Není cesty zpět

Není cesty zpět https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/304721/bmid_neni-cesty-zpet-yIJ-304721.jpg 4 912 222

David Raker série

Měl to být skvělý večírek, jenže když Emily Kaneová dorazí ke své sestře Carrie, objeví jen prázdný dům s dveřmi dokořán. Večeře se vaří na sporáku, televize je zapnutá. Carrie, její manžel a dvě dcery jsou pryč. Policie nad záhadou brzy zlomí hůl, a Emily tak nezbývá než se obrátit na svého bývalého přítele Davida Rakera, který se specializuje na pátrání po nezvěstných osobách. Někdo má totiž evidentně zájem na tom, aby se na její sestru s rodinou rychle zapomnělo. Pavučina klamu a zlověstných rodinných tajemství obestírající celý případ rychle pohltí i Rakera, a ten brzy zjišťuje, že by se snadno mohl stát další z řady obětí, které si za celá desetiletí tahle obrovská lež vyžádala.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Thrillery

Vydáno: , Mystery Press

Never Coming Back , 2013

Pisquosus
30.03.2024 4 z 5

Za mě už “klasická weaverovka. Čtivá, plná napětí a přitažená za vlasy.

Chápu, že zápletka musí být svým způsobem komplikovaná, aby bylo co rozuzlit.

Za mě fajn, napínavé a nenáročné čtení.

petrulka
18.03.2024 3 z 5

Jeden z těch nudnějších dílů. Zajímavě vypadá postava hlavního záporáka, ovšem odhalení je celkem zklamáním. Zápletka překombinovaná, špatně uvěřitelná a rozuzlení slabé. Kdybych nevěděla, že to Tim umí mnohem líp, asi bych v sérii ani dál nepokračovala.

Aymira
06.03.2024 4 z 5

Začínám si u Weavera všímat jistého mustru – první půlka knih, kdy se vše vysvětluje, mě baví. Druhá půlka mi ale přijde nezáživná, často zdlouhavá, bez překvapení.

To se bohužel podařilo i zde. Když vyšlo najevo, kdo je onen tajemný muž, dalo se s tím podle mě pracovat lépe. Více odhalovat hrůzy jistého období našich dějin, starouše konfrontovat a podobně.

Překvapení, kterého se Rakera dočká na konci v čistě osobní rovině, mi také přijde jako vaření z vody. Ale uvidíme, co se z toho vyvine dál...

HynekBee
13.02.2024 5 z 5

Nebudu lhát, když řeknu, že občas zdlouhavé. Ale jinak, jako vždy, SUPER.

santa1212
02.02.2024 5 z 5

Super knížka, tradiční a skvělý Weaver, David Raker ve své nejlepší formě :-)

work
18.01.2024 1 z 5

(SPOILER) Poslouchal jsem jako audioknihu a byl jsem posléze překvapen, kolik to má stránek v papírové verzi. Pro jistotu jsem si i zkontroloval, kolik měly ostatní Weaverovy knihy, co jsem četl. Byl jsem překvapen podruhé, protože Není cesty zpět je co do počtu stran průměr. Přesto mi připadalo, že jich bylo nejméně tisíc. Tahle knížka se totiž neskutečně vleče.
K Davidu Rakerovi nemůžu pořádně najít vztah. Tedy vždycky když si myslím, že jsem ho našel, tak ho vzápětí zase ztratím. Nejspíš to bude tím, že se Weaverův hlavní hrdina chová značně nekonzistentně. Chvíli se tváří chytře (to těsně předtím, než se zachová jako prosťáček), chvíli poučuje ostatní, jak se mají správně chovat (to těsně předtím, než udělá opak) a chvíli se zbaběle krčí v koutě a fouká si rány (to těsně předtím, než po někom vystartuje a zlomí si u toho ruku). Místy mi v tomto pokračování Raker připadal jako kombinace Mirka Dušína, Limonádového Joe, a blíže nedefinovaného skutečného hrdiny, jakého si Weaver vysnil.
Autor jede podle obvyklé šablony a v první polovině se jí drží tak křečovitě, že začne vykrádat sám sebe a čtenář už přesně ví, co Raker teď udělá a na koho se obrátí. Napětí se nekoná ani náhodou. Jak by taky mohlo, když se většina kapitol odehrává ve tomto stylu: "Cvaknul jsem vypínačem a nic. Cvaknul jsem druhým vypínačem a světlo se nerozsvítilo. Pohlédl jsem na televizi a nefungovala. Pohlédl jsem na DVD přehrávač a displej nesvítil. Přesunul jsem se do kuchyně a trouba byla zhasnutá. Pak mi to došlo - někdo vypnul proud." Wow, a víte že mě taky napadlo, že nešel proud? Navíc to Weaver rozepíše na tři stránky. No a takhle je to pořád.
Jsou tam ale tři momenty, za které si zaslouží Weaver hvězdičku: zmínka o Škodě Octavia, důvod, proč vyvolaly fotky tolik rozruchu je také hodně relevantní, no a poslední dva odstavce jsou dojemné. Víc neprozradím.

dencazrnu
27.12.2023 3 z 5

Za mě zatím nejslabší díl, který jsem četla. Musím se přiznat, že tentokrát mi vůbec nesedlo množství postav a to neustálé cestování časem. Ze začátku jsem byla úplně zmatená, nedokázala jsem se v ději orientovat a absolutně jsem nechápala, co se děje. S ubývajícími stránkami postupně příběh dostával smysl a závěr to trošku vylepšil. Ale i v něm bylo tolik skoků a zvratů, že mi přišlo, že na každé straně bylo všechno pokaždé jinak. Každopádně na další díly se určitě zase vrhnu, protože pořád je David pro mě sympaťák a i když se do všeho pouští po hlavě, i tak se na něj těším :-)

m2056
09.09.2023 5 z 5

První příběh od autora co jsem četl líbil se mě hodně hlavně i to že vše kolikrát nedopadne dobře a překvapivě zvraty v příběhu co jsou upoutá člověka k dalšímu čtení.

katallinka
31.07.2023 4 z 5

Opět velmi napínavé a zajímavé čtení. V tomto díle velmi oceňuji přesah do historie! Celá tato série má jediné dvě mouchy délka a množství postav, ale to nic nemění na tom, že je to skvělé.

alabra
23.07.2023 5 z 5

Poslouchání jako audiokniha, výborně načteno, hezké, i když některé části předvídatelné, David místy jako superman, ale to patří k sérii, takže určitě jedu dál v prázdninovém módu.

Lenndy
19.07.2023 4 z 5

Už je to několikátá moje kniha od tohohle autora. A začíná se trošku opakovat. David je nesmrtelný,dostane se úplně ze všeho.Ale i tak to bylo čtivé.

Titas9001
18.07.2023 5 z 5

Není cesty zpět patří k mým nejoblíbenějším v sérii a někdy (když si chci fakt počíst!) se k ní i vracím. Na druhé straně chápu, že kdo nečetl předchozí knihy, tak snad prvních 100 stran vůbec netuší. Já jsem už tehdy věděla, že u nás nevychází knihy chronologicky, a tak mně to zase tolik nevadilo. Nakladatelství zřejmě testovalo půdu pro náš trh a jsem ráda, že čtenářská přízeň rozhodla a dnes už jen čekáme hezky vždycky rok na další díl. Obecně mám ráda příběhy, když se ponoříme i hlouběji do minulosti a zde to bylo hodně uvěřitelné, protože tohle téma je aktuální dodnes - potrestání zločinů nacismu. A určitě bych přidala ještě jednu hvězdu za ten konec. Po tom šíleném pátrání si nějakou dobrou zprávu jistě zasloužíme. A tímto jsem už asi napsala komentáře ke všem knihám TW. Nemohu to ošidit, protože je jeden z mých nejoblíbenějších.

renefer
16.06.2023 2 z 5

Tahle kniha by se měla jmenovat "A tehdy mi to došlo..." Davidovi tady totiž nedochází vůbec nic, do každé akce se žene po hlavě a beze zbraně, většinou se z toho dostane jen díky nějaké šťastné náhodě, takhle marný snad nemůže být nikdo. Zatím nejslabší díl série.

petraj30
02.06.2023 3 z 5

Bohužel to na mě tentokrát nezapůsobilo. Nevím, čím to bylo, ale i David mi v jistých chvílích lezl na nervy a téma příběhu mi taky nijak nesedlo.
Od začátku jsem se nemohla pořádně začíst, mnoho věcí mi přišlo úplně zbytečných, stejně tak mnoho postav, ve kterých jsem se ztrácela, a které nebyly vůbec důležité.
David Raker tentokrát pátrá po celé zmizelé rodině, ale na co všechno při svém pátrání narazí, mi přišlo až horko těžko uvěřitelné.
Snad tato kniha představuje jen malé škobrtnutí a další díly budou parádní jaky ty minulé. Tento díl se moc nevyvedl.
Malý spoiler: Ani kvůli té poslední větě nedám více hvězd. Počkám si, co David a spol předvedou v dalších dílech.

Michelle.Bee76
08.04.2023 2 z 5

Velké zklamání a zatím nejslabší díl této rozsáhlé série. Klasik by řekl: "Člověče, máte tam postav jako na orloji!" Některé kapitoly jsem skoro přeskakovala, nebavilo mě to, musela jsem se nutit to dočíst, ani téma mě tentokrát nezaujalo, ale protože díly série vždy na sebe nějak navazují a jsou vzájemně propojeny, musela jsem číst až do konce. Aspoň ten konec, že byl hezký a vynahradil to dějové utrpení mezitím.

Doufám, že další David Raker bude zase čtivý jako první tři díly, které jsem doslova zhltala.

iveetka
21.03.2023 3 z 5

Překvapivé zklamání. Tento díl mě bavil na začátku, potom cca 130 stran defacto nuda o ničem. Od strany 200 se to zlepšilo a příběh mě zase vtáhnul. Nicméně předchozí díly byly mnohem lepší. Doufám, že 5 díl bude zase jedna velká zábavná, napínavá jízda. Tady jsem ten dojem rozhodně neměla.

TerezaaBaarova
24.02.2023 5 z 5

Čtvrtý díl je zatím o trošku lepší než Údolí mrtvých(2.)!

Ooooo co jste se všechno dozvěděli! SUPER! Napínavý a mrazivý! Tuším, že každá Weaverova hniha je chloupek lepší!
Hned musím načnout 5. díl, protože to bude určitě taky jízda!

A kdo ještě nezačal tuto sérii - Prosím, opravdu čtěte od prvního dílu, jinak přijdete o mega překvápko! :)

Elapheg
03.02.2023 5 z 5

Kniha Není cesty zpět je zatím moje nejlepší kniha, co jsem ze série s Davidem Rakerem četl. Na Davida se obrátí jeho bývalá partnerka Emily, protože její setra Carrie, manžel a dvě neteře se jednoho dne beze stopy ztratili a policie nemá tucha, kde by mohli být a co se vlastně stalo. David začne rozplétat klubko pavučin a lží, jež obestírá zmizení Carriiny rodiny. Tajemství je to opravdu temné a stojí za ním mocné síly, které si přejí, aby nikdy nevyplynulo na světlo. Davidovi půjde doslova o hubu. Thriller to je opravdu povedený s brilantní zápletkou, co se ostrosti týče, ménší než v Údolí mrtvých, ale autor si s čtenářem zahrává a napíná ho s každou kapitolou více a více a na konci je opět tak typicky další zvrat, který celou minulost a návaznost staví ještě do jiného světla. Vše je vysvětleno, nic není nadbytečné. Pět hvězd a doporučení a na pátý díl brzy dojde. Pro mne zatím nejlepší díl. :-)

uzivatel90562
22.01.2023 5 z 5

Na to že to není moje krevní skupina je tohle až překvapivě skvělá detektivka, kterou jsem hltal od začátku do konce

martineknatasa
13.01.2023 5 z 5

To je paráda. Skončila jsem ve 2 ráno a hned jsem začala 5. díl.