Co si počít s vévodou

Co si počít s vévodou https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/324721/bmid_co-si-pocit-s-vevodou-FPw-324721.jpg 4 114 20

Dům pro neprovdané dámy série

První díl rozkošné nové série oblíbené autorky historických romancí. Catherine Huttingová se nejenže necítí být dívkou na vdávání, ale naopak se s otevřenou náručí hodlá vrhnout do staropanenství. Zvlášť když v jejím městě funguje dům starým pannám přímo určený, a právě se v něm uvolnilo místo. Cat stojí v cestě jen nový baron z Hartu, který jí musí dát své svolení. Pak už hodí celou tu manželskou šarádu za hlavu… anebo ne?... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Ikar (ČR)

What to Do with a Duke , 2015

Bell@
Bell@
19.02.2024 4 z 5

Příjemný příběh zasazený do domu pro staré panny. Líbí se mi emancipovaná hlavní hrdinka i její kamarádky, ale škoda vévody, co příliš věří na kletby. Naštěští kniha nebyla až tak nekonečná, takže se to dalo vydržet.

pip11
pip11
10.12.2022 4 z 5

Pěkný a veselý příběh z vesnice Loves Bridge, kam přijíždí ,prokletý’ vévoda, aby vybral novou obyvatelku do domu pro neprovdané dámy. Nenáročný, ale o to zábavnější příběh…Vikářova čtyřletá dvojčata byla roztomilá :).

Zomy
Zomy
20.08.2020 3 z 5

Pořád je to Sally, ale tentokrát trochu slabší.
Zápletka je vymyšlená moc hezky, postavená na dvě stě let staré kletbě. Ale tady mi moc neseděly hlavní postavy.
Proč se Marcusovi přezdívalo vévoda Necita, když se skoro rozbrečel pokaždé, jakmile uviděl malé dítě? Autorka podle mě nedokázala popsat jeho osamělost tak, aby z něj zůstal chlap a ne ufňukaný měkkota. Stejně tak Cat se občas chovala spíš jako rozmazlená slečinka, která myslí jen na sebe.
Přesto pěkná historická oddechovka, kdybych mohla, dám 3,5 hvězdy.

miruska1
miruska1
07.02.2020 4 z 5

Za mňa pěkný příběh, čtivý, zábavný......

munka
munka
08.11.2019 3 z 5

Zaujímavý nápad, ale ako by mu niečo chýbalo. Hádam epilóg by to trochu zachránil. Inak pohodová oddychovka. Prečítam si aj ďalšie knihy série, nech som v obraze, ako dopadli Cath a Marcus.

malazluta
malazluta
14.06.2019 3 z 5

Toto není jedna z těch historických romancí, které by vám utkvěly v paměti. Příjemně se čte, ale česem si po přečtení nevybavíte o čem vlastně byla. Takový průměr pro chvíle oddechu.

oliviet
oliviet
04.05.2019 3 z 5

Potom co jsem přečetla Small, Coulter, Deveraux, Drake a asi ještě minimálně deset skvělých spisovatelek, mi tato kniha vůbec nesedla.
Připomíná mi to Lenku Lancovou( snad ji teď neurazim) v anglické verzi.
Příběh se čte lehce, ale absolutně neuvěřitelný... Asi už jsem vyrostla z toho, že se někdo zamiluje po jednom dni, stará panna zase hned bez námitek podlehne...dále mi chybí nějaké větší napětí, rozšíření popisu snad všeho...

rampapa
rampapa
06.01.2019 5 z 5

Zamilovala jsem se do téhle knížky a do autorky. Knížku velmi doporučuji.

Eliot30
Eliot30
13.11.2018 5 z 5

Jsem nadšená z této série. Za mě nádherný příběh ,ověnčený tajemstvím.

erculka
erculka
24.06.2018 5 z 5

Kniha je zábavná a moc sa mi páči mačka..Je všade..

mariva
mariva
03.04.2018 5 z 5

Příjemná oddechová četba, nenáročná, ale zábavná. Docela dobře jsem se bavila.

Tefnut
Tefnut
05.03.2018 4 z 5

Tato knížka musím říci byla zajímavě napsaná. Ráda si přečtu historický román a tento o prokletí rodu a o tom, co se kdysi dávno stalo určitě stojí za přečtení pokud má člověk tento žánr rád. Pokud budu mít možnost nakouknout do další knihy ze série.

MichaelaLucie
MichaelaLucie
28.12.2017 5 z 5

Knížka se mi moc líbila, skvěle se četla a i námětem je zajímavá. Určitě stojí za přečtení. Těším se na druhý díl!

Enny4
Enny4
05.11.2017 3 z 5

Knížka mě moc nebavila, příběh o prokletém vévodovi který celou dobu věří svému prokletí, proto se nechce ženit, který si na konci knihy uvědomí, že ho zachrání jen láska Catherine... No fakt nic moc, dávám 3 hvězdičky, od autorky jsem už četla lepší knížky ze série Nahá šlechta

nani_nka
nani_nka
25.08.2017 4 z 5

Na jednej strane Cath, ktorá sa túži nastahovať do domu pre nevydaté ženy a užívať si nezávislosť a hlavne pokoj od svojich súrodencov a na druhej strane Markus, ktorý sa nechce ženiť, bo verí, že jeho rod je prekliaty a žiadny muž sa nikdy nedožije svojho potomka. Knižka mala všetko čo mám rada: romantiku, vtip a zaujímavý príbeh. Jediné čo mi chýbalo bol epilóg, ale určite si prečítam aj ďalšie knihy od tejto autorky.

Lee7
Lee7
20.08.2017 3 z 5

Zajímavý příběh a hezky napsané. Ale bohužel mi něco u knihy chybělo. Myslím, že jiné serie má spisovatelka zajímavější. Ale jako oddech na noc do postele nebo do vlaku, proč ne :) Další díl si stejně přečtu :)

alzbeta4340
alzbeta4340
01.08.2017 5 z 5

Dobře vymyšlená i napsaná romance, navíc plná vtipných momentů, což já oceňuji v tomto žánru nejvíc. Těším se na další díly.

havrmoni
havrmoni
20.07.2017 5 z 5

Moc pěkné,dobře se to četlo. Hrdinové se mi líbili,ale takový useknutý konec. Bez epilogu,bez nějakého završení. Gradovalo to a najednou konec. Škoda.

beatrisi
beatrisi
04.06.2017 5 z 5

Knížka se mi líbila, četla se pěkně. Jako u předchozího komentáře mi také chyběl nějaký pěkný epilog. Každopádně série naháčů od této autorky mě zaujala o trochu víc.

lenka9778
lenka9778
30.05.2017 3 z 5

Tak zlatá střední cesta.....kniha ani nenadchla ani nezklamala. Jen jsem měla pocit, že se děj točí na jednom místě a nikam se prakticky nevyvíjí. p.s. Epilog by to dost vylepšil.

Anglie 19. století romance historické romance

Sally MacKenzie
americká, 1955
2009  78%Nahý vévoda
2010  83%Nahý markýz
2011  84%Nahý vikomt
2010  77%Nahý hrabě
2011  76%Nahý baron

Kniha Co si počít s vévodou je v