Conan nelítostný

Conan nelítostný https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/34682/mid_conan-nelitostny-65c2eccacca08.jpg 4 59 15

Hnán nepřízní osudu opouští Conan Brythunii a míří do ponurých lesů Vysočiny. Klany v tomto divokém kraji se chystají do války, aby zastavily rozpínavost uctívačů temné bohyně Elderoth. Svatyně nečistého kultu jsou cítit shnilým lidským masem, síly zmaru a rozkladu jsou na vzestupu a chladná ocel touží být zahřáta horkou krví

Romány , Literatura slovenská , Fantasy

Vydáno: , Brokilon

Conan nelutostny , 2000

Dalibor1980
Dalibor1980
29.01.2023 5 z 5

Conana som vzdy cital ako oddychovky, no tato je urcite najtemnejsia a najbrutalnejsia a mozno aj najlepsia. Pre fanusikov povinnost.

hubacek7605
hubacek7605
12.01.2023 5 z 5

Conanovky sbírám. Tato patří k nejlepším. Temná, drsná, Conan v ní opravdu ožívá. Panu Červeňákovi tleskám...

davidurban1973
davidurban1973
10.01.2023 4 z 5

Velice zdařile napsané a čtivé Conanovo dobrodružství. Nebojím se říct, že příběh byl propracovanější a kvalitnější než většina původní tvorby. Velice zdařilé rozšíření Conanova univerza :)

adevr
adevr
03.07.2022 4 z 5

Parádní fantasy, mělo to všechno, co má taková správná ,,Conanovka" mít.

eltondo
eltondo
04.03.2022 3 z 5

Moje první kniha tohoto žánru. Když jsem si zvykl na desítky jazykolomných seversky znějících jmen a na gejzíry krve, kopy střev a mozky rozstříklé pomalu na každé stránce, tak to byl čtivý a napínavý příběh.

wiedzmin88
wiedzmin88
03.03.2021 4 z 5

Conan tentokrát na Vysočině, kde probíhá válka mezi klany (podobnost s kelty je jistě čistě náhodná). Samozřejmě v tom má prsty kult temné bohyně smrti.
Naštěstí na to Conan není sám.
Vše co od conanovky očekáváte, to také dostanete!

3nitka
3nitka
17.11.2020 4 z 5

Juraj super:-)
Gejzír hustého tmavého slizu, rozložených lidských těl, vnitřností, lebek a hnátů.
U Croma...

lampernaqui
lampernaqui
03.07.2020 4 z 5

Pokud neberu klasické příběhy od Howarda, tak musím říct, že je to jeden z nejlepších Conanů, které jsem zatím četl. Obsahuje vše potřebné a ještě něco navíc. Pěkně napsáno, nechybí dobrodružství, krásné dívky... a hlavně nechutnosti v jakémkoliv množství. Kult bohyně, která si ráda pochutnává na hnijících mrtvolách, přece jen tu jednu hvězdičku přidal.

Reat
Reat
13.06.2018 3 z 5

Tahle knížka si to se mnou fakt vyžrala, pořád jsem jí odkládal a začítal se do jiných, na které jsem měl větší chuť. Tudíž když jsem jí dneska popadl do rukou a zapřísahal se u Croma, že už jí musím dočíst, že je to ostuda a že mě to brzdí a podobně, už jsem naprosto zapomněl, kdo je s kým, kdo proti komu, kdo s kým obcuje, kdo koho popraví a obětuje, takže jsem těch posledních padesát stránek četl, aniž bych absolutně věděl,která bije. Je to moje chyba, moje ostuda, kaju se, sypu si popel na hlavu...ale to je tak jediné, co s tím můžu teď dělat. Hodnocení bude naprosto nefér, dám průměrné tři, dát cokoli jiného by bylo pokrytectví..... přestože vím, že si to knížka naprosto nezaslouží. Juraji, moc se omlouvám a už se to nestane.

špulo
špulo
03.06.2018 4 z 5

Peckou by som to nenazval. Keďže to však napísal náš Ďuri, a on písať vie, stojí to za prečítanie. Parádna akčná jazda. Za 85%...

Svářeč
Svářeč
02.01.2018 4 z 5

Musím říct, že k této knize jsem přistupoval značně s nedůvěrou, protože Conana dvakrát nemusím, a tohohle jsem si koupil jen proto, že je to od Červenák. Nakonec tedy pecka. Velký podíl na tom má nicméně fakt, že Conan není jednoznačně hlavní postavou a ona druhá hlavní postava mi celkem přirostla k srdci. Knihu jsem přečetl prakticky jedním dechem a tuším jen s jedním přerušením. Děj je sice značně jednoduchý (nakonec co jiněho čekat u Conana), to mi ale vynahrazujou právě postavy, které jsou bez vyjímky velice sympatické.

OSTROVID
OSTROVID
08.02.2016 5 z 5

Jedna z nejlepších Conanovek, kterou jsem zatím četl...

Eigis
Eigis
02.05.2014 5 z 5

Další skvělé dobrodružství s Conanem, tentokráte zasazené do prostředí, které mi asi nejvíce připomínalo starou Británii, Gálii a Germánii. Nejvíce se mi líbilo, že se kniha odehrávala v prostředí barbarů, kteří byli svou povahou velmi podobní hlavnímu hrdinovi.

SiuxBeast
SiuxBeast
17.04.2014 5 z 5

Můj první Conan a hned "pecka" jako hrom. Naprosto dokonalé i když dosti brutální dobrodružství a moje první setkání s velmi mým oblíbeným "Thorleifem Larssenem" ;)

Sirius
Sirius
02.01.2011 3 z 5

Solidní oddechovka na dva večery. Nic víc nic míň. Nic proti Ďurovi nemám, ale toho pravého Conana uměl napsat prostě jenom Howard a žádný jiný autor to nezvládne, i kdyby se měl přetrhnout. Navíc je tohle moc utopeno v krvi a hnusu, což mi nebylo příliš po chuti. Kažpodáně si ještě přečtu 12 bran pekla, třeba se mi to bude líbit víc než toto. ps: obálka Miša Ivana je dokonalá. Asi je zbytečné opakovat, že tenhle ilustrátor je bůh, co?

Kniha Conan nelítostný je v