Deník venkovského faráře

Deník venkovského faráře https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/321917/mid_denik-venkovskeho-farare-QsD-321917.jpg 5 35 8

Nejsem žádný intelektuál, říká o sobě P. Jan Rybář. Možná právě proto vypráví o světlých i stinných stránkách života přímo a bez zbytečných ohledů. Pětaosmdesátiletý jezuita patří k posledním svědkům dramatických událostí 20. století. Pamatuje hrůzy II. světové války, divoké odsuny, nástup komunistické totality, vězení a permanentní dohled StB. Pamatuje ale také naděje, které vyvolal II. vatikánský koncil, a návrat svobody v roce 1989. A evangelijní svobodu a humor si při vší pokoře nenechá vzít, ba naopak rád je bude sdílet se všemi čtenáři.... celý text

Předčítačka
24.08.2023 5 z 5

"Točíme se pořád okolo hříchu, ale otec v příběhu o marnotratném synovi objímá syna smrdícího po prasatech. Nečeká, až bude prosit o odpuštění, a jde mu vstříc."
(Jan Rybář - Jos. Beránek: DENÍK VENKOVSKÉHO FARÁŘE)
#letnicteni #klubklatovskychknihomolu #3K #knihomolove #3

gab72
20.01.2021 5 z 5

Velice dobrá kniha o opravdové víře a lásce k bližnímu a i k sama sobě. Když člověk lásku sám nemá nemůže dávat dál :). Trochu zarážející informace o vedení církve jako takové. Pro mě osobně už ne tolik podstatné, hierarchie církve je pro mě složitá, co je však důležité je víra, naděje a láska a jejich skutky. Doporučuji i nevěřícím :). Pan Rybář je nejspíše farář s lidským přístupem.

lidunka1
05.04.2017 5 z 5

A já zase vím, že když takové hodnocení napíše Cinik - bude to skvělá kniha. Cinik je totiž všude a často v opozici. Kdyby takoví lidé byli všichni, církev by už dávno zanikla.

Cinik
05.04.2017 odpad!

Je jen málo smutnějších věcí, než kniha katolického kněze přetékající herezemi a útoky na katolickou víru a katolické věřící.

Heyhey
13.03.2017 5 z 5

Oba autoři mají co říct. A umí to říct. Za mě velké doporučení k přečtení všem generacím.

Hor105
09.03.2017

Jedna z nejlepších knížek,co jsem četla.Ihned po dočtení má člověk chuť číst některé kapitoly znovu a nechat se hladit a zklidňovat moudrostí pana Rybáře.

lidunka1
07.03.2017 5 z 5

Vynikající kniha. P.Rybář je velmi moudrý, má smysl pro humor. Kniha mi dala velmi mnoho.

Dragan
03.03.2017 5 z 5

Jan Rybář je pro mne velké překvapení. Tak hluboký pohled na život, církev, Boha… jsem nečekal. K této knize se jistě budu vracet mnohokrát.

Autoři knihy

Josef Beránek
česká, 1968
Jan Rybář
česká, 1931 - 2021

Kniha Deník venkovského faráře je v