Volání Kukačky

Volání Kukačky

Vzrušující detektivní román J. K. Rowlingové, napsaný pod pseudonymem Robert Galbraith. Když se slavná modelka Lula Landryová zřítí ze svého zasněženého balkonu v londýnské čtvrti Mayfair, dojdou vyšetřovatelé rychle k závěru, že šlo o sebevraždu. Případ se zdá být uzavřen. Lulin bratr má však stále jisté pochybnosti. A najatý soukromý detektiv má za něj odhalit pravdu. Cormoran Strike je válečný veterán, který si z Afghánistánu odnesl těžké zranění, i jizvy na duši. Během řešení případu proniká do světa distingovaných bohatých mužů a krásných svůdných žen, odhaluje skryté souvislosti a sám se ocitá ve smrtelném nebezpečí. Tento napínavý kriminální román působivě líčí atmosféru velkoměstského Londýna – od ospalého poklidu ulic ve čtvrti Mayfair po zapomenuté hospůdky v East Endu a čilý ruch v Soho. Volání kukačky je vysoce ceněný debut Roberta Galbraitha, v němž se poprvé setkáváme s detektivem Cormoranem Strikem a jeho sympatickou pomocnicí Robin, na jejichž další případy se můžeme těšit už nyní. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/19_/190008/cormoran-strike-volani-kukacky-95z-190008.jpg 42342

Cormoran Strike (1.)

The Cuckoo's Calling (2013)

Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Plus

bubka

za mne je to natahovaná průměrná až podprůměrná detektivka, kdyby "náhodou"neuniklo,kdo ji napsal ve skutečnosti, pes by po ní neštěkl a překladů by se těžko dožila.
Stále vidím autorku jako autorku jednoho skvělého příběhu, to další je jen grafomanství a kšeft

kika_

Příběh byl zajímavý a z mého pohledu dost napínavý. Problémem dle mého názoru je, že místy se tam objevují řekla bych až zbytečné nudné pasáže, což dělá celkový děj trochu zdlouhavým.

oleg121

JKR sa v žánri len rozbiehala a tu to je, žiaľ, dosť vidno. Priveľa postáv a priveľmi kostrbatý štýl písania na to, aby sa v tom dalo poľahky zorientovať.

Placi

Na knize se mi líbí propracované osobnosti a příběhy prakticky u všech postav, které se dějem i jen mihnou. V tomto je Rowlingová opravdu výborná. O tyto popisy by prakticky mohl být celý detektivní příběh kratší, ale mě tyto popisy životních osudů vedlejších postav nevadily, naopak, i když někomu to vadit může. Jako vždy jsem se během čtení po celou dobu snažil přijít na vraha a jeho motivy k vraždě, u této knihy jsem byl ale úplně vedle a rozuzlení mě překvapilo. Dvojici hlavních postav jsem si opravdu oblíbil a těším se na další díly.

triatlet

Když jsem kdysi četl Harryho Pottera, představoval jsem si, jaký by byl detektivní román od J. K. Rowlingové.
Nezklamala. Sice (pracovní) vztah Cormorana s Robin vzala in media res, ale jejich soužití ala Sherlock a jeho Watson se mi líbilo. Místy mi přišel děj zbytečně natahovaný (Cormoranovy cesty do studentské umývárny), ale motivaci přečíst někdy pokračování mám, i když P. D. James (http://www.databazeknih.cz/autori/phyllis-dorothy-james-2113 ) mám radši.

Siwan

Mě to prostě nebavilo. Asi bylo všechno technicky v pořádku, jenom nějak nic po ničem.

ModráLaboratoř

Velmi zdařilá a sofistikovaná detektivka s tempem líně tekoucí Temže a plná vůní Londýna, smažených fish&chips, červených doubledeckerů, černých taxíků, britského humoru a čaje o páté. Důmyslně narafičené, dokonale matoucí a ve finále do sebe zapadající jako ozubená kolečka hodinek. Četla jsem s požitkem.

allyce

Chválím autorku a knihu doporučuji těm, kteří nepotřebují v jedné knize deset vražd, hektolitry krve, super výkonné technické metody vyšetřování a nadlidsky nadaného vyšetřovatele. Doporučuji těm, kterým jedna vražda stačí a baví je sledovat způsob myšlení a vyšetřování jednoho sympatického samorosta, v tomto případě soukromého detektiva, za pomoci mladé, snaživé dívky na výpomoc. Humorné scény (není jich moc), vyplývající ze spojení tak nesourodé dvojice mě pobavily a celek je prostě super.

datel77

Na detektivku trochu pomalé, ale hlavní hrdina sympatický a jeho příští dívka taky. Aspoň se mi to tak jeví. Už se těším na další díl.

zuzca.h

4 hvězdičky dávám kvůli super závěru, který narozdíl od celé knihy byl napínavý a svižný. Co se mi líbilo je vykreslení všech postav, jen na můj vkus byl děj moc rozvláčný a 3/4 knihy mu chyběl spád, ale i přesto si ráda přečtu další případ který bude Cormoran s Robin řešit.

čef

Podle mne výjimečná detektivka napsaná v duchu starých dobrých tradic britských hvězdných detektivních autorek. Hluboké vcítění do psychologie postav je v této lize samozřejmostí, jakož i zachycení duše doby, místa a událostí. Detektiv Strike je též originální mimoň a ve spojení se svojí sekretářkou tvoří dokonalou dvojici, která musí upoutat i největší zmlsance této literatury. Ještěže mám hned na stole další díl této skvělé série.

xflori01

Kniha se četla dobře, ale na můj vkus to bylo natáhlé, až moc se popisovalo okolí a děj negradoval.
Postavy Cormorana a Robin byly sympatické.
Ale určitě se vrhnu do dalšího dílu.

Katulik86

Knizku jsem si chtela precist v ramci lonske Knizni vyzvy jako knizku od autora pisiciho pod pseudonymem. Pslednich asi sto stranek me stvalo,ze jsem unavena a usinam,protoze jsem chtela uz konecne vedet,jak to dopadne. Nicmene tech predchazejicich 300 mi dalo celkem zabrat,nejspis i proto ze jsem mela trosku komplikovane ziskavani knizky z knihoven a nemela dostatek casu se zacist. Konec byl pro me docela necekany,ale jestli se budu poustet do dalsich dilu,nevim...

Jessica007

Tato kniha mě zajímala hlavně z důvodu, že ji napsala autorka HP. Sympatičtí hlavní hrdinové - Cormoran i Robin. Pěkně vykreslené myšlenkové pochody. Kniha byla možná až zbytečně moc dlouhá, no... Závěr měl spád a byl zajímavý.

Dixinka

Nakonec 3 hvězdičky pro zdárný konec. Čekala jsem víc. pro mě zklamání.

prestiggio

Zo zaciatku to išlo ťažko. Ku koncu som sa nevedela odtrhnut a čítala som do skorých rannych hodin. Myslim že celkom príjemná detektívka.

Adelajda_4

Pro mě průměr, Rowlingovou mám moc ráda, ale dle mého by měla raději zůstat u beletrie, která jí jde o mnoho lépe, detektivky radši přenechat jiným.

kata5121

Asi jedna z mých prvních detektivek. Vzhledem k tomu, že nejde zrovna o můj oblíbený (nebo načtený) žánr, asi mi moc nepřísluší vynášet velké soudy. Je to svižné, čtivé, zápletka překvapí... Ale je to ten typ knihy, ke které se už nikdy nevrátím.

Knihožroutová

Velmi komplikovaná detektivka. Klobouk dolů před Rowlingovou, takovou mozaiku správně poskládat vyžadovalo spoustu práce. Líbilo se mi to, jako zatím všechno, co jsem od téhle spisovatelky četla. Možná to nebude ten správný odvar pro chlapy, méně akce, více dialogů (co kdo řekl a jak se tvářil, když to řekl), ale mě právě tohle baví.

Hakuka00

Teda to je ale ucamraná detektivka. Autorka asi trpěla slovním průjmem, jinak si to neumím vysvětlit. Četlo se to hrozně z tuha, děj se vlekl jak slimák na elektrošocích. Líbil se mi detektiv, v hlavě mi uvízlo pár scén, ale jinak jsem ráda, že už to mám za sebou. Další její detektivku už číst nebudu.

Majdule

Na tomhle detektivním debutu je sympatické, že jde cestou tradiční britské školy. Má pomalejší rozjezd, spisovatelskou bravuru a zajímavou ústřední dvojici detektivů ala Perry Mason a Della Streetová (což jsou samozřejmě Američani).
Cormoran si mě získal už tím, že to přes všechny maléry není ztroskotanec, ale chlápek, který se za všech okolností snaží žít na svůj účet.
Oceňuji i to, že nás autorka neobtěžuje (zatím) milostnou zápletkou. Mě osobně se líbily i myšlenkové pochody postav, jsou mi potom blíž.
Vytknout se určitě dá malá originalita, ale popravdě ono někdy fakt dobré řemeslo pro potěšení stačí.

Atanone

Kolem R.Galbraitha jsem delší dobu kroužila,protože jsem nevěděla,co mám čekat. Obzvlášť po tom "Prokletém dítěti" jsem měla pocit,že se asi s paní JKR přestanu kamarádit (tedy,ne že by jí to asi vadilo)
Musím říct,že jsem byla příjemně překvapená. Knihu jsem přečetla pro mě nezvykle rychle.
Do pozitiv můžu zařadit obě hlavní postavy, Cormorana i Robin. Oba jsou přesvědčiví a uvěřitelní. Dalším plusem je schopnost p.Rowlingové vtěsnat do jedné věty neskutečné množství informací,takže pokud "dáváte pozor",můžete si mnohé domyslet bez toho,že byste se začali nudit.
Navíc pro mě bylo opravdu osvěžující číst po dlouhé době knihu bez erotických scén,jen s takovým příjemným jiskřením .
Jediné co mi trochu vadilo bylo množství vulgarismů. Já vím,že se tak teď mluví málem i v mateřských školách....ale u takové dámy mi to prostě místy nesedlo.

deedulka

Docela pěkná detektivní zápletka, jen s trochu příliš bohatou omáčku. Delší popisy procházek a okolí a někdy zbytečné myšlenkové hloubání ubíralo na dynamičnosti. Takový rozsah 480 stran si kniha prostě neudrží pozornost po celou dobu a ubrat některé pasáže by jí jen prospělo. Cormoran je sympatická postava a jeho sekretářka taktéž. Těším se na další díly, které snad budou ještě lepší.

slaska77

Poslouchala jsem jako audioknihu při práci na zahradě a v domácnosti, celkem mě bavila, i když bych neřekla, že byla detektivka něčím neobvyklá, spíš takový standard. Kdo bude vrahem, to jsem tušila už zhruba od půlky knihy, ale to se dá odhalit při troše zkušenosti. Nenáročná pohodová detektivka.

AnetaKor

Velice zajímavý styl psaní, kdy máme pocit, že čtete detektivku z dvacátých let a ona se přitom odehrává v současnosti. Příběh mi přišel jen trošku rozvláčný, kdyby byla knížka o čtvrtinu hubenější, tak si myslím, že by jí to vůbec neubralo.

Mathiola8

Četla jsem teď vice detektivek, i když nejsou u mě na prvním místě.
Volání kukačky je jedna z nejlepších. Líbí se mi jak velmi harmonicky plyne děj, vůbec jsem do poslední chvíle nevěděla, kdo je vrah. Smekám před spisovatelkou. Čtivé, napínavé, neočekávané. Doporučuji

moudivlacek

Byla jsem překvapená, kdo je skutečným autorem. Proto jsem trochu otvírala knihu s nedůvěrou. Ale musím říct, že jsem byla mile překvapena. Opět jeden detektiv, který používá k vyřešení případu mozek a ne zbraně. Cormoran mi byl hodně sympatický, i přes svou velkou chudobu je to čestný a hrdý muž.
Robin je skvělá a mile doplňuje Cormorana. Jsem ráda, že ctila situaci svého nadřízeného a nikdy nic proti němu nezneužila, dokonce se ho svým způsobem rozhodne bránit.
Konec jsem očekávala, jak s vrahem, tak i se situací mezi ústřední dvojicí.
Už se těším na další díl.

Besa

Túto knihu som začala čítať s veľkým očakávaním. Bola som zvedavá, ako sa Rowlingová zhostila písania pre dospelého čitateľa. Čítala som pochvaly aj slová sklamania. Po prečítaní sa radím teda k tej spokojnej časti čitateľov. Kniha sa mi páčila, je pekne hrubá, pekná detektívka. Pátranie detektíva autorka prekladá súkromným životom detektíva a jeho peknej mladej asistentky (každý má svoj súkromný život potom, žiadne techtle-mechtle). Nevadí mi, že je taká obsiahla, v tých opisoch, rozhovoroch, zdanlivo nedôležitých veciach sú ukryté fakty, ktoré sú kľúčové pre vyriešenie prípadu, to uvidíte nakoniec.

klarat13

Mám ráda styl psaní Rowlingové, takže se mi kniha moc líbila :)

pm...

Harry Potter odhodil brýle s kouzelnickou hůlkou a stal se z něj soukromý detektiv Cormoran Strike, který ve svém středním věku nemá nic než svou práci, nuzně zařízenou kancelář a případ modelky, která za záhadných okolností zemřela...