Crew2 #04

Crew2 #04 https://www.databazeknih.cz/img/books/71_/7100/crew-7100.jpg 4 9 1

Comicsový časopis neboli comics na kvadrát. Comicsy: Batman: Věčný smutek - Ted McKeever Red Meat - Max Cannon Hellblazer: Dobré úmysly - Brian Azzarello, Marcelo Frusin Slaine: Plášť strachu - Pat Mills, Steve Tappin Flinch: Procházka v parku - Scott Cunningham, Marcelo Frusin Red Meat - Max Cannon Torpedo: Schůzka v kině - Sanchez Abuli, Jordi Bernet Publicistika: Úvodník: Skandální odhalení - Petr Litoš Aktuality - Tomáš Prokůpek O Americkém comicsu - Jiří Pavlovský Kolik stojí vyrobit comics - Petr Litoš Hellblazer - Jiří Pavlovský O Evropském komiksu - Sakyk Kudy teče Crew - Jiří Pavlovský Mučírna: Next generation - Jiří Grus Eden: It's an endless world! - Ľudovít Plata... celý text

Literatura světová , Komiksy

Vydáno: ,

Yokolobuna
09.12.2018 5 z 5

Tak tady je výběr hodobóžový. První ukázka, Batman, je takový rozjezdový i když stále zajímavě jiný náhled na "netopejra". Hellbrazer v podání mého zatím nepříliš oblíbeného Azzarella (Superman – Pro Zítřek mu pořádně ustřelil) byl překvapivě skvělý a já si říkám, že nedávná koupě prvního dílu nejspíš nebyl vůbec špatný nápad.

Pak ale přišel vrchol výběru – Slaine: Plášť strachu. Jak nemám rád rýmovačky, tak tady si vše sedlo na jedničku. Vtipný, zábavný a skvěle přeložený příběh s velice zajímavou kresbou (s nádherně ohyzdnými obličeji).

Zbývající kratší příběhy "Flinch: Procházka" v parku (se svojí znepokojivostí a pointou) a "Torpedo: Schůzka v kině" (trýznění nešťastné oběti v kině) naštěstí netrhají partu. Příliš se mi nelíbí pouze Red Meat. Tahle série stripů u mne (většinou) nepadá na úrodnou půdu.

Zkráceně? Prvotřídní výběr napříč komiksovým spektrem, kde ani jeden kousek nepůsobí zbytečně.