Děvče ze pštrosího vejce – Černošské pohádky z Afriky

Děvče ze pštrosího vejce – Černošské pohádky z Afriky https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/129880/devce-ze-pstrosiho-v-129880.jpg 4 7 3

Soubor pohádek různých kmenů v Africe, sebraných a převyprávěných slovenskou národopisnou pracovnicí. Pohádkové příběhy tlumočí to, co si obyvatelé Afriky myslí o světě kolem sebe, o jeho původu a uspořádání, jaké jsou jejich zvyky a cítění, jak se namlouvají a žení, jak vychovávají své děti, jak umírají i jaký je jejich vztah k okolní přírodě, k zvířatům a rostlinám. Knihu provázejí ilustrace národního umělce K. Svolinského, vzdáleně připomínající africké lidové kresby a nenásilně navozující původní prostředí.... celý text

draka
08.09.2020 5 z 5

Velmi rád jsem si vytáhl tyhle africké pohádky a při čtení vnoučatům se znova ujistil, že pohádky jsou si všude mezi dětmi rovné, ať jsou z jakéhokoliv koutu světa.

Phoe-be
05.04.2016 5 z 5

Tuto knihu máme v knihovničce na chalupě - jako dítě jsem tyhle netradiční pohádky milovala a dodnes si sem tam nějakou ráda přečtu! Africká kultura a zvyky mají na svědomí zvláštní jména a netradiční pozadí příběhů, ale co je dobro a co zlo pochopí z této knihy i české děcko ;-)

Zoombyk
22.07.2015 5 z 5

Pro mě bylo velmi zajímavé, jak se v pohádkách promítají africké tradice, myšlení a také to, že nemají vždy happy end. Nezřídka kdy jsou ale tak podobné těm, které všichni známe.

Afrika

Mária Kosová