Ďáblův elixír

Ďáblův elixír https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/120904/dabluv-elixir-120904.jpg 4 148 26

Poslední templář série

Zázračné účinky té byliny objevili původní obyvatelé Ameriky.Proč o ní teď projevují nebývalí zájem skupiny lidí stojící na obou stranách zákona?Odpověď na tuto otázku hledají agenti Sean Railly a Tess Chaykinová.

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Domino

The Devil´s Elixir , 2012

Hall3006
19.11.2020 4 z 5

Dlouho odkládaná kniha, jejíž anotace mě zaujala v době, kdy jsem koukal na seriál Narcos o Pablu Escobarovi. Nyní tedy po letech v knihovně jsem jí přečetl a velmi mile mě překvapila. Svižný a napínavý příběh z drogového prostředí Americko-Mexického pomezí s uvěřitelnými postavami a jasnými postoji. Agent FBI povolán z New Yorku a pomáhá mu kolegyně s DEA v boji proti drogovému bosovi, který objevil "drogu, který by chtěl každý". Děj vás rychle pohltí a konec... hm ten jsem opravdu nečekal.
Jednu hvězdu snižuji za chybějící popis zkušenosti s drogou, kterou objevil misionář Eusebius v pralesích střední Ameriky a náhlý přechod do současnosti.

March
24.01.2020 3 z 5

Začátek knihy mě bavil, bylo zajímavé i návrat do minulosti, ani mi nevadilo odbočení od templaru. Ale pak to už bylo chvilkami až nereálné..ale nevadí, napětí, napětí a napětí to mělo.

Kuža007
12.11.2018 5 z 5

Sice to není už Khouryho templářské konspirace, ale místo toho je to úžasný detektivní thriller.

dalibor123
01.03.2018 3 z 5

Nooo... Knížka začne fakt dobře, hned zaujme už na prvních stránkách a vtáhne do děje. Ale pak prostě ztratí tempo i napětí a celý střed knížky je někdy nezáživný i nudný. Ale když už se tím člověk prokouše na konec, tak tam ho čeká sladká odměna :) Konec a začátek se mi hodně líbil. Tak že takový průměr :)

genie
10.12.2017 3 z 5

Celkem zklamání, takové průměrné dobrodružství, které mě moc nenadchlo ...

Atanone
15.05.2017 4 z 5

Zkraje mi trochu dělalo problémy to "přepínání" ze 3. do 1. osoby,ale když jsem se zorientovala v postavách,tak jsem si na to zvykla.
Kniha mě docela bavila,jen jsem si říkala,jestli to s tou reinkarnační zápletkou fakt myslí vážně,tak CO asi se stane na konci,když věci vypadaly totálně bezvýchodně. Vyřešeno-deus ex machina zapracoval a navíc jsem dostala svou oblíbenou dávku překvapení ,protože rozuzlení se nabízelo a já na něj nepřišla.
Takže spokojenost- chtěla jsem dobrodružný příběh a taky jsem ho dostala.

Ivanka83
04.02.2017 4 z 5

Pěkná kniha. Hezky se četla. Napínavé až do konce.

petra4080
24.02.2016 3 z 5

Kniha mě bavila víc než Poslední templář, i tak to ale není můj šálek čaje.

Hanka90
10.01.2016 4 z 5

Dobrá oddechovka, ačkoli zápletka byla trochu přitažená za vlasy, aspoň co se Alexe týče.

svatas007
23.10.2015 4 z 5

Kniha je hodně tajemná a v určitý moment se zvrtne do zajímavé dějové linky. Pak se to však na konci docela překombinuje a už je to celé moc neuvěřitelné. Je tam až příliš šťastných náhod a gradací, které ubírají na realitě. Než se odhalí ty správné motivy, chvíli to trvá a na můj vkus kniha trpí řadou hluchých míst.
Některé kroky postav jsou logické, pak však přijde zkrat a je cítit, že až moc násilně se děj posouvá k tomu správnému cíli, potřebnému pro další zvrat.
Kniha mne však bavila, ale moc reálná mi nepřišla. Na zločince jsou všichni krátcí a ještě navíc v Mexiku.

Maff
16.08.2015 3 z 5

Solidní thriller s prvky mysterióznosti. Pro mne nejlepší díl trilogie a tři a půl hvězdičky. Autor zde jen volně navazuje na předchozí díly účastí hlavních postav, jinak příjemně překvapil odklonem k jinému tématu. Dvě linie díla - reinkarnace a účinek drog na člověka a proti tomu stojící vyrovnávání se s vlastní minulostí působí vyváženě, díky čemuž je příběh čtivý, zajímavý a napínavý. Bohužel se autor, stejně jako v předchozích dílech, v závěru nevyvaroval pompézní scény, která působí v podstatě rušivě. Spíše měl autor svou invenci při barvitém popisu této scény investovat do propracovanějšího závěru při popisování motivů a míry účasti jednotlivých postav. Takto závěr působil jako snaha honem rychle vše objasnit a příběh ukončit.

derminator
10.05.2015 3 z 5

Nebyla to taková jízda jako při posledním templáři ale i tato kniha má něco do sebe každopádně zajímavé téma i rozuzlení. Knihu mohu doporučit všem kdo se zajímají o problematiku drogové kriminality je v knize zpracována docela dobře. Za mě dávám 55% přeci jenom je to kniha o něco slabší než předchozí dvě. Ale doporučuji k přečtení!

Reat
23.04.2015 5 z 5

Moje třetí přečtená kniha od R.Khouryho a určitě ta nejlepší. Byl jsem velmi překvapen, neboť jsem měl kdovíproč zafixováno, že tato nepatří mezi jeho nejlepší díla, a byl to velký omyl. Čte se to velmi svižně, autor udržuje čtenáře v napětí a ani jej nikterak nezatěžuje složitými a spletitými výklady.....příběh prostě frčí. Jedinou (skutečně ale jen velmi drobnou) výtku bych měl k závěru, kdy autor jakoby malinko chaoticky zatápal, na koho to celé vlastně "hodit". Ale to je jen kosmetická vada na kráse této knihy, které dávám s radostí plný počet!!!

Misa25
22.10.2014 5 z 5

Kniha se od templářů liší diametrálním způsobem, ale celý koncept knihy se mi moc líbil....a těším se na další díl :)

Majka1949
05.10.2014 3 z 5

Dobrá

Ilona
24.08.2014 3 z 5

Naprosto souhlasím s komentářem od "veverky", templáři byli skvělým počtením. V této knize, přestože Sean Reilly je i zde neodolatelným akčním hrdinou, jakoby převládalo něco úplně jiného, spíše mystického, než dobrý skutečný příběh. V každém případě se chystám na Rasputinův stín, doufám, že mě opět překvapí a nadchne jako templáři.

vysypanel
03.02.2014 3 z 5

Mělo to spád, ale ke konci již jakoby autorovi došla šťáva... Četlo se dobře.

Trautenberg
31.10.2013 4 z 5

dobrý

rose
30.10.2013 3 z 5

Určitě napínavé akční čtení, ale asi jsem měla trošku jinou představu o příběhu. Čekala jsem nějaké bloudění v amazonských pralesích a pátrání po tajemné bylině. Takhle mi to přišlo jako celkem banální střílečka. Ale ten svižný závěr a úvahy o reinkarnaci se mi docela líbily.

avad
27.07.2013 5 z 5

I tato kniha se mi od Raymonda Khouryho líbila.