Léto s knihou
Chcete hodnotit knihy a vést si seznamy "přečtených knih" a další? Začněte zde X

Svědkyně ohně

Svědkyně ohně je název napínavého detektivního románu jehož autorem je manželská dvojice, která používá pseudonym Lars Kepler (Paganiniho smlouva, Hypnotizér). V dnešní době začíná být běžné, že policejní práce nespočívá čistě v rutinním porovnávání faktů a ověřování údajů. Když policie řeší obzvlášť komplikované...celý text

V dnešní době začíná být běžné, že policejní práce nespočívá čistě v rutinním porovnávání faktů a ověřování údajů. Když policie řeší obzvlášť komplikované případy, přizve k vyšetřování i osoby, které by se k místu činu nesměly ještě před několika lety ani přiblížit. Využívání lidí s paranormálními schopnostmi tak sice není běžnou každodenní praxí, ale stává se čím dál častěji.

A to i přesto, že prozatím není v policejních statistikách zaznamenán ani jeden případ, který by vyřešil psychotronik nebo médium.

Flora Hansenová se živí jako médium. Již celou řadu let přesvědčuje své okolí, že umí komunikovat s mrtvými. Postavila si na tom celou kariéru a jak je to doopravdy s jejím talentem, ví jen ona sama. Jednoho letního večera sleduje zprávy a zaujme ji děsivá vražda, která se stala v ústavu pro psychicky narušené dívky. Flora se rozhodne, že zavolá na policii a oznámí, že kontaktovala ducha mrtvé dívky a může pomoci s případem.

Vyšetřování brutální vraždy je vždy ošemetné a Joona Linna ví, že nemůže ponechat nic náhodě. Stejné noci, kdy dívka skonala, z ústavu uprchla jiná chovanka. Všichni ji popisují jako hodnou a tichou dívku. Protože z vyšetřování jednoznačně vyplývá, že vraždu spáchal někdo zevnitř ústavu, je i tato dívka v podezření. Při pátrání v její minulosti Joona Linna zjistí, že pravda je zcela jiná a že má před sebou chladnou vypočítavou herečku, která dobře sehrála roli hodné a mírné pacientky.

Jak najít stopu prohnané vražedkyně dřív než spáchá další zločin?

Pomůže médium nebo celé vyšetřování ještě víc zkomplikuje? méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/13_/130307/detektiv-joona-linna-svedkyne-ohne-hCg-130307.jpg 4.51609

Detektiv Joona Linna (3.)

Eldvittnet

Literatura světová, Detektivky
Rok vydání: , 1. vydání originálu: 2010 ...více

Nejprve se musíte přihlásit.
jana197625.07.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Super!!! Co díl to lepší a lepší příběh. Nejdřív jsem přečetla Statkera, ten je poslední a opravdu vede. To potvrzuje mou teorii, že opravdu každý díl je o stupínek větší bomba.

aluskacz22.07.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Hodně dobré, ale škoda že jsem téměř od začátku tušila jak to všechno je a nespletla jsem se.

Yamunka20.07.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Svedkyne ohne je posledni knihou, kterou jsem od nich cetla a musim rict, ze ikdyz vsechny predesle pribehy jsou tak trochu "strasidelne":) tak tohle bylo silne kafe..nekdo v tom mozna nasel par nejasnosti jak pise nize ale za me je to skvele a urcite doporucim k precteni ...

Anneska20.07.2016

Zatím jsem přečetla první tři díly (Hypnotizér, Paganiniho smlouva a Svědkyně ohně), ze kterých je Svědkyně ohně jednoznačně nejpovedenějším dílem. Kniha udržuje napětí od začátku až do konce, nečekanými zvraty se doslova hemží a jednoznačně nabádá k nepřetržitému čtení. Nestává se mi často, abych se do čtení za celou knihu nemusela nutit, tzv. přečkat nudnější pasáže. Už se těším na další na díl.

Ivan F19.07.2016Hodnocení knihy 1 z 5

Otrasný krimi príbeh, otrasný nie kvôli popisom, ale kvôli štýlu a chybám. Odporúčam knihe sa oblúkom vyhnúť. Prečo? Pozor spoiler.
Pretože:
1. Elizabeth Grimová na začiatku knihy behom desiatich riadkov dvakrát vypne ten istý počítač. Prvý popis je dokonca s tým, že pozerá na tmavú obrazovku.
2. Vicky je v domove nová. Na konci knihy sa píše, že je v domove prvý !!! deň. Pritom s ňou kurátor viedol dlhé rozhovory niekoľko týždňov a ostatné chovankyne ju veľmi dobre poznali.
3. Vicky má niečo viac ako 15 rokov. Avšak pred 6 rokmi spávala s jedným chalanom a brala drogy. To mala 9, trochu podivné, však?
4. V knihe je niekoľko zbytočných sexuálnych scén, ktoré príbeh nikam neposúvajú.
5. Teraz si neviem spomenúť, ale v priebehu čítania som vedel ešte o niekoľkých nezrovnalostiach v príbehu.

Spočítané a podčiarknuté: Severské krimi, ako nám ho predstavuje manželská dvojica pod pseudonymom stojí s prepáčením za h...o.

Irsaf19.07.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Pěkný čtení.

Neopol16.07.2016Hodnocení knihy 3 z 5

Moc nebavila

luc-b10.07.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Zpětně knihu hodnotím pozitivně. Od začátku byla napínavá. Měla jsem pocit, že chci skončit za každou další stránkou a přitom mě lákalo, co bude dále.
Protože jsem nečetla od autorů ještě nic jiného, moc jsem nevěděla o co jde v příběhu detektiva Joony, který pokračoval po té, co s ním bylo zahájeno interní vyšetřování - za co?
Závěr knihy byl dost nečekaný, velice napínavý a přitom i reálný.
Těším se, až si přečtu další knihy od této autorské dvojice.

konformita01.07.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Co kniha to zlepšení. Zpočátku to zavánělo jistými spiristickými podivnostmi, které fakt nemusím, ale pak se vše vysvětlilo. Tak jak to má být. Vraha neodhalíte a do poslední chvíle nevíte, jak to dopadne. Probdělé noci - připravte se!!!

Lee718.06.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Začátek pro mě nebyl tak vzrušující, ale ten konec byl neuvěřitelný!

miloslav039901.06.2016Hodnocení knihy 2 z 5

POZOR SPOILER - Po Písečném muži jsem si nedal pokoj a zkusil ještě jednoho Keplera. A zase to není ono, tentokrát hodně podprůměrné. Kniha má fakticky tři části - hledání uneseného, hledání vraha a Joonovy osobní problémy - které se prakticky neprolínají, jedna přechází v druhou. V akčních scénách je napsaná dobře, ale jinak? Že se unesený najde, je jasné, kdo je vrah, je jasné a Joonovy problémy se stejně nevyřeší. Takže nevím, tento styl krimi mi prostě nesedí. Navíc jsem nepochopil, ani trochu, explicitní erotické pasáže, které nemají pro příběh pražádný význam. To je potřeba kvůli zvýšení nákladu?

Džena25.05.2016Hodnocení knihy 5 z 5

zase skvelé dielo od tejto manželskej dvojice.

Toňula23.05.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Asi zatím nejlepší, co jsem od autorské dvojice četla. Příběh měl spád, držel čtenáře po celou dobu v napětí, neměl žádná hluchá místa, propracovaný, čtivý, napínavý od začátku do konce. Taky komisař Linna tu měl o lidštější podobu, získal si ještě více moje sympatie a už těď jsem zvědavá na další knihu.

megranity22.05.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Kepler dokázal touhle sérii, že umí psát detektivky. Tohle je moje teprve druhé setkání, v měkké vazbě, a jsem hodně nadšená. Líbí se mi prostředí, postavy i zápletka. Opět se dozvídáme něco víc o Joonovi a jeho životě. Jediná věc, která mě nechala nezaujatě chladnou bylo konečné rozuzlení (kapitoly v domě v horách a pozdější setkání sourozenců), ale to bude spíš subjektivní pocit ovlivněný spoustou (i neknižních) faktorů. Tak vzhůru na knížku! A pořádně se jí užijte.

Evule8105.05.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Výborná kniha, těším se na další.

Radka211028.04.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Detektivky severských autorů mě velmi mile překvapily, takže za mě 5 hvězd.Zajímavá zápletka ,občas mi naskakovala husina a celkově je to psáno tak,že jsem musela číst jedním dechem

Kariol23.04.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Uvažovala jsem, jestli je to tak dobrý jako Písečný muž. Tohle je třetí díl, Písečný muž byl čtvrtý. Ten mě fakt dostal, tohle sice taky, ale bylo to stylově dost podobné, stejný způsob napětí. Ale samozřejmě originální zápletka a fakt dobré provedení, jen už mě to ani tak nepřekvapilo. Přesto ty čtyři hvězdy dám, protože místy mě to fakt přimělo.. děsit se spolu s knižními postavami. (I když technicky vzato jsem si ty dvě poslední kapitoly mohla odpustit, protože navazují na Písečného muže, takže už mě jejich děj nepřekvapil. Ale to je fuk. )

lapagerie15.04.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Čtivá detektivka z (nejen) prostředí domova pro problémové dívky.

true.penny13.04.2016Hodnocení knihy 3 z 5

Stejně jako předchozí díly je i Svědkyně ohně neuvěřitelně čtivá. A konečně se čtenář dozví taky něco o hlavní postavě. Příběh je jakž takž ucházející, i když opět tak trochu neuvěřitelný, ale ten závěr si dokáži představit i lepší. Za mě tohle neurazí, ale ani nijak zvlášť nenadchne.

ospalaa08.04.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Je to taková "fuj" kniha, která se překvapivě dobře čte (tím fuj mam na mysli ty brutální vraždy). Kniha opravdu stojí za přečtení.

tomai07.04.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Vynikající, prostě vynikající.

ritz04.04.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Knížka se mi líbila, byla to moje třetí a Joona je úžasný. Škoda jen, že jsem trochu plavala, co se týče jeho rodiny, od postavě Jurka jsem se dozvěděla poprvé a tak nevím, o jakou zápletku se jedná, jestli byla v některé knize vypsána podrobněji.

Evik3001.04.2016Hodnocení knihy 3 z 5

Zápletka a místo docela v pohodě, ale jinak dost slabota. Postavy se ztrácejí někde mimo, jediný kdo je tam vykreslenější je Joona Linna, ale toho už známe z předchozích knih. Takové holky jak byly popsané v knize by snad nemohly ani mezi normální lidi. Vůbec ne, ne že jsou jen zavřené v nějaké "komunitě" kde se dopují práškama a je to snad ještě horší. Od začátku hrálo vše pro to že příběh poputuje jiným směrem než bylo na začátku víceméně jasné podle toho jak se příběh začal odvíjet. Jasnovidecké médium je další z řady "pomůcek", které se dost často vyskytují v severských krimi. I když vše ukazuje na jedinou věc policie je bezradná až do chvíle než . . . ale to už si přečtěte v této knize. Pokud teda vůbec budete chtít tuto knihu číst.

škwor28.03.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Úžasná detektivka, ale četla jsem ji jako druhou od Keplere, jako první Stalkera a v knize jsem trochu plavala, co se týče Joony a jeho osobního života a Jurka. Nevím, jestli to bylo zmíněné v dřívějších dílech a proto a nebo špatně podané, ale moc jsem tomu neporozuměla... Ale jinak zápletka se mi líbila.

PetraChvílová14.03.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Začátek plný strachu a doslova jsem se do příběhu propadla, konec slabší. Celkový dojem dobrý, rozhodně stojí za přečtení. Po čase bych určitě vzala znovu do ruky, proto dávám 5*.

Bilky08.03.2016Hodnocení knihy 3 z 5

Po OLSENovi je toto druhý škandinávec, ktorého som opáčil v snahe zistiť, prečo sú kníhkupectvá plné najmä týchto autorov. A nepochopil som to doteraz.

KEPLER je rovnako ako prvý zmienený autor príliš zahľadený do formy a vypiplávania svojich postáv, že mu uniká to, čo je na krimirománe pre mňa najdôležitejšie: príbeh. Nie filmové kotrmelce, kopec zavádzajúcich náhod a vedlajších postáv. Ani prekombinovaný záver a hollywoodske finále v pompéznom štýle a so svetelnými efektami (v tomto prípade s ohňovou show) Ale azda najviac mi vadilo, že skoro každá druhá postava mala nejakého kostlivca v skrini, alebo mala nejakú úchylku, či strašné tajomstvo minulosti. Akokeby všetci švédi boli pošahanci... A tie odbočky a falošné línie, ktoré mali len nabalovať počet strán a tým cenu diela sa mi javili dosť vykalkulované

Na druhej strane jeho psychologické popisy a charakteristika postav boli tak prepracované a tak rozdielne, hlavne pri popise ženských postav a ich konania. Až tu som zistil, že autorom sú manželia a všetko do seba zapadlo ;) Ale to hodnotím pozitívne. Ťažko však hodnotiť ich odlišný, nezúčastnený rozprávačský štýl, v televízií by som to nazval dokudramatický - mne tento odosobnený pohľad na konanie svojich postav prišiel zaujímavý, ale možno pre niekoho bol prekážkou sa zžiť s jednaním či myšlienkami hlavných hrdinov. A možno aj preto mne hlavná postava Joona Linna veľmi nesedela a nie som si istý, či sa ešte niekedy stretneme...

ODPORUČANIE: Priaznivcom RENČovej prvotiny Requiem pro panenku, kde si mladé holky tiež prežili svoje, ale aj schizofrenikom lebo postavy tu nie su len čiernobiele a nakoniec priaznivcom okultizmu a fakírom-amatérom ;) 66%

davas07.03.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Opět skvělé .Výborný příběh ,který vás vtáhne do děje ....autoři mi svým stylem psaní perfektně sedli ..za mne 5*

Market = )04.03.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Místy jsem se docela bála, ne že ne :-D. Výjimečně jsem rozuzlení trochu čekala (teda měla jsem takový záblesk a pak jsem doufala, že to tak nebude :-) ), ale stejně to bylo dobrý (jedním dechem a místo spaní přečtení). Jen ten úplný konec mě do budoucna trochu děsí :-/. A opět na mě zbytečně brutální.

Kaze602.03.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Výborné napínavé čtení

meinita21.02.2016Hodnocení knihy 4 z 5

četla jsem v létě na dovolené - zajímavý příběh, sice pár slabých míst v knize, ale celkově kniha na mne budí uvěřitelný dojem