Deník lhářky

Deník lhářky https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/5221/denik-lharky-5221.jpg 4 68 16

Jeanne má na první pohled vše, co si kdy přála. Dokonalou rodinu, spoustu peněz, nádherný dům… Ale zdi luxusního domova mnohé skrývají. Je v nich ukryta pravda o skutečném charakteru jejího manžela, pravda o pravých důvodech problémů jejího syna. Pravda o ní samotné. O tom, že mnoho let sama sobě lže, že nechce vidět věci, které by vidět měla. Nevidí je, neboť je z různých důvodů nechce řešit. Pak se však v jejím životě objeví Ali. Výstřední žena, jež Jeanne fascinuje, zároveň jí příšerně "leze na nervy". Prostřednictvím Ali se Jeanne postupně učí vidět věci v jejich pravém světle. Bude však trvat dlouho, než to zvládne. Bude ji stát hodně sil, než si připustí pravdu o svém manželství, o své rodině a o sobě samé především. Nebude to bezbolestné a někoho to bude stát život.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

The liar's diary , 2007

Dandy1
25.06.2022 2 z 5

To byla ztráta času.

Allena24
13.03.2021 5 z 5

Půjčuji si část komentáře od moonell: Rozhodně silné téma, zvlášť pro zasvěcené (a že jich nebude málo). Na to, že jde o debut - smekám.

Januli
26.06.2018 3 z 5

Nemůžu říct, že by se kniha špatně četla a neoplyvala tajemstvím a napětím, ale prostě i pres nečekaný záver tak prostě není to vauuu po dočtení.

Daenerys
14.12.2015 3 z 5

Zvláštní počin, po dočtení jsem na rozpacích, jak vlastně hodnotit. Čtivé, rozhodně udržuje čtenáře v napětí - nebo alespoň já se snažila dlouho odkrýt, o co to tam vlastně kurňa jde... a pak už si myslíte, že je vše jasné, že je to vlastně i předvídatelné a že už jste doma, tak je zas všechno jinak. Což je určitě fajn. Na druhou stranu, jak říkám, jsem z toho taková rozpačitá, je to trochu knížka, co má snahu vás po dočtení hodit kapku do depky. Neměla jsem uplně hezké pocity po dočtení a tak ubírám hvězdičku na hodnocení.

olejnice
30.05.2015 4 z 5

místy až děsivý psychotriler, napínavý, ale celou dobu jsem v podstatě byla naštvaná na hlavní hrdinku, že s tou svou situací nic nedělá, že se to nesnaží řešit, až to dopadlo, jak to dopadlo....

sabanka
19.01.2015 odpad!

Velmi jsem se snažila přečíst knihu celou . Bojovala jsem snad se vším od nudy ,až po zapření vlastního úsudku,ale mé já prostě není schopné knihu přečíst ...přijde mi taková o ničem nevím .....:(

kneslova
04.03.2014 5 z 5

Tak jak už zde bylo napsáno, první třetina knihy, pomalé, nic moc zajímavé, ale jak děj nabíhá na obrátkách, opravdu je problém knihu odložit, dobře napsáno, výborná gradace děje, výborná kniha.

marty77
08.01.2014 5 z 5

Skvela kniha nemohla jsem prestat cist,cte se sama.

evasamankova
31.08.2013 4 z 5

Výborný psychothriller, při jehož čtení jsem si absolutně nebyla jistá s čím dalším autorka přijde. Předvídatelnost v této knize neexistuje. Autorka mrskala jedno odhalení za druhým. Samotný závěr mě velmi překvapil. Ale vzhledem k tomu, že mi tyto druhy převratných konců nesedí, o jednu hvězdu mi to ubralo v hodnocení.

Neri
04.07.2013 5 z 5

Kniha se mi mimořádně líbila. Napětí se stupňuje s každou stránkou, napovrch vyplouvají stále temnější rodinné záležitosti, je to typ knihy, která vás nutí číst dál a dál. Styl je hodně podobný Fieldingové, zejména jejím prvním knihám jako Jane utíká, ale i mně se Deník lhářky zdá ještě o trochu lepší. Moc doufám, že si přečtu ještě něco dalšího od této autorky.

Aneleh
30.12.2012 5 z 5

Skutečně tato autorka píše napínavé psychologické zápletky stylem Joy Fieldingové, kterou mám nejradši. Kniha mě zaujala od samého začátku a od půlky už se nedalo odtrhnout. Škoda, že je jen jedna kniha od této autorky, doufejme, že budou další podobné. Skvělé čtení!

dark.ma93
04.07.2012 4 z 5

Ze začátku nuda, prvních pár kapitol jsem četla, jen ze zvědavosti, co dál. Zápletka a to, že kniha v sobě bude mít na konci zajemství je dost zřetelné. Lákala mě a konec stál za to! Drsný životních příběh a osudy víc lidí. Vyjde na povrch drsná a krutá realita.

Izu
11.06.2012 4 z 5

Autorka mi stylem připomíná v nčem Joy Fieldingovou.Napínavý příběh o tom,že každý skrývá nějakého kostlivce ve skříni.

jasmína
01.02.2012 5 z 5

U této knihy jsem byla hodně překvapená dějem a stále jsem byla nucena číst, protože jsem chtěla vědět jak to dopadne :)

Aria
27.08.2011 4 z 5

Naprosto souhlasím. Jakmile jsem se překousala přes prvních pár kapitol, naprosto mě to pohltilo.

moonell
30.11.-0001 4 z 5

Pomalý rozjezd, nicméně po přetrpění první třetiny knihy už jsem se nemohla odtrhnout. Rozhodně silné téma, zvlášť pro zasvěcené (a že jich nebude málo). Na to, že jde o debut - smekám.

psychologické thrillery thrillery pro ženy

Autorovy knížky

Patry Francis