Čtení o TGM

Čtení o TGM https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/144811/bmid_cteni-o-tgm-dvb-144811.jpg 5 82 7

Povídání o TGM, citáty TGM, rozhovory s TGM.

Literatura faktu , Biografie a memoáry

Vydáno: , Melantrich

Čtení o T. G. Masarykovi , 1969

dacek
02.08.2022 3 z 5

Soubor novinových článků o osobnosti T. G. Masaryka je spíše takové doplňkové čtení. Masaryk je velmi sympatická osobnost v českých dějinách a jeho myšlenky jsou stále přínosné. Bohužel v knize bylo příliš málo co se ve výsledku dalo odnést a zapamatovat, proto hodnotím pouze průměrně.

pismenkovyJoe
05.11.2020 5 z 5

Spojení Karla Čapka a Tomáše G. Masaryka nemůže zklamat.

radusak9806
16.05.2020 3 z 5

Musím říc, že si nejsem jistá do jaké míry jsou nynější Hovory s TGM spojením této knihy a hovorů.
Myslím, že kdybych ty knihy četla v opačném pořadí hodnocení by dopadlo jinak.
Každopádně Čapkova čeština jako vždy úžasná :)

1amu
15.05.2020 4 z 5

Uvažovanou knihu, která měla obsahovat množství nepoužitých vzpomínek, zápisků či poznámek z Hovorů s TGM, zpracoval Dr.Halík. A opravdu je co číst, tím myslím ty, kteří Karla Čapka mají rádi.
Já jsem se jménem TGM setkal (jako malý kluk) při rozhovorech s rodiči a bylo mi divné, že o něm mluvili jako o "tatíčkovi". Pak přišel jeden obyčejný školní den, kdy "soužka" učitelka pravila, že je to ten, který nechal střílet do dělníků. Většina z nás již z minula byla rodiči poučena o tom, že na toto téma nesmí padnout žádné dotazy . Ale z hovorů na školních WC padlo mnoho pojmenování, jakým zvířetem "úča" je.
Ale vrátím se ke knize . Dojemná je zejména reference po hodinách ze dne pohřbu TGM.
Připomínám (není to v knize), že státní vlajku nesl, pochodujíc ihned za rakví, plukovník Emanuel Moravec, v září roku 1937 ještě vlastenec.

amaenium
08.09.2019 3 z 5

Myslela jsem, že pan Čapek píšící o TGM bude jasné čtení, ale bohužel v tomto případě mi to úplně nesedlo. První polovina, skládající se z humorných střípků Masarykova života byla velmi zajímavá a mnohdy i komická, avšak z druhé poloviny knihy mi neutkvélo nic v paměti a řádky jsem jen tak sjížděla. Snad se k ní vrátím v pozdějším věku.

DoktorAntonio
01.08.2019 4 z 5

Zvláštní forma kronika silného období historie naší státnosti. Moc poučné čtení.

4444913
27.04.2019 5 z 5

No jo.Když někdo umí psát může psát o čemkoli.Krásné poutavé čtení skvělého spisovatele o skvělém politikovi.