Svědkyně ohně

Svědkyně ohně

Svědkyně ohně je název napínavého detektivního románu jehož autorem je manželská dvojice, která používá pseudonym Lars Kepler (Paganiniho smlouva, Hypnotizér). V dnešní době začíná být běžné, že policejní práce nespočívá čistě v rutinním porovnávání faktů a ověřování údajů. Když policie řeší obzvlášť komplikované...celý text

V dnešní době začíná být běžné, že policejní práce nespočívá čistě v rutinním porovnávání faktů a ověřování údajů. Když policie řeší obzvlášť komplikované případy, přizve k vyšetřování i osoby, které by se k místu činu nesměly ještě před několika lety ani přiblížit. Využívání lidí s paranormálními schopnostmi tak sice není běžnou každodenní praxí, ale stává se čím dál častěji.

A to i přesto, že prozatím není v policejních statistikách zaznamenán ani jeden případ, který by vyřešil psychotronik nebo médium.

Flora Hansenová se živí jako médium. Již celou řadu let přesvědčuje své okolí, že umí komunikovat s mrtvými. Postavila si na tom celou kariéru a jak je to doopravdy s jejím talentem, ví jen ona sama. Jednoho letního večera sleduje zprávy a zaujme ji děsivá vražda, která se stala v ústavu pro psychicky narušené dívky. Flora se rozhodne, že zavolá na policii a oznámí, že kontaktovala ducha mrtvé dívky a může pomoci s případem.

Vyšetřování brutální vraždy je vždy ošemetné a Joona Linna ví, že nemůže ponechat nic náhodě. Stejné noci, kdy dívka skonala, z ústavu uprchla jiná chovanka. Všichni ji popisují jako hodnou a tichou dívku. Protože z vyšetřování jednoznačně vyplývá, že vraždu spáchal někdo zevnitř ústavu, je i tato dívka v podezření. Při pátrání v její minulosti Joona Linna zjistí, že pravda je zcela jiná a že má před sebou chladnou vypočítavou herečku, která dobře sehrála roli hodné a mírné pacientky.

Jak najít stopu prohnané vražedkyně dřív než spáchá další zločin?

Pomůže médium nebo celé vyšetřování ještě víc zkomplikuje? méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/13_/130307/detektiv-joona-linna-svedkyne-ohne-hCg-130307.jpg 4.51680

Detektiv Joona Linna (3.)

Eldvittnet

Literatura světová, Detektivky
Rok vydání: , 1. vydání originálu: 2010 ...více

Nejprve se musíte přihlásit.
LiwilterhagepředevčíremHodnocení knihy 2 z 5

Jednoduše řečeno: zklamání.

Po dlouhé době kniha, u které jsem se musela přibližně od poloviny přemáhat k dočtení celého příběhu. Doufala jsem, že alespoň konec mě překvapí, nějak osloví, ale nestalo se tak.

Co mi asi nejvíce vadilo, bylo chování jednotlivých postav. Všechno mi to přišlo, tak nějak k neuvěření, nereálné.
Hlavní postava Joona Linna vždy v pravou chvíli na pravém místě, jako jediný věděl, co v daný okamžik dělat, jak se zachovat. Ano, je důležité mít výbornou, něčím výjimečnou hlavní postavu, která oproti ostatním má něco navíc, dokáže něco více. Ale v tomto příběhu mi to přišlo až moc do očí bijící. Měla jsem pocit, že ostatní policisté by tam ani nemuseli být. A vlastně k čemu? Když všichni jsou neschopní a Linna to sám vyřeší.
Dále Elin, která kvůli jedné dívce zcela převrátí svůj dosavadní život a je odhodlána jít proti názoru všech. A mně přijde naprosto nepravděpodobné, že by si žena mohla za půl roku vytvořit takové pouto k cizímu dítěti, že by byla pro jeho záchranu za pár let schopna činit podobné činy. A to nemluvím o její citové nevyrovnanosti a pobláznění muži.
A Flora? Ta mi přišla v příběhu zcela navíc. Jen aby se v knize zachovalo propojení s médii, hypnotizéry apod. A to mě ani konečné odůvodnění její přítomnosti v příběhu na konci knihy nepřesvědčilo.
Ani hlavní záporná postava vlastně neměla ucelenou osobnost. Jen náznaky a jednu krabici.

A přítomnost akčních scén? Přestřelek? Proboha proč. I ta krev mi občas přišla navíc.

Škoda mluvit.

Pokud bych to měla shrnout: nepropracovanost, neuvěřitelnost, nereálnost, mělkost příběhu a jedno klišé vedle druhého.

ivusse23.09.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Napínavé od první stránky... skvělé čtení.

SimonaP18.09.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Opět napínavá Keplerovka, ale Paganiniho smlouva se mi líbila víc. Ale rozhodně doporučuji, čtivé od začátku konce.

Nestorkea12.09.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Moje první kniha, u které jsem se fakt bála. Další výborné dílo od této autorské dvojice.

Sarkyss01.09.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Moje první kniha od této autorské dvojice a musím říct, že od první až do poslední stránky jsem četla ze zatajeným dechem. Příběh se dobře čte díky krátkým kapitolám, nechybí napětí, akce, trocha tajemna i vzrušení. Byla jsem nadšená, ale poté trochu skleslá, že už mám knihu dočtenou. Těším se na další příběhy s Joonem Linnou.

Eifka31.08.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Tak si představuju thriller...napínavý od začátku až do konce, chvílemi jsem se fakt bála!:)

FlexiMZ25.08.2016Hodnocení knihy 5 z 5

První kniha od této manželské dvojice a maximální spokojenost!

adela978223.08.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Opět, skvělá a úžasná knížka! Do poslední chvíle by mě ani nenapadlo, kdo je vrahem. :)

Alilka23.08.2016

Ano, jedním dechem. Vyhovují mi ty kraťoučké kapitoly, vždy si řeknu ještě jednu a přečtu jich tak několik. Skvělé napsaná kniha, moc dobře se čte.

Susan9417.08.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Velmi napínavé, začátek knihy mě opravdu nenechal spát, posléze mi to tak zajímavé nepřišlo, přišlo mi to neúplné a zvláštně zamotané, nicméně posledních 100 stran byly plné napětí a nemohla jsem přestat číst. Byla to moje první a zřejmě asi poslední kniha manželů Ahndorilových - nechci riskovat zklamání z jejich ostatních knih.

ufounek1710.08.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Jedním dechem...je to lepší a lepší..už čtu Stalkera :-)

jana197625.07.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Super!!! Co díl to lepší a lepší příběh. Nejdřív jsem přečetla Statkera, ten je poslední a opravdu vede. To potvrzuje mou teorii, že opravdu každý díl je o stupínek větší bomba.

aluskacz22.07.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Hodně dobré, ale škoda že jsem téměř od začátku tušila jak to všechno je a nespletla jsem se.

Yamunka20.07.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Svedkyne ohne je posledni knihou, kterou jsem od nich cetla a musim rict, ze ikdyz vsechny predesle pribehy jsou tak trochu "strasidelne":) tak tohle bylo silne kafe..nekdo v tom mozna nasel par nejasnosti jak pise nize ale za me je to skvele a urcite doporucim k precteni ...

Anneska20.07.2016

Zatím jsem přečetla první tři díly (Hypnotizér, Paganiniho smlouva a Svědkyně ohně), ze kterých je Svědkyně ohně jednoznačně nejpovedenějším dílem. Kniha udržuje napětí od začátku až do konce, nečekanými zvraty se doslova hemží a jednoznačně nabádá k nepřetržitému čtení. Nestává se mi často, abych se do čtení za celou knihu nemusela nutit, tzv. přečkat nudnější pasáže. Už se těším na další na díl.

Ivan F19.07.2016Hodnocení knihy 1 z 5

Otrasný krimi príbeh, otrasný nie kvôli popisom, ale kvôli štýlu a chybám. Odporúčam knihe sa oblúkom vyhnúť. Prečo? Pozor spoiler.
Pretože:
1. Elizabeth Grimová na začiatku knihy behom desiatich riadkov dvakrát vypne ten istý počítač. Prvý popis je dokonca s tým, že pozerá na tmavú obrazovku.
2. Vicky je v domove nová. Na konci knihy sa píše, že je v domove prvý !!! deň. Pritom s ňou kurátor viedol dlhé rozhovory niekoľko týždňov a ostatné chovankyne ju veľmi dobre poznali.
3. Vicky má niečo viac ako 15 rokov. Avšak pred 6 rokmi spávala s jedným chalanom a brala drogy. To mala 9, trochu podivné, však?
4. V knihe je niekoľko zbytočných sexuálnych scén, ktoré príbeh nikam neposúvajú.
5. Teraz si neviem spomenúť, ale v priebehu čítania som vedel ešte o niekoľkých nezrovnalostiach v príbehu.

Spočítané a podčiarknuté: Severské krimi, ako nám ho predstavuje manželská dvojica pod pseudonymom stojí s prepáčením za h...o.

Irsaf19.07.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Pěkný čtení.

Neopol16.07.2016Hodnocení knihy 3 z 5

Moc nebavila

luc-b10.07.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Zpětně knihu hodnotím pozitivně. Od začátku byla napínavá. Měla jsem pocit, že chci skončit za každou další stránkou a přitom mě lákalo, co bude dále.
Protože jsem nečetla od autorů ještě nic jiného, moc jsem nevěděla o co jde v příběhu detektiva Joony, který pokračoval po té, co s ním bylo zahájeno interní vyšetřování - za co?
Závěr knihy byl dost nečekaný, velice napínavý a přitom i reálný.
Těším se, až si přečtu další knihy od této autorské dvojice.

konformita01.07.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Co kniha to zlepšení. Zpočátku to zavánělo jistými spiristickými podivnostmi, které fakt nemusím, ale pak se vše vysvětlilo. Tak jak to má být. Vraha neodhalíte a do poslední chvíle nevíte, jak to dopadne. Probdělé noci - připravte se!!!

Lee718.06.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Začátek pro mě nebyl tak vzrušující, ale ten konec byl neuvěřitelný!

miloslav039901.06.2016Hodnocení knihy 2 z 5

POZOR SPOILER - Po Písečném muži jsem si nedal pokoj a zkusil ještě jednoho Keplera. A zase to není ono, tentokrát hodně podprůměrné. Kniha má fakticky tři části - hledání uneseného, hledání vraha a Joonovy osobní problémy - které se prakticky neprolínají, jedna přechází v druhou. V akčních scénách je napsaná dobře, ale jinak? Že se unesený najde, je jasné, kdo je vrah, je jasné a Joonovy problémy se stejně nevyřeší. Takže nevím, tento styl krimi mi prostě nesedí. Navíc jsem nepochopil, ani trochu, explicitní erotické pasáže, které nemají pro příběh pražádný význam. To je potřeba kvůli zvýšení nákladu?

Džena25.05.2016Hodnocení knihy 5 z 5

zase skvelé dielo od tejto manželskej dvojice.

Toňula23.05.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Asi zatím nejlepší, co jsem od autorské dvojice četla. Příběh měl spád, držel čtenáře po celou dobu v napětí, neměl žádná hluchá místa, propracovaný, čtivý, napínavý od začátku do konce. Taky komisař Linna tu měl o lidštější podobu, získal si ještě více moje sympatie a už těď jsem zvědavá na další knihu.

megranity22.05.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Kepler dokázal touhle sérii, že umí psát detektivky. Tohle je moje teprve druhé setkání, v měkké vazbě, a jsem hodně nadšená. Líbí se mi prostředí, postavy i zápletka. Opět se dozvídáme něco víc o Joonovi a jeho životě. Jediná věc, která mě nechala nezaujatě chladnou bylo konečné rozuzlení (kapitoly v domě v horách a pozdější setkání sourozenců), ale to bude spíš subjektivní pocit ovlivněný spoustou (i neknižních) faktorů. Tak vzhůru na knížku! A pořádně se jí užijte.

Evule8105.05.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Výborná kniha, těším se na další.

Radka211028.04.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Detektivky severských autorů mě velmi mile překvapily, takže za mě 5 hvězd.Zajímavá zápletka ,občas mi naskakovala husina a celkově je to psáno tak,že jsem musela číst jedním dechem

Kariol23.04.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Uvažovala jsem, jestli je to tak dobrý jako Písečný muž. Tohle je třetí díl, Písečný muž byl čtvrtý. Ten mě fakt dostal, tohle sice taky, ale bylo to stylově dost podobné, stejný způsob napětí. Ale samozřejmě originální zápletka a fakt dobré provedení, jen už mě to ani tak nepřekvapilo. Přesto ty čtyři hvězdy dám, protože místy mě to fakt přimělo.. děsit se spolu s knižními postavami. (I když technicky vzato jsem si ty dvě poslední kapitoly mohla odpustit, protože navazují na Písečného muže, takže už mě jejich děj nepřekvapil. Ale to je fuk. )

lapagerie15.04.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Čtivá detektivka z (nejen) prostředí domova pro problémové dívky.

true.penny13.04.2016Hodnocení knihy 3 z 5

Stejně jako předchozí díly je i Svědkyně ohně neuvěřitelně čtivá. A konečně se čtenář dozví taky něco o hlavní postavě. Příběh je jakž takž ucházející, i když opět tak trochu neuvěřitelný, ale ten závěr si dokáži představit i lepší. Za mě tohle neurazí, ale ani nijak zvlášť nenadchne.