Deníky Carrie B.

Deníky Carrie B. https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/47181/bmid_deniky-carrie-b-2yY-47181.jpg 4 162 26

Deníky Carrie B. série

Období dospívání. Ti z vás, kdo si oblíbili hlavní hrdinku veleúspěšné prvotiny Candace Bushnellové Sex ve městě, svéráznou a duchaplnou spisovatelku Carrii Bradshawovou, si zajisté nenechají ujít její osobní zpověď, která se čtenářům dostává do rukou ve formě dvousvazkových deníků. Než Carrie vzala útokem New York a vstoupila na společenskou scénu, byla nenápadná a docela obyčejná dívka, která dospívala v menším městě ve státě Connecticut. V prvním díle „Deníků“ líčí Carrie zážitky ze závěrečního ročníku na střední škole, rodinné zázemí, vztahy s přáteli, první lásku i tajné sny o budoucí kariéře. Ona a její nejdůvěrnější přítelkyně tvoří nerozlučnou partu – ovšem pouze do okamžiku, kdy na scénu vstupuje Sebastian Kydd, nepředvídatelný a okouzlující ničema. Carrie se vrhá po hlavě do vztahu, o jakém vždycky snila a který v jejích představách ke studentskému životu neodmyslitelně patří. Poté, co ji zradí nejlepší přítelkyně, však odloží pověstné růžové brýle a přestane být důvěřivou naivkou. Jak se školní rok chýlí k závěru, uvědomí si, že je čas začít usilovat o to, po čem odjakživa toužila. Taky se nemůžete nabažit Sexu ve městě a projíždíte si film i seriál pořád dokola? Zdá se vám čekání na pokračování příliš dlouhé? Pak máme pro vás jen dobré zprávy. Autorka Candace Bushnellová sepsala dvoudílnou knihu o Carrie Bradshawové. Jde vlastně o osobní deníky pojmenované prostě a jednoduše The Carrie Diaries. Nezabývají se ovšem současným životem Carrie, ale jsou zaměřené na její dospívání a odpovídají na spoustu otázek jaká byla její první láska, jak se z ní stala spisovatelka, jaký měla vztah se svou matkou, jak se stala tou, kterou je dnes, zda byla odjakživa tak osobitá a stylová, kdo byli předchůdci pana Božského či její dřívější přátelé. Podle útržků informací a četných narážek tak snadno sestavíme pestrou mozaiku Carrieiny současné osobnosti i chování.... celý text

Pro děti a mládež , Dívčí romány

Vydáno: , BB art

The Carrie Diaries , 2010

DennySka
DennySka
01.08.2018 4 z 5

Miluju ten seriál, asi jako každá druhá z nás. Knížka byla čtivá, ale byla spíše taková "holčičí"- i tak se mi však líbila a těším se na další díl :)

Lejdus
Lejdus
28.05.2018 4 z 5

Super knížka. I když je spíše pro dospívající holky, já jsem se u ní taky bavila! Je v ní spousta humoru, vážných myšlenek a má příjemný děj. Zvraty a nečekaná přátelství, určitě doporučuji a přečtu si další díl.

Iwets
Iwets
21.08.2015 3 z 5

Tuhle knihu jsem si půjčila jako oddechovku na dovolenou. Žádná velká očekávání jsem neměla a přesto je to pro mě slabší průměr. Z mladičké Carrie to pro mě udělalo hloupou slepičku. Navíc mi přišlo, že i chování postav neodpovídalo věku. Jen díky konci, kde nás vysvobodí alespoň hláška Samanthy a odhalí jejich seznámení, dávám průměr.

NikaMirka
NikaMirka
02.07.2015 5 z 5

Souhlasím, že člověk knihu do ruky nesmí brát s tím, že bude to samé co seriál! Nic takového jsem neočekávala a proto se mi kniha líbila. Je to lehké čtení na prázdniny o Carrie, která zatím nezná svět, přesto už ale ví, že chce být spisovatelkou a jde si za tím. Příběh se četl téměř sám a vše co se v něm odehrává naprosto odpovídá tomu, jak dospívající lidi uvažují a co se mezi nimi odehrává. Líbí se mi s jakou lehkostí Candace Bushnell vykresluje vztahy mezi lidmi, nenásilnou formou ukazuje, že ženy a muži jsou odlišná stvoření, která bez sebe nemohou být. Ukazuje, jak ženy dokáží zradit kvůli chlapovi a zahodit vše co bylo před ním, jen proto, že s ním stráví pár měsíců. Neštítíme se ani chlapů našich kamarádek, ba naopak, jsme soutěživé mrchy, které rády přebírají, ale jsme nerady ty, kterým je přebíráno. Naprosto dokonalé čtení pro ženy. Za sebe dávám pět hvězdiček!

polarni.kun
polarni.kun
29.11.2014

Nedoporučuji knihu číst v případě zhlédnutého seriálu. Budete se totiž naivně stále snažit najít jakoukoliv podobnost s Carrie knížní a seriálovou. Jsou to ale bohužel dvě různé osobnosti s různým příběhem ale stejným jménem, ale návaznost na seriál žádná.

Ninie
Ninie
14.11.2014 3 z 5

Upřímně, miluju seriál, miluju Carrie, ale tuhle postavu jsem si s tou úžasnou ženou prostě spojit nedokázala. Docela mě zklamala, tedy až na to, jak se seznámí na konci se Samanthou.... Tohle jen prostě klasický příběh pro teenagery, nikoliv pro ženy ve středním věku obdivující odvahu Carrie

roxie
roxie
03.07.2014 5 z 5

Knihu jsem si přečetla primárně kvůli seriálu, který jsem viděla, i přesto že nemají moc společného se mi kniha líbila.

Freechappi
Freechappi
17.12.2013 4 z 5

Pokud je člověku do 25ti let a nespojuje si knihu se Sexem ve městě pak by se mu mohla líbit. Mě se líbila, narozdíl od spousty dívčích románků mi přišla uvěřitelná, s hrdinami mlátí hormony, jsou trochu moc dramatičtí a nejradši ze všeho se opíjejí a pokuřují. Určitě to na mě působí lépe než seriálové Carriiny deníky, které mi přijdou takové až trochu moc pohádkové a slušňácké.

Jujkyna
Jujkyna
06.10.2013 2 z 5

Když jsem si knížku v knihovně brala, bála jsem se, aby to nebyla nějaká teenkovská slátanina, ale nakonec mě přesvědčil fakt, že od této spisovatelky se knížka -když už nic-četla téměř sama. A ano, na začátku se vskutku četla sama, nicméně posléze mi to připadalo jednotvárné a nevyvíjející se. Každopádně jsem ji přelouskala až do konce, který mi zase připadal moc rychlý - jakoby si spisovatelka uvědomila, že vlastně ten příběh přece jenom chce někam posunout :). Abych knize tolik nekřivdila - vyplnila moje chvíle při čekání na vlak a to je to, co jsem od ní chtěla. :)

kvapsv
kvapsv
19.09.2013 4 z 5

Je pravda, že jsem od této knihy čekala trošku něco jiného. Nemyslela jsem si, že zde budou řešeny především problémy puberťáků, ale že uvidím svět již téměř dospělé Carrie. Každopádně kniha byla fajn a určitě si přečtu i druhý díl..

aannyy
aannyy
26.08.2013 5 z 5

Jelikož Sex ve městě je jeden z mých oblíbených seriálů, byla jsem zvědavá, jak vypadala Carrie zamlada :-) a nezklamala :-)

Ivy
Ivy
17.07.2013 3 z 5

Knihu jsem si půjčila opravdu jen ze zvědavosti jak se podobá seriálu. Ze začátku to všechno bylo roztomilé prostředí puberťáků, které ke konci už začalo nudit a já knihu chtěla mít opravdu jen z krku. Ale i tak jsem zvědavá na druhý díl deníků, který si určitě přečtu a nadějí, že mě to uchvátí víc než první díl.

ewisek22
ewisek22
03.05.2013 4 z 5

Začala jsem v nedávné době sledovat Sex ve městě (mimochodem miluji ho) a tak jsem byla hooodně zvědavá na mladou Carrie:) Byla jsem přesvědčená, že to bude určitě čtení spíše pro mladší holky a že mně to bude nehorázně nudit...Nooo...Po 48 hodinách jsem zjistila, že jsem na poslední stránce a chtěla bych i klidně pokračovat...:)) Spisovatelka od té doby patří mezi mé oblíbené...:)

kaczas
kaczas
10.02.2013

Kde se dá zkouknout seriál?????

Matyldakr
Matyldakr
16.01.2013

Dneska jsem viděla pvní díl seriálu The Carrie Diaries, hodně mě to zaujalo, takže si asi tu knížku přečtu xD

Vlastula.P
Vlastula.P
01.01.2013 5 z 5

Líbí se mi oba díly. Moc hezky se čtou a pokaždé mě mrzelo, že už kniha skončila :D

Kamilajznik
Kamilajznik
26.11.2012 1 z 5

Kniha se mi líbila,ale čekala jsem úplně něco jiného.....jsem zvědavá na druhý díl...

sarinkecka
sarinkecka
04.10.2012 4 z 5

Dnes jsem právě dočetla tuto knihu, a celkem mě zaujalo pár neshod co se týče Carrie, jako ji znám ze sexu ve městě. Čtení bylo ale skvělé, a těšila jsem se na každou další kapitolu. Občas jsem se v ní viděla, když jsem byla mladší :) pro mě ,ačkoliv se to občas neshodovalo s Carrie jakou i znám , to bylo stejně super čtení a ted jdu pokračovet ve druhém dílu :))

gomaki
gomaki
02.10.2012 3 z 5

V sexu ve městě Carrie říká, že otec od nich odešel, pokud si dobře pamatuju:) každopádně kniha je psaná nenásilně a čte se velmi dobře a rychle. Je to ten druh knihy, kterou přečtete ani nevíte jak a možná se k ní zas vrátíte, když budete potřebovat vypnout, protože se nad ní nemusí vůbec přemýšlet:)

NikolaStej
NikolaStej
14.08.2012 4 z 5

Kniha se četla výborně. Sice je to trošku jednoduchá, ale pro milovníky Sexu ve městě, je to něco podobného jen ze střední školy. Moc mi nešlo dohromady, že Carrie nemá maminku a má dvě sestry. Myslím, že se to k ní nehodí. V Sexu ve městě se její rodina vůbec neobjevuje, asi bych spíš dala, že je adoptovaná nebo vychovávaná v nějakém ústavu. Kniha mě bavila a už se těším, až si přečtu druhý díl.

fiktivní deníky Nová Anglie

Candace Bushnell
americká, 1958
2009  37%Sex ve městě
2010  72%Deníky Carrie B.
2010  64%Džungle rtěnek
2011  72%Léto ve městě