Conan: Tarantijský tygr

Conan: Tarantijský tygr https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/10253/bmid_conan-tarantijsky-tygr-bm7-10253.png 4 13 2

Do hlavního města Aquilone Tarantie je po svém vítězství na Černé řece pozván generál Conan. Král Numedius ho dá uvěznit a plánuje jeho popravu. V noci, v době kdy ulice Tarantie ovládá násilí a zločin, má muž s tváří tygra a drápy z ocele plné ruce práce, aby se do nich vrátil alespoň trocha spravedlnosti a bezpečí.

Luigi1
01.09.2022 3 z 5

Poněkud slabší.

lampernaqui
26.07.2021 3 z 5

Jakožto velký ctitel Cimrmana jsem si při čtení Tarantijského tygra musel vzpomenout na hru Hamlet bez Hamleta. Něco takového se povedlo i Leonardu Medkovi. Máme conanovský příběh plný intrik, potvor a soubojů, ale jaksi nám chybí hlavní hrdina. Mluví se o něm, několikrát se mihne kdesi v pozadí... a to je všechno. Takhle by se mohlo zdát, že knížka stojí maximálně za odložení, ale přiznám se, že jsem přistoupil na autorovu hru a bavilo mě to. Bylo to zase něco originálního - sledovat celý děj z pohledu postav, které by jinak byly v normálním příběhu vedlejší.

Conan

Leonard Medek