo. Když k tomu připočtu ten marketérský potěr, dávám 3*. Já vím, autoři za to nemůžou. Ale ten povlak tam je. :( Omlouvám se.

papajapa
papajapa
24.10.2017 5 z 5

Kdyz jsem si precetla, ze se jedna o soubor povidek z nejake souteze byla jsem dost skepticka. Nakonec jsem knihu zhltla za dva vecery a rikala si, proc nektere povidky nejsou delsi.

bai.Cerna
bai.Cerna
13.04.2017 4 z 5

Moje první nesmělé seznamování se s moderním pojetím žánru antiutopie (dystopie). Nejsem již nejmladší, takže trošku obavy, kam tento starý žánr směřuje, avšak obavy zcela neopodstatněné. Nerozumím tomu, proč se někdo pozastavuje nad současným velkým trendem dystopické literatury u mladých čtenářů. Já to naopak oceňuji, je z toho zřejmé, že se děti a mládež zamýšlejí nad současným světem a jeho vývojem. A velká jednička s hvězdičkou pro autory všech povídek. Doporučuji i mně podobným, tedy všem nezasaženým novodobým pojetím antiutopie.

b.tereza
b.tereza
25.12.2016 4 z 5

Na úvod - jsem opravdu velký fanoušek knižní série Divergence.
Popravdě, myslela jsem si, že knížka bude opravdu velkej brak. Ale pozor, můj předsudek byl chybný a nakonec se mi kniha velmi líbila. Obzvlášť příběh "Popiš mi růžovou" mě naprosto nadchnul a autorce tímto skládám velkou poklonu.

Arsi007
Arsi007
28.11.2016 5 z 5

Sbírka povídek ze soutěže Váš divergentní svět mě příjemně překvapila! Těším se, že si od autorů někdy přečtu něco obsáhlejšího. Všichni mají velký talent :-)

Moje TOP 3:
1) Komplikovaný porod (byl by to výborný prolog pro celou knihu)
2) Máš to v krvi (konec byl hodně uspěchaný, ale také by se mi líbilo přečíst si z příběhu víc,
styl psaní byl hodně čtivý)
3) Tma v tichém světě (výborný námět, zajímavě vymyšlený svět, o kterém bych ráda věděla
trochu víc)

Jakahol
Jakahol
17.11.2016 5 z 5

Takhle kniha mě neuvěřitelně překvapila. Nečekala jsem, že by povídky z literární soutěže mohly dohromady vytvořit něco tak nádherného. Každá z povídek byla jiná, měly různou atmosféru ale všechny opravdu stojí za přečtení. U některých mi bylo vážně líto, že nejsou rozepsané do celých knih.

Laputika_3
Laputika_3
16.10.2016 5 z 5

Jsem úplně dojatá :)
První co musím zmínit - obdivuji CooBoo za to, že dali možnost vzniknout této knize. Je to úžasný nápad...
Máš to v krvi
Líbilo, jak byla perfektně vystižená panika. To, jak Harley reagovala na situaci mi přišlo až děsivě reálné. Jako by ji fakt, že ona sama je krvavá zaplavoval mozek a úplně jí ovládal. Vážně nádherně napsané, plné akce a drama. Navíc jsem měla pocit, jako bych to všechno prožila také, protože ta atmosféra, jaká v povídce byla...

Hra ozvěny
Wau. Nevím proč, ale moc se mi líbí, když je příběh vpravován z pohledu chlapce. Tento příběh je plný bezmoci, zoufalství a výčitek. Krásně se četl, a já byla až do konce strašně napjatá. Přečetla jsem ho jedním dechem, zato jsem si po přečtení musela dát pauzu, abych něco takového vstřebala...

Tma v tichém světě
Už od začátku se mi tenhle příběh zdál nádherný. Zamilovala jsem si Amaliho, ten byl úplně perfektní. A ten konec... Byla to jedna z povídek, u které jsem brečela a kterou jsem hned po dočtení přečetla ještě jednou.

Srdcetep
Hned jak padla zmínka o určitém počtu úderů srdce za život, bylo mi jasné, že tenhle příběh bude něco pro mě. Byl tak krásně napsaný. Popis pocitů z výšky (kterou já naprosto miluju takže jsem se s názorem Zacha dost ztotožnila) byl tak krásný. No a celé to bylo krásné... Je to jedna z povídek, které mám asi nejraději. Byla prostě úžasná ♥.

Popiš mi růžovou
Po přečtení jsem se cítila plná a prázdná zároveň. Plná, protože můžu vidět to, co jiní nikdy neuvidí, ale prázdná, protože to denně přecházím více méně bez povšimnutí. Barvy jsou něco magického. Ani nevíte, jak divně jsem musela vypadat když jsem po dočtení vyběhla ven a valila oči na každou zbylou kytku, co venku byla :)

Pokud přežiju...
Po hromádce romantických a dojemných povídek tu bylo zase něco dramatického a akčního. Strašně se mi tento nápad líbil, byl skoro až děsivý. A ten konec... No já byla maximálně spokojená...

Komplikovaný porod
Nejprve jsem si říkala, že tohle je něco, co mě prostě bavit nebude. Byla jsem o tom přesvědčená asi do půlky příběhu, a pak najednou bum, a já byla nadšená. Připadalo mi, jako bych spoustě věcem nerozuměla, což se mi moc líbilo. Poslední odstavec byl naprosto úžasný, musela jsem ho přečíst asi tak 3x. Když si vzpomenu na tuhle knížku, vždycky se mi jako první vybaví tahle povídka.

Scestí
Asi nejvíc na mne zapůsobila právě tahle povídka. Plakala jsem jako želva, to bylo tak moc krásné! Nápad se zlatou křivkou... Páni. Páni. Páni.¨

Sedmikráska
Jemný, krásný a milý příběh. Nevím proč, při čtení jsem se cítila jako na obláčku. Byl krásný. Nádherný. Bylo to dokonalé zakončení celé knížky,

Všechny do jediné, napište ještě něco. Ráda bych si od vás přečetla ještě nějakou knížku ♥

kasilka
kasilka
01.10.2016 5 z 5

Krásné povídky...... každá je jiná, každá je svým tématem zajímavá a všechny se čtou jedním dechem :)

Lalina3
Lalina3
15.07.2016 5 z 5

Za mě úžasná kniha! :)
Nejvíce se mi líbila povídka Scestí, která byla moc dojemná.
V povídce Popiš mi růžovou se mi líbil popis barev. :)
Každá povídka byla super, každá měla něco do sebe.
Doporučuji všem, kteří si chtějí oddechnout u super knížky. :)

Barbra06
Barbra06
13.07.2016 4 z 5

Nejdříve jsem měla v plánu hodnotit každou povídku zvlášť, ale přijde mi to zbytečné. Myslím, že 1. místo bylo asi vybrané správně (Máš to krvi), protože bych si to uměla představit jako celou knihu, ale možná asi s jinou hlavní postavou - protivná Harley mi dost vadila, ale zápletka zajímavá.
Ale já si našla jiné favority - Srdcetep, Pokud přežiju a Komplikovaný porod. U těchto bych totiž moc ráda věděla, jak to bylo dál a navíc jsem je přečetla jedním dechem.
A pak rozhodně tleskám autorce Scestí za zajímavý nápad, i když mi to přišlo společně s Hra ozvěny nejméně divergentní. A další zasloužený respekt pro autorku Popiš mi růžovou - za popsání barev, ač mě jinak povídka nenadchla!

HermionaKnihom
HermionaKnihom
15.04.2016 3 z 5

Velmi zajímavé. Mě by asi nenapadlo napsat (vytvořit) z povídek od různých autorů (autorek) knihu, ale určitě nezklamalo. Za mě nejlepší povídky: Scestí (nádherně dojemné), Popiš mi růžovou (ten styl, popis těch barev ad. - bomba) a Komplikovaný porod.

annamc
annamc
30.03.2016 5 z 5

Krásné povídky,z nichž by spousta byla dobrým námětem pro napsání opravdového knižního příběhu.

asanita
asanita
13.03.2016 5 z 5

Tuto knihu jsem objevila teprve nedávno, o literární soutěži "Váš Divergentní svět" jsem něco málo zaslechla, ale netušila jsem, že z vybraných povídek bude sepsána kniha! Našla jsem zde skvělé povídky zajímavých českých donedávna ještě neobjevených autorek. Na povídkách bylo skvělé právě to, že každá byla jiná a svým způsobem jedinečná. Zpracování bylo velmi působivé a příběhy se četly sami. Nyní se vrhnu na hodnocení jednotlivých povídek. (Pokusím se moc nespoilerovat.)

Máš to v krvi
Tato povídka obsadila 1. místo v již zmiňované soutěži. Muselo být určitě těžké ze všech už tak působivých povídek vybrat vítěze. Abych se ale přiznala, tak dle mého názoru v knize byly mnohem lepší povídky, které by si podle mě zasloužily prvenství. Tím nechci autorku samozřejmě shazovat! Povídka byla velmi originální, akční, drsná a celou knihu nádherně nakopla (proto také oceňuji, že byla v knize zařazena jako první povídka). Hlavní hrdinka byla ze začátku dost nesnesitelná, ale postupně se tento stav zlepšoval. A ten konec! K tomu nemám zkrátka, co dodat (v dobrém).

Hra ozvěny
Duchařský příběh se zajímavou zápletkou. Podle mého dostal hlavní hrdina nakonec celkem za vyučenou. :-P
Hodnocení: 3/5

Tma v tichém světě
Romantický příběh, který mne opravdu zaujal už tím, v jakém světě se odehrával. Bylo to velmi dojemné.
Hodnocení: 5/5

Srdcetep (2. místo v soutěži)
Povídka byla pěkná, romantická a akční. Líbily se mi popisy volnosti, kterou Zach prožíval, když lezl na budovy. (Trochu připomnělo Divergenci.)

Popiš mi růžovou
Přestože (jak už zmínila Knížkařka) je toto druhý příběh o slepotě v této knize, tak byl natolik odlišný od toho prvního, že mi to ani nevadilo. Mira byla velmi silná, i když její život nebyl vůbec jednoduchý a Nathan byl vyloženě úžasný. Navíc se mi natolik líbily popisy barev, že jsem zkoušela vytvářet i své vlastní. Opravdu silný příběh.

Pokud přežiju
Netušila jsem, jak se tato povídka vyvine, ale vůbec mě nezklamala. Krajně mi připomněla Enderovu hru nebo Erebos (ani nevím proč) a zaujalo mě navíc i to vyvrcholení na konci.
Hodnocení: 5/5

Komplikovaný porod (3. místo v soutěži)
Již druhá povídka na stupních vítězů, ve které se testuje proti nově vzniklé nemoci (jen postřeh) a určitě velmi originální. Povídka se sice nečetla tak hladce jako některé jiné povídky v této knize, ale přesto byla velmi povedená.

Scestí
Opravdu smutné. Pobrečela jsem si u toho a dobrým zpestřením zde byli i části Osudu psané kurzívou. Jako jeden z mála příběhů v této knize ve mně zanechal i hlubší poselství.

Sedmikráska
Zamilovaný, jemný příběh, který má něco do sebe. Prostředí antikvariátu mě nadchlo.

Knížkařka
Knížkařka
18.02.2016 5 z 5

Skvělý nápad, všechny povídky jedinečné, tleskám! Některé dívky (vlastně většina, která ještě nic nepsala, tak vám doporučuji hned něco napsat:). A i těm co už něco napsaly!
Konkrétní hodnocení:
Máš to v krvi
Skvělá volba slov, velká slovní zásoba a i dobrý děj, ale vadil mi tedy trochu konec a pár neobjasněných situací.
Hra ozvěny
Geniální a propracovaný příběh. Proč se neumístil mezi 1-3 místy nechápu, ale pro mě jednoznačně nejlepší( tím nechci ostatní autorky schazovat). Skvělé!
ps. a to nejsem na duchařiny:)
Tma v tichém světě
Pěkné a i to přes to, že je to vlastně smutné.. Klidně by šlo i dodělat pokračování, docela by mě zajímalo jak to skončí..?
Srdcetep
Zajímavý děj
Je to moc pěkné, romantické a taky by šlo dodělat pokračování. Moc dobře se to četlo.
Popiš mi růžovou
Pěkné a nádherné popisy barev. Někdy si neuvědomujeme důležitost barev. Jsou magické a to autorka nádherně popsala. Ač mě překvapuje, že je to 2.příběh o slepotě (nebo spíš se slepotou) v této knize proč ne?
Pokud přežiju
Pěkné, též by mohlo být pokračování
komplikovaný porod
Zajímavý a hezký děj. Originální
Scestí
Poutavé, pěkné, smutné a snad brzy reálné..?
Sedmikráska
Moc pěkné a romantické. Ač smutné. Ach, miluji antikvariáty.
Skvělý konec