Volání Kukačky

Volání Kukačky

Vzrušující detektivní román J. K. Rowlingové, napsaný pod pseudonymem Robert Galbraith. Když se slavná modelka Lula Landryová zřítí ze svého zasněženého balkonu v londýnské čtvrti Mayfair, dojdou vyšetřovatelé rychle k závěru, že šlo o sebevraždu. Případ se zdá být uzavřen. Lulin bratr má však stále jisté pochybnosti. A najatý soukromý detektiv má za něj odhalit pravdu. Cormoran Strike je válečný veterán, který si z Afghánistánu odnesl těžké zranění, i jizvy na duši. Během řešení případu proniká do světa distingovaných bohatých mužů a krásných svůdných žen, odhaluje skryté souvislosti a sám se ocitá ve smrtelném nebezpečí. Tento napínavý kriminální román působivě líčí atmosféru velkoměstského Londýna – od ospalého poklidu ulic ve čtvrti Mayfair po zapomenuté hospůdky v East Endu a čilý ruch v Soho. Volání kukačky je vysoce ceněný debut Roberta Galbraitha, v němž se poprvé setkáváme s detektivem Cormoranem Strikem a jeho sympatickou pomocnicí Robin, na jejichž další případy se můžeme těšit už nyní. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/19_/190008/cormoran-strike-volani-kukacky-95z-190008.jpg 42281

Cormoran Strike (1.)

The Cuckoo's Calling (2013)

Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Plus

zuzca.h

4 hvězdičky dávám kvůli super závěru, který narozdíl od celé knihy byl napínavý a svižný. Co se mi líbilo je vykreslení všech postav, jen na můj vkus byl děj moc rozvláčný a 3/4 knihy mu chyběl spád, ale i přesto si ráda přečtu další případ který bude Cormoran s Robin řešit.

čef

Podle mne výjimečná detektivka napsaná v duchu starých dobrých tradic britských hvězdných detektivních autorek. Hluboké vcítění do psychologie postav je v této lize samozřejmostí, jakož i zachycení duše doby, místa a událostí. Detektiv Strike je též originální mimoň a ve spojení se svojí sekretářkou tvoří dokonalou dvojici, která musí upoutat i největší zmlsance této literatury. Ještěže mám hned na stole další díl této skvělé série.

xflori01

Kniha se četla dobře, ale na můj vkus to bylo natáhlé, až moc se popisovalo okolí a děj negradoval.
Postavy Cormorana a Robin byly sympatické.
Ale určitě se vrhnu do dalšího dílu.

Katulik86

Knizku jsem si chtela precist v ramci lonske Knizni vyzvy jako knizku od autora pisiciho pod pseudonymem. Pslednich asi sto stranek me stvalo,ze jsem unavena a usinam,protoze jsem chtela uz konecne vedet,jak to dopadne. Nicmene tech predchazejicich 300 mi dalo celkem zabrat,nejspis i proto ze jsem mela trosku komplikovane ziskavani knizky z knihoven a nemela dostatek casu se zacist. Konec byl pro me docela necekany,ale jestli se budu poustet do dalsich dilu,nevim...

Jessica007

Tato kniha mě zajímala hlavně z důvodu, že ji napsala autorka HP. Sympatičtí hlavní hrdinové - Cormoran i Robin. Pěkně vykreslené myšlenkové pochody. Kniha byla možná až zbytečně moc dlouhá, no... Závěr měl spád a byl zajímavý.

Dixinka

Nakonec 3 hvězdičky pro zdárný konec. Čekala jsem víc. pro mě zklamání.

prestiggio

Zo zaciatku to išlo ťažko. Ku koncu som sa nevedela odtrhnut a čítala som do skorých rannych hodin. Myslim že celkom príjemná detektívka.

Adelajda_4

Pro mě průměr, Rowlingovou mám moc ráda, ale dle mého by měla raději zůstat u beletrie, která jí jde o mnoho lépe, detektivky radši přenechat jiným.

kata5121

Asi jedna z mých prvních detektivek. Vzhledem k tomu, že nejde zrovna o můj oblíbený (nebo načtený) žánr, asi mi moc nepřísluší vynášet velké soudy. Je to svižné, čtivé, zápletka překvapí... Ale je to ten typ knihy, ke které se už nikdy nevrátím.

Knihožroutová

Velmi komplikovaná detektivka. Klobouk dolů před Rowlingovou, takovou mozaiku správně poskládat vyžadovalo spoustu práce. Líbilo se mi to, jako zatím všechno, co jsem od téhle spisovatelky četla. Možná to nebude ten správný odvar pro chlapy, méně akce, více dialogů (co kdo řekl a jak se tvářil, když to řekl), ale mě právě tohle baví.

Hakuka00

Teda to je ale ucamraná detektivka. Autorka asi trpěla slovním průjmem, jinak si to neumím vysvětlit. Četlo se to hrozně z tuha, děj se vlekl jak slimák na elektrošocích. Líbil se mi detektiv, v hlavě mi uvízlo pár scén, ale jinak jsem ráda, že už to mám za sebou. Další její detektivku už číst nebudu.

Majdule

Na tomhle detektivním debutu je sympatické, že jde cestou tradiční britské školy. Má pomalejší rozjezd, spisovatelskou bravuru a zajímavou ústřední dvojici detektivů ala Perry Mason a Della Streetová (což jsou samozřejmě Američani).
Cormoran si mě získal už tím, že to přes všechny maléry není ztroskotanec, ale chlápek, který se za všech okolností snaží žít na svůj účet.
Oceňuji i to, že nás autorka neobtěžuje (zatím) milostnou zápletkou. Mě osobně se líbily i myšlenkové pochody postav, jsou mi potom blíž.
Vytknout se určitě dá malá originalita, ale popravdě ono někdy fakt dobré řemeslo pro potěšení stačí.

Atanone

Kolem R.Galbraitha jsem delší dobu kroužila,protože jsem nevěděla,co mám čekat. Obzvlášť po tom "Prokletém dítěti" jsem měla pocit,že se asi s paní JKR přestanu kamarádit (tedy,ne že by jí to asi vadilo)
Musím říct,že jsem byla příjemně překvapená. Knihu jsem přečetla pro mě nezvykle rychle.
Do pozitiv můžu zařadit obě hlavní postavy, Cormorana i Robin. Oba jsou přesvědčiví a uvěřitelní. Dalším plusem je schopnost p.Rowlingové vtěsnat do jedné věty neskutečné množství informací,takže pokud "dáváte pozor",můžete si mnohé domyslet bez toho,že byste se začali nudit.
Navíc pro mě bylo opravdu osvěžující číst po dlouhé době knihu bez erotických scén,jen s takovým příjemným jiskřením .
Jediné co mi trochu vadilo bylo množství vulgarismů. Já vím,že se tak teď mluví málem i v mateřských školách....ale u takové dámy mi to prostě místy nesedlo.

deedulka

Docela pěkná detektivní zápletka, jen s trochu příliš bohatou omáčku. Delší popisy procházek a okolí a někdy zbytečné myšlenkové hloubání ubíralo na dynamičnosti. Takový rozsah 480 stran si kniha prostě neudrží pozornost po celou dobu a ubrat některé pasáže by jí jen prospělo. Cormoran je sympatická postava a jeho sekretářka taktéž. Těším se na další díly, které snad budou ještě lepší.

slaska77

Poslouchala jsem jako audioknihu při práci na zahradě a v domácnosti, celkem mě bavila, i když bych neřekla, že byla detektivka něčím neobvyklá, spíš takový standard. Kdo bude vrahem, to jsem tušila už zhruba od půlky knihy, ale to se dá odhalit při troše zkušenosti. Nenáročná pohodová detektivka.

AnetaKor

Velice zajímavý styl psaní, kdy máme pocit, že čtete detektivku z dvacátých let a ona se přitom odehrává v současnosti. Příběh mi přišel jen trošku rozvláčný, kdyby byla knížka o čtvrtinu hubenější, tak si myslím, že by jí to vůbec neubralo.

Mathiola8

Četla jsem teď vice detektivek, i když nejsou u mě na prvním místě.
Volání kukačky je jedna z nejlepších. Líbí se mi jak velmi harmonicky plyne děj, vůbec jsem do poslední chvíle nevěděla, kdo je vrah. Smekám před spisovatelkou. Čtivé, napínavé, neočekávané. Doporučuji

moudivlacek

Byla jsem překvapená, kdo je skutečným autorem. Proto jsem trochu otvírala knihu s nedůvěrou. Ale musím říct, že jsem byla mile překvapena. Opět jeden detektiv, který používá k vyřešení případu mozek a ne zbraně. Cormoran mi byl hodně sympatický, i přes svou velkou chudobu je to čestný a hrdý muž.
Robin je skvělá a mile doplňuje Cormorana. Jsem ráda, že ctila situaci svého nadřízeného a nikdy nic proti němu nezneužila, dokonce se ho svým způsobem rozhodne bránit.
Konec jsem očekávala, jak s vrahem, tak i se situací mezi ústřední dvojicí.
Už se těším na další díl.

Besa

Túto knihu som začala čítať s veľkým očakávaním. Bola som zvedavá, ako sa Rowlingová zhostila písania pre dospelého čitateľa. Čítala som pochvaly aj slová sklamania. Po prečítaní sa radím teda k tej spokojnej časti čitateľov. Kniha sa mi páčila, je pekne hrubá, pekná detektívka. Pátranie detektíva autorka prekladá súkromným životom detektíva a jeho peknej mladej asistentky (každý má svoj súkromný život potom, žiadne techtle-mechtle). Nevadí mi, že je taká obsiahla, v tých opisoch, rozhovoroch, zdanlivo nedôležitých veciach sú ukryté fakty, ktoré sú kľúčové pre vyriešenie prípadu, to uvidíte nakoniec.

klarat13

Mám ráda styl psaní Rowlingové, takže se mi kniha moc líbila :)

pm...

Harry Potter odhodil brýle s kouzelnickou hůlkou a stal se z něj soukromý detektiv Cormoran Strike, který ve svém středním věku nemá nic než svou práci, nuzně zařízenou kancelář a případ modelky, která za záhadných okolností zemřela...

martinka_d

Trošku mi vadil styl psaní - sáhodlouhé popisy obyčejných věcí na půl stránky, takže jsem trošku přeskakovala odstavce.
Stále jsem čekala, co vznikne ze vztahu Strika a Robin, ovšem když Robin popsala Strikovi vlasy jako "ochlupení v rozkroku" bylo mi jasné, že jejich vztah zůstane navždy vztahem pouze pracovním :-)
Ale jinak dobrý, až do konce jsem čekala, kdo se vyklube jako pachatel!

Romkal

Příjemně mě překvapila,navzdory recenzi.Dobře se četla a nutila mě přemýšlet.Těším se na další vyšetřování Cormorana!Rowlingová nezklamala!

marta0912

Zase milá audiokniha při uklízení. Sice mě děj zas tak moc nevtáhl, že bych se třásla na odhalení, ale konec za to rozhodně stál a přišel mi až poirotovský.

Leenah

Miluju Rowlingovou a Harryho Pottera, takže jsem občas měla snahu hledat její styl i v této knize (hlavně popisy lidí, míst) a přišlo mi, že někde určitá podobnost šla najít :) Knihu jsem měla přečtenou asi během tří dnů a doporučuji všem milovníkům soukromých detektivů. Cormorana Strikea jsem si oblíbila, jeho postava mi přijde skvěle vykreslená, a Robin to výborně doplňovala.

marion111

Je jedno, co paní Rowlingová píše - z mého pohledu je to jedna z nejgenialnějších spisovatelek.
A serii o Cormoranu Strikeovi to jen potvrdila.

Val

Tak za mě super. Dost dobře nechápu docela nízké hodnocení tady :-( . Oba hlavní protagonisté, jak Cormoran, tak Robin velmi uvěřitelní, charismatičtí a sympatičtí. Jediný důvod, proč mě ke konci nemrzelo, že dočítám je to, že už mám přichystaný další díl. Určitě doporučuju .

MarianP

Volanie kukučky je priemernou detektívkou, ale vo svete detektívnych kníh ničím nevyniká. Kniha je na môj vkus trochu obšírna, autor/ka rozoberá postavy dosť do hĺbok, čo nie vždy deju pridá na spáde a čitateľnosti. Hlavná postava je vykreslená výborne, je zapamätateľná ale osobne som nejaké sympatie k nikomu nemal, možno k Robin - asistentke. Okrem toho v knihe vystupuje veľké množstvo ďalších postáv, prostredie, v ktorom sa kniha odohráva je pomerne neosobné a pre detektívku nezaujímavé, práve preto, že bežnému čitateľovi je tak vzdialené ( Ide o prostredie modelingu, drahých bytov, luxusu...). Samo(vražda) modelky je opísana striedmo, v knihe absentujú také zaujímavé prvky ako prvotné vyšetrovanie - pátranie po prvých stopách, pitva, naháňanie za podozrivým a pod.. Dej sa sústredí na život a ľudí okolo mŕtvej. To ma na knihe príliš nebavilo. Čo sa týka kladných stránok kniha sa číta pomerne dobre a rýchlo, na záver je všetko pekne vysvetlené. Ale po ďalšej knihe od autorky siahnem, až neskôr a to je znak toho, že knihe niečo chýbalo. Odporúčam ju milovníkom klasickej detektívky s prvkami anglickej formy písania. Jedná sa o detektívku bez nejakej brutálnej vraždy, ktorá sa viac ako na samotnú vraždu zameriava na život a ľudí okolo mŕtvej postavy, takže mrazivú atmosféru, litre krvi, tmavé domy a odseknuté hlavy v knihe nenájdete...

Olafa

Bylo to hezké a i bych řekla takové milé, ačkoliv je to detektivka. Plus za typický anglický styl, nemusím mít novou mrtvolu na každé druhé stránce. Občas to bylo takové trochu utahané, ale díky tomu jsem si knížku dávkovala pomaleji, užívala jsem si to. Přemýšlela jsem nad výpověďmi, chováním aktérů, kdo by to asi tak mohl být... Nakonec i rozuzlení bylo přirozenější než na co jsem poslední dobou z knih zvyklá.

OndřejMergl

Kniha nabídne vraždu a rozběhne vyšetřování. Pochybného detektiva zachraňuje jeho nová asistentka, přičemž jejich vzájemná interakce mě na knize bavila asi nejvíc. Jinak se mi v detektivce zdála jedna kapitola jako druhá - vyšetřující jede vyslechnout svědka, mezitím sekretářka na něco přijde. Pořád dokola až k závěru. Čekal jsem víc.