Svědkyně ohně

Svědkyně ohně

Svědkyně ohně je název napínavého detektivního románu, jehož autorem je manželská dvojice vystupující pseudonymem Lars Kepler. V dnešní době začíná být běžné, že policejní práce nespočívá čistě v rutinním porovnávání faktů a ověřování údajů. Když policie řeší obzvlášť komplikované případy, přizve k vyšetřo... celý text

Svědkyně ohně je název napínavého detektivního románu, jehož autorem je manželská dvojice vystupující pseudonymem Lars Kepler.

V dnešní době začíná být běžné, že policejní práce nespočívá čistě v rutinním porovnávání faktů a ověřování údajů. Když policie řeší obzvlášť komplikované případy, přizve k vyšetřování i osoby, které by se k místu činu nesměly ještě před několika lety ani přiblížit. Využívání lidí s paranormálními schopnostmi tak sice není běžnou každodenní praxí, ale stává se čím dál častěji. A to i přesto, že prozatím není v policejních statistikách zaznamenán ani jeden případ, který by vyřešil psychotronik nebo médium.

Flora Hansenová se živí jako médium. Již celou řadu let přesvědčuje své okolí, že umí komunikovat s mrtvými. Postavila si na tom celou kariéru, a jak je to doopravdy s jejím talentem, ví jen ona sama. Jednoho letního večera sleduje zprávy a zaujme ji děsivá vražda, která se stala v ústavu pro psychicky narušené dívky. Flora se rozhodne, že zavolá na policii a oznámí, že kontaktovala ducha mrtvé dívky a může pomoci s případem.

Vyšetřování brutální vraždy je vždy ošemetné a Joona Linna ví, že nemůže ponechat nic náhodě. Stejné noci, kdy dívka skonala, z ústavu uprchla jiná chovanka. Všichni ji popisují jako hodnou a tichou dívku. Protože z vyšetřování jednoznačně vyplývá, že vraždu spáchal někdo zevnitř ústavu, je i tato dívka v podezření.

Jak najít stopu prohnaného vraha dřív, než spáchá další zločin?

Pomůže Flora policii vraha dopadnout, nebo celé vyšetřování ještě více zkomplikuje? méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/13_/130307/detektiv-joona-linna-svedkyne-ohne-hCg-130307.jpg 4.52054
Série:

Detektiv Joona Linna (3.)

Originální název:

Eldvittnet (2010)

Žánr:
Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Host
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (402)

Přidat komentář
Karborund
25. května

Ze zdejších komentářů by se mělo jednat o top knihu, bohužel u mě tomu tak nebylo.Nedokázal jsem se ponořit do příběhu, vše bylo poměrně čitelné a předvídatelné.První tři knihy, které jsem četl mi v hlavě dlouho nezůstanou.

dobama
20. května

Bavil mne více Písečný muž, tady jsem nějak od začátku tušila kdo je lump a čekala jak děj autoři zamotají. Povedlo se a bavilo.

hadenka
18. května

za mě opět luxusní počteníčko, jako když člověk sedne na horskou dráhu , přečteno jedním dechem

Zoy
17. května

Autora mám velice ráda, vždy se těším na jeho knihu. Myslela jsem, že už mě nepřekvapí, ale tady tato kniha byla další bomba. Velice dobře se čte a člověk je překvapen, jak celé nakonec dopadne, i když jsem tušila, kdo bude nakonec vrah. SUPER

klarence
02. května

öpět super. .napjatá až do konce

josska
29. dubna

Další super Keplerovka,zajímavá a překvapivá až do konce

tanjaj
27. dubna

Za mě naprostá smršť napětí od začátku do konce. Nejlepší případ Joony Linny, co jsem zatím četla! Skvěle od detailů zpracovaný thriller.

oskli
26. dubna

Za mě určitě lepší než Písečný muž (četla jsem to omylem v opačném pořadí), kniha je fakt hodně chytlavá a dobře napsaná, ale stejně mi nesedí tak jako detektivky od mých oblíbenců (Nesbo a Adler-Olsen). V tomto případě ale i přes určité nespecifikované výhrady (asi hlavně styl vyprávění a nižší míra uvěřitelnosti) dávám plný počet a jdu do Stalkera :-)

Tereza.K91
21. dubna

Suprová detektivka. Pro mě zatím nejlepší od Keplera. Už se těším další.

ondras666
19. dubna

Co ke knize říct? Snad jen WAU... Další případ Joony a další skvostné dílo. Oproti předchozí Paganiniho smlouvě je to velký skok kupředu. Svižný děj, zajímavá zápletka a ještě zajímavější konec v podobě sondy do minulosti samotného detektiva a ta pasáž z psychiatrie na konci zajímavá. Doufám, že se ta zápletka posune do dalších dílů. Za mě zatím nejlepší od této dvojce.

Katja
18. dubna

Pro mě osobně zatím nejlepší "Keplerovic" počin. Bez zdlouhavých pasáží. Každá z dějových linek (a ze jimi autori opet nesetri) je plná napětí a nečekaných zvratů. Ten, kdo ma severske detektivky už trochu nactene, možná bude namítat, ze lze vytusit uz pomerne brzo, kdo je pachatel. Na druhou stranu dostaneme pak na konci knihy pridavek ve forme poodhaleni minulosti samotneho Joony Linny. Zkratka a dobre... kniha mě tak pohltila, že jsem těch 500 stran slupla jak malinu během dvou dnů.

spicule
31. března

Moje nejoblíbenější knížka s Joonou Linnou. Napínavá od začátku až do konce.
Líbilo se mi I prostředí ústavu.

wildavk
27. března

Přečteno za pár dní. Napínavá kniha. Zatím se mi líbila z "Keplerovek" nejvíc. Líbí se mi že každá kniha se odehráva v uplně jiném prostředí. Postředí výchovného ústavu dívek bylo místy velmi hrozivé až horové. Líbí se mi urputnost komisaře Joona Lina a jeho "tah na branku". Trochu mi vadí, že některé scény jsou až nereálné, ale zase je to vyvážené neustálým napětím. Závěr: jdu do dalších dílů :-)

dominika2585
26. března

Konečně Joona Linna v plné parádě! Mělo to spád, a nechyběla pořádná dávka napětí. Akce se hezky stupňuje a čtenáře vtahuje do děje stále víc a víc. Zatím nejlepší Keplerovka! Zhltnuto za jediný den.

Hadrna
25. března

Lars Kepler je moje srdcová záležitost, jejich knížky čtu dokuď je nemám přečtené, to je tak do týdne max. Jejich detektivky mě chytnou a za žádnou cenu nepustí, přečetla jsem však dřív Písečnýho muže než Svědkyni ohně, což znamená že konec Svědkyně ohně jsem poznávala a chápala až moc dobře :D ale teď v tom spíše vidím výhodu. Miluju příběhy Joona Linny, je to božan. Líbí se mi jak na sebe knížky krásně otevřeně navazují a jste v neustálem napětí a očekávání :). Při čtení Svědkyně ohně jsem na sebe dost pyšná, jelikož jsem zamotanou vraždu dokázala vyřešit dřív než Joona což mě hodně překvapilo, ale zase o moc dřív to nebylo, ne tak že by mi to vadilo... Mám ráda ten pocit když vám všechny ty střípky nadhozené úžasnou dvojicí spisovatelů začnou zapadat do sebe a začnete přicházet vraždám na kloub, je to neuvěřitelný pocit ! Svědkyně ohně zase dokonalé dílo se zápletkou a úžasnym příběhem. Klaním se před vámi, manželé Ahndorilové ! Určitě doporučuji, přeji krasné, napjaté jak kšandy, počteníčko NH ;)

Fazolka2017
25. března

Tato kniha patří mezi nejlepší detektivky. Přečteno do čtyř dnů. To mluví samo za sebe. Doporučuji a těším se na další knihy od Larse.

Demonlover
14. března

Velmi dobrá detektivka, záhadná a napínavá až do konce. Je vidět, že si autoři s dějem "vyhráli" k naprosté dokonalosti. Stojí za to číst.

HankaMarek
09. března

Parádní kniha jako vždy

Lidudu
05. března

Teeeeda! Podle mého názoru stejně dobrý díl jako Hypnotizér. Za dva dny přečteno, skoro jsem nespala, nehet na palci mám ohlodaný tak, že bych si nafackovala... Prostě parádní detektivka.
V některých komentářích se píše, že kniha je slabá v tom, že postavy jednají nelogicky. Zamyslela jsem se nad tím a došla jsem k názoru, že z mého pohledu postavy jednají ještě celkem v klidu a s rozvahou. Já být součástí takového brutálního mordu, asi lítám v kruhu a ječím jak smyslů zbavená dokud by mě někdo netrefil uspávací puškou =).

mi-380
04. března

Opravdu napínavý thriller s několika temně hororovými scénami: 85% (zatím 1930 hodnotících je na průměru 89%).

Lana33
26. února

Tato kniha patří podle mě mezi nejlepší z celé serie s Joonou :) napětí po celou dobu vyšetřování by se dalo krájet a rozuzlení celého připadu je nečekané. Kepler mě předvědčil o tom, že stojí za to, aby ho lidé četli!

zbožňuju_knihy
26. února

Tato kniha mne bavila od začátku do konce. Mělo to atmosféru!
Zakoupila jsem si ještě Hypnotizéra a Paganiniho smlouvu, ale ty mě nudily, PS jsem ani nedočetla. Tuto knihu můžu doporučit.

iveta1030
23. února

Musím se bohužel přidat k těm méně kladným komentářům. Některé situace mi přišly zbytečně přehnané, nereálné, nelogické. První polovině knihy jsem moc nevěřila. Pak už měl děj aspoň spád a dala se číst. Ale moc z ní nadšená nejsem. Byla pro mě spíš velkým zklamáním. Předchozí kniha se mi líbila více. Tady mi prostě "něco vadí". Nesedí mi autorův styl vypravování v přítomném čase. Asi jsem se namlsala Harrym Holem.

petunkav
22. února

Knihu jsem přečetla jedním dechem. Narazila jsem na ni náhodou a úplně mě dostala.
Skvělá, napínavá, neotřelá, úžasná..... Jsem opravdu nadšená. Krásně jsem se u ní bála.
Vraha jsem sice po půlce knihy tušila, ale nic to neubralo na celkovém dojmu.
Už se těším na další knihy autora.

ViktorieV
21. února

Strhující příběh, který čtenáře nenechá knihu ani na chvíli odložit. Navíc díky krátkým kapitolám nutí číst dál a dál.

Greengrass
11. února

První setkání s Joonou! Láska na první pohled, či spíše "na první větu". Nemohla jsem spát, nemohla jsem jíst, jak to tak u zamilovaných bývá. Musela jsem prostě číst.

Azmodan
09. února

Překvapivě dobrá kniha. Po přečtení Paganiniho smlouvy, která mě vyloženě nebavila jsem byl rozhodnut tohoto autora opustit a jsem rád, že jsem to neudělal. Svědkyně ohně nemá až tak překvapivou zápletku a v podstatě se to celé odvíjí dle předem odhadnutelného scénáře. Konec nepřekvapí, nicméně vše je to napsáno tak, že to baví a táhne! Člověk to nečte proto, aby věděl jak to dopadne, ale proto, že ho to baví. A to se také (možná hlavně) počítá.
Autor také opustil styl psaní působící na mě jako nudné předčítání z policejního spisu (je tam jen občas v únosné míře, která působí jako vítané zpestření) a to se mi také líbí. Těším se na Písečného muže

martinka_d
04. února

Když přečtete 528 stránek za 3dny, tak to nebude zas tak špatná kniha!

sheylka
02. února

Opět velmi zdařilá Keplerovka, začíná to u mě hraničit s posedlostí, od Vánoc jsem je zvládla všechny a nyní čekám jen na "králíčka". Trošku Déjà vu - podobně jsem to měla s Larssonem, Kingem, G.R.R.M a Sapkowskim. A teď k věčnému srovnávání - za mě - lepší než Hypnotizér i než Paganiniho smlouva, srovnatelné se Stalkerem, ale Písečný muž - na toho nic nemá. Líbilo se mi to prostředí, začátek byl super, první polovina naprostá spokojenost, konec malinko zklamal, čekala jsem možná více překvapení, ale nenechala jsem si zkazit zážitek a užila si to do poslední stránky. Doporučuji.

ŠtěpánkaB.
31. ledna

Pěkně vystavěný příběh, který postupně zapadá do sebe. Napínavé, děsivé - četla jsem jako první od této manželké dvojice a přimělo mě to sáhnout i po dalších dílech :)