Svědkyně ohně

Svědkyně ohně

Svědkyně ohně je název napínavého detektivního románu jehož autorem je manželská dvojice, která používá pseudonym Lars Kepler (Paganiniho smlouva, Hypnotizér). V dnešní době začíná být běžné, že policejní práce nespočívá čistě v rutinním porovnávání faktů a ověřování údajů. Když policie řeší obzvlášť komplikované...celý text

V dnešní době začíná být běžné, že policejní práce nespočívá čistě v rutinním porovnávání faktů a ověřování údajů. Když policie řeší obzvlášť komplikované případy, přizve k vyšetřování i osoby, které by se k místu činu nesměly ještě před několika lety ani přiblížit. Využívání lidí s paranormálními schopnostmi tak sice není běžnou každodenní praxí, ale stává se čím dál častěji.

A to i přesto, že prozatím není v policejních statistikách zaznamenán ani jeden případ, který by vyřešil psychotronik nebo médium.

Flora Hansenová se živí jako médium. Již celou řadu let přesvědčuje své okolí, že umí komunikovat s mrtvými. Postavila si na tom celou kariéru a jak je to doopravdy s jejím talentem, ví jen ona sama. Jednoho letního večera sleduje zprávy a zaujme ji děsivá vražda, která se stala v ústavu pro psychicky narušené dívky. Flora se rozhodne, že zavolá na policii a oznámí, že kontaktovala ducha mrtvé dívky a může pomoci s případem.

Vyšetřování brutální vraždy je vždy ošemetné a Joona Linna ví, že nemůže ponechat nic náhodě. Stejné noci, kdy dívka skonala, z ústavu uprchla jiná chovanka. Všichni ji popisují jako hodnou a tichou dívku. Protože z vyšetřování jednoznačně vyplývá, že vraždu spáchal někdo zevnitř ústavu, je i tato dívka v podezření. Při pátrání v její minulosti Joona Linna zjistí, že pravda je zcela jiná a že má před sebou chladnou vypočítavou herečku, která dobře sehrála roli hodné a mírné pacientky.

Jak najít stopu prohnané vražedkyně dřív než spáchá další zločin?

Pomůže médium nebo celé vyšetřování ještě víc zkomplikuje? méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/13_/130307/detektiv-joona-linna-svedkyne-ohne-hCg-130307.jpg 4.51841

Detektiv Joona Linna (3.)

Eldvittnet (2010)

Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Host
Více informací...

Vandiba
předevčírem

Kepler dokáže psát zajímavě a poutavě. Svižný příběh vás během chvilky strhne a vy hltáte další a další stránku dokud nedojdete na konec a přejete si, aby to ještě pokračovalo. Rozuzlení vražd se celou knihu táhne (v podstatě je to hon za dívkou, která je vrahem "bez motivu") a poté je během pár stránek odhalena skutečná tvář vraha a jeho důvod, příběh tak nabírá jiné obrátky. Vraha už si dokážete v první polovině tipnout, ale autor vám stále dává najevo, že nic není takové, jak vypadá a snaží se vás ve vašem odhadu zmást. Kniha je rozhodně napínavá, ale předvídatelná - to však neztrácí na její kvalitě a nadšení pokračovat ve čtení. Rozhodně se těším až se vrhnu na další díl!

Kacenak

Mě to bavilo. Od začátku do konce. A nechtěla jsem předvídat, ani tipovat, ani se ničím zklamat, takže jsem si to prostě jen užila.

Malarkey

Musím se přiznat, že po přečtení jsem byl zklamaný závěrečným rozuzlení. Během čtení jsem totiž měl pořád pocit, že přijde něco, co by mě víc šokovalo...a to se vlastně nestalo. Po přečtení jsem tedy měl pocit zklamání a vnímal jsem tento díl jako zatím ten nejslabší. Po několika dnech se mi ale tento pocit rozležel a nakonec jsem zhodnotil, že jestli je některý z těch tří dílů zapamatování hodný, je to právě tenhle. Problém je totiž v postavách. Nejsou úplně příjemné, ale na druhou stranu jsou dost zajímavá. Hlavně ta, co hraje domnělé médium. Tam jsem si pořád říkal, že mi něco nesedí a ono ejhle...Joona Linna opět vysloveně nepřekvapil, ale zároveň ani nezklamal. Pořád ale čekám nějakou bombu a tu jsem ani po třetím díle nedostal.

Basetka

Četla jsem Písečného muže, Hypnotizéra a teď Svědkyni. Za mě je tato prozatím nejlépe napsaná. Vraha jsem také už v první třetině předpokládala, ale oni ten děj dokáži tak bravůrně proplést, že jsem se od knihy ani přesto neodtrhla a přečetla jsem ji za jeden den. Opravdu mě baví jejich styl. A je to jediný autor, od kterého musím mít všechny díly v knihovně.

itulenka

První kniha s Joonem a určitě ne poslední. Úplně mě vtahla svým dějem.

Skripi
31.12.2016

Vcelku napínavé čítanie ale predvídateľné - páchatela som uhádol hneď na začiatku, tak ma to bavilo o to menej.

ArwenAragorn
29.12.2016

Moje první kniha od tohohle skvělého spisovatele a asi se mně líbila nejvíc. Napínavý příběh s vraždami, do něho navíc zamotané zmizení malého děcka, skvělé. I když vrah se snad mohl předvídat, knize to vůbec neubralo na atraktivitě.100%

Lyzarka79
27.12.2016

Moje první kniha od Keplera. Velmi dobrá, čtivá a bavilo mě hádat, kdo co kde udělal a jak to bylo. Určitě si od něj (nich) ještě něco koupím :)

Layss
27.12.2016

I v mém případě se jedná o první knihu od Keplera. Kniha mne vtáhla, sice bylo trochu těžší se orientovat, ale výsledný dojem z knihy je velice dobrý. Mohu doporučit. Brzy se jistě pustím do četby dalších příběhů těchto autorů.

terkavelcova
20.12.2016

Keplera ( manžele ) miluju :) i tato kniha to potvrdila . Z celé série mi ovšem i přes propracovaný příběh přijde nejslabší. Já totiž hned od začátku věděla kdo je vrah, a to se mi u žádné keplerovky nestalo a vždy mě vrah překvapil :) nevím co se stalo :) příběh je po Stalkerovi a Hypnotyzérovi nejlepší ale...

vea2416
01.12.2016

Moje první kniha od Keplera, vtáhla mě do děje neskutečně rychle. Sice jsem ze začátku musela dávat velký pozor na mnoho dějových linek, tak to pak krásně vše zapadlo. Už čekám na Stalkera a věřím, že mě ani další knihy nezklamou!

dennie3
29.11.2016

Napínavá kniha, sice jsem vraha uhodla padesát stránek před Joonou, ale příběh se zajímavě rozuzlil. Rozhodně si od Keplera přečtu ještě něco.

Pingina
27.11.2016

Moc krásné čtení, už ted mi Chybí Joona!
Chci další knížky o něm! 5 je mááálo!

Dandy1
25.11.2016

Měla jsem audioknihu. Je výborně namluvená. Moje představivost byla u audio nahrávky mnohem lepší než při čtení. Pan Kepler mě opět nezklamal. Prostředí psychicky narušených dívek popsal mistrně.

mynamail
15.11.2016

Napínavé, zajímavé, uf - fakt dost dobré!
Určitě si přečtu i něco dalšího. Moc se těším.

Doemit
09.11.2016

Tuto knihu jsem od Keplera četla jako první a zatím se mi líbila nejvíce. Chystám se číst Stalkera a po Vánocích Playground. Už se nemůžu dočkat pokračovaní pana Joony Linny :D

sagasir
02.11.2016

KEPLERE? KEPLERE? JAK TY TO JEN DĚLÁŠ, ŽE JSI STÁLE TAK DOBRÝ?

Osobně považuji Larse Keplera za jednoho z vládců současného krimi žánru. Společně s ním ještě tomuto žánru u mě vládnou Larsson, Mankell, Fossumová a jako jediný autor, který není ze severu, pak pan Seghers. Možná se divíte, že v mém výčtu chybí Jo Nesbø, ale ten mě po přečtení jeho knihy Nemesis nijak neoslovil, a už jsem se nerozhodl přečíst si další jeho knihu. Za mě tedy Nesbø opravdu ne.

Nejprve klasicky, o čem kniha je. Celý pokoj je od krve, na dívčině útlém těle však není jediná kapka krve. Joona Linna na toto tělo fascinovaně hledí. Policie občas při řešení komplikovaných případů využívá i pomoc od spiritistických médií. Přesto když na policii zavolá Flora Hansenová a tvrdí, že ji navštívil duch zavražděné, nikdo jí nevěnuje pozornost. Mezitím hon na pachatele je plný neočekávaných zvratů a každá nalezená odpověď vede k dalším záhadám. Ačkoli pátrání dospělo do mrtvého bodu, policie telefonáty Flory nadále ignoruje. Ta nejprve za svou informaci žádala peníze, nyní však už jen úpěnlivě prosí, aby ji vyslechli.

Výborně, výborně, opět výborně. Jinak tuto knihu hodnotit ani nemohu. Kepler alias manželé Ahndorilovi prostě umí. Napětí, že by se dalo krájet, temná atmosféra, zajímavé neokoukané téma spiritismu, bravurně sepsané postavy, uvěřitelný děj, vše jasné a přesné, a hlavně příběh, který vás nutí číst dál a dál. Pro tuto knihu mám prostě jen samá pozitiva. Povinnost přečíst si tuto knihu, pokud se řadíte mezi milovníky detektivek. Za mě 95 %. Sakra dobrá kniha.

Pav
31.10.2016

Jsem nadšená. Budu si muset přečíst celou sérii od začátku. Sice mi příliš brzy došlo, kdo je pachatelem, ale vůbec to nesnížilo napětí až do úplného konce.

Vlak7
25.10.2016

Kepler se mi moc líbí, čtivé, napínavé.

3nitka
22.10.2016

Vynikajúce, napínavé. Krásne navnadí na ďalšie diely. Určite treba čítať postupne jednotlivé diely série.

DickBach
17.10.2016

Mé druhé setkání s Joonem. Bylo to dobré, děsivé, tajemné i nervy drásající.... Vyřešení bylo hodně dobré, to jsem nečekala ani náhodou a přesto nebyl vrah "vytaženej z klobouku". Osobně mi maličko vadila přílišná rozvleklost a jakoby zbytečnost některých pasáží... Beru to jako níže zmíněné upoutávky na další knihy, takže plný počet... Díky.

WeeWar
01.10.2016

slyseno jakou audio kniha poustena z compu. Muj prvni zazitek s timto formatem. Nemuzu rict, ze by mi to vyhovovalo, pac pracovat se u toho neda, protoze kdyz se zaberete do reseni problemu, sotva slysite zvoneni telefonu, natozpak nejaky predcitani. V posteli se to neda, protoze kdyz usnete, vite uplny kulovy, kde jste skoncili. Proste na pytel. Tolik k formatu, ted k dilu:

Pisecnyho muze jsem cetl pred x lety, takze mi moc nevadily ty vsuvky na nej, ale i pro neznaleho novacka jich neni zas tak mnoho, aby ho to uplne zprudilo. Spis by toho mohl vyuzit jako inspiraci k dalsimu cteni.

Dej knihy samotny je az na tu neuveritelnou story s rekou, ktera vlastne dovoli vystavet dalsich x stovek stran knihy, takrka uplne perfektni.
Lidi jsou zadoucne divny a presto vcelku uveritelni, krajina je krajinou meho srdce, byt jsem do ni osobne nahledl zatim jen na par dni.

Mozna bych se jeste pozastavil nad tim, ze se obcas zda, hlavne ze zacatku kapitol, ze mainDetektiiiiif je skoro jasnovidec a objevi se vzdy tam, kde je potreba. Ale mozna to je jen muj dojem z toho meho takrikajic utrzkoviteho poslechu - mozna to tak ma byt, dava to smysl, jen ja jsem to nejak neslysel.

Mohu doporucit jako hodne slusnou oddechovku od beznych starosti: je to zapletkou jen o fous mene uchylne nez cteni kolem Salanderove, ale o fous uchylnejsi nez vetsina(!) produkce kolem Holea.

ENJOY.

BlackBlade
29.09.2016

Čtu sérii Joony Linny postupně (Hypno, Paganini, Svědkyně) a z této trojice mi přišla zatím nejslabší dvojka = Paganiniho smlouva. Ale rozhodně to není zklanání nebo slabé čtení. Do série dobře zapadá, ale téma mi přišlo "až moc běžné". :)
Svědkyně ohně (kniha opět poslouchána jako audio kniha při běhání) je skvělá. Čekal jsem tam více tajemna se spiritiskou Florou, ale nakonec to bylo velmi dobře vysvětleno. Kniha dobře graduje a líbilo se mi, že základní příběh byl ukončen už v 90 % knihy. Zbývajících 10 % se věnuje staro/novému příběhu jako skvělá upoutávka asi na další díl. Naprostá pecka, už se těším, jak to bude navazovat!

Liwilterhage
26.09.2016

Jednoduše řečeno: zklamání.

Po dlouhé době kniha, u které jsem se musela přibližně od poloviny přemáhat k dočtení celého příběhu. Doufala jsem, že alespoň konec mě překvapí, nějak osloví, ale nestalo se tak.

Co mi asi nejvíce vadilo, bylo chování jednotlivých postav. Všechno mi to přišlo, tak nějak k neuvěření, nereálné.
Hlavní postava Joona Linna vždy v pravou chvíli na pravém místě, jako jediný věděl, co v daný okamžik dělat, jak se zachovat. Ano, je důležité mít výbornou, něčím výjimečnou hlavní postavu, která oproti ostatním má něco navíc, dokáže něco více. Ale v tomto příběhu mi to přišlo až moc do očí bijící. Měla jsem pocit, že ostatní policisté by tam ani nemuseli být. A vlastně k čemu? Když všichni jsou neschopní a Linna to sám vyřeší.
Dále Elin, která kvůli jedné dívce zcela převrátí svůj dosavadní život a je odhodlána jít proti názoru všech. A mně přijde naprosto nepravděpodobné, že by si žena mohla za půl roku vytvořit takové pouto k cizímu dítěti, že by byla pro jeho záchranu za pár let schopna činit podobné činy. A to nemluvím o její citové nevyrovnanosti a pobláznění muži.
A Flora? Ta mi přišla v příběhu zcela navíc. Jen aby se v knize zachovalo propojení s médii, hypnotizéry apod. A to mě ani konečné odůvodnění její přítomnosti v příběhu na konci knihy nepřesvědčilo.
Ani hlavní záporná postava vlastně neměla ucelenou osobnost. Jen náznaky a jednu krabici.

A přítomnost akčních scén? Přestřelek? Proboha proč. I ta krev mi občas přišla navíc.

Škoda mluvit.

Pokud bych to měla shrnout: nepropracovanost, neuvěřitelnost, nereálnost, mělkost příběhu a jedno klišé vedle druhého.

ivusse
23.09.2016

Napínavé od první stránky... skvělé čtení.

SimonaP
18.09.2016

Opět napínavá Keplerovka, ale Paganiniho smlouva se mi líbila víc. Ale rozhodně doporučuji, čtivé od začátku konce.

Nestorkea
12.09.2016

Moje první kniha, u které jsem se fakt bála. Další výborné dílo od této autorské dvojice.

Sarkyss
01.09.2016

Moje první kniha od této autorské dvojice a musím říct, že od první až do poslední stránky jsem četla ze zatajeným dechem. Příběh se dobře čte díky krátkým kapitolám, nechybí napětí, akce, trocha tajemna i vzrušení. Byla jsem nadšená, ale poté trochu skleslá, že už mám knihu dočtenou. Těším se na další příběhy s Joonem Linnou.

Eifka
31.08.2016

Tak si představuju thriller...napínavý od začátku až do konce, chvílemi jsem se fakt bála!:)

FlexiMZ
25.08.2016

První kniha od této manželské dvojice a maximální spokojenost!