Zápisník smrti 2

Zápisník smrti 2 https://www.databazeknih.cz/img/books/95_/95199/bmid_zapisnik-smrti-2-pGe-95199.jpg 5 481 38

Death Note série

Light konečně získal jméno muže, který ho sledoval. A jelikož je zcela přesvědčený o správnosti svého počínání, rozhoduje se zbavit jedním rázem všech těch, kteří mu jdou po krku – všech agentů FBI pátrajících po tajemném zabijákovi. Jenže to není tak snadné. A navíc mu do cesty vstupuje jeho nejnebezpečnější protivník – geniální detektiv L, který postupně získává nové spojence, jenž mu mají pomoci zvítězit nad smrtícím protivníkem.Dva brilantní mozky, každý soustředěný jen na jednu věc: Na poražení toho druhého. Light kontra L. Druhé kolo právě začalo!... celý text

Komiksy Thrillery Fantasy
Vydáno: , Crew

Desu Nōto: Gōryū; Death Note , 2003

ariannpHm
26.01.2024 5 z 5

Opět skvělá manga. Už chci další díl! 10/10

LadyCharlene
31.12.2022 5 z 5

A svou knižní cestu roku 2022 jsem zakončila jak nejlíp jsem mohla. Až na to že teď nutně potřebuju třetí díl. To, co jsou pro Rjúka jablka, to je pro mě tento příběh. Nevím, zda je to kresbou, nebo dialogy, možná kombinací, ale já ten příběh nejen viděla a četla, ale i slyšela. Je obdivuhodné, jak stránka, na níž není ani jedno písmenko, může být tak dramatická, napínavá a nervydrásající. Nebudu se opakovat, je to dokonalé, geniální a miluju to.

AndyYoggy
27.11.2022 5 z 5

Opět, stejně dobré jako svazek první. Chytí vás to a nepustí. Doporučuji :)

Vjeerus
31.10.2022 5 z 5

Příběh si udržuje vysokou laťku. Dostáváme další posun v charakteru hlavního hrdiny a více se nám představuje hlavní mozek vyšetřovatelů.
V tomto příběhu máme úplně jiný rozměr boje dobra proti zlu. A na obou stranách nám stojí opravdu chytré hlavy s velmi rozvinoutou logikou. A krásně se dozvídáme, že logika s absencí emocí a empatie nemusí být vždy správná cesta.

HermanekB
27.10.2022 5 z 5

Stejně dobrý jako předešlý díl. Až na to, že někteří agenti/policisté se chovají celkem dost nápadně na to, že řeší masové vraždy. Nechápu, jak jim to mohlo procházet. Jinak L je pro mě top postava, moc se mi líbí styl jeho uvažování a jeho argumenty.

Dávám pět hvězd *****.

Stázka007
15.10.2022 5 z 5

Dobrý pokračování výborný zvraty 2 díl nezklamal těším se na 3, velice doporučuju.

Karola050716
18.04.2022 3 z 5

Jsou tam momenty, kdy se člověk nemůže odtrhnout, ale celkově mě ta přetahovaná asi postupně přestává bavit a jestli (jakože asi jo) je to takhle dalších x dílů, tak asi s díky přestanu.

Alethea_k
19.09.2021 5 z 5

V polovině dílu jsem se ptala sama sebe, o čem to sakra ještě bude. Díly jsou tak napěchované akcí a zvraty, že by bohatě stačily 2 díly k ukončení. Ale jsem velice spokojená a nakonec i ráda, že Death note druhým dílem nekončí.

klaraj093
22.10.2020 4 z 5

Nemám asi co vytknout..Za mě rozhodně doporučuji...

Atlantis
25.08.2020 4 z 5

Čtení Death Note u mne vyvolává pocity jako na oscilátoru. V jednu chvíli si říkám: "Proboha, co je to za blbost? Jak by to asi mohl vědět?", jen abych za pár stran souhlasně pokyvoval hlavou a říkal si: "Jo takhle, tak to dává parádní smysl. To je skvělý." Uvidíme, jak se bude manga vyvíjet dál.

Andrée
16.08.2020 5 z 5

Tajemný L odkrývá svoji identitu pár zasvěceným. Light nadále pokračuje ve své zvrácenosti s death note a neštítí se ničeho.

trudoš
20.07.2020 5 z 5

Tentokrát jsem se doslova nechal strhnout dějem. Ten, ač se z místa příliš nepohne, stupňuje souboj mezi Lightem a L, nabývá dalšího rozměru a z Lighta se konečně stává chladnokrevný zabiják, který se neštítí zabít třeba i nevinného, jen aby prosadil svojí vizi bezpečnějšího světa. Ostatně ani L nezahálí a krystalizuje v nádherný prototyp potrhlého sociopata.
Oba protagonisté tak postupují vpravdě geniálně a vývoj událostí proto připomíná nelítostnou šachovou partii, kde se nemyslí jen na možné tahy protihráče, ale i na možné tahy samotných tahů. Myšlenkový mišmaš, říkáte si? Ano, máte naprostou pravdu, ale zároveň fantasticky podmanivý chaos, který dokáže pohltit přibývajícími zvraty a vůbec nevadí, že hrdinové jsou náctiletí výrostci. A na to, jakým způsobem pánové Óba Cugumi a Takeši Obata zabředli do komplikované osnovy, se jim zatím bez problému daří vše přehledně vysvětlit, aniž by člověk ztrácel souvislosti. Sám se přitom neodvažuji hádat, jakým směrem se zápletka pohne příště.

DarthSoren
14.06.2020 5 z 5

Druhý díl Death Note za tím prvním v ničem nezaostává. Ba co víc, přišel mi možná o malinko lepší. Nápad se mi velice líbí, zvraty a uvažování hlavních postav je také něco co bych rozhodně vypíchnul. Kira a L, o těch raději pomlčet - jejich osobnosti a vzájemné napětí je něco co v umění vidíte jednou za dekádu. Něco jako Bůh vs. Satan nebo pizza s ananásem vs. italové... chápete co myslím :) Jediná vec, která mě nakrkla jak v manze tak i v seriálu byl osud Naomi.

martunka
26.01.2020 5 z 5

Druhý díl je taky pecka. Už se těším na třetí díl...

michal3736
31.12.2019 5 z 5

Kdo z koho postupně se rozjíždí. Dva největší mozky své doby se pomalu setkávají, aby vyzkoušeli jeden druhého.

OsolenéKnihy
13.12.2019 5 z 5

Teda, vždycky se bojím, že další díly nebudou už taková pecka, ale tato série nezklamala! Naopak se to celé ještě více zamotává a rozjíždí. Po dalším díle jsem skočila hned.

Yokolobuna
04.12.2019 4 z 5

Druhý díl za tím pilotním malinko zaostává. Jen parádní nápad mne automaticky nepřiměje sypat pět hvězd každé knížečce bez výhrad.

"L" a Kira zahájili druhé kolo a ani tentokrát není jasné, kdo má v tomhle honu na kočku a myš vlastně navrch. Oproti jedničce mi přišly některé zvraty malinko překombinované, ale nechci tu mávat spoilery, tak nebudu korektní. Jinak platí to, co minule... Kresba zcela adekvátní atmosféře Zápisníku smrti, jen z těch neustále opocených ksichtů teče snad ještě vehementněji.

Ani dvojka nepřežila přerod v české vydání bez problémů. Po opakujících se stránkách z minule tu tentokrát haprují časové údaje v momentu, kdy postavy řeší osud detektiva Raye Penbera. Nějaký ten šotek však není problém odpustit.

Zakoupeno v roce 2019 za 139,- v e-shopu Megaknihy.

Zkráceně? Nášup toho samého bez znatelnějších vybočení. I po odeznívání "wow efektu" nosného nápadu stále velice dobrá konverzačka, kde napětí rozhodně nepramení z neustávajícího ratatatata.

Hodnocení na DK v době přečtení: 93 %; Moje hodnocení: 80 % jako 279. hodnotící.

sgjoli
13.09.2019 3 z 5

Pořád si stojím za tím, že základní myšlenka knihy je originální a zajímavá, ale tento díl mi přišel jako na houpačce. Některé pasáže jsem doslova hltala, ale u některých pasáží jsem se trochu nudila a nutila se do čtení. Hodnotím tedy průměrně. Zatím cítím trochu zklamání, protože po pochvalných komentářích jsem čekala pecku a nějak to v této manze zatím nenacházím.

kikikrat
14.06.2019 5 z 5

Já tuhle mangu prostě miluju! Druhý díl mě nezklamal. Naopak hltala jsem ho. Sledovat tu přestřelku mezi Kirem a L je prostě super. Opravdu neumí prohrávat. Jediné co bych vytkla je to že mi tam chybělo tak nějak víc Rjuka. O to víc se těším na další díl.

Tofinka
08.03.2019 5 z 5

Nejdříve jsem viděla anime... Potom jsem se dostala k manze All you need is kill... Právě kvůli ní jsem se rozhodla koupit si i Death note - Takeši Obata totiž tyto mangy zpracoval opravdu nádherně ❤. K příběhu snad ani nemám co říct, hlavní myšlenka se mi zalíbila již při sledování anime a to se dosud nezměnilo...

smrt zfilmováno manga policie zločiny

Tsugumi Ohba
japonská, 1962