Stalker

Bez Joony Linny je policie bezmocná. Před devíti lety byl pastor Rocky Kyrklund odsouzen za brutální vraždu a svěřen do psychiatrické péče. Z události si nic nepamatuje — od tragické autonehody trpí opakujícími se výpadky a ztrátou paměti. Ve stejnou dobu, kdy se Rocky Kyrklund znovu vrací do společnosti, někdo policii pošle video ... celý text

Bez Joony Linny je policie bezmocná.

Ve stejnou dobu, kdy se Rocky Kyrklund znovu vrací do společnosti, někdo policii pošle video ženy v okně. Následujícího dne je žena nalezena mrtvá. Brutalita vrahova útoku vyšetřovatele dovede k Rockymu Kyrklundovi. Policii přijde další videonahrávka. Nikdo nerozumí tomu, co se to děje. A Joona Linna více než před rokem zmizel. Skoro všichni si myslí, že je mrtvý. Skoro všichni. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/22_/220302/stalker-C9I-220302.jpg 4.41795

Detektiv Joona Linna (5.)

Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Host

mkarajda
dnes

V rezenci se nacházejí SPOILERy. Kniha se mi líbila, ale vzrůstající tendence jednotlivých dílů série se nepotvrdila. Příběh začínal velice napínavě a vyvíjel se velmi slibně, ale pak se děj zastavil a autoři začali svádět čtenáře na scestí spoustou slepých informací a lží. Závěr mi přišel už dost přitažený za vlasy.

m.artina

68 %
O jednu hvězdu snižuji za to, že když se nad tím zpětně zamyslím po přečtení, prakticky nešlo přijít na to, kdo je vrah, dokud nám to autoři 100 str před koncem neřekli. Což je podle mě škoda. Člověk při čtení detektivek chce přemýšlet, chce vyšetřovat, chce hledat spojitosti, chce přemýšlet nad motivy, čtenář se sám stává detektivem. Ale tady to prostě nešlo. Je vám jasné, že to musí být někdo již zmíněný, ale kniha vás celou dobu tlačí k (SPOILER) úplně cizí osobě, drogově závislému kazateli s pomalovaným obličejem, a nedává vám jedinou možnost podezřívat někoho jiného... Na konec vám vyklopí život "stalkera" a jeho poruchu.. O druhou hvězdu snižuji za absenci napětí v jednotlivých scénách, takové to že se vám zrychlí dech, někdo je v domě, to asi nebude jen vítr... Potenciál kniha má, je to zajímavé téma, problematika "stalkingu" zde mohlo být i více rozvinuta.. Kdo v dnešní době nevyužívá sociálních sítí? A nezjistí jejich prostřednictvím o (cizích) lidech informace, které by za jiných okolností jen tak nezjistil ?... místo toho tam autoři motají obchod s bílým masem, drogy, drogy, drogy, víru, a ve výsledku psychickou poruchu osobnosti. Takže na detektivku průměr, kniha i příběh přesto zajímavý, rychle čtivý, nemůžu tvrdit že by mě nějaká část nudila.

Ivulik7

Za me hodne dobre cteni. Velmi dobre promyslene, napinave a ctive. Urcite prectu dalsi knihy od teto dvojice.

Efča59

Opět skvělá detektivka. Čtyři hvězdy místo pěti pouze z důvodu, že jsem se kolem stopadesate stránky zasekla a chvíli se nešlo hnout z mista.

Loginus

Tohle už začíná být vážně slabší. Průměr. Autoři se začínají vyžívat v detailech a snaží se šokovat. Přestává mě to bavit.

vea2416

Já jsem prostě nadšená... Miluju jejich zápletky, celkový příbeh Linny a vše kolem, co tomu dokážou dát jen oni :)

BaS1972

Dobře čtivé, pěkně propracované. Napínavé. Konec trochu moc krvavý.

dominika2585

Z počátku trochu zdlouhavé. Jedna vražda střídá druhou, pachatel nezanechává žádné stopy a policie je opět bezradná. Jsem ráda, že se na scénu vrací doktor Erik Maria Bark z prvního dílu, který mi hned od počátku přirostl k srdci. Jak to už u Keplera bývá, až do poslední chvíle jsem netušila kdo oním stalkerem je a tím víc jsem byla na konci překvapená. Konec knihy má opravdu spád, což mi vynahradilo trochu táhlý začátek. Nicméně, nepřijde mi, že by tenhle díl byl lepší než Písečný muž, proto 4 hvězdy.

Bobys

Silný zážitek. Tak nějak si představuji výbornou detektivku - plná napětí, řešení otázek i nenadálých zlomů v ději. Až budu někdy hledat knihu z oblasti detektivek, tak určitě sáhnu po knize tohoto autorského páru.

destak

Skvělá detektivka. Místy natolik reálná, že jsem nemohla číst, když jsem byla večer sama doma. A nakonci jsem ji musela několikrát odložit, jak mi bylo z popisu scén špatně. Autor mě vtáhl do děje na 100 % a byl to opravdu zážitek. Zatím pro mě nejnapínavější kniha série o Joonovi.

Lucik87

Dobře zpracované. Pasáže, kde byly největší akce, jsou skvěle a výstižně popsané, takže vtáhnou do děje. Škoda, že Joona Linna mi nijak nepřirostl k srdci, podobná srdcovka jako u Miniera a jeho Martina Servaze, se nekonala...Ale jinak je to velký detektivní nadprůměr.

malen

Protože jsem zatím četla jen 2. díl série a už je to déle, chvíli mi trvalo, než jsem si postavy utřídila. Knížka napínavá, ale to napětí mi nevydrželo až do konce, nevím proč. Ale určitě bych si ráda přečtu další knihy těchto autorů.

dobama

Asi do čtvrtky knihy jsem se hrozně bála a v noci se budila s pocitem, že mi někdo stojí u postele. Potom neumím specifikovat, ale něco mi tam malinko vadilo, možná mi zvonil v hlavě budík s upozorněním - pachatel mi neseděl k tolika brutalitě....

klarence

drsné , napínapínavé, ale výborné

parley3

Dle mého nejlepší kniha od Lars Kepler. Děj je velmi napínavý, více odpovídá možnostem dnešní reality třeba oproti Lovci králíků, tudíž více uvěřitelný.

ivulka15

Toto duo teda ví jak člověka vyděsit.

katerina2660

Super kniha, super detektivka. Překvapivé po všech stránkách, hezký napínavý příběh.... Klika, že bydlím v paneláku ve vyšším patře....

Veggi

Napínavé od začátku do konce! Nemohla jsem se odtrhnout od knihy a potřebovala jsem zjistit, co se bude dít na další straně : ) Souhlasím s HankaMarek, že závěr je už trochu moc, proto jsem dala o hvězdu méně, ale jinak mohu s klidným svědomím doporučit!

ivusse

Bezvadná kniha... skoro neodkládat a pak se k ní každou chvilku vrátit a co nejdříve dočíst...

Gabetina

Co na to říct jiného, než WAU! S Joonou Linou jsem se setkala poprvé ale určitě né naposledy. Neskutečný příběh, který mě ani na vteřinu nenechal klidnou. Hltala jsem každé slovo a skoro jsem ani nešla spát abych to mohla dočíst

HankaMarek

Závěr trochu přehnaný, ale jinak perfektní jako vždy

Yui-chan

Na knihu jsem se těšila a mohu říct, že od první stránky jsem věděla, že to bude velmi zajímavé čtení. A taky jedna z knih, kterou jsem se nedovažovala číst večer sama, protože jsem si pak byla jistá, že za oknem opravdu někdo stojí. Trochu táhlejší střed mi absolutně nevadil, mohla jsem si vydechnout od akce v počátku knihy. A konec byl nečekaný, překvapivý (vážně jsem neměla ani to nejmenší tušení, kdo je vrah, dokud nepadlo jeho jméno - načež následovalo jen "CO?"). Už dlouho jsem nečetla knihu, kdy by byl tak akční konec, že bych četla dlouho do noci a z přednášek utíkala domů ke knize, abych se dozvěděla, jak to dopadne. Hlavní postavy měly své klady a zápory, přesto si člověk nemohl pomoct a musel je mít rád. Erika s Joonou jsem si velmi oblíbila, Jackie a Made byly velmi milé a dokonce i místy protivná Margot měla své osobní kouzlo. "Ve tmě slepý králem" - tahle část byla tak strhující, že jsem ji přečetla doslova jedním dechem, napětím jsem se bála se nadechnout.

prestiggio

Knihe nemám čo vytknúť. Skvelá.

itulenka

Neskutečně napínavá a čtivá knížka od prvního slova až po konec. Nemůžu jinak, než opět knížku s Joonem Linou vychválit :-)

Hadrna

Zase mě ten manželký pár dostal, Joona Linna mě nepřestává překvapovat jeho zapálením a bouráním hranic policisty. Rozhodnutí postav mi příjdou reálné a pokaždé když Lars popisuje jejich pocity a myšlenky, naskočí mi husí kůže. Já miluju severské detektivky, na nic si nehrajou, jsou popsány do detailů i ty nejošklivější momenty, že někdy jsem se od knihy se zhnuseným výrazem musela odvrátit. Ale hned jsem se zas nadšeně vrátila a hltala každé další vytisknuté slovo. Lars Kepler je pro mě trošku závislo, ale pššt. :))
Doporučuji a přeji krásnou husinu na zádech. :D NH

Jessybelle

Super detektivka, napínavá, čtivá, reálná. Čím dál víc miluju severské spisovatele. Hned se začnu pídit po dalších dílech...

Market = )

Na mě opět zbytečně moc obětí, ale jinak bezva. Vážně napínavý a když jsem jednou musela v noci na záchod do jiný budovy, než jsem zrovna byla, musela jsem číst několik kapitol, abych se tolik nebála :-D. Ze začátku mě občas vážně rozčilovala Margot (což byl asi záměr autorů, vylíčit ji reálně a ne nutně jen pozitivně). Moc se mi líbilo opětovné setkání se starými postavami, za to dávám hvězdičku navíc :-). Ale fakt je, že jsem se zhruba v půlce podívala, kdo je vrah a jsem za to ráda (občas to dělám, když nějaký postavy mám moc ráda, abych případně na konci nebyla smutná, že byli zlí :-) ).

veronika_m

Kniha se dobře čte, první polovina mi připadala trochu natazena, ale pak to nabrali grady. Ale jak píší někteří ostatní, některé situace byly už hodně absurdní a mě osobně nejvíc lezla na nervy komisařka Margot a její těhotenství. Nevím jak to funguje v severských zemích s mateřskou, ale aby těhotná na slehnuti vysetrovala takto agresivní zločiny, to si tedy moc neumím po všech stránkách představit... Feminizace OK, ale odsud posud

Verrrunka

Musím uznat, že Stalker mě absolutně pohltil. Skvěle napsané, plné zvratů, vygradované. Fakt lituju, že to nebylo ještě delší. Některé díly mě moc nebavily, ale tohle byla teda pecka. Až do poslední chvíle jsem neměla vůbec tušení, kdo je opravdový stalker.
Jo a už zatahuju závěsy.... :)

Siraelxy

To byla jízda....výborně zpracovaný krimithriller, který má od začátku do konce spád. Nebudete ho chtít dát z ruky. Více: http://siraelxy.blogspot.cz/2017/03/lars-kepler-stalker.html

Lars Kepler

Lars Kepler