Hypnotizér

Psychiatr Erik Maria Bark je uznávaný odborník na léčbu traumat pomocí hypnózy. Jedné prosincové noci ho probudí zvonění telefonu. Volá mu detektivní inspektor Joona Linna z nemocnice ve Stockholmu a prosí ho, aby okamžitě přijel k případu malého chlapce, který je v bezvědomí, ve velmi kritickém stavu. Erik je jedinou nadějí, jak může policie chlapce vyslechnout a zjistit, kdo brutálně zavraždil jeho rodiče a mladší sestru. Doufají, že vraha vystopují a zachrání jeho starší sestru dřív, než bude pozdě. Erik se však praxi hypnotizéra nevěnuje už deset let a je rozhodnutý, že hypnózu už nikdy provádět nebude. Žádost o pomoc v něm probudí bolestné vzpomínky, a proto Erik prosbu policie odmítá. Když se však Erik konečně nechá přesvědčit, všichni se rázem ocitnou ve víru nečekaných událostí. Tyto události bez varování udeří plnou silou do Erikova života. Erikův syn zmizí. Erik je nucen postavit se tváří v tvář minulosti a vrátit se ve vzpomínkách zpět do časů, kdy jeho profesionální život ležel v ruinách a jeho manželství bylo na pokraji zhroucení. Jedině tak má šanci zachránit život svému synovi. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/74_/74711/detektiv-joona-linna-hypnotizer-bZH-74711.jpg 4.12787

Detektiv Joona Linna (1.)

Hypnotisören (2009)

Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Host

Susan94

Kvalita je přímo úměrná kolikátá kniha to této manželské dvojice je. Čekala jsem severskou detektivku, četla jsem ale úplně jiný žánr, který lze těžko popsat. Nebylo to nejhorší, ke knize se však nikdy nikdy vracet nehodlám.
*Musí se uznat, že postupem času se vypracovali na vyšší úroveň.

Ráčkajda

Teda prvních cca 150 stránek jsem se nemohla vůbec začíst, myslela jsem, že ji odložím, ale vydržela jsem. Naštěstí se to pak slušně rozjelo....ale není to nic, co bych si ráda přečetla ještě jednou.

Markushka

Čtivá kniha s drsným dějem, který ve mě vybudil dojem, že vyjít si ven kdesi na severu je pomalu o kejhák:-) Kniha si mě ze začátku získala, ale postupně mi chyběla lepší propracovanost jednotlivých postav. Děj mi připadal takový slepovaný, neharmonický. A přestože o skutečné práci policie mnoho nevím, tak jak to bylo v knize vykreslené, mi připadá málo nereálné.. Nicméně mě bavilo číst o práci hypnotizéra, nejvíce mě bavila asi část, kdy hlavní hrdina popisoval jednotlivá sezení.. Takže jednodušší krvavá oddechovka :-))

Kikuše007

Kniha je zajímavá, čtivá. Rozhodně se mi líbí to že se v ději ukazuje hypnotizér, dodává mi to na knížce takový ten ,,wau" efekt. Každopádně, podle názvu jsem čekala něco víc, a tak jsem byla trošku zklamaná, ale i přesto mě kniha nadchla, a hodlám pokračovat v dalších dílech s tím, že doufám že se zase dostaví ,,wau efekt". Ale z důvodu že to nepřesáhlo má očekávání dávám čtyry hvězdy.

ankaras

Nečetla jsem, pak jsem našla pod vánočním stromem tuto knihu a začala jsem :)

konicekbily

Chytře vymyšlená zápletka je degradována roztaženým dějem, zbytečnými, často i opakovanými popisy, návrat o deset let mi připadá zdlouhavý, a tak z pěti hvězdiček ze začátku knihu se hodnocení smrsklo na tři. Autora však nezatracuji, čtu další díly.

Loginus

Dávám čtyři z pěti za dobře zvládnutý přítomný čas, který dal překladatelům jistě zabrat. Je to docela zajímavé a kniha mě nenudila, ale na top to rozhodně není. Celkově lepší průměr a docela mě pobavila i pokemonská cesta.

bara9550

Hm..
- prvních cca 20 - 30 stran fajn - skoro super, protože litujete pořezaného kluka, kterému někdo vyvraždil rodinu a nevíte, co se děje.
- dalších 100 stran naprostá nuda, hádky mezi Simonou a Erikem, kde jsem si škubala vlasy - lhaní, jen aby jí ublížil, no blbosti.
- další stránky super řežba - a to doslova, Simonin tatík mi hne žlučí i s histerickou Simonou, kteří táhnou za jeden provaz.
- skok o 10 let zpátky - nudaaa, kdyby to bylo v jedné kapitole, ale ono je to v dalších 100(milionech) stránek. Ale zase pochopíte co máte.. i když já pak pochopila až moc a zbytek knihy už jsem tušila, kdo se za čím skrývá.
- vrácení do přítomnosti, hledání Benjamína ( mimochodem vůbec Benjamínova slečna Aida a její mentální brácha, co si hrajou na pokemony.. a histerická Simona s papískem - gonna catch them all, kteří se za nimi honí a ani nemají pokebaly.)
- do toho všeho je tam na mě zbytečný sex, který se mi tam prostě nehodí.
- konec byl pro mě trochu slabší. Happy End velkej jako nápis HOLLYWOOD.

Paradoxně jsem knihu přečetla docela rychle, ale asi jen kvůli tomu, že jsem chtěla další pořádnou řežbu od Josefa, tahle příběhová linie se mi líbila a myslím si, že mohla dostat větší šanci - proplést to společně se skupinou zhypnotizovaných a vůbec. Čekala jsem že to bude větší nářez - asi jsem čekala moc velký Wow efekt, který se bohužel nedostavil - asi i díky komentářů, které jsem si četla a byla na knihu natěšená.

Moje první kniha ze série byla Lovec králíku - takže si určitě přečtu i zbylé knihy, doufám, že nebudu zklamaná i dál.

terezie6086

Když vyšel poprvé Hypnotizér, nijak jsem se neodhodlala k tomu si ji přečíst. Nemám moc ráda propagace knih, které jsou označeny jako "TOP TITUL" (asi jsem už náročnější a vybíravější čtenář :-D ) Nicméně včera jsem dočetla tuto knihu a musím říct WOW. Naprosto fantastická zápletka, Manželata vymysleli naprosto úžasnou detektivku a již teď se těším na další díly, které jsou přede mnou. Jasných 5 hvězdiček :-)

Len04

Nevim, jestli se mi to libilo :-) Asi je to na mne prilis surove, i kdyz byly pasaze, od kterych jsem se nemohla odtrhnout. Druhy dil si kazdopadne prectu a uvidim, jestli se dvojice kepler zaradi mezi me oblibene severske autory. Potencial ma, ale mozna je na mne prilis kruty.

Tynule

Kniha byla velmi dobře čtivá až mě mrzí, že jsem jí četla tak dlouho. Mám ráda tyto typy knih a můžu doporučit těm kdo má rád vraždy, záhady a psycho

kní

Manželé Ahndorilovi se možná při psaní dobře bavili, ale "pan spisovatel" nejsou. Vadil mi styl psaní, spousty naprosto zbytečných popisů, častá nelogičnost a nevěrohodnost.

flare

No, no, no..ze všech těch bláznivých severských detektivek, co jsem četl, byla tato prozatím nejslabší. Detektiv Joona Linna byl spíš v pozadí, policejní odznak bych dal panu psychiatrovi Erikovi :-) Ovšem nervy to byli..a jak se recenzuje již níže, docela se to zbytečné táhlo..ale jinak cajk

_Joker_

Skvělá detektivka! :) sice některé popisné části byly poněkud zdlouhavé ale dalo se jimi prokousat :) rozhodně touto knihou nekončím a přečtu i další.

mili159

Tato knížka nebyla špatná i když občas to bylo příliš zdlouhavé. Dala bych tak 3 hvězdy.

Samery

Příběh se mi líbil. Zvraty, neustálé přemýšlení kdo je pachatel... to mám ráda. Ale vleklé až moc podrobné popisy, dlouhé nudné pasáže nebo robotické, naivní či nepřirozené jednání postav (viz šéf kriminálky krmící rybičky, psovodka které se musí PŘESNĚ říci, co má dělat...) mi celkem dost vadili. Nemluvě pak o policistovi v penzi, jehož vnučka umírá strachem, zda přežije po přejetí autem, aby o stránku dál procitl a o další už stíhal výtržníky. Ale i tak si přečtu další díl. Snad bude lepší.

Pav

Jsem zklamaná. Ze Svědkyně ohně jsem byla nadšená, tak jsem se rozhodla pokračovat od začátku, ale očekávání byla asi moc velká. Některé situace mě rozčilovaly, místy se děj vlekl a popisné statě mě nebavily. Občas jsem zapomněla o co šlo, než jsem se prokousala nezáživnější částí. A taky to bylo zbytečně brutální. Ale nevzdávám se, něčím to proložím a přečtu další díl.

AltaMari

Jsem na straně 80 a zdá se mi to strašně rozvleklé, užvaněné, divně nasládlé, při čtení to drhne ...Např. hlášky typu: "Carlos (ředitel kriminálky, pozn.) krátce pohlédne na akvárium, jako by se obával, aby rybky nezaslechly něco nevhodného". Evokuje mi to starou dámu v sanatoriu, a ne ředitele kriminálky. Nebo: "Asistentka (majitelky galerie) ...zavolá na majitelku: Pac a pusu." A tak to je pořád. Je tam i pár drobných nesrovnalostí, nevím, zda vinou autora či překladatelky. Ale zápletka zajímavá, dám tomu ještě šanci.

bigsmile

Je to moje další z knih psaných severským autorem a opět nezklamala. Ponurost prostředí protkané osudy postav spolu s popisem hypnotizování osob samotným ve mě zanechal příjemný pocit spokojenosti po přečtení knihy.

martinaandulka

Moje první kniha. Je to skvělá napínavá detektivka a důkazem je,že mám v knihovně všechny pokračování.

klokan.1905

Hypnotizér
Mé první setkání s detektivem Joonem Linnou.
Hypnotizér byla knížka, ve které jsem chvílemi doslova lítal očima po řádcích a čekal co bude dál... Pak zase přišly chvilky, kde jsem se vyloženě nudil... Naštěstí převládaly chvíle, kdy jsem se vyloženě začetl a nechtěl přestat číst... Paradoxně nejméně se mi líbil děj kolem popisu hypnózy... :-)
Nicméně dobrá knížka, líbila se mi. Určitě si přečtu i pokračování s Joonem Linnou. Momentální hodnocení 82% je dle mě malinko nadsazené... Dal bych tak 3,5* ;-) Co jsem si přečetl komentáře ke knize, tak tento díl by měl být nejslabší, takže se mám na co těšit... :-D

BaS1972

Napínavý příběh, pěkně psaný, jako většina severských detektivek.

R.E.M.

Nic moc. Spíš tedy nic, než moc. Zápletka kostrbatá a téměř všechny postavy jsou nesympatické. Jistě, část postav má psychické problémy, ale i tak je množství podivných lidí neúměrný. Ani rozuzlení zápletky mě nezaujalo. Pro mě zklamání.

Shinju

Čekal jsem pěkně zdlouhavou a nudnou detektivku, ale autor mile překvapil a dokázal navodit opravdu skvělou atmosféru. I když některé pasáže nebyly zrovna moc napínavé, ale ty dobré převažovaly.

DracoMalfoy

Skvělá knížka. Všechno se to tak hezky protínalo.. nechybělo napětí, adrenalin a já si určitě přečtu další díl.

Coolniczka12

Uzasny pribeh. Zpocatku se mi do knihy nechtelo, ale nakonec jsem nemohla prestat cist dal a dal.
Kepler ma svoje pribehy vazne skvele propracovane. Inteligentni, srozumitelne, pro me je to jasnych pet hvezdicek. :)

Driftersoul

Napínavé, vysoce inteligentní, listy se obracejí sami. Podrobný náhled na švédskou společnost, ovšem i tak trochu naši - vztahy, náctiletí, nemocnice, granty.... everywhere the same. Jen ta ponurost a brutalita příběhu kapku deptá duši. Jedna z nejlepších detektivek, které jsem v poslední době četl.

Joyce24

Výborný napínavý thriller. I přes vysoký počet stránek jsem knihu přečetla poměrně brzy. Byly chvíle, kdy se nedalo od příběhu odtrhnout. Jen mi trochu vadila ponurost jako u všech severských knížek, které jsem doposud četla. Ale jinak si určitě ještě přečtu další příběh s Joonou Linnou.

bookemma

Překvapivě výborný thriller. Boom severských autorů v posledních letech mi přišel dost přeceňovaný, ale "Lars Kepler" mě opravdu mile překvapil, především propracovaným psychologickým portrétem postav.

dobama

Mám ráda severské ponuré, možná někdy až zbytečně brutální detektivky. Momentálně mám nachystaného komplet Keplera.
Začala jsem špatně Stalkerem, nicméně po pár stránkách jsem ho musela odložit, jelikož jsem se v noci budila a měla pocit, že je někdo v ložnici...
Tedy jsem přešla způsobně k 1.Dílů a mé první seznámení s Joona Linnou je rozpačité. Jak se tu již píše, více prostoru je věnováno Eriku Barkovi a jeho životu. Kniha začíná jedním zločinem z kterého plynně zmizí k úplně jinému zločinu, když byl ten první jen tak mezi řečí a pro mne s pár hluchými místy vyřešen, se opět triumfálně vrací k druhému zločinu a dovrší osudy v něm zúčastněných "pacientů". Slovo pacient používám záměrně, neboť i sám doktor Bark a jeho žena, by se měli stát něčími pacienty...
Postava Joona Linny je pro mne trošku záhadou - nechápu jeho vztah k asistence Anje, k Dise...
Některá místa jsou krásně vymyšlená a nahání strach, v jiných vidím mezery a nelogičnost. Každopádně dávám Joonovi dál šanci a pokračuji 2. dílem v pořadí.