Děvče pro Oklahomu

Děvče pro Oklahomu https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/25010/devce-pro-oklahomu-25010.jpg 4 55 7

Oklahoma série

< 3. díl

Třetí část volné románové trilogie (Muž pro Oklahomu, Ztracená prérie, Děvče pro Oklahomu) o Oklahomě v době osídlování indiánských území bílými osadníky rozvíjí příběh dospívající dívky, dcery českého vystěhovalce.

chlo0opek
22.04.2021 4 z 5

Tahle kniha se pro mne stala takovým únikem do "reálného" světa a dobře jsem si od ní odpočinul od toho současného šílenství s "tou jedinou" nemocí, která momentálně existuje a které se podřizuje úplně všechno. Bohužel opravdu úplně všechno a přitom normální život je úplně na vedlejší koleji. A vláda, místo aby to již konečně přestala sledovat a věnovala se SKUTEČNÝM problémům, jakoby se předháněla v dalších a dalších nařízeních, které nás vedou stále do horší budoucnosti :(((. A proto jsem doslova hltal "NORMÁLNÍ" život, záviděl řešení běžných každodenních problémů, sice obtížných, ale normálních! Sice mne konec zklamal, byl takový useknutý, nedodělaný, ale i tak, za útěk od dnešního bláznivého světa, dávám nakonec 4*.

ijcro
03.12.2020 4 z 5

Příběh jsem četl spíš z povinnost, abych se dozvěděl "jak to bylo dál". Něco mi tam prostě chybělo, třeba takový americky optimistický příslib do budoucna... dramatický příběh sice končí pootevřenými vrátky, ale autor je již neotevřel. Zvláštní, je nejmelancholičtější a přesto nejupovídanější... :|

kilometr
02.12.2020 3 z 5

Docela roztomilý příběh,kterému vévodí miss Mary Sudik,jenž cestou do Oklahomy zažívá svá dobrodružství a hlavně pak sní o svých možných láskách.60%.

Boženka2
21.11.2019 4 z 5

S touto knihou jsem se setkala poprvé a líbila se mi. Popis osídlování viděný pohledem dospívající dívky, ale nejkrásnější na knize byly popisy prérie a přírody. Kvetoucí prérie zjara, noc plná hvězd. V duchu jsem tam byla také. Jinak smutné.

kuruteku
25.08.2019 5 z 5

Tak trilogie zopakována. Poslední díl je nejsmutnější, protože nemá východisko. Ale má spoustu postřehů - schopnost Číňanů se přizpůsobit, sdružování krajanů, západní maloměsto se svými budoucími vítězi i poraženými.

Ája27
15.11.2017 4 z 5

Četla jsem v nějakých 11-12 letech a tou dobou se mi moc líbila. V nabídce tehdejších knih pro děti obstála.

Marika Vanova
19.05.2012 5 z 5

Mirko Pašek byl můj nejoblíbenější autor ve věku 12-13 let. Děvče pro Oklahomu se mi moc líbila, vím, že jsem jí hltala plnými doušky. Možná bych si to zas někdy zopakovala i když už je mi o pár let víc. I další knihy od něj doporučuji.

Divoký západ osidlování dobrodružství Oklahoma

Mirko Pašek