Víš, že tě miluju?

Víš, že tě miluju? https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/342404/bmid_vis-ze-te-miluju-8BG-342404.png 4 1124 247

DIMILY série

Na léto v Kalifornii se Eden vůbec netěší. Strávit ho má totiž v nové rodině svého otce, kterého už tři roky neviděla. Prázdniny by měla prožít s třemi nevlastními bratry a novou „matkou“ – lidmi, které vůbec nezná a ani netouží poznat. Na největší komunikační problémy naráží s Tylerem, nejstarším z bratrů. Nevyzná se v jeho divoké povaze, nemůže vystát jeho drzý pohled a ego vyšší než kopce v Beverly Hills. Pořád na něj ale někde naráží a čím víc poznává jeho svět nekonečných večírků a her, při kterých se porušují pravidla, tím víc jí zajímá. Začíná ztrácet hlavu pro lásku, která je zakázaná… DIMILY je zkratka tvořená z prvních písmen názvu prvního dílu trilogie Did I Mention I Love You? Autorka Estelle Maskameová má obrovskou fanouškovskou základnu a její série se ve světě stala fenoménem. Ve Velké Británii se DIMILY trilogie zařadila do žebříčku pěti nejlepších young adult knih všech dob.... celý text

Literatura světová , Pro děti a mládež , Dívčí romány

Vydáno: , Fragment (ČR)

Did I Mention I Love You? , 2015

Pája699
19.01.2024 4 z 5

Upřímně, ani přesně nevím co si mám o knize myslet. Chtěla jsem dát původně pouze 3 hvězdy za nudný, vleklý a nic neříkající začátek, ale rozmyslela jsem si to :-D od určité chvíle mě příběh pohltil a začal bavit.

Tylerovo chování mi dalo ale zabrat......ze začátku jsem ho vůbec nechápala a měla jsem problém, toho kluka vůbec pochopit. Sice si mě ještě úplně nezískal na svoji stranu, ale věřím, že pokračujícím příběhem to napraví .-)

Eden......její věčná otázka a Proč? Byla též chvílemi nesnesitelná :-D Na druhou stranu, se o Tylera zajímala, jako ještě nikdo z jeho okolí a kamarádů. Nooo uvidíme co přinese další pokračování.

Nevlastní sourozenci....zakázaná láska....srdci ale neporučíš.....těším se na pokračování!

freezi
25.11.2023

nerada nechávam nedočítanú knihu, ale táto... mám cca XXXX rokov - chcela som romantickú knižku bez erotiky (preto som siahla po YA).. ale samá párty, alkohol, drogy ... beznádej

Nathally
06.11.2023 4 z 5

Moc krásná kniha. Hned jsem se do ní začetla a velmi těžko se mi od ní odtrhávalo, i když musím říct, že mi kniha spíš připadala jako z Wattpadu a celkově to bylo jako klišé, ale byla to příjemná oddychovka. Okamžitě jsem si zamilovala Tylera. Jen mě mrzí, že tam byl tak málo Chase a Jamie.

Kristy.Seb
03.09.2023 4 z 5

Odpuštění se nedá očekávat, musí se zasloužit.

Potřebovala jsem něco na odreagování. Pro mladý si myslím, že je to dost čtivý příběh. Léto, jedná párty za druhou a řešení celkem závažných problémů. A samozřejmě všichni naštvaní na svoje rodiče.

dooky
11.04.2023

Knihu odkládám nedočtenou. Občas sáhnu po YA romantice, ale tady mi to vyloženě nesedlo. Tím nechci knihu nijak shazovat, jistě si své fanoušky najde, ale můj čas je příliš drahý na to, abych se nutila do čtení. Měla jsem velký problém se vztahem dětí k jejich rodičům a s chováním hlavních postav všeobecně.

Ketrin.TR
16.03.2023 3 z 5

(SPOILER) Byť jsem o 19 let starší než hlavní hrdinka Eden, občas dostanu chuť vrátit se ke čtení young adult romancí. Líbila se mi lokace knížky, ze stránek přímo sálalo teplo a léto. Co už se mi líbilo míň, byl děj. Knížka totiž vlastně žádný nemá. Krom jedné párty za druhou. Eden mi zpočátku přišla jako fajn holka a jen co přijela do Kalifornie, hned začala vymetat jednu párty za druhou a stala se z ní trošku fiflenka. Vztah s Tylerem byl dočista vynucený autorkou; než došlo na první pusu, tak spolu téměř neměli ani žádnou interakci, netrávili spolu žádný společný čas. Chybělo mi tam trošku to pomalé sbližování, nenápadné pohledy, nečekané dotyky... Protože co si budem, Tyler se po všech stránkách jevil fakt jako kretén a feťák, to normální holku prostě nemůže přitahovat. Co mě taky štvalo, byla neskutečná a mnohdy až přehnaná neúcta k rodičům, děcka v Americe asi můžou fakt všechno. U konce si nejsem jistá jestli mě potěšil nebo ne, no další díl si dám rozhodně asi až za dlouho, až na něj přijde chuť. A teda s čím jsem měla problém, tak byla hromada překlepů a špatných uvozovek, to by se určitě stávat nemělo; ne až v takovém množství, že si toho čtenář začne všímat.

seethelight
26.12.2022 odpad!

Je to strašně problematické čtení, které dospívajícím napomáhá romantizovat si jasně toxické vztahy.
Autorka velmi špatně píše a mnohdy tomu chybí logická souslednost.
Postavy nesmírně ploché - matka, otec, nevlastní matka, kamarádi - všichni splývají.

Vknihách
30.08.2022

Eden žije s mamou. Otec si založil novú rodinu v L.A. a tak má Eden 3 bratov. Samozrejme, nie sú pokrvní príbuzní. S “bratom” Taylerom sa do seba zapozerajú. Je mi divné, že im až tak záleží na tom, čo si o ich možnom vzťahu pomyslí okolie. Aj v mojom okolí bol takýto pár… Síce im to vydržalo len 4 roky,ale nemyslím, že by to vyvolalo nejakú senzáciu. To, že ich rodičia sú partnermi, prípade manželmi, ešte neznamená incest ak sú si takýto dvaja ľudia blízki. Samozrejme chápem prečo to autorka tak dramatizovala. Nebola by z toho trojdielna, prípadne štvordielna séria. Čo sa mi však páčilo bolo, ako jednoducho dokážu úplne rozdielne povahy v knihách nadviazať priateľské vzťahy. Aj keď niektoré dievčatá Eden tolerovali hlavne kvôli Tylerovi. Nemala som pocit ,že tie priateľstvá s Eden boli skutočné. Dala by som ruku do ohňa za to, že boli iba povrchné letné známosti. Záver mi ukázal, že buď autorka zmenila názor :D alebo ja som si všetky situácie vysvetlila zle. Veľmi ma iritovalo, ako sa Eden správala voči otcovi počas celej knihy. Ale len do určitého momentu, takmer v závere. Dovtedy síce o tom nepadla ani zmienka, ani som žiadne negatívne emócie z otca necítila, ale jeho slová na mňa dopadli ako balvan a vtedy som si povedala, ok dievča, beriem späť. Všetky tvoje výstupy si po týchto slovách zaslúžil! Čo sa však autorke nedá uprieť, je jej talent na písanie vášnivých scén! Chémiu medzi Taylerom a Eden som cítila z každej strany. Ale! Povedzte mi,do psej matere, čo bol ten epilóg za kravinu! Veď to musela autorka vytiahnuť ako kúzelník z klobúka (aj keď ma ako prvé napadlo úplne iné, nevhodné prirovnanie)len aby si niekto kúpil druhú časť!

vivinkaa
19.08.2022 3 z 5

Kniha mě ze začátku zaujala a stránky jsem opravdu hltala. Pak ale přišel nějaký zvrat, kdy mě to přestalo bavit. Čtení téhle knihy jsem začala odkládat, až jsem ji pár stránek před koncem zavřela a už v ní nepokračovala.
Věřím, že se spoustě lidem zalíbí, ale já mezi ně nepatřím.

Wimmerka
18.08.2022 4 z 5

Další pěkné letní čtení. Sedí mi autorky styl a začátek série myslím že moc hezký, sem zvědavá, co přinesou další díly.
Zajímavá zápletka, která kombinuje zakázanou lásku a hate-to-love linku a fakt to sedí, chemie mezi hlavními hrdiny byla skoro hmatatelná. Hodně se mi líbilo sledovat proměnu Tylera, který se z počátku choval jako naprostý hulvát, ale v průběhu knížky se více a více odkrývaly jeho problémy a opravdová povaha. Eden, no nevím co k ní napsat. Z počátku mi přišla celkem fajn, ale hodně se nechala ztáhnout dolů novou partou a hlavně jak se zachovala na konci? Zahrávat si se srdcem ne jednoho, ale dvou kluků se nevyplácí...

Veruru1981
17.07.2022 4 z 5

Davam 4 hvezdy, prestoze k idealu to ma daleko. Co se mi libi: chemie mezi hlavni hrdinkou a jejim nevlastnim bratrem. Co se mi nelibi: hlavni hrdinka je hodne naivni, jeji protejsek zase maximalni hulvat a playboy, ktery tim snad je maskuje sve slabiny. V rade pripadu mi jejich interakce neprisly moc logicke... Tak jako tak, hezka letni oddychovka, po prvni tretine, ktera me uplne nebavila, jsem to nakonec precetla za 2 dny. Rozhodne zase ten pocit, ze tu knizku nemuzu odlozit a musi cist dal a to miluju!

AlissaM1
20.06.2022 2 z 5

No, já tedy nevím, proč tohle je fenomén, možná těmi hlupymi dialogy?? Jako je tam nějaký potenciál, ale je tam vidět ne zkušenost. Charaktery postav nejsou propracované, dialogy divné a neuvěřitelné. Nápady skvělý, ale zpracování nic moc.

Malíček
19.06.2022 1 z 5

Oddechovka, která mě ničím nepřekvapila, popravdě mě autorka ani pořádně nedokázala dostat do děje a hlavní postavy Tyler a Eden jsem si jaksi nedokázala oblíbit. Za mě podprůměrné čtení v tomto žánru, ale možná jsem toho už jen přečetla hodně. Nevím, jestli se v blízké době pustím do druhého dílu, a pokud ano, tak spíš jen pro pocit, že nerada nechávám série nedočtené.

KnihomolkaPája
03.06.2022 5 z 5

(SPOILER) Krásné oddechové čtení. Autorka mě úplně vtáhla do děje, nedokázala jsem knížku upustit z ruky. Opravdu, knížka se mi líbila, hlavní postava mi je sympatická, akorát mě někdy opravdu štvalo, jak si klidně s Taylorem někam utekli z rodinné večeře, když byla nějaká rodinná akce, vždycky něco provedli. Zdálo se mi, že Eden nemá z nich žádný respekt.
Ale nestěžuju si, jsem spokojená, knížku jsem si oblíbila hned po pár stránkách.
P.S.: Jo, a já to tušila, že Tiffany bude potvora :))

Elize
02.06.2022 5 z 5

Nejsem sice úplně cílová skupina této knihy, nicméně se mi to moc líbilo. Bylo to velmi čtivé, velmi dobře napsané, takže člověk skutečně prožíval trápení hlavních postav. Hrozně jsem oběma hrdinům fandila, zpočátku jsem se trochu bála, že Tyler bude něco jako Hardin z After, ale naštěstí ne. Byl to prima kluk, který se prostě na cestě životem ztratil. Nejvíc mě asi štval táta Eden, který se celou dobu choval jako kretén - nicméně, čtenář se s hlavními postavami sžije a příběh chytne za srdce. Za mě tam mohlo být trochu méně těch večírků a amerického života, ale jinak doporučuji.

Ralemo
24.04.2022 4 z 5

Moc hezký příběh o nevlastních sourozencích, kteří mezi sebou cítí neskutečnou přitažlivost, ale nemůžou s tím bohužel nic dělat. Moc hezky napsané, je to spíše čtení pro mladší generace. Těším se na další díl.

Tialexa
11.04.2022 5 z 5

Miluju. Nemůžu si pomoct tahle kniha je super.

Annkag
06.04.2022 3 z 5

Nejsem cílová skupina ale úpřimne...teď je to čtení, které při mém 4mesíčním klukovi zvládám takže díky za to.
Bylo to takové nenásilné čtení, které mi připomnělo že Tiffani zná každý z nás alespoň jednu.

pat4157
06.02.2022 4 z 5

No, vážení, řekněme si to upřímně. Tohle je pro náctileté, ne pro nás staré kozy. Kdybych tohle četla jako mladice, byla bych z toho na větvi. Teď jsem to brala jako procvičení si španělštiny, český překlad jsem neměla k dispozici. Takže z pohledu náctky dávám 5 hvězdiček, z pohledu starého barda dávám 2.

Karolina_Slezy
25.01.2022 4 z 5

Čtivost byla více, než dobrá. Autorka mě zaujala už jen díky jednoduchosti, která celou knihu doprovázela. Jak se to říká... V jednoduchosti je krása? Tady to platí.
Eden i Tayler za mě byli sympatičtí, ale na druhou stranu... Co to sakra bylo? Líbilo se mi, jak se k sobě chovali, jejich hašteření a celkově to nedobrovolné nevlastní sourozenectví. Ale to, jak se chovali ke svým rodičům? Pár facek by dostali. (:D) Taylera jsem ještě tak nějak chápala, přece jenom je to cool teenager, ale Eden mě v tomhle obrovsky rozčilovala. Její útoky na tátu mi byly dost proti kůži a zbytečné zároveň.
Co se týče vedlejších postav...v pohodě. Teda kromě Tiffany. Sice jsem ji na začátku knihy fandila, ale potom, co se objevila její opravdová tvář - Grrr. Ne, nikdy víc. Naopak mi k srdíčku přirostli Rachael s Deanem.
Celkové prostředí, nápad, postavy a letní nádech mi naprosto vyhovovaly. Rozhodně nelituju, že jsem si knihu přečetla, naopak se pustím do druhého dílu. :D