Děti z Bullerbynu

Děti z Bullerbynu

Kniha vypráví o 6 dětech a jejich zážitcích v malé vesničce Bullerbynu. Sestry Anna a Britta, Olle, sourozenci Lisa, Bosse a Lasse společně chodí do školy do vzdálené vesnice, hrají si spolu na indiány, tráví spolu Vánoce, chodí spolu bruslit. Prožívají společně různá dobrodružství jako například uvíznutí ve sněhové bouři cestou ze školy, hledání ztraceného pokladu, koupání na ostrově, hledání vodníka u mlýna. Chodí často navštěvovat dědečka Anny a Britty, kterého si ostatní děti přivlastnily. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/64_/64445/deti-z-bullerbynu-K7I-64445.jpg 4.62486

Děti z Bullerbynu (1.)

Alla vi barn i Bullerbyn, Mera om oss barn i Bullerbyn, Bara roligt i Bullerbyn (1946)

Dobrodružné, Pro děti a mládež, Příběhy
Vydáno:, Albatros
Více informací...

LimedkaMikki
dnes

V naší rodině se předává láska k této knížce z generace na generaci. Já sice trochu vybočuju tím, že to není u mě number one, ale i tak se mi dost líbila. Pro děti je to skvělá knížka a je jen velmi málo knih, které by mohly s ní soupeřit. I když je Astrid výborná spisovatelka, žádná z dalších knížek už nebyla tak skvělá (ani Pippi dlouhá punčocha).

JakubiRa

Knížka, kterou mám vždy po ruce v knihovně. V dětství to byla první knížka, kteru jsem přečetla celou. Teď už si vyhledávám jen příhodné kapitoly - nedávno - část druhá - Jak slavíme v Bullerbynu vánoce. Vždycky se mi vrátí ty pocity z dětství. V tom jsou kvalitní knížky nezaměnitelné.

SteveP1

Je to už pár desítek let, co jsem ji čítával. Jedním slovem NÁÁÁDHERA !!!

Welinie

Moje nejoblíbenější kniha dětství... A koho ne. Hlavně při holky. Nikdy nezapomenu ty tři domy vedle se a jak jsem snila, abychom se takhle někam nastěhovali. Astrid Lindgrenová je skvělá spisovatelka a Děti z Bullerbynu hodnotím 5 hvězdami, zaslouží si to.

tatafa

krásná knížka, která si v každé době nalezne svého čtenáře. Kouzelné vyprávění, které zároveň přibližuje trochu jinou kulturu severských zemí. Vřele doporučuji!

zuzanagelnarova
06.12.2016

Tuhle knížku už jsem přečetla tolikrát, že bych to nespočítala na všech prstech

tygřík2
29.11.2016

Po Pipi moje druhá nejoblíbenější knížka této autorky. Milovala jsem příběhy Lisy a jejích kamarádů ze tří statků v dětství a tuto lásku jsem přenesla i na své děti. A pokud mne náhodou skolí nějaká chřipka, nejednou sáhnu zrovna po této knížce.

warca
25.11.2016

Milována knížka mého dětství! Předčítala nám ji mamka a pak jsem ji přečetla i několikrát sama.
Vždycky jsme se do jejich dobrodružství úplně vžila.

Dafra
17.11.2016

Knížku jsem si po letech znovu přečetla kvůli "Čtenářské výzvě - kategorie Kniha mého dětství". Jako malá holka jsem ji četla povinně při hodinách čtení a moc se mi líbila. Dodnes jsem si z ní ale pamatovala jen kapitolu, ve které si Bosse trhá zub tak, že přiváže před spaním niť od zubu ke klice u dveří a ráno má po starostech. Tahle kapitola mě v dětství asi nejvíc zaujala.

Nyní z pohledu dospělé ženy a matky dvou kluků nacházím v knize spoustu dalších netušených krás. Je moc příjemné ponořit se zase na chvíli do světa bez televize, tabletů a jiných novodobých "žroutů času". Líbí se mi, co všechno děti vymyslely, aby se zabavily, jak byly pořád spolu a jak byly vlastně svobodné a samostatné. Kniha mi také připadala velmi vtipná, což si jako dítě nepamatuju. Velmi mě pobavila kapitola, ve které Lisa a Anna hlídají malou Kerstin, a připomnělo mi to živě mou mateřskou dovolenou :-)

Podle mě je kniha krásná. Je o velkém přátelství, o dětském světě a jeho tajemstvích. Jen nevím, zda to dnešní generace dětí ocení. I ten překlad je místy zastaralý. Dnešní děti žijí, asi bohužel, v jiném světě a mají trochu jiné starosti, jiný stupeň volnosti, méně jsou zapojováni do povinností dospělých, ale o tom už není tato "Databáze". Jsem moc ráda, že jsem se díky "Čtenářské výzvě" ke knize vrátila. Nádherné ilustrace Heleny Zmatlíkové!

adevis
10.11.2016

Srdcovka.

L.Esoteric
30.10.2016

Snad moje nejoblíbenější dětská knížka, četla jsem ji pořád dokola! :)

Hopicek495
26.10.2016

Četl jsem na základní škole.

buccaneerka
19.10.2016

Četli jsme na 1. stupni společně v hodinách čtení.

Ladydwarf
18.10.2016

Něj knížka na světě!

VercaV
17.10.2016

Kniha která mě prováděla 1. stupněm na základce. Nádherná kniha s příběhy

crrzka
13.10.2016

Navždycky moje nejmilovanější dětská kniha. Stejně jako většina z komentujících zde, jsem s velkým uspokojením přečetla znovu po letech a určitě to nebylo naposledy. Paní Lindgren patří velké díky za ohromný přínos dětské literatuře. Miluju její příběhy. Myslím, že se dá bez nadsázky říct, že tohle je jedna z knih, které ze mě udělaly čtenáře.

koczanska
03.10.2016

Jedním slovem geniální. Tuhle knížku jsem poprvé četla jako malá cca tak čtvrtá třída, teď jsem jí četla ve svých 30 letech znovu synovi a zase jsem jí hltala a četla zvědavě dál a dál. :-) Takže příště třeba u vnoučete. :-)

sinamona
01.10.2016

Jedna z mých nejoblíbenějších knih, na které velmi ráda vzpomínám, ilustrace Heleny Zmatlíkové k ní neodmyslitelně patří, některé ilustrace jsem si v hodinách čtení ve třetí třídě na ZŠ dokonce vybarvovala a krabicku od sirek na provazku k posilani vzkazů jsem v dětství aplikovala se svoji sousedkou, stejně tak jako neustálé a nekonečné vyprovázení se s kamarádkou :)

Tynule
03.09.2016

Krásná dětská knížka.

qinska
27.08.2016

Nejoblíbenější kniha mého dětství, ke které se dodnes občas vracím. Výpravy za dobrodružstvím, vánoce a velikonoce, spaní na seníku a sáňkování, to vše si ráda znovu prožiju.

kratochwilova
21.08.2016

Nejlepší kniha na světě. Chtěla jsem jako dítě takhle žít a chtěla bych dodnes.

kudrdlinka
17.08.2016

Díky čtenářské výzvě jsem se vrátila do dětství, kdy jsem Děti z Bullerbynu četla xkrát a přála si prožívat stejná dobrodružství jako Lisa a její kamarádi. I teď jsem si ji přečetla s velkou chutí. Tahle knížka je pro mě prostě nepřekonatelná.

Pentlička
17.08.2016

Kniha mého dětsví s velkým K. Vlastně nejen dětsví, protože ji s oblibou beru do ruky dodnes. Bullerbyn je domov snů a zároveň tak známý, jako bych v něm sama vyrůstala a byla jedním z tamějších dětí. Nezapomenutelná atmosféra a vůně svatojánského večera, kouzlo sedmých narozenin hlavní hrdinky, úžasné lovení raků, napínavé hledání jeskyní v seníku a mnoho dalších příběhů na mě zapůsobily tak, že je považuji takřka za nesmrtelné. Knížka Děti z Bullerbynu, ač za ní dlouho nezůstávají Lotta z Rošťácké uličky nebo Kalle Blomkvist, to je pro mě Astrid Lindgrenová.

Madlenka_Knihy
16.08.2016

Bosse, Lasse, Britta, Olle, Anna, Lisa... pokud se nemýlím tak toto jsou jména hrdinů této knihy, a pokud se nemýlím tak tato knížka je hrdinkou dětské knihovny.

Nedokážu si tuto knihu představit bez ilustrací Heleny Zmatlíkové. Dodaly této knize takovou dětskou duši.

maja128
12.08.2016

Oblíbená knížka mého dětství a mých dětí taky!Zůstává v naší knihovně pro budoucí vnoučátka...Doporučuju dětem místo pc..

Veríňák
10.08.2016

Nejoblibenejsi knizka meho detstvi. Nadherne napsano, krasne ilustrace. Zboznovala jsem ji a tesim se, az ji jednou predstavim svym detem :)

vandalka
06.08.2016

Jako dítě jsem tuhle knížku měla snad ze všech nejraději, četla jsem ji mnohokrát a vlastně jsem ji nikdy úplně neodklidila do zapomnění. I tak mě ale překvapilo, s jakým nadšením na tyto příběhy ze života bullerbynských dětí reagovalo moje vlastní (předškolní) potomstvo. Žádné princezny, draci a trpaslíci, ale zážitky normálních, trochu divočejších a rozhodně šikovných a podnikavých dětí v idylickém koutě švédského venkova, to je něco! :) Užili jsme si to úplně všichni, je to skutečně nesmrtelné dílo.

sarhema
04.08.2016

Pro mě nejoblíbenější kniha dětství. Přečtenou ji mám několikrát a stále mě baví.

adelexcxx
03.08.2016

Bratr chtěl knihu prodat, řekla jsem mu, že by udělal tu největší chybu pod sluncem. Prodal by totiž švédský poklad.
Za mě nejoblíbenější kniha mého dětství. :)

teer.h
25.07.2016

Co k ní dodat, nejlepší kniha dětství :)