Paganiniho smlouva

Paganiniho smlouva

Po obrovském úspěchu Hypnotizéra je Lars Kepler v plné síle zpátky! Jedné letní noci je na palubě opuštěné lodi ve stockholmském zálivu nalezeno mrtvé tělo. Plíce ženy jsou plné slané vody, ale stopy po ní nezůstaly ani na oblečení ani na těle. „Utopila se,“ prohlásí lékař. „Utopila?“ Lékař přikývne a usměje se: „Utopila se přímo na palubě plující lodi.“ „Asi ji někdo uviděl ve vodě a vytáhl ji nahoru.“ „Kdyby to bylo tak jednoduché, vůbec bych nemarnil váš čas…“ Dalšího dne je ve svém bytě nalezen mrtvý muž. Houpe se v oprátce uvázané na háku ve stropě, na kterém běžně visí lustr. Jak se to stalo? Strop je vysoký a v místnosti není jediný kus nábytku, na který by muž mohl vylézt. Ale detektiv Joona Linna je stejně přesvědčen, že šlo o sebevraždu. Samozřejmě že má pravdu. Muž spáchal záhadnou sebevraždu, ale i to je pouze předehra k závratně rychlému a nebezpečnému běhu událostí. Něco vám řeknu: jsou dohody, které nezruší ani smrt… Pokračování Hypnotizéra je stejně úspěšné jako první díl románové řady. Práva na knihu byla prodána do čtyřiceti zemí. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/86_/86548/detektiv-joona-linna-paganiniho-sml-EoL-86548.jpg 4.11939

Detektiv Joona Linna (2.)

Paganinikontraktet (2010)

Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Host

kkristynaa

Ze začátku jsem byla nadšená, děj byl napínavý, svižný.., ale konec mě trošku zklamal, protože jsem nebyla tak překvapené jako v jiných dílech. Asi to je podle mě nejslabší díl z celé série s Joonou Linnou, ale i tak hodně dobrá detektivka a dvojice Lars Kepler se nevzdám ani za nic! :D :)

natkaf

Tahle série asi nebude úplně pro mě. Stejně jako v předchozím díle mi děj přišel hodně roztahaný, zbytečně popisný a překombinovaný. Styl psaní autorů je sice čtivý, ale i přesto mi dělalo problém knihu dočíst. Taky mi příjde, že autoři neumí úplně propracovat postavy. Je to druhá kniha s Joonou Linnou a já i tak nejsem schopná hlavní hrdinu nějak pořádně charakterizovat. Sérii ale nezatracuju a i tak se pustím do třetí dílu.

IvusP

Má první kniha od autorů, která mě trochu zklamala - až přes příliš (a přehnané) akce, téměř nesmrtelný zabiják, dost politiky... Některé kapitoly mi tedy přišly až moc, jiné zase naopak jako úplně zbytečné. Každopádně knížka se dobře čte, napětí neschází, takže u autorů určitě ráda zůstanu :-)

Loginus

Po prvním díle jsem měl pocit, že to je nějaký jiný svět. Hodně akce, kombinací, plné neschopných policistů. Skoky z místa na místo mi připomínali Kulhánkův Noční klub. Ale špatné to není. Neříkám. Celkem to udrželo tempo, ale nenazýval bych to detektivkou. Snad akční thriller..

MartinaP1984

Ve srovnání s Hypnotizérem mi kniha nepřišla tak napínavá, ale i tak je to v tomto žánru nadstandard. Nepřestává mě udivovat, jaké detaily a zdánlivě nepodstatné maličkosti si Joona Linna spojí dohromady. Skvěle napsáno, dobře se to čte, ale v příběhu mi "něco" chybělo.

mattonka

Byla to moje první kniha od Larse. A naprosto mě dostala. Líbil se mi i neotřelý námět s nákupem zbraní. A vůbec - prostě zasloužených 5*

Radííí

Skvělá kniha s propracovaným a velice napínavým dějem. Nebudu zmiňovat detaily a prozrazovat :), protože je lepší si knihu přečíst.

terezie6086

UF to bylo něco, vřele doporučuji. Děj naprosto skvělý!! Docela jsem se bála o Joona Linna. Už se těším na další díl... Další večer bez spánku, protože to za to stojí!!

Jane417

Podle hodnocení je Paganiniho smlouva nejslabší z celé série od L. Keplera. Pro mě určitě ne! Líbila se mi totiž víc než Hypnotizér. Přesto, že vývoz zbraní a bezpečnostní politika nejsou témata, která by mě až tak bavila, díky svižnému tempu a krátkým kapitolám, byl příběh čtivý, napínavý a originální. Joona Linna dostal mnohem více prostoru než v prvním díle a začíná se konečně pomalu odkrývat. Všechny dějové linky byly dost zamotané, ale vše nakonec dávalo smysl.

Dixinka

Nezklamala. Krásné napínavé čtení. Opravdu pro mě špička v dnešní literatuře. Už se těším na další.

dobama

Politika a moc akce, zbytečné pasáže. Za mne nejslabší Linna co jsem zatím četla.

felia

Prostě Kepler. Lina tradičně trpí migrénou, většina švédských policistů je neschopná a a ti z knihy jsou po zásluze zabiti, čímž zvyšují napínavost knihy. Padouch je mimořádně padoušský, ale na Joonu nemá. Tuto autorskou dvojici si zřejmě neoblíbím, i když jsem od nich přečetl vše. Je zajímavé, že tento žánr považuji mnozí za detektivky. Možná proto, že mezi postavami jsou detektivové. Spíše se jedná o thrillery.

mpb1913

Lepší než Hypnotizér, první třetina přímo výborná. Pak z toho autoři ale zase udělají šílenost. Sestřelený vrtulník, masakrování policajtů, zabiják jak z Desperada, v tomhle případě by méně určitě znamenalo více.

alzbeta2843

No musím sa priznať, že ma trochu sklamala tá kniha. Začalo to tak super, ale ten námet ma nebavil. Ale Joona sa mi páči čím ďalej viacej. Takže i kvôli nemu som si musela kúpiť ďalšiu knihu zo série. :)

Dandy1

Neotřelé, napínavé, plné zvratů. Tak jak to má u detektivky být.

Karborund

Paganiniho smlouva mě oslovila více než Hypnotizér, ale na víc než tři hvězdy to není.Strhující děj často přecházel do nudnějších fází.Naproti tomu vliv vysoké politiky dával ději uvěřitelný ráz.Určitě mám top příběhy ala Kepler teprve před sebou.

kklepkaa

Oproti jedničce mi to přišlo slabší, ale četlo se to vcelku dobře. Kdyby kniha skončila v polovině, vůbec bych se tím netrápila. Docela mě mrzí, že stále toho moc nevím o Joonovi, ale tak doufám, že další díl to napraví. Ač mě manželská dvojice píšící pod pseudonymem Lars Kepler zaujala, tak Nesbø je stále král.

Katja

Ve srovnámí s Hypnotizérem me pribeh jako takovy zaujal o dost mene. V nekterych pasazich nebylo snadne udrzet pozornost. Pri jejich procitani jsem chtela uz byt zpatky u Joony,Sagy ci Penelope a "uz to konecne vyresit". Cela scena s narusenym hercem Ossianem v chate mi prisla tak nejak navic - zbytecne dalsi postava (jako by jich uz tak nebylo dost). Zlom pro me nastal nekdy okolo 74.kapitoly,kdy se cely pribeh znovu rozjede a jednotlive dejove linky se zacnou spojovat. Akcni sceny jsou popsany tak poutave, ze z nich mrazi a nemohla jsem knihu odlozit. Bohuzel druhe zklamani prislo na uplnem konci - na to, jak je kniha dlouha, zdal se mi zaver, no rekneme si to na rovinu, odbyty?

Zoy

Jako vždy autor nezklamal. Od první do poslední stránky se člověk nenudil. Už se těším na další knihu

Teninka

Paganiniho smlouva se mi líbila, bylo to napínavé od začátku do konce. Neříkám, že je to nejlepší knížka od Larse Keplera (za mne je nejlepší Písečný muž a Stalker), ale za mě určitě palec nahoru, protože tahle knížka se jim moc povedla. Líbilo se mi to mnohem víc, než např. Hypnotizér. Napínavá pasáž byla nejvíce asi ta, když nájemný vrah pronásledoval Penelope s jejím přítelem.
Knížku určitě doporučuji ke čtení, takže pokud jste s Larsem Keplerem ještě nezačali, tak se do něho určitě pusťte a neváhejte si přečíst Paganiniho smlouvu :-)

durinka

Jedním slovem "Vau!". Úžasná kniha plná nečekaných zápletek. Lehké propojení s politikou, nic složitého, což je velké plus. Nemohla jsem se od knihy odtrhnout, byla velice čtivá. Paganiniho smlouva se mi líbila o hodně více, než Hypnotizér. Doporučuji...

martin3724

Skvělá detektivka. Na začátku to vypadá klasicky, někdo umře a hledá se vrah. Nakonec se to ale celé vyvine tak, jak by vás ani nenapadlo. Zase o chlup lepší než předchozí díl :)

dominika2585

Napínavé, čtivé. Konečně se Joona víc předvedl a ukázal co dovede. Přesto politické machinace se zbraněmi nejsou nic pro mě. Hypnotizér mě bavil víc :)

LenkaKa

Severská detektivka, napínavá, zajímavá..... Já mám ale o trochu raději Harryho od Nesba.

Grety

Prostě mě to bavilo, Joona a jeho migrény, nájemní zabijáci a kousek politiky. Hypnotizér se povedl víc.

L_Into

O Keplerovi jsem tolik slyšela, nemohla jsem se dočkat, až si od "něj" taky něco přečtu. A upřímně - popularitu tohoto "autora" vůbec nechápu. Jedna z nejslabších detektivek, jaké jsem kdy četla. Povrchní, banální a velmi nezáživné.

martunka

Prostě další skvělá kniha z dílny autora

KaiShun

Zvazovana koupe Keplera zabila debilita teto recenze.

Skripi

Nezáživné, bez lepšieho konca by sa to nedalo ani dopočúvať. Dobré hodnotenie zasa raz nechápem. . .

klarakozlova

Pro mě druhá kniha po Hypnotizérovi a určitě o něco málo slabší. Četla se však také dobře, protože je rozdělena na krátké kapitoly. V některých až moc krátké, ale na místě, protože se prolínalo několik dějů v jedné časové linii. Za mě knížka nejen na dlouhé zimní večery, kterou doporučuji!