Válka za bílého dne

Válka za bílého dne https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/155566/bmid_demonska-serie-valka-za-bileho-dne-ZdI-155566.jpg 4 626 95

Démonská série série

Válka za bílého dne, dychtivě očekávaný třetí díl Brettova mezinárodního bestselleru Démonského cyklu, je pokračováním příběhu o poslední vzpouře lidstva proti démonským hordám, které noc co noc vycházejí na povrch a požírají jej. Zejména za novoluní povstávají démoni v plné síle a jejich kýženou kořistí jsou dva lidé. Každý jeden z těch dvou má šanci stát se legendárním Osvoboditelem, mužem, jenž má podle proroctví sjednotit rozprášené zbytky lidstva ke konečnému tažení a zničit démonské plemeno jednou provždy. Arlen Sedlák býval obyčejným člověkem, ale nyní je z něj něco víc – Tetovaný, posetý tajuplnými chranami tak mocnými, že z něj dělají rovnocenného soupeře pro jakéhokoli démona. Ahmann Jardir již sjednotil bojechtivé krasijské pouštní kmeny do velkého vojska a prohlásil se Šar'damou Ka, Osvoboditelem. Jeho vzestup zařídila jeho první manželka Inevera, chytrá a mocná kněžka, ovládající hrozivou magii démonských kostí, která jí umožňuje nahlížet do budoucnosti. Kdysi si byli Arlen s Jardirem blízcí jako bratři. Nyní jsou z nich úhlavní sokové. A zatímco nepřátelé lidstva sílí, jediné dva muže, schopné je porazit, znepřátelí ti nejvražednější a nejzáludnější ze všech démonů – ti, kteří číhají v lidských srdcích -- 1. vydání. -- zdroj: www.legie.info --... celý text

Literatura světová , Horory , Fantasy

Vydáno: , Triton

The Daylight War , 2013

Ailee
23.01.2024 4 z 5

Možná trošku pomalejší a méně děje, ale za to, když přišlo na věc, musela jsem si připomínat dýchat. A konec? Ha, nečtěte, pokud nemáte rovnou po ruce další díl.

Luigi1
01.11.2023 3 z 5

Podle mého názoru jeden z nejslabších dílů které jsem četl,první dva díly měli šmrnc kdežto tento díl byl úpadek

ludek.n
27.03.2023 4 z 5

Přichází novoluní a s ním i nové nebezpečí pro lidstvo. Z Jádra přicházejí temní princové, aby ovládli hordy nemyslících démonů a podřídili je své vůli. Pro krasijské bojovníky v Everamově Štědrotě i pro obránce Drvoštěpské Kotliny to bude zkouška odvahy a odhodlání vzdorovat tomu nejstrašnějšímu zlu, jaké kdy poznali. Třetí díl Brettovy Démonské série výrazně zvláčněl a ve své podstatě nám nabízí pohled na boj démonů a lidí z třetí strany - ze strany první Jardirovy manželky, mocné damaji Inevery. Ta je v tomto pokračování rozhodující persónou, od níž se odvíjejí nitky k ostatním, již dobře známým, hrdinům. Všechno se to splétá do vpravdě mohutného epického opusu, který sice v první půli šetři dramatickými momenty, ale všechno si to vynahradí v půli druhé, kdy se nad oběma lidskými baštami stáhnou mraky a jejich vůdcové mají plné ruce práce, aby ubránili sami sebe i všechny okolo. Brett táhne káru dál a má ji pořád naloženou nápady a zajímavými obzory až po okraj. Vzhledem k ostrému střihu v závěru knihy jsem opravdu hodně zvědavý, kam dál příběh posune.

Neopol
05.03.2023 3 z 5

Je to dlouhé.

ZuKo
19.01.2023 3 z 5

Tady jde říci jen to, že manželských a mileneckých pasáží je i v tom to díle více než v románu pro ženy. Škoda, dost to podle mě knihy snižuje a mohla by být o x stran kratší.

SedllY
09.07.2022 4 z 5

Po špičkovém prvním a druhém dílu musím ubrat jednu hvězdu. Chvílemi nudnější pasáže. Na 4.díl se ale dost těším.

zd0981
19.06.2022 odpad!

Tak tenhle díl jsem už nedočetl a pokračovat nebudu. Při pomyšlení, že mám kolem sebe spoustu zajímavých titulů mi přišlo trávení času nad touto sérií jako mrhání.
Přitom to mohl být zajímavý počin...

ondra1995
24.11.2021 4 z 5

Sice nerad, ale musel jsme ubrat jednu hvězdu. A to především kvůli první polovině příběhu. Děj se opravdu někdy vlekl hodně. Cesta hlavních hrdinů do Kotliny nebrala konce. I vyprávění o Ineveře, o kterém nelze říci, že by bylo špatné, zacházelo mnohdy až do přílišných detailů. Celou dobu jsem měl pocit, že se autor bojí rozjet to, na co každý čeká.
Tím myslím samozřejmě bitvy s mozkovci. Nejsem vyloženě zklamaný, ale očekával jsem trochu něco jiného. Vše mi trochu narušovaly neustále lepší a lepší dovednosti především Arlena, ale i dalších hrdinů. A ve výsledku se obě bitvy odehrály na poměrně málo stránkách.
Událost z konce knihy jsem si užil více než některé pasáže obou bitev.

petrulka
24.08.2021 4 z 5

V dalším díle nám ubylo démonů, zato se setkáváme s mnoha palácovými intrikami, pletichami, politikou. Je to jiné, přesto dobré. Inevera mě bavila, pochopila jsem její jednání a smýšlení, za to bod nahoru. Lézt na nervy začíná Lesha a Renna. Ženských postav je ostatně víc než dost. A já raději Arlena a Jardira.

Richie1
25.07.2021 4 z 5

Třetí díl pokračuje v odkrývání historie jednotlivých hlavních postav - tentokrát se nejvíce věnuje Ineveře. Příběh místy ale poněkud zvolní svůj běh, až skoro přešlapuje na místě. Řekl bych, že autor začal pod vlivem úspěchu prvních dvou dílů trochu rozmělňovat děj a zbytečně ho natahovat. Také stále více stupňuje různé schopnosti hrdinů, až to začíná být přehnané - například hudba Rojera, díky níž ovládá jadrnce jako loutky, mi přijde zcela nesmyslná. Asi nejlepší je příběh Arlenův, který mi je také nejsympatičtější, dějové linky ostatních hrdinů trochu zaostávají. Závěr je úmyslně neuzavřen, dalo se to čekat - série má pokračování a je potřeba čtenáře nalákat. 75%

KnihoMorka
02.07.2021 5 z 5

Prahnu po další

HYPNOS88
23.03.2021 5 z 5

Tohle je prostě parádní série. Tedy zatím. Ale předpokládám, že to bude stejně dokonalé až do konce.

Charley
15.02.2021 4 z 5

Styl psaní a série jako taková se mi stále moc líbí, dokážu se naprosto ponořit do osobností jednotlivých postav, do jejich situace, děje.... jen, jak už psalo mnoho čtenářů přede mnou, se toho v ději moc nedělo. Oproti prvnímu dílu, který byl naprosto geniální a druhému, kde akce také nebylo málo, je tenhle trochu táhlejší a kapitol, kdy s napětím čekáte, co se stane na další řádce je málo. Nicméně pořád se to stále velmi dobře čte, jen té akce by mohlo být více.

Nikei
07.01.2021 4 z 5

Oproti dvou předchozím dílům se tento trochu táhl. Kapitoly s Rennou mě neoslovily, místy mi Renna až vadila, zato kapitoly s Ineverou se četly samy. Autor opět překvapil a ukázal další nepříjemnou postavu z předchozích dílů v novém světle, tentokrát Ineveru. Maličko se mi ulevilo, když jsem konečně dospěla k zajímavému konci a mohla se tak pustit do dalšího, snad ještě lepšího, dílu.

Roscata
29.10.2020 5 z 5

U Démonské série se mi strašně líbí, že autor na první pohled nikomu nefandí a postavy nejsou jen černé a bílé. Je tak jednoduché zamilovat si postavu aby jste jí o pár stran dál začali nesnášet.
Líbilo se mi vyprávění o Ineveře a jejím dětství. Byla to jedna z mála postav o kterých jsme toho věděli velmi málo. A mě se líbí jak nám autor vysvětluje jaké důvody postavy vedou k jejich rozhodnutím a činům.
Musím říct, že první dva díly jsem měla ráda Leeshu a Arlena. Po přečtení trojky mám ale chuť je oba proplesknout. Neříkám že jednají úplně bezhlavě ale spíš jako dva láskou pobláznění puberťáci. Bruna by jim dala. Ostatně pořádnou ránu holí by si zasloužili i jiné postavy. Třeba Renna, chvílemi je super cool, jindy mi leze na nervy její žárlivost a neschopnost se ovládat.
Nic to ale nemění na tom že je kniha čtivá, zábavná a plná intrik. A ten konec? Lepší cliffhanger autor vymyslet nemohl.

IG: zrzi_cte

Onick
16.10.2020 5 z 5

Výborná kniha, skvělý fantasy příběh

StarPopcorn
12.09.2020 4 z 5

(SPOILER) Díl plný opaků…V jednu chvíli se nemůžu od knížky odtrhnout a v druhou přeskakuju 5 stránek abych přeskočil tu tunu nudy s Ineverou. Renna už není tak nesympatická, zato její pozice byla velice dobře nahrazena otravnou Leeshou a Ineverou

Zato Arlen i Jardir jsou v tomto díle velice dobří. Rojer je tak napůl. Smrt přichází nečekaně. Záverečný souboj dost dobrý a ten konec - Řeknu jediné: Nepučujte (či nekupujte) si tuto knihu bez dalšího dílu :)

Nuray
21.08.2020 3 z 5

(SPOILER) Asi nebudu opakovat, co píší lidé pode mnou. Kniha je slabší, spousta nudných a zbytečných pasáží... Ale musím teda ještě navíc podotknout, že jsem se občas ztrácela, kdy je "před" a kdy "teď". K tomu mi žádné názvy kapitol, kdy je tam 333 p.N. nebo dvě stě něco, vůbec nepomáhají. A pár věcí se mi zdálo nesmyslných, nejasných.
Rennu si asi neoblíbí v tomto díle nikdo, snad už to dál bude lepší.
Suma sumárum je to ale pořád jedna z lepších fantasy :-)

Ilirea25
06.08.2020 2 z 5

(SPOILER) Zatím nejhorší kniha. Dětství Inevery je tak nudně popisující, že jsem měla tendence přeskakovat a stejně by se nic nedělo... Reena je absolutně žárlící puberťačka na kohokoliv, na kterého se Arlen podívá. Pak přichází na scénu roztažnožka Leesha, z ufňukaného Rojera se stane bigamista a celá válka se vlastně odehrává na posledních 150 stranách.
Opravdu už mě Ahman a celé jeho Pouštní kopí přestává bavit. Opravdu jsem se musela nutit tuhle knihu přečíst.

petrarka72
16.07.2020 4 z 5

Je to epické, napínavé, návykové. Mimo jiné i proto, že autor zdánlivě nikomu nefandí, spíš líčí, jak která postava do kterého bodu došla - a rázem je složitější odsuzovat její způsob zdolávání osobní cesty, ať už jde o Arlena, Jardira, Leeshu, Ren, Abbana, Ineveru... To mě na této sérii baví: sděluje a provokuje více, než se od fantasy čeká, a přitom je zábavná takřka bez přestání.

démoni postapokalyptické romány

Peter V. Brett
americká, 1973
2010  91%Tetovaný
2010  91%Pouštní Kopí
2013  86%Válka za bílého dne
2015  84%Trůn lebek
2018  83%Jádro

Kniha Válka za bílého dne je v