Děti z Bullerbynu

Děti z Bullerbynu

Kniha vypráví o 6 dětech a jejich zážitcích v malé vesničce Bullerbynu. Sestry Anna a Britta, Olle, sourozenci Lisa, Bosse a Lasse společně chodí do školy do vzdálené vesnice, hrají si spolu na indiány, tráví spolu Vánoce, chodí spolu bruslit. Prožívají společně různá dobrodružství jako například uvíznutí ve sněhové bouři cesto... celý text

Kniha vypráví o 6 dětech a jejich zážitcích v malé vesničce Bullerbynu. Sestry Anna a Britta, Olle, sourozenci Lisa, Bosse a Lasse společně chodí do školy do vzdálené vesnice, hrají si spolu na indiány, tráví spolu Vánoce, chodí spolu bruslit. Prožívají společně různá dobrodružství jako například uvíznutí ve sněhové bouři cestou ze školy, hledání ztraceného pokladu, koupání na ostrově, hledání vodníka u mlýna. Chodí často navštěvovat dědečka Anny a Britty, kterého si ostatní děti přivlastnily. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/64_/64445/deti-z-bullerbynu-K7I-64445.jpg 4.62760
Série:

Děti z Bullerbynu (1.)

Originální název:

Alla vi barn i Bullerbyn, Mera om oss barn i Bullerbyn, Bara roligt i Bullerbyn (1946)

Žánr:
Dobrodružné, Pro děti a mládež
Vydáno:, Albatros
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (336)

Přidat komentář
Iljaajli
14. června

Miloval jsem ji jako malý, zbožňoval jsem ji, když byly starší dcery malé a mohl jsem ji číst před spaním a těším se, až bude nejmenší dcerka o kousek větší...
Astrid Lindgrenová je nejlepší autorka dětských knížek vůbec. Promiňte Bohumile Řího, nepsalo se mi to lehce.

knihomol5555458
09. června

Kniha kterou jsem kdysi četl snad 4 krát. Je to dobrá kniha.

PeM
07. června

Kniha mého mládí, moje ze všech nejoblíbenější....teď ji budu číst svým dětem :-)

VeronikaSas1
07. června

Tak diky ctenarske vyzve jsem se ke knize vratila po asi 20ti letech. Kniha se mi moc libila a diky ni jsem si zavzpominala i na sve detstvi. Uz ted se tesim,jak ji budu cist s dcerou.

princesse
06. června

Skvělé čtení. Právě jsme s dcerou dočetly a moc jsme se nasmály. Shodou okolností, když jsme začaly číst, začali seriál dávat ve Studiu Kamarád. Náhoda. Tato kniha by měla snad být přímo "povinná četba" pro každé dítě. Určitě rády doporučujeme.

SeverusSnape
02. června

Krásná dětská kniha s nádhernými ilustracemi od Heleny Zmatlíkové.Jízda do dětství

kní
31. května

Jednou, sotva jsme začali, řekl Lasse Ollovi:
"Petruska saldo bumbum."
A Olle mu odpověděl:
"Kolifink, kolifink."
A Bosse řekl:
"Mojsi dojsi filibom ararat."
Zeptaly jsme se, co tím myslili, a Lasse řekl, že je to taková zvláštní řeč, které rozumějí jenom kluci. Řekl, že pro holky je to příliš těžké.

Schwestrn
30. května

Tajně sním o tom prožít to, co prožili Anna, Lisa, Britta, Olle, Lasse a Bosse..

martas006
29. května

Pěkné, možná se k ní ještě vrátím, až syn povyroste, abych mu ji mohla přečíst :)

Tánička11
01. května

Když jsem ještě chodila do 3.třídy tak jsem u kamarádky viděla jsem jí a začetla se a tak jsem poprosila svoje rodiče či by mi tuto knihu nekoupily za týden mi ji daly jako překvapení doteď si pamatuji jak mě zavolali do obývacího pokoje a tam nenápadně na mě hleděli já jsem z počátku nechápala proč ale pak se mamka nenápadně koukla na stůl a tam ležela tak krásná kniha má ji tady s sebou s věnováním vím jak jsem byla nadšená a knihu s radostí četla i přesto že jsem se do tě doby knihám odpírala, pamatuji si že hned měsíc nato co jsem knihu dočetla jsme ji začali číst ve škole a já jako chytrá holčička věděla co bude dál krásný spomínky máte taky takové ?

havranice
30. dubna

Vím, že se dětem kniha líbí, ale já jako dospělá ji na rozdíl od jiných knih, které dětem čtu, vnímám prostě jako prázdnou nudu. S vypětím všech sil jsem dceři přečetla první část, k té další už jsem se nebyla schopná přinutit a řekla jsem dceři, že si to může dočíst, až se sama naučí číst. Já vím, že jsou tam pěkná přátelství těch dětí, že je asi pěkná právě ta milá všednost a běžná malá dětská dobrodružství, která spolu tak pospolitě prožívají - to vše bych měla ráda, ale mně tam prostě chybí nějaká hlubší myšlenka, přesah, nebo alespoň více propracované příběhy a zápletky. Mně to vše vyznívá strašně ploše typu - sáňkovali jsme, byla u toho sranda a taky jsme někdy spadli, konec ....Ale dceři se to líbilo. Mě to nezaujalo právě ani v mém dětství - holky o tom mluvily ve škole, tak jsem to zkusila (byla jsem nadšený čtenář), ale jako jednu z mála knih jsem to ani tehdy nedočetla..

MirijamFrankl
27. dubna

Krásná knížka.Čtena nejednou.

Atanone
27. dubna

Děti z Bullerbynu jsem dostala ke svým 27. narozeninám a byl to tehdy jeden z nejkrásnějších dárků. Do té doby jsem knihu jen marně sháněla. Ve vesnici,kde jsme bydleli,když jsem byla malá,se kniha v knihovně skoro nedala vypůjčit,protože jsem ji měla permanentně vypůjčenou já.

Terka_Bohmova
23. dubna

docela vtipná knížka doporučuju dětem :)

StihOMam
16. dubna

Neskutecna klasika s nesmrtelnymi pribehy, na ktere si jeste dnes radi zavzpominame. To je dilo, ktere nejde z hlavy vytesnit.

EvikU.
05. dubna

Jako dítě jsem tuto knihu hltala a i svým dětem ji četla. Povedená kniha, která se dá číst ve víc generacích.

MinaHawke
27. března

Krásná kniha, moc mě bavila.

witiko
22. března

Jediná kniha od Astrid Lindgrenové, kterou jsem dětem přečetl rád a bez výhrad.

PeťkaW.
21. března

Tato kniha je mezi dětskými příběhy podle mě naprosto ojedinělá. Už jen kvůli prostředí, postavám a jejich činnosti, které jsou pro české děti něčím úplně novým a neokoukaným. Bohužel současné děti asi toto kouzlo neocení a tak Děti z Bullerbynu zůstanou oblíbenými jen u odrůstajících generací.

Hoshi
13. března

Prvně jsem ji četla na základní škole a od té doby se k ní velmi ráda vracím. Tahle kniha má asi podíl na mé lásce ke knihám. Je to nádherný příběh, který neomrzí.

Vlasta155
12. března

Nádherná vzpomínka na dětství.

hanccc
10. března

Kniha mého dětství a hlavně kniha mého srdce, kterou jsem četla tolikrát, že bych to už ani nespočítala.

KikinkaV
08. března

Zřejmě nejoblíbenější dětská kniha, kterou jsem po několikáté četla ještě v teenagerovském věku. Nezbývá mi než přiznat Astrid Lindgren velký podíl na mé dnešní lásce ke knihám.

dancadragneel
08. března

Krásná dětská klasika.... překrásné čtení, které nikdy neomrzí

milena8281
06. března

Příjemná klasika pro děti o dětech a radostech dětství.

Mikako
05. března

Chvilkový návrat do dětství :-)

alef
01. března

Úžasná knížka o šťastném dětství, prožitém na místě, kam se lze pak vracet ve vzpomínkách celý život :-) ... obdivuji Astrid Lindgrenovou jak pomocí naprosto všedních situací, dokáže v čtenáři navodit pocity klidu a bezpečí (a to nejen v dětech, řekla bych, že to velice dobře funguje i na nás ... dospělé ... na mě teda určitě :-)) ... já si tedy rozhodně užívala tenhle výlet do dětství, plného běhání venku, rošťáren a společných her s kamarády ... u mě paní Lingrenová vyvolala příjemné vzpomínky (na mé dětství a na spoustu prázdninových dní u mé babičky na vesnici :-)... tak si říkám, že s touhle knížkou bych měla každý den usínat ... to by pak byly kráááásné sny :-))))...

Emilie1906
25. února

Jedna z nejkrásnějších knih z povinné četby na prvním stupni základní školy. Do dnes na ni ráda vzpomínám.

brzda.
25. února

Jedna z mích nejoblíbenějších knih.

adevis
20. února

Knihu jsem četla naposledy na ZŠ, ale letos jsem k ní v rámci čtenářské výzvy a knize od švédského autora vrátila. A bylo to boží počtení :)