Dějiny USA

Dějiny USA https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/170427/bmid_dejiny-usa-A9X-170427.jpg 4 5 2

Poutavě a zároveň odborně rozepsané dějiny Spojených států amerických provedou čtenáře od koloniálních počátků 17. století s náhledem na původní indiánská etnika, přes revoluční a státotvorné období přelomu 18. a 19. století, demokratizaci první poloviny 19. století, občanskou válku, industrializaci, období prosperity i období krize, obě světové války i studenou válku, vzestup na pozici světové supervelmoci ve 20. století až po válku proti terorismu 21. století. Samozřejmostí je přístup, který podává fakta v souvislostech a nenudí suše podávanými daty - příběh Spojených států zaujme jak laika svou čtivostí, tak odborníka kvalitním zpracováním pramenů.... celý text

Literatura naučná Historie
Vydáno: , Grada

Geschichte der USA , 2007

Djkoma
07.01.2019 4 z 5

Komplexní pojetí dějin USA. Určité pasáže jsou psané poměrně složitě, ale stačí se jimi prokousat a zbytek textů (valná většina) je velice zajímavá a obsahově nápaditá. Především se kniha snaží Dějiny USA vnímat jako celek a navzájem odkazovat mezi událostmi a dávat jim kontext. Současně nejde o jednoznačnou kritiku ani chválu, ale o text snažící se o objektivitu. Za mě bych uvítal více grafů a různých analytických informací s tvrdými daty. Jinak knihu rozhodně doporučuji.

Pawlisman
05.02.2018 4 z 5

No, sice vytknu, že je to vše někdy až moc sušše o politice, dále ekonomii a sociologickém pohledu na USA. Ale stejně jsem si představoval popis i více akcí , činů.. Ty jsou v knize spíše jen jednoslovně zmíněny. A ono zaznamenat do 1 knihy všechny informace z dějin USA, myslím, že se s tím autor vypořídal dobře a stále ještě poměrně čtivě. Kromě širčího popisu některých dějinných událostí mi také chybělo více fotodokumentace či map pro lepší zorientování a udělání si lepšího obrázku. Nejspíše však opět nezbylo místo. Lze doporučit, ale určitě nečekejte nějaké beletristické dílo.

USA (Spojené státy americké) dějiny USA

Autoři knihy